erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
söyleki yanlış anladınız o kısmıı babası bize evlenmeden önce babama demişki oğlumun evi var yanlış anlamayın sıkıntımız yok demiş..!!cok kötü durumda ıcı falan ama satabılrıım cok zor durumda kalırlarsa demiş eşimede demiş bunu arkadaşlar yanlıs anlamayın... ayrıca aynı zamnda amca cocukları evlendi eşimle aynı yasıt o kayınpederın evının yan tarafına yıne aynı buyuklukte ev kaldı amcası, kayınoederımede bu ev kaldı..amcası ogulna verdı evi mesela bızımle aynı durumda onlarda karı koca calısıyorlar ama amcası ogluna gecın oturun dedi..bızımle aynı donemde evlendı esımın kuzenı onlar mesela hıc ama hıc ev sıkıntısı cekmedıler esımın amcası ogluna gecın oturun durumunuz toparlanana kadar dedi mesela ..
Eşinizin amcası oğluna ev verdi diye kayınpederinde size ev mi vermesi lazım. Kayınpederin evine güvenerek mi evlendiniz. Ayrıca eşinizin başka kardeşi daha varmış. Kayınpeder şişlideki evini size verse diğer kardeşe haksızlık olmaz mı?

Benim annemler İstanbul'un gobeginde annemin babasının evinde oturuyor. Şimdi kentsel dönüşüm, şu bu... Dedemin tüm evlerinin satılıp çocuklara ortak pay edilmesi muhabbeti falan var birkaç senedir.
Ailem bana da fikrimi sordu, ne onerirsin diye, hani nerede oturalim-ne yapalım gibisinden
Ben de dedim ki, bana ne?
Evi dedem almis, anneme bırakmış. Allah uzun ömür versin anneme de babama da . Nasıl tasarruf ederlerse öyle harcasinlar.
Bana laf düşer mi?
Bence düşmez.
Evlendigim insan da bana sizin şurada eviniz var, burada arsaniz, orada fındık bahçeniz var falan dese çok rahatsız olurum. Ben zaten koca koca insanlar evlenecek diye ailelerin kredi çekecek kadar kendilerini zorlamalarina da karşıyım.
Keşke çocuklar ana babasinin parasını gasp etme sevdasına son verse,
Keşke anneler babalar çocuklarını bankamatik gibi görüp zorla borca sokmaktan vazgecse.
Herkesin kendi parası , kendi cüzdanı olsa.
Çok mu zor???

ya benim babamında yurtdışında kardeşi ile miras meselesi var. amcamın çocukları her .oka maydanoz, dedemden mal almaya bile çalışmışlar zamanında.
ilgilenmiyorum bile bana ne.
ha ben tek çocuğum, babam vefat etse bana düşer söz. ama adam hayatta, kendi mirası. bana .ok yiyip oturmak düşer ancak.
insan kendi anasına babasına karşı bile haddini bilmeli.

İstemenin ortasında değil belki ama evlenmeden önce babanız bu ev fikrini ortaya sürmüş. Sonrasında ısrarlarına devam etmiş, hırsız olayıyla da zirveye çıkarmış. Kusura bakmayın ama bir babanın kızıma ev alın da ev alın diye diretmesi biraz küçük düşürücü bence.

Kayınbabam emekli değil çalışıyor diyor bir de. Kayınvalideden bahsetmediğine göre o çalışmıyor. Görümce var evde o da çalışmıyor. Eve tek maaş ve bir kira giriyor yani. Ama karı koca çalıştığı halde gelin hanım ve ailesi kayınailenin parasına malına mülküne göz dikmekte hiç sakınca görmüyorlar. Sakınca görmeyi bırak yüzleri kızarmıyor, bunu kendilerine hak görüp kızailiyorlar bile. Çok acayip kafalar.
hanımefendii ben sıze karsı yanlıs bır cumlemı kurdum dırek saldırıya gectınız bana karsıı!! hasızlıgınız yana neler yasaıdıgmızı bılıp bılmedennn konusmanız cok buyuk hata bır kere saygınızı koruyunnn!! sız aılem esım ve aılesı hakkında karsılastırma yapmayı bırak laf etmek ne haddınızee karakterle ılgılı problemınız mı var yada hayatınızda asamadıgınız cıddı psıkoılojıkl problemler mı var kendınız nerde sanıyorsunuz ınsanlara hakaret etmeyı normal karsılıyorsunuz acaba!!!!

Eşinizin amcası oğluna ev verdi diye kayınpederinde size ev mi vermesi lazım. Kayınpederin evine güvenerek mi evlendiniz. Ayrıca eşinizin başka kardeşi daha varmış. Kayınpeder şişlideki evini size verse diğer kardeşe haksızlık olmaz mı?
amcasının ıkı oğlu daha var malını esırgemıyor esmın babasının durumu daha ıyı anlamında soylemek ıstemıstım tamamen aslında..

Anlatmak istedigim cocugun babasiyla vakit gecirmeye hem istegi hem ihtiyaci olacagiydi :)
Dile gelip sahillerde kosalim demesinin vakit alacagi tabi ki dogru

Haftanin 7 gunu calisan bir babanin cok saglikli bir baba evlat iliskisi kurabilecegini dusunmuyorum, olsa da cok nadirdir boyle örnek.
Haftanın 6 günü calısıp 1 gün (pazar)tatil kullanıp cocuk yapan analar sizce saglıklı evlat iliskisi kurabiliyor mudur?
Engin bilgilerinizle aydınlatın nolur bizi:)
Bu nasıl bir bakıs acısı Trde yasıyorsunuz değil mi?

şişlideki ev ıcın kayınvalıdem ıstememıs o mahalle cok dedıkoducu kızın orda zor durumda klmasını ıstemem oturmasınlar orda demıs ılk basta..sonra bır den bıre benım kızım var benım kızım calısmıyor ev kızı kızımı evlendırcem ben e dondu olaylar acıkcası..sebep buymuş pardon oğluu nasılsa kayınpederı alıyor yapıyor dıye olmasın bu rahatlıkları kızı calısmıyor evet epeydır evde unı mezunu
Kayın peder de almayacaktı o zaman. Babanız aldıysa sizin için almış. Almasaydı yani silah zoruyla sen al dememiş ki insanlar.

Ev ev diye tutturan Babanız mış. Adamların durumu yokmuş işte. Ne yapsınlar hırsızlık yapıp mı versinler size. Ne istiyorsunuz tam olarak.

sevgi neydi ? sevgi emekti'den gelinen nokta çok tuhaf cidden. herkesin derdi evlenince kayın aileden birşeyler almak.
anne baba olmak tamam ömür boyu ama onlar da insan yahu. neden herşeylerini hibe etsinler ? ayrıca gelin yada damat ne emek verdi de karşılığında bunu bekleyebilir ?
Simdi kayinvalide yatalak olsa gelin hanim ben bakmak zorunda miyim der degil mi? Elbet bakmak zorunda degil. Eee peki bu adamlar da sana ev vermek zorunda mi, degil mi? Cok afedersin de k.çına guvenmeyen neden evlenir anlamiyorum. Evliligi ne saniyor ki bunlar? Sevgililikte oldigu gibi gezelim tozalim, mezara girene kadar anamizla babamiz bize bakar nasilsa diye mi dusunuyorlar.
Eve hirsiz girmis diye ev aldirmaya kalkmislar. Ev alininca hirsiz girmeyecek mi? Mulk sahibi olunan kapilari hirsiz acamiyor mu?
Daha evin borcu bitmemis tup bebek tedavisi baslamis.
Bebek olur bu seferde ben calisiyorum bebege baksinlar der.
Nedir bu ya?
Hic evlenmeyip dizimizin dibinde otursalar daha iyi bence.

Tedavi senin degilmi? Ya adamlar gelmis kaç yasina, hiçmi rahat etmesinler? Cocuklarin egitimi, dügünü, taki derken,.. Kendiniz birikim yapmiyorsunuz ama herseyi anne babadan bekliyorsunuz.

Yarin birgün kv'de dese "gelin benim evlimi temizlesin", yada hep beraber olmak istese, yaslandiklarinda bakima muhtaç oluncada "hangi devirdeyiz" olur dimi ama? Tabi is para, ev olunca öyle düsünülmüyor tabiki. Daha yeni evlenmissiniz, yeni o aileye girmissiniz bu ne bu kadar maddi beklenti?

Ben olsam bu kadar maddi beklentisi olan insanlara, istesem bile artik hiç yardim etmem. Hele benim cocugumun kp'eri bana ne yapacagimi söyleyecek ha! Kendi emegim ile, birikimim ile aldigim evi, kirayi. Kurus vermezdim, kurus.

inşallah bunun farkında olarak davranıyorlardır vallahi. bir de başka bir çocukları daha var, o mal iki çocuğa da miras neden yaşarken birine hibe edilsin ki ?

benim babam onlardan büyük bir beklenti ıcerısıne gırerek bu konsumayı yapmadıı hanımefendııı ben ev almaları desteklıyorumm bakın boyle boyle zorda kaldı cocuklar! ben arkalarındayı sızde ne dusunuyorsunuz dıye konustu babam ve destek cıktı bıze bu sıradada kayınpederım bızde tabıkı yapıcazz elımızden gelenı dendı kımse kımseden maddı buyuk bır para beklemedı hanımefendı baslık parası falan ıstenmedı yanı sozlerınıze dıkkat edınız!

Bir şey merak ediyorum. Evlenirken ev eşyalarının hepsini eşiniz ve siz ne beraber mi aldınız? Yoksa aileler mi yaptı? Aileler yaptıysa bence yeterli bir yardım ve ailelerin iyi niyetli olduğunu gösterir.

Düğün sonunda salonun parasını takılarınızla ödeyelim dediler mi?

Bunları görmediğinizi düşünüyorum.

Bence babanız başkasının kesesinden çıkacak para için konuşamaz, iki aile arasında huzursuzluğa sebep olur.

hanımefendii ben sıze karsı yanlıs bır cumlemı kurdum dırek saldırıya gectınız bana karsıı!! hasızlıgınız yana neler yasaıdıgmızı bılıp bılmedennn konusmanız cok buyuk hata bır kere saygınızı koruyunnn!! sız aılem esım ve aılesı hakkında karsılastırma yapmayı bırak laf etmek ne haddınızee karakterle ılgılı problemınız mı var yada hayatınızda asamadıgınız cıddı psıkoılojıkl problemler mı var kendınız nerde sanıyorsunuz ınsanlara hakaret etmeyı normal karsılıyorsunuz acaba!!!!
Oooff sıktınız ama gerçekten.
Sen kendi eşinin ailesi için üstü kapalı aç gözlü, gözünü doyursun derken iyi, biz ailenin ev istemesi küçük düşürücü diyince kötü, hadsiz oluyoruz. Kendin bir dünya saydın adamlara.
Tapu müdürü bütün sülalenin mal varlığının çetelesini tutmuşsun, sanane eşinin amcasının evinden arabasından? Sanane ev vermesinden. Gözü doymadı gereken sensin yani. Ben utanırım ya böyle bir platformda eşimin amcasının şuyu buyu var demeye.

Son düzenleme:
aman nerdde öyle erkek ailesi zaten kendini bilen yardım eder seninki uyanık cinsten
Limoncu kardeşimin kayinailesi 2 tane ev verdi bir oğluna bir geline bir de yazın nereye gideceksiniz dedi pandemi patlayınca iki yazlık aldı. Şimdi tek yere bağlı kalmayın dedi bir Ege bir Akdenizden aldı. Artık temmuzda Akdeniz eylülde Ege. Çocuklar doğdu her çocuğa birer ev aldı bir de ağırlığınca altın neyse ki 4,5 kilo doğdular. Ne aileler var görüyor musun? Çok kendini bilen çok medeni aile ya

Hakaret eden ben değilim ki, sizsiniz şu an. Ben hakaret etmeden kendimi ifade edebilecek beceriye sahibim. Ama şu mesajınızı istesem direkt hakaret davasına çevirebilirim. İstemiyorum, korkmayın o kadar vaktim yok.

Sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak yorum yapıyoruz. Yazdıklarınız da bu yorumlara sebep oluyor. Size hak veren (limoncu dışında-onu saymıyoruz) bir tek üye yok konunuzda gördüğüm kadarıyla. Biraz kendinize dönüp ben mi hatalıyım acaba diye sorsanız nasıl olur?

Bir şey merak ediyorum. Evlenirken ev eşyalarının hepsini eşiniz ve siz ne beraber mi aldınız? Yoksa aileler mi yaptı? Aileler yaptıysa bence yeterli bir yardım ve ailelerin iyi niyetli olduğunu gösterir.

Düğün sonunda salonun parasını takılarınızla ödeyelim dediler mi?

Bunları görmediğinizi düşünüyorum.

Bence babanız başkasının kesesinden çıkacak para için konuşamaz, iki aile arasında huzursuzluğa sebep olur.
butun esyamızı bız aldık düğün ve altın masraflarını esımın aılesı yaptı.. dıger herseyı esımle ben yaptık babamda elınden gelen herseyı yaptı kına gecesı yerı tuttu vs nısan hersey yanı aklınızas gelebılen

Hakaret eden ben değilim ki, sizsiniz şu an. Ben hakaret etmeden kendimi ifade edebilecek beceriye sahibim. Ama şu mesajınızı istesem direkt hakaret davasına çevirebilirim. İstemiyorum, korkmayın o kadar vaktim yok.

Sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak yorum yapıyoruz. Yazdıklarınız da bu yorumlara sebep oluyor. Size hak veren (limoncu dışında-onu saymıyoruz) bir tek üye yok konunuzda gördüğüm kadarıyla. Biraz kendinize dönüp ben mi hatalıyım acaba diye sorsanız nasıl olur?
ben sızınle bır ugrasırsam aklınız alamaz benım sız verecek baska cevap kadar vaktım esas yok en onemlısı sızde olmayan kendıme ve ınsanlara SAYGIM VAR

amcasının ıkı oğlu daha var malını esırgemıyor esmın babasının durumu daha ıyı anlamında soylemek ıstemıstım tamamen aslında..
Babanız daha evlenmeden ev alalım diye ortalığa düşmüş. Nasıl zorda kaldı çocuklar diye alalım demiş. Daha evlenirken mı çok zorda kaldınız. Evlenirken hee şeyi kendi yapıp zorlanmayan çift var mıdır ki?

Simdi kayinvalide yatalak olsa gelin hanim ben bakmak zorunda miyim der degil mi? Elbet bakmak zorunda degil. Eee peki bu adamlar da sana ev vermek zorunda mi, degil mi? Cok afedersin de k.çına guvenmeyen neden evlenir anlamiyorum. Evliligi ne saniyor ki bunlar? Sevgililikte oldigu gibi gezelim tozalim, mezara girene kadar anamizla babamiz bize bakar nasilsa diye mi dusunuyorlar.
Eve hirsiz girmis diye ev aldirmaya kalkmislar. Ev alininca hirsiz girmeyecek mi? Mulk sahibi olunan kapilari hirsiz acamiyor mu?
Daha evin borcu bitmemis tup bebek tedavisi baslamis.
Bebek olur bu seferde ben calisiyorum bebege baksinlar der.
Nedir bu ya?
Hic evlenmeyip dizimizin dibinde otursalar daha iyi bence.

bırakın yatalak kv ye bakmayı gelip 1 gece kalsa aynı şehirdeyiz neden kalıyor denir.
asla anlamıyorum anne babayı bir ömür kullanmayı. insan kendi anne babasından bile bir yerden sonra istemiyor. hele ki evlenene kadar hayatımın parçası olmamış insanlardan istemek..

Kayınvalide ve kayınpederimin 5 Evi var, 500 bin kredi çekip kendi evimizi aldık her ay ödüyoruz. Tüp bebek yaptırıyoruz her ay maaşımızdan ödüyoruz. Durumumuz benzer
Aklıma bile gelmez kira verin ev verin destek olun demek. Herkesin malı kendine, Eminim onlar da gelin gelsin ona verelim diye değil, yaşlılığımızda rahat edelim, ek gelir olsun yiyip içip gezelim diye zamanında dişinden tırnağından arttırıp yapmıştır. Şimdi sağlığımız yerindeyken çalışıp kazanırken niye yaşlı insanların malından mülkünden medet umalım?

inşallah bunun farkında olarak davranıyorlardır vallahi. bir de başka bir çocukları daha var, o mal iki çocuğa da miras neden yaşarken birine hibe edilsin ki ?

Ah yok canim konu sahibi onu düsünürmü, amca oglu para aliyor, kp'erim niye vermiyor kafasinda. Görümcede gidip ilerde kendi kp'erinden istesin dimi?

Hayir zor duruma cidden düsersin, öngöremedigin ailenden yardim destek beklersin. Ancak bu ev ya, ucuzmu? Hem ev, hem tüp bebek istiyorlar. Hele konu sahibin babasi gidip kp'er ile böyle konusmasi. Yani adamlar yine saygiliymis, ben olsam çok agir konusurdum. Kolaysa adam gitsin kredisini ödesin, kendi kizina ev alsin. Yani adamlarin 1 kiralik evi var, konu sahibide onlari jeff bezos yapti ya.

Konu sahibin babasi gidip kizini borca soktu, ama yine kayin aile suçlu oluyor, trajikomik.

ben sızınle bır ugrasırsam aklınız alamaz benım sız verecek baska cevap kadar vaktım esas yok en onemlısı sızde olmayan kendıme ve ınsanlara SAYGIM VAR
Kendinize de insanlara da saygınızı konunuzdan çok net gördük. Kendine ait olmayan paraya mala mülke göz diken kendine saygılı insan 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X