erkek ailesi aileme karşı rahatlığı söz verip maddi olarak destek vermekten vazgeçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yok calısıp aldıgı bır ev degıll hanımefendıı orasını anlamadınız mırastan sonradan ıkıncı kıra gelırı olarak kendısıne havadan gelen bır evdı acıkcası kendısı calısıpo aldıgı bır ev degıl
İster miras olsun ister çalışarak alsın isterse de piyangodan çıksın fark etmez ki o ev size ait değil sizin o evde söz hakkınız yok kiracı çıksın ben oturayım diyemezsiniz. Hakkınız yok çünkü

kırasıı cok yuksektıı bulabıldıgımız evlerın ve tutmamıstıkk o donem baska kıralık evler arıyorduk acıkcası!

Kiralar ile kredi ödemeleri hemen hemen aynı değil mi?
Kirayı ödeyemeyip krediyi nasıl ödüyorsunuz?
Bakın sinirlisiniz ama herkes aynı şeyi yazıyor. Hele ki bir kızları daha verken evi size vermemeleri çok normal
Biraz sakin olun, size hak veren tek bir kişi var
Hatalı düşünüyorsunuz

yok calısıp aldıgı bır ev degıll hanımefendıı orasını anlamadınız mırastan sonradan ıkıncı kıra gelırı olarak kendısıne havadan gelen bır evdı acıkcası kendısı calısıpo aldıgı bır ev degıl
Ha tamam o zaman ya. Biz yanlış anlamışız. Çalışıp almadıysa problem değil. Tabi ki satıp gelinine hibe etmeli miras payını.

erkek anası oldugunuzzz cok malumm dusuncesnızz de cok haklısını zaten!!! oglunuzun calısıo kazandıgı paracıklarla kocasınızle sevgılınızde avrupa tatılıne cıkarsınız dımı !!oıglunuzu evlendırmeyıppp kıskanıp kadınlardan
Evet sanıyorum kimse tanımadığı bir ailenin kızı yesin diye çalışmıyordur😂😂
Tabii ki ben, kocam ve oğlum yiyeceğiz parayı. Başka ailenin çocuğu için çalışmıyorum ben kendi ailem için çalışıyorum doğal olarak. Ne saçma bir bakış açınız var.

Fark eder mi?
Ha çalışıp almış ha havadan gelmiş ha biri hediye etmiş
Ev onun.

Kiralar ile kredi ödemeleri hemen hemen aynı değil mi?
Kirayı ödeyemeyip krediyi nasıl ödüyorsunuz?
Bakın sinirlisiniz ama herkes aynı şeyi yazıyor. Hele ki bir kızları daha verken evi size vermemeleri çok normal
Biraz sakin olun, size hak veren tek bir kişi var
Hatalı düşünüyorsunuz

konuya gene geç kaldın :KK43:
ama naifliğin, şu zarafetin, nezaketle verdiğin cevap yüreğimi eritti

* emoji çıkmıyo bilgisayarda, çıksa öpcük koyardım

Şaka mı bu ya 😂😂
Şimdi babam bana miras bırakıyor, havadan gelmiş diye geline hibe edeceğim🤣
Asabım bozuldu, ne kafalar var Allahım

sız kimm oluyorsunuzda hakkımda evlılıgım hakkında boyle bır yorum yapnak cürrettinde bulundunuzz sızı heryere sıkayet edecegım sımdı!!!
Hangi gerekçeyle şikayet edeceksiniz bu üyeyi?
Ortada hakaret yok, küfür yok.
Yorum yapıp fikir beyan edilmiş.
Farklı fikirlere tahammülünüz yoksa konu açmayabilirsiniz.
Bu kadar insan hemfikir olmuş size hatalı olduğunuzu söylüyor.
Çocuk gibi seni her yere şikayet edeceğim? Nedir?

Oğlum da olsa kızım da olsa büyütür okutur görevimi yaparım, güzel kalpli kendine denk bir insan evladını sever de evlenmek istiyorum derse evlendiririm. Avrupa turuma da çıkarım. Tatilimi de yaparım. Kimsenin baba evinde yatarak evlenip, , benim çalışıp didindiğim malımla paramla plan yapmasına izin vermem. Ben kazandım ben yiyecem. Sizi anca limoncu memnun eder yorumlarıyla. Kimsenin oğlu duvar kovuğundan çıkmıyor. Kız evlat neyse erkek evlat da o. Ama umarım sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz. Oğlunuz olursa, limoncu gibi bir gelininiz de olursa (evlerden ırak, kimseye temenni etmem) siz kazandığınızı serin önlerine.

Evet sanıyorum kimse tanımadığı bir ailenin kızı yesin diye çalışmıyordur😂😂
Tabii ki ben, kocam ve oğlum yiyeceğiz parayı. Başka ailenin çocuğu için çalışmıyorum ben kendi ailem için çalışıyorum doğal olarak. Ne saçma bir bakış açınız var.

bundan sonra henüz hiç görmediğimiz gelinlerimiz için çalışacağız
onların ceplerinden 1 kuruş bile çıkmayacak
gerekirse merdiven silecek gene de içinde nikel-kübik mobilyalar duvarında yağlı boyalar olan şişli'de bir apartıman vereceğiz onlara

Konu sahibi, ben dört kardeşim. Ailem üçümüze kira almadan evlerinden birini verdi oturttu, Allah razı olsun. Bu arada araba alacağımız zaman eksik 20 bini kayınpederim vermedi. Ki bankada paraları, evleri, arsaları, fındık bahçeleri var. Gidip annem babam sizinkiler gibi biz ev verdik araba verin çocuklara demedi. Söyleseler utanırdım. Ayıp çünkü.

@Kazen @Mune dalgada gecıyorlar hadsizler!!

Konudaki neredeyse her üyeye yazdınız hadsiz de hadsiz. Bir siz biliyorsunuz da haddinizi sanki. Utanmadan babanızla bir, kayınpedere ev diretiyorsunuz, yüzünüz kızarmıyor şu emrivakiye, üzerine amcayı, oğulları takip ediyorsunuz kim kime ev vermiş ne yapmış diye. Maşallah mahalle muhtarı olsa bu kadarını bilmez. Gelip bir de burada insanlara had öğretmeye kalkıyorsunuz, burnunuzu sokmadığınız delik kalmamışken.

Bir de "Şikayet edeceğim!!" diye parladığınız mevzudan sonra da artık nasıl ciddiye alalım halinizi? :)

Hangi gerekçeyle şikayet edeceksiniz bu üyeyi?
Ortada hakaret yok, küfür yok.
Yorum yapıp fikir beyan edilmiş.
Farklı fikirlere tahammülünüz yoksa konu açmayabilirsiniz.
Bu kadar insan hemfikir olmuş size hatalı olduğunuzu söylüyor.
Çocuk gibi seni her yere şikayet edeceğim? Nedir?
Nereye şikayet edecek allah aşkına. En fazla site yönetimine bir de babasına şikayet eder. Hakimin savcının işi yok bunlarla uğraşacaklar sanki. Çok istiyorsa hobi olarak yine şikayet etsin tabi, savcıyı eğlendirmiş olur en fazla 😉 Aklı sıra korkutacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X