Erkek arkadaşımın ailesiyle tanıştım çok kötü geçti. ne yapacağım bilmiyorum

Bende böyle düşünüyorum.
Belirli bir yaşa kadar bebeklik döneminde tabi ki söz geçirmek mümkün olmuyor ama onda bile huzursuz ortamı hisseder kodluyor diye düşünüyorum.
4 yaştan itibaren özellikle çok daha iyi iletişim kuruyor çocuklar ve çok zekiler. Aman bu çocuk anlamıyor demek bazen işlerine geliyor ailelerin,zaten anlatmaya çalışsalar kendileri de iletişim kurmayı bilmiyor konudaki anne gibi.
Sonra o çocuklar böyle arsız, terbiyesiz büyüyüp büyük küçük herkesin burnundan getiriyor.
Bu yaşımda annemin evine gitsem sormadan bardağın yerini değiştirmem,benim çocuğumun da kimsenin huzurunu kaçırma hakkı yok,söz geçirip idare edemiyorsam huyunu bildiğim için gitmem ya da alır çıkarım.
Kimse kimsenin çocuğunu sevmek,idare etmek zorunda değil ama çocuk güzellemesi yapıp rahat takılıp başından atan ebeveynler oldukça gelecek nesil bile zor.O yüzden ben böyle çocuklara ve ailelere direkt cevabın yapıştırılması uygun görüyorum küserse küssün. Sonra onun o şımarık çocuğu gidip okulda yaşıtlarını da ezip dövüyor.
İnsanlarda çocuklu kişilerle bir ortama girmeyi yüz kere düşünüyor çok doğal olarak.
Çocuk yapma ehliyeti ve bakımı için zorunlu bir sistem olsa belki bir nebze sayıları azalır.

Sizi de kutlarım, özellikle bize göre eski nesile göre bilinçli olduğunuz için :KK200:
Güzel kalbinizden öpüyorum ❤

Bu konuda anca bu kadar güzel yorumlanabilirdi
😍😍

Tanışma kötü geçmemiş çünkü kv tarafından saygısızlık yapılmamış üstelik özür dilenmiş. Başkası olsa aramazdı. Elti konusuna gelince. Bunun nişanı var, düğünü var, bayramı var :) Çocuk büyür giderde elti olgunlaşmaz. Şimdiden kimsenin değişmeyeceğini öğrenmelisin :KK66: Başlangıçta gözlerin dolacaksa hiç evlenme :)

Özür dileyen kayınvalide, suphanallah. Kibar insanlarmış anlattığına göre , yengeye de takılma bence mesafeni korursun, ben eltimle anlaştığım halde yılda iki kez anca görüşüyorum.

Bu apartman aile Apartmanı mı? Yarın birgün evlilik olursa aynı apartmanda yaşama ihtimaliniz var mı? Aslında erkek arkadaşınız da annesi de üzerine düşeni yapmış sonradan arayıp kusura bakma da demiş. Siz patavatsız eltiyi takıp üzülmeyin

Belki de kadın çocuğunun böyle davranmasını istedi çocuk aklı o da yaptı. Sadece yaramazlık gibi durmuyor. Ne kadar yaramaz da olsa her çocuk herkese bu kadar yaklaşıp temas etmez.
Bende yengenin çocuğu özellikle fitneleyip gönderdiğini düşünüyorum.
Böyle aptal tipler var işte durduk yerde büyük ihtimalle yeni gelinle düşman olacak
Şimdiden yok zayıfsın demeler, yok çocuğunu üzerine salmalar, küçük küçük oyunlar
Akılları tek fitneliğe çalışan boş kadın işleri

Arkadaşlar, akşam, erkek arkadaşımla buluştuk ve tüm düşüncelerimi açıkça ifade ettim. Aile tanışması benim için tam bir fiyaskoydu ve yengenin tavırları benim için açıkça art niyetliydi. Erkek arkadaşım da, aslında yengenin tanışmaya gelmeyeceğini, ancak oldukça meraklı biri olduğu için geldiğini söyledi. Ayrıca, evlendiğimizde yiğeni için böyle davranmanı istemiyorum onu herkes şımartmış olabilir ama sen karışmayacaksın sen ilgilenmeyeceksin her şımardığında dedim. Ben bunların hiçbirini çekemem yengen ve şımarık cocuğu yüzünden her günüm mahvolsun istemiyorum dedim. Ayrıca tanışma günü eğer benim ailemle sen tanışşan bunlar yaşansa damdan düşmüşe dönerdin dedim. Erkek arkadaşım da bana hak verip zaten birlikte yaşamayacağız, neden onların dediklerini yapayım? Ben yiğenimin ebeveyni değilim, herkes kendi çocuğuna baksın. vs tarzında bir konuşma yaşadık Sonunda da, yengesinden özür beklememem gerektiğini ve onunla hiç iletişim kurmamam gerektiğini söyledi çünkü muhattap almana değmez dedi ve konuyu bu şekilde kapattık.

Teşekkür ederim tüm yorumlarınız için konuşunca içim de çok rahatladı

Bu apartman aile Apartmanı mı? Yarın birgün evlilik olursa aynı apartmanda yaşama ihtimaliniz var mı? Aslında erkek arkadaşınız da annesi de üzerine düşeni yapmış sonradan arayıp kusura bakma da demiş. Siz patavatsız eltiyi takıp üzülmeyin
Evet aile apartmanı ama bizim orda yaşama gibi bir durumumuz yok zaten teşekkür ederimm

Bende yengenin çocuğu özellikle fitneleyip gönderdiğini düşünüyorum.
Böyle aptal tipler var işte durduk yerde büyük ihtimalle yeni gelinle düşman olacak
Şimdiden yok zayıfsın demeler, yok çocuğunu üzerine salmalar, küçük küçük oyunlar
Akılları tek fitneliğe çalışan boş kadın işleri
Bende böyle bilerek yaptığına iyice emin oldum

Arkadaşlar, akşam, erkek arkadaşımla buluştuk ve tüm düşüncelerimi açıkça ifade ettim. Aile tanışması benim için tam bir fiyaskoydu ve yengenin tavırları benim için açıkça art niyetliydi. Erkek arkadaşım da, aslında yengenin tanışmaya gelmeyeceğini, ancak oldukça meraklı biri olduğu için geldiğini söyledi. Ayrıca, evlendiğimizde yiğeni için böyle davranmanı istemiyorum onu herkes şımartmış olabilir ama sen karışmayacaksın sen ilgilenmeyeceksin her şımardığında dedim. Ben bunların hiçbirini çekemem yengen ve şımarık cocuğu yüzünden her günüm mahvolsun istemiyorum dedim. Ayrıca tanışma günü eğer benim ailemle sen tanışşan bunlar yaşansa damdan düşmüşe dönerdin dedim. Erkek arkadaşım da bana hak verip zaten birlikte yaşamayacağız, neden onların dediklerini yapayım? Ben yiğenimin ebeveyni değilim, herkes kendi çocuğuna baksın. vs tarzında bir konuşma yaşadık Sonunda da, yengesinden özür beklememem gerektiğini ve onunla hiç iletişim kurmamam gerektiğini söyledi çünkü muhattap almana değmez dedi ve konuyu bu şekilde kapattık.

Teşekkür ederim tüm yorumlarınız için konuşunca içim de çok rahatladı
Bi şey diyeceğim..şeyyy.... isteme gününde yenge de gelir.. gelme diyemezsin inadına çocuğu da getirir o gün geldi de aklıma kabus loooding
Ek ..son dakika çok ağladı dayanamadık getirdik olur

Sevgilimi çok seviyorum onun hatrına güler yüzlü olmaya çalıştım belki ilgi istiyordur diye kucağıma aldım 🥹
Herhalde en son yapacagim şeydir. Kenarda köşede minciklardim diyeyim de taslayin beni 🤣🤣 üç cocugum var öyle bir ortama asla en uslu çocuğumla bile gitmem. Getiren herşeyi göze almıştır 😅 keşke sevgilinize gel al bu bebeyi elimden yoksa fena olacak bakışı atsaydiniz 🤣

Herhalde en son yapacagim şeydir. Kenarda köşede minciklardim diyeyim de taslayin beni 🤣🤣 üç cocugum var öyle bir ortama asla en uslu çocuğumla bile gitmem. Getiren herşeyi göze almıştır 😅 keşke sevgilinize gel al bu bebeyi elimden yoksa fena olacak bakışı atsaydiniz 🤣
Ya mıncıklayabileceğim bi çocuk değil 🤣🤣 inanın çaki gibi dokunsak o bizi paralar herhalde 🤣🤣 umarım gelmez en kötü o zaman derim anneannesine falan bıraksınlar çocuk istemiyoruz evimiz küçük sığmayız 🤣

O kadın çocuğunu evde doldurmadıysa ben de bir şey bilmiyorum 🤷‍♀️ benim oğlumun bu ara saç çekme huyu var doktor dönemsel dedi 1,5 yaşında :)) 5 yaş bir çocuktan bahsediyorsunuz yapmadan etmeden anlamalı ve o çocuk o şekilde davrandığında anne çay içmeye devam ettiyse hoşuna gitmiştir….

Bizim ülkede sadece gençler evlenmiyor ailelerde evleniyor aynı zamanda , çok yanlış ama durum bu , gerçekten seviyorsan ve evlilik düşünüyorsan o kadına karşı tavrını baştan sert bir şekilde koymalısın ki sana güç yetiremeyeceğini anlasın. Bu tiplerin karşısında nezaket bir işe yaramaz , bu tipler kıskanç ve sinsi olduğu için evlilik süresincede yavaş yavaş işler herkesi sinek küçüktür mide bulandırır .

Siz bu kayınvalideden de yenge den de çok çekersiniz ve bütün özel günleriniz zehir olur benden söylemesi.

X