Erkek Arkadaşımız karar aşamasında, yorumlarınızı okutacağız.

13 yıldır aynı şirketteyim..
hiçbir erkek arkadasımn bu sekılde özel hayatını bilmem açıkçası..
sohbet edilir evli nişanlı sevgilisi kaç çocugu var nerede oturuyor vs bunlar konusulur bilirim ama bu sekılde ayrıntılı bilmemde anlatmam da istememde :/
ki işyerinden bi arkadasım bu sekılde özel hayatımda müdahele edecek aslaa izin vermem..

arkadasnza gelince de uzak dursun..

Beyefendi iş yerindeki bütün kızlara, sevgilisiyle olan tüm hallerini anlattığında uzaktaki sevgili rezil olmuyor,
Ama sevgilisi iş arkadaşına mesaj attı diye beyefendi rezil oluyormuş öyle mi ?

Bence kızın bu tavırlarının sebebi erkek arkadaşınızın sizlerle samimi olduğunu hissetmesiydi, o yüzden mesajlar , aramalar oldu.
Lütfen karşı tarafında bu durumu düşünülsün.

Beraberliğe gelince, REZİLLİĞİ BİR KENARA BIRAKALIM "güven" tek kullanımlıktır. Güven yoksa o ilişkiye olacak mı diye yorum bile yapılmaz.
aynen öyleee kızzz km uzakta yeterınce rezil olmuş.. bir de şifre fln istemeleri yaşları kaç acaba ?
nişanlımn hiç bir şifresini bilmem o da bende hiç sormadık bunu..

Selam kızlar, yeni üye oldum. Önceden takip ediyordum genel olarak forumu.
Öncelikle sakın kardeşinin ilişkisine müdahale ediyorlar gibi düşünmeyin. İster istemez bizde kardesimin yaşayacağı sorunlarından ve kendileri üzülecek diye ilişkilerinin durumunu düşünüyoruz. Kardeşimle dertlesmemize göre anladıklarımi sizinle paylaşıp fikir almak istiyorum.

Erkek kardeşim 24
Kız arkadaşı 23 yaşlarındalar.

2 yıldır görüşüyorlar, kardeşimin geçmişte evlenecek kız bulma hayalleri biraz fazla kişiyle görüşmesine sebep oldu. Bu kız arkadaşı da çıkmaya başladıkları zamanda beri sürekli geçmişe dönüp sen şununla çıktın bununla çıktın gibi sürekli geçmişe dönüyormuş. Sürekli kavga ederek ilişkileri bu zamana kadar geldi.

Bir ara kardeşim ayrılmayı kafasına koydu. Ayrıldilar ve sonra kardeşim bir kızla 1 ay görüştü. 1 kez buluştular. Sonra olmadı tabi bu kızla anlasamadilar. Tekrardan bu ilk sevgilisiyle barstılar ama kız yaygarayi koparmış. Ben seni bekledim ama sen nasıl gittin görüştün v.b kıza ulaşmış bir sürü laf saymış.

Bir şekilde devam ettiler. Kardeşim KORKUSUNDAN BAYAN İS ARKADASLARİNİN NUMARASİNİ TELEFONA BİLE KAYIT EDEMİYOR. Kız hemen sorun çıkarıyormus. Sileceksin numarasını görüşmeyeceksin gibi.

Kardeşimin de kötü tarafı biraz fazla sosyaliz. İstiyor ki hem çevremde bayan arkadaşlarım olsun hem kız arkadaşım olsun. Ama kız arkadaşım da gorussun bu kız arkadaşlarımla. İnsanlara gidelim gelelim hani sosyal yapida düşünüyor aile olarak boyleyiz.

Birde bir huyu var varsayimla hareket ediyormuş. Mesela en ufak bir şeyde sen söyle yapmissindir böyle yapmissindir sözleri.

Birde son zamanlarda çocuğa şiddet eğilimin de bulunmuş. Kardeşim bir hatası oluyor. Bunlar bir ara tartışırken bu kızın bir arkadaşı gel sana abimin ayarlim.diye whatsapdan yazıyor. Kardesimde bunu telefonunda görüyor.
Kızdan sevgilisinin numarasını istiyor tabi kız arkadaşının adına yazıyor kıza.
Kızın sevgilisine ulaşıp lütfen sevgiline söyleyelim bir daha kız arkadaşımla görüşmesine diyor.
bir şey kiz kollarını ısırıyor, yumrukluyor kardeşimi niye bana sormadan benim adıma yaziyorsun diye etraftaki eşyaları dağıtıyor yere fırlatıyor. Aricam özür diliceksin gibi baskılarda bulunuyor. Ana avrat küfürler ediyor sinir krizi geciriyor

SONUÇ OLARAK: BİZ AYRIL YADA BARIŞ DEMİYORUZ. COCUK DEFALARCA KARSİSİNA ALMİS. BANA GUVENMİYORSAN BİTİRELİM BAK KİMSE YIPRANMASİN DEMİŞ. KİZ SEVİYORUM TAMAM SOZ GUVENECEM SENDE BİSEY SAKLAMA DİYOR. COCUK NE ZAMAN ASKİM.İS YERİNDE MESGULDUK SU BAYAN BU VARDİ SU EVRAK İSLE UGRASİYORDUK. V.B KİZLA SOHBET ESNASİNDA KONUSSA O AN SES ETMEYİN AKSAMİNDA UYUMADAN SORGUYA CEKİYORMUS TELEFONDA. O KİM BU KİM NİYE NASİL NEREDE KONUSTUNUZ V.B

BİZDE NE YAPACAGİMİZİ SASİRDİK. KARİSMAK İSTEMİYORUZ AMA GOZ GORE GÖRE İLERDE BUYUK PROBLEMLER CİKAR VE NE BİZ NE KİZİN AİLESİ ÜZÜLSÜN YAZİK İKİ TARAFADA. SİZİN FİKİRLERİNİZ NELER?
Kızlar daha önce ki konuyu biliyorsunuz, kardeşimin kıskanç sevgilisi ve kardeşimin sosyal çevre istemesi ile bir birilerinin güvenlerini kırmaları yüzünden yaşadıklarını..

DÜN KARDEŞİM TAMAMEN BİTİRMEK İSTEMİS UYGUN DİLLE ANLATMİS.
SONRA KARDEŞİM KENDİ İNSTGARAMİNDAN İŞ ARKADASLARİNİ ÜNİVERSİTEDEN ARKADASLARİNİ EKLEMİS BAYAN ERKEK KARİSİK.

BU KİZ ARKADASİ DA FAKE HESAPTAN YADA ORTAK ARKADASTAN TAKİP EDİYOR HANİMEFENDİ VE TUTUYOR "ŞU KİZ KİM NİYE EKLEDİN" DİYE DİRETİP KİZA MESAJLAR ATİYOR.

KARDESİM REZİL OLDUM ABLA YANİ BEN EKLEDİM DİYE NAMUSSUZLUKMU YAPTİM DEDİ DUN YANİMA GELDİ MORALİ BOZUK
HİCBİR BAYAN İS ARKADASİM OLMUCAK Mİ? ZATEN ÇOCUĞUN TELEFONUNDA BİR TANE BİLE BAYAN İS ARKADAS NUMARASİ YOK.

BAKİN KARDESİM DE GECMİSTE COK KİZLA KONUSMUS V.B HATALARİ VAR. KABUL EDİYORUZ. AMA COCUK BİLEREK KİSKANC OLDUGU İCİN ANLATİYOR BAK BUGUN BÖYLE YAPTİK SUNLAR SUNLAR VARDİ DİYE DÜRÜST OLMAK İSTİYOR. DAHA SONRA DA KİZ ARKADASİ; NUMARASİNİ SİL KİZLARİN NUMARASI OLMASİN GİBİ BASKİLAR KURUYOR.

COCUK TAMAM ANLASAMIYORSAK FİKİRLER UYUSMUYİRSA SAYGİLİCA BİTSİN DİYOR. GECMİSTE BENDE HATA YAPTİM SENDE YAPTİN BİR BİRİMİZİ UZDUK MADEM BOYLE BARİSTİK YA ADAM AKİLLİ DEVAM EDELİM YA BİTSİN. KİZ NE AYRİLİYOR NEDE BİLDİĞİNDEN VAZGECMİYOR. 1 2 HAFTA HER ŞEY GÜZEL. SONRA BİR TAHRİK.EDİYOR COCUGU, GEÇMİŞE DÖNÜYOR VARSAYİMLA SEN SOYLE BÖYLE YAPMIŞSINDİR DİYOR. E COCUKDA KALKİP TEPKİ GOSTERİYOR ORTALİK KARİSİYOR.

BU İNSTAGRAMDAN KİZ ERKEK ARKADASLARİNİ KARDESİM EKLEDİ DİYE KİZDA İS YERİNE GELİRİM SENİ REZİL EDERİM DİYE KONUSMALARLA BENİ ARA KONUSALİM DİYEREK COCUGA KENDİNİ ARATİP SONRA COCUGU BİR GUZEL YUMUSATİP BARİSMAYA CALİSİYOR HİCBİR SEY OLMAMİS GİBİ.

Not: KİZLAR TEK İSTEGİMİZ BU KİZİN GECMİSE DONMEMESİ SUREKLİ ONUNE BAKMASİ, KİZ İS ARKADAS KONUSUNDA BASKİCİ DAVRANMAMASİ COCUGU SUREKLİ SORGUYA ALMAMASİ. KARDESİMİN HATASİ DA HEMEN BİR TARTİSMA OLUNCA SOSYAL CEVRE DERDİNE DUSMESİ....

BİRDE KİZ SİNİR KRİZİ GECİRDİGİNDE YADA BOYLE BİR EEYİ BÜYÜTTÜĞÜNDE COCUGA VURMASİ KOLUNA V.B ISIRMASI BAGİRARAK AGLAMALARİ HAKARETLERİ..

SİZDEN RİCAM OBJEKTİF YORUMLARINIZ VE KARDESİM EVLENİRSE ONU NELER BEKLİYOR BÜYÜKLERİ OLARAK ÖNGÖRÜLERİNİZİ PAYLASMANİZ. İKİSİNİNDE HATALARİNİ SOYLEMENİZ. SONUÇTA HER YORUM 1 İNSANİN FİKRİ DÜŞÜNCESİ. HANİ SEVİYOR AKA ÇIKMAZA GİRDİ COCUK ÜZÜLÜYORUZ.......
ABLALARİ SİMDİ SİZDEN RİCAM YORUMLARİNİZ. OKUTACAM. OBJEKTİF OLARAK..
Kızlar kardeşimin kıskanç sevgilisi ile ilgili ve bizim çocuğun ayrılır ayrılmaz sosyalleşme çabası sonucunda olan olayları size anlatmıştım.

Pazar gününden bu yana kardeşim görüşmüyor ama kız sürekli mesaj atıyormus. Mesajlarının bir kısmında """başka birisi var hayatında""" diyormuş bir kısmında da seni özledim çok seviyorum barışalım başka bir erkek tenine dokunamam asla gibi duygusal şeylerle barışmak istiyor.

Kardeşim bir kaç mesajına cevap veriyor ve şöyle dediğini söyledi bana : """"""İftira atıyorsun, varsayım yapıyorsun, ablam yaşında evli iş arkadaşlarımla foto çekildim diye kıyameti kopartiyorsun sinir krizleri geciriyorsun, tehdit eder gibi konuşuyorsun iş yerine gelirim v.b sözlerle ben bir daha yapamam guvenmiyorum. Kavga ettik sinir krizi geçirdin kolumu ısırdın """"" demis kiza. Bazı mesajları gösterdi kız bir suçluyor bir duygusallasiyo çözemedikleri.

DİKKAT ETTİĞİM KONU; kardeşim psikolojik olarak kötü durumda. Diyor abla Bİr bayanla konuşsam iş arkadaşımla sanki kötü bişey yapmışım gibi hissediyorum. Geçmişte hep baskı gördüğüm için. Bir yandan ayrıldığı için mutlu bir yandan ya bir daha bu kadar tutkulu ilişkim olmazsa bu kadar üzerime düşen olmazsa gibi düşünceler içinde.

Kızlar birkaç öneri verebilir misiniz ablaları olarak. Ben tekrardan okuyacağım. Kendi hatalarının da farkında ama gerçekten kız diretti mi tam diretiyor mesajlarından anladım.

Yukarıda arkadaşlar yazınca geçmiş konulara baktım. Yukarıdaki mesajlar size mi ait D dilarawhite35 ? Konular aynı, artı yazım tarzınız da aynı. Eğer aynı kişiyseniz psikoloğa gidip terapi görmeniz lazım. Bu konuları takıntı yapmışsınız.

Yukarıda arkadaşlar yazınca geçmiş konulara baktım. Yukarıdaki mesajlar size mi ait D dilarawhite35 ? Konular aynı, artı yazım tarzınız da aynı. Eğer aynı kişiyseniz psikoloğa gidip terapi görmeniz lazım. Bu konuları takıntı yapmışsınız.
:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:
şimdi bu olayı yaşayan erkek, konu sahibinin kardeşi mi iş arkadaşı mı ? Yoksa konu şizofreniye mi bağlanacak :rolleyes:

kiz kac yasinda ya 15 mi? bi sifre verme olaylari falan cocukca geldi bana bence arkadasiniz anlayisli mantikli biri gibi geldi bu defteri kapatip inune baksin

Arkadaşınız kendi kararlarınız alabilecek kadar olgun değil mi acaba? Yani böyle bir durumda bile tereddüte düşmüş olması biraz tuhaf geldi bana. Karşı taraf defalarca saygısızlık etmiş, ilişki namına elde bir şey kalmamış ancak hala kararsız (!) arkadaşınız. Arkadaşınızın hakkında hayırlısı olsun.

Benim tahminim kardeşi hakkında yazıyor, ama daha önce yazıp tepki topladığı için iş arkadaşı diye çevirmiş. Sanki böylesi normal!
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Şu tespit eden dikkatli KK kızlarımız var ya onlar eksik olmasın gerçekten, sizde dahil :sampiyon:
Ben de öyle ciddi ciddi okuyodum işe bak :-)

Akıcı bir dille yazmaya çalıştım umarım başarmışımdır. :)

Kızlar selam, bugün iş ortamımızdan erkek arkadaşımızın yaşadığı bir hususu sizinle paylaşmak istiyorum ve aynı zamanda fikirlerinizi alarak kendisine okutmak istiyorum.
2.5 yıldır görüştüğü bir kız arkadaşı var, ismen kızı tanıyoruz fotolardan ama hiç tanışmadık. Kızla geçmişte bir çok sorun yaşamışlar (birbirlerine karşı güvensizlik, çok sert kavgalar, argo sözler) v.b bir çok şey yaşamışar. Birde bizim ki ayrıldıklarında başka bir kızla da görüşmüş sonra geri barışmışlar bu 2.5 yıllık kız arkadaşıyla.

Bayramda kızın bulunduğu şehre gitti 1000 km. Kızı karşısına aldı açık açık konuştu. Her şeye sıfırdan başlayalım baskıcı tavırlarını bırak v.b bende hatalarımdan pişmanım dedi. Nasıl olsa kopamıyoruz bari tamamen düzeltelim ona göre güzel bir başlangıçla 1 sene içindede ciddiyete bağlayalım demiş.

Kızla bir kaç gündür tartışıyorlarmış, Instagram şifresini vermemiş çocuğa. Sanırım kavgalı oldukları zamanda eski instagramını kullanmış ve takipçisi 300 se 600 e çıkarmış gibi karşılıklı takipler falan. Sanki çocuğa biraz misinleme yapıyor sen iş yerinde kız arkadaşlarınla görüşüyorsun ayrılınca karşı cins arkadaş ediniyorsun bende bunu yaparım gibi.

Bir birlerinden şifre saklamadıkları için çocuk tüm şifrelerini güven vermek adına vermiş. Kız diretmiş 3 gündür.
Sonrada çocuk kızın eğitimi için bir yere kayıt yapacakken maile doğrualama kodu gidiyor kız mail şifresini de vermemiş. Ağır konuşmuş çocuğa.

Bugünde çocuk göreve bizim iş yerinden bayan arkadaşları ile gittiğinde kız arıyor bunu. Çocukta anlatıyor bu var şu var diye. Bir arkadaşımızı kafaya takmış. Sırf çocuk bu kıza bir konuda yardımda bulundu diye ki bu yardımda bulunduğu kişi de sözlü.
Çocğu sürekli görüntülü aramış hani neredeler yanındalar mı v.b
Rahat 40 50 mesaj atmış 10 15 kere ard arda aramış.
Oğlanda görüntülü aramanın birini açıyor kıza yanında bayan arkadaş ve erkek arkadaşları gösteriyor. Yanındakilerde bakıyor ekrana. O kıskandığı kızın elinde YÜZÜK var kız biraz bilerek gösteriyor elini çenesine koyarak sırf yanlış anlamasın araları açılmasın diye.
Çıldırıyor kı yanında ne işleri var gibi ve diğer kıza da instagramdan yazıyor...

Sonuç; bizim çocuk rezil oluyor ve ayrılıyor. 4 5 saattir sürekli oğlanı aramış yelkenleri suya düşürmüş ama OĞLAN TAMAMEN SOĞUDUM BENİ REZİL ETTİ DİYOR. DEFALARCA WHATSAPDAN YAZDIM BEKLE İŞ ÇIKIŞI KONUŞALIM ZATEM ÇOK YORGUNUM ALTTAN aldım diyor. Ama bu kız BİRDEN KISKANÇLIK BASKI KRİZİ TUTUYOR YAPACAĞINI YAPIYOR SONRADA hiçbirşey olmamış gibi davranıyor diyor.

Biliyorum arkadaşımda seviyor bu kızı kopamadılar yıllardır. BELKİ BİR UMUT düzelirmi düşüncesinde biliyoruz seviyorda...
Çocuk NET bir karar vermek istiyor. Biz biraz kendisi ile konuştuk ACELE KARAR VERME Düşün diye.
Sizlerinde düşüncelerini okutmak isterim.

hayırlı akşamlar dilerim.
Koşarak kaçsın.

evet hikaye sürekli degisiyor.
daha önceki hesaplari da var oldugunu biliyorum..iliski basladi baslayali hemde :KK70:

alltan alltan kizin kötülenmesi icin ugrasiyor konu sahibi resmen.
Allah yuva yikan insanlarin serrinden korusun herkesi..
Somut bi baglantisi yokmus diger hesaplarla 😂
Mune baskan oyle dedi 😊 artik 5. 6. Ve 7. Hesaplarla devam eder 😂

Daha fazla hayatını mahvetmeden ayrılmalı bence. Böyle hayat mi geçer? Evlendikten sonrasını düşünemiyorum bile resmen okurken boğuldum. Dostum yazdığımı okuyorsan, inan bu kisiyle evlilik olmaz. Değişir diye düşünüyorsan yanılıyorsun.

Sevgilimin aynı zamanda iş arkadaşıyım. Ben iş arkadaşı olarak onun benimle ilişkisine bu kadar hakim değilim. Bilmem anlatabildim mi :işsiz:
Siz elalemin ilişkisinin her detayını biliyorsunuz maşallah. Gerçekten iş arkadaşı olduğunuz şüpheliymiş gerçi.

Konuya yorumum, ikisi de birbirinden ergen, çok uyumlular. Tavsiyem evlenmeleri ama ürememeleri.

X