Erkek evlât! vs kız evlât

Abiniz kiz kardeşlere içirilmeyip kendisine içirilen o ballı sütlere değecek kadar iyi bir evlât mı peki şimdi?
Hayir tabiki iyi bir evlat hicbir zaman olmadi zaten..Ben ve kardesim yakin zamana kadar yine sevdik anne babamızı.Belki duzeldiler diye son bi sans daha verdik ancak hala aynilar maalesef..Garip gelebilir ancak onlarla konusmasamda ayni sehirde olmak bile iyi geliyor bana..Seviyorum aslinda onlari.Cocuklugumun guzel anilarini getirmeye calisiyorum aklima ama iste bir yere kadar..Abimi tatile gittiginde vs arayamaz bile annem, yasak cunku huzurlarını bozabilirmis.Ciddiyim yani...Abim yengem de ayni sehirdeler bir kez bile tum gun kalamazlar onlarda.Abime kızmıyorum o ne gorduyse onu yapiyor tabiki..Iyi de yapıyor beni o kadar simartsalar ben de oyle davranirdim..

Tesekur ederim yorum icinEvet açmıyorum telefonları içimden gelmiyor.konusmak.bende onları sevmemeyi umarım başarabilirim.
ALLAH tek bir.gün muhtaç etmesin insallah

aslında çok da kafayı takmamak lazım. yeni bir olay değil sonuçta hep böylelermiş.
sizin için yapacak şey basit; canınız istiyorsa görüşürsünüz, içinizden gelmiyorsa görüşmezsiniz.. görüşmeyince de vicdan yapılacak bir durum yok.. aile de olsa herkes hak ettiğini yaşar çünkü..

Aileniz de en kiymetlileriyle yani oğullariyla cezalandiriliyor yani. Hesap yine şaşmamış.

bizde üç kardeşiz 2 kız, en küçük erkek. Ayrım olarak göremedim ama yazdıklarınız ve daha fazlası bizdede mevcut .bende herşeyi kendim yaptım , yetmedi erkek kardeşime de yine biz yaptık. biz okuttuk , biz arabasını aldık, bir şeyi olunca yine bizde. her ailede sıkıntılı bir tip vardır. (Erkek kardeşim sıkıntılı bir tipte değil aslında ama nedense annemler her topu bize paslıyor )bir de kendini kurtaran kimseye ihtiyacı olmayan sanırım sizde 2. tanımsınız aynı bizim gibi. kafanıza takmayın , üzülmeyin. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin .Ailenize de tavır almayın. Aileniz sonuçta.

İnsan en iyi kendi ailesini kendi bilir. Herkes daha fazla parası olsun ister tabi sonuçta ihtiyaç çok malesef hayat pahalı. Ama acaba sizden daha zor durumda olabilir mi diye diyorum. İnsanin ağrına gidiyor anlıyorum. Mesela eltim keyfine çalışmıyor istese yapabileceği bir işi var. Bense çalışıyorum. Kayınvalidem gidip onlara maddi yardım yapıyor yapacağı zaman, araba aldılar borctalar diyor. E ben de ev kredisi ödüyorum. Evde yan gelip yatmıyorum. Kalkıp çalışıyorum. Ama ihtiyaç olarak onların bizden daha çok ihtiyacı var diye aman kim kime ne veriyorsa versin diyorum. Para yüzünden yüz göz olmayın hiç.
Benim inanılmaz varlıklı bir dedem var :)) herkes herseyimizi dedem yaptı sanar ama hiç birşey yapmadı bize özel. Babam çok zor da kaldığında para istediğinde vermezdi de öyle. Babam hiç arasını bozmadı asla. Hep iyi evlat oldu. Dedem benden sonra hepsi sizlerin derdi. İki ay önce kaybettik babami. Dedeme ne dert oldu... Ama bak nasip olamadı bile evladına. Babam da yaptığı iyiliklerle gitti. Canım babam... O yüzden hiç değmez. Kime ne olacağı belli de olmaz şu hayatta. Üç kuruşa ailenizinden olmayın.

Çok canınız yanmış, kimse kolayına bu noktaya gelmez. Herkes ne isterde düşünsün boşverin..

Üzgünüm ama tam tersi.Elden ayaktan düşünce kızları çok kıymetli oluyor.Erkek çocuk kız çocuk kadar derin bakamıyor bu olaylara.Keşke ayrım yapılmasa

Bende öyle olacağım muhtemelen

Olmayın çünkü annem sinir hastası oldu içine atmaktan. Enayi yerine konulmanın ağırlığı yeni yeni çöküyor üzerine. Zamanında tepki göstermediği için o kadar pişman ki. Onlar kırılmasın diye herşeyi içine attı şimdi annem hasta onlar sağlam...

Bu anlayis dnalarina islemis bir kismin.
Babam,kendi sulalesinin en anlayisli,insaflisidir kendine sorarsan.
Fakat,nasil yapsam da kizlara bir cop kalmasa derdinde neredeyse.
Ogluna yorgan yatak yapti tum imkanlari,bana,catida kullanilacak bir parcayi getirmis,eksik oldugunu biliyordu,kendince espriyle,Deniiz,buna 250 verdim 250,yani ona gore dedi
Şaşaladim,bari esimin yaninda soylemeseydi,ondan bi kırık igne beklemedik asla bugune kadar,esimle el ele yaptik ne yaptiysak.
Tamam babacim,borcum borc dedim gulerek..
Oysa ben onun isyerinde gecemi gunduzume kattim yillarca,5 10 kurus harclikla..
Topragimiz da var,fakat kimbilir ne yapti,hic sanmam adaletli davranacagini.
Evlenirken esime sart kostum,asla kizkardeslerinin bircopunu gaspetmeyeceksin,dogacak evladimin bogazindan hak gecirmeyeceksin.
Onlarin varligi oldukca az,fakat adaletli bir paylasim oldu,herkes esit aldi ne varsa.
Asla kabul etmezdim asla,yerin ustu varsa altida var,yiyen olmayayim da,gerisini herkesin adalet anlayisina birakiyorum..

Ne güzel yazmışsınız keşke herkes bu kafada olsa hak hukuk gözetse!Ama.maalesef size de bana olduğu gibi.haksizlik yapılmış ve belki yapılmaya devam edecek..ve bizden susmamizi. normallestirmemizi istiyorlar...

Ah be canım yanlız değilsin ....bizde de var aynı durum annemin yüzüne vurdum herşeyi
Her işine koşan ben şimdi en kötü oldum....1 aydır görüşmüyoruz...kendisi bilir

Ben miras hakkından feragat ettim, herşeyi kardeşime bıraktım.Çok önemli değil para pul ama zorda kalsam kardeşim bana destek olur

Bizim ailede de böyledir bu. Mal mülk her zaman erkek evladındır. Ama birsey istenecekse kız evlattan istenir. Hatta kızin bekarken çalışıp para biriktirmeside çok ayıplanır. Çalışıyorsan ailene vermelisin, elin adamına malmı biriktiriyorsun derler. Kafa yapısı böyle malesef boşuna küsmeyin birsey degismez.

O kadar haklısınızki.
Oğulları ne kadar kötü olursa olsun mirasın fazlasını hep erkek çocuklara verirler. Ama bakıma muhtaç olduklarında kızları bakar. Çünkü kız evlat vicdanlıdır, merhametlidir ortada bırakmaz ana babasını. Bunu bile bile evlat ayıranlara yazıklar olsun. Erkek kardeşin de o maldan hayır göreceğini sanmıyorum. Allah büyüktür.

sizin hakkinizi yiyip ya benim birde uzerimde o kadar emegi olan ablam var onun hakkini da verin demeyen kardesiniz de aileniz kadar suçlu, görüşmeyin.
kardesinize de vermeseler mecbur degiller derdim ama birine verip digerini ayirmak olmaz, insan üzülüyor böyle şeyler olunca maalesef.
arayip dursunlar açmayın görüsmeyin konuşmayın.

birde ya bende calistim bu eve ekmek getirdim desen senin aldigin 3 kurus sana yettide vermesi kaldi, sende bu evde yasiyosun tabi vereceksin derler.

Böyle adalet olmazki. Damatlarının durumu iyi bile olsa sırf oğluna vermemeli. O da kazancı kadar harcasın, ayağını yorganına göre uzatsın. Kız kardeşinin hakkını yiyerek dükkan açıp işveren olacağına sonsuza kadar işçi olsun böylesi daha hakkaniyetli olur.

15 gün önce babamı kaybettim bunları içim yanarak yazıyorum benim babam en iyisini yaptı hiç mal biriktirmedi oturduğu evi arabasını bile kardeşlerim aldı babamı kaybedince ancak fesi tesbihi saati ni bölüştük babam hayattayken babamın lafının üstüne laf demedik hiç birimiz 6 kardeşiz bu arada ben ve kardeşlerim para için babamı asla karşımıza almadık babamda erkek çoçuklarını daha çok severdi para onun parası istediği gibi harcar dedik parası hep olurdu istesem verirdi ama ben hiç istemedim para için babayı anneyi üzmeye değmez sizden para istemiyorlarsa sizde istemeyin giden gelmiyor üzmeyin anne babanızı kaybedince çok üzülürsünüz arıyorlarsa görüşün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…