Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme hikayem ve çözümüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
_passion_
Bende cok kötü Sok dökülme oldu Minoxidil bugün 6. haftadayim baslayali Cok kötü oldum keske hic bulasmasamiydim diye düsünüyorum
Nezaman başladı şok dökülmeniz?birde normalde kaç tel civarı dökülüyordu minoksille kaç tel gibi dökülüyor sizce?benim 1.haftam bitti daha zaten yoğun dökülmem var yıllardır ekstra dökülme yapıyor mu anlayamıyorum

6 haftadir kullaniyorum günde 200 civari dökülüyordu bugün Cok fazla oldu 300-400 civari oldu. Cok üzüldüm o dökülmeyi görünce geri gelecegine saclarimin emin bile olamadim. Kullananlar geri geliyor demi saclar? Ne zaman durdurur dökülmeyi bilmiyorum. Denemekdende baska carem yok günde kac defa kullaniyorsunuz? Ben gece yatmadan 8 fis yapiyorum.

6 haftadir kullaniyorum günde 200 civari dökülüyordu bugün Cok fazla oldu 300-400 civari oldu. Cok üzüldüm o dökülmeyi görünce geri gelecegine saclarimin emin bile olamadim. Kullananlar geri geliyor demi saclar? Ne zaman durdurur dökülmeyi bilmiyorum. Denemekdende baska carem yok günde kac defa kullaniyorsunuz? Ben gece yatmadan 8 fis yapiyorum.
Ben 3 fıs kullanıyorum seyrek bölgeye bende kalpte ritm bozukluğu var belki kötü etki eder diye 3fısla başladım.ikinci kutuda 5fısa geçerim.sizin dökülme sebebiniz nedir?ben dermaroller kullanmaya başladım tekrardan dün ilk seansı yaptım minoksil sıkmadım dün.haftada 1 yapıcam dermaroller bugün daha az saçım döküldü gibi.dermaroller iyi geliyor gerçekten

Bende Polikistik over var, sac incelmesi var, genetik dökülme diyorlar, bende bilmiyorum.
Doktorum dogum kontrol hapi verdi simdi bi ilac daha ilave etdi insAllah biter bu dökülme. Piskolojim Cok bozuk, saclarimin 4 de 1 kaldi. Dermarol kullanmiyorum, bende deneyim. Sizin dökülme sebebiniz nedir? Ne zamandir dökülüyor?

merak etmeyin, tekrar çıkacak o saçlar. zaten dökülecek olanları erkenden döküyor ki alttan yenileri çıksın. kırmızı kutu kullanıyorsanız 5 paf sabah akşam, mavi kutu kullanıyorsanız 5 paf sadece akşam kullanmalısınız.

Bende Polikistik over var, sac incelmesi var, genetik dökülme diyorlar, bende bilmiyorum.
Doktorum dogum kontrol hapi verdi simdi bi ilac daha ilave etdi insAllah biter bu dökülme. Piskolojim Cok bozuk, saclarimin 4 de 1 kaldi. Dermarol kullanmiyorum, bende deneyim. Sizin dökülme sebebiniz nedir? Ne zamandir dökülüyor?
Bendede pko var 17 yaşımda başladı 32 yaşındayım kesintisiz yoğun dökülme ozaman dan beri devam ediyor.sadece hamileliğimde durmuştu dökülmem.😔

merak etmeyin, tekrar çıkacak o saçlar. zaten dökülecek olanları erkenden döküyor ki alttan yenileri çıksın. kırmızı kutu kullanıyorsanız 5 paf sabah akşam, mavi kutu kullanıyorsanız 5 paf sadece akşam kullanmalısınız.
Mavi kutu aksamlari 6-8 fis kullaniyorum, yalniz saclarimda yeni incelme oldu, yinede yenileri cikarmi? Dökülme dururmu? Bilginiz varmi?

Son durum güncellemesi:

Şu an sadece hairforte erkek sprey, xpecia erkek tablet ve igrow ev tipi saç lazeri kullanıyorum.

!!!!Çok rica ediyorum bana sürekli özelden burada defalarca yazdığım şeyleri tekrar tekrar sormayın. Çaresizliğinizi anlıyorum ancak takdir edersiniz ki aynı şeyleri defalarca anlatmak insanı bunaltıyor!!!!

Bu arada saçlarım 2. fotoda salınık. İlk fotodaki gibi topladığım zaman daha iyi görünüyor. Dökülme yok denecek kadar az. Saç çıkışı devam ediyor. Ama bebek adımlarla ilerliyorum. 8 ay geçti buna da şükür. Ayrıca bir haftadır hayatımdan şeker, gluten ve süt ürünlerini çıkardım. Bu hastalığı yenmenin yolu bu ürünleri tüketmemekten geçiyormuş. Gerekirse ömür boyu tüketmem. Çok zor olsa da...

Eklentiler

• IMG_20210219_114758.jpg
    IMG_20210219_114758.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 210
Son durum güncellemesi:

Şu an sadece hairforte erkek sprey, xpecia erkek tablet ve igrow ev tipi saç lazeri kullanıyorum.

!!!!Çok rica ediyorum bana sürekli özelden burada defalarca yazdığım şeyleri tekrar tekrar sormayın. Çaresizliğinizi anlıyorum ancak takdir edersiniz ki aynı şeyleri defalarca anlatmak insanı bunaltıyor!!!!

Bu arada saçlarım 2. fotoda salınık. İlk fotodaki gibi topladığım zaman daha iyi görünüyor. Dökülme yok denecek kadar az. Saç çıkışı devam ediyor. Ama bebek adımlarla ilerliyorum. 8 ay geçti buna da şükür. Ayrıca bir haftadır hayatımdan şeker, gluten ve süt ürünlerini çıkardım. Bu hastalığı yenmenin yolu bu ürünleri tüketmemekten geçiyormuş. Gerekirse ömür boyu tüketmem. Çok zor olsa da...
Teşekkürler paylaşım için. Gayet iyi görünüyor. Umarım daha iyi olur..

Diyet yaparkende Cok dikkatli olmak lazim bende 4 ay öncesi sekeri unu hayatimdan birden cikardim saclarima hic iyi gelmedi dökülme dahada artdi, belkide yavas yavas azaltma daha iyi olur.
Birden oluca vücuda radikal gelebilir. Zaten sac hakkindada genellikle sorulan Soru diyetmi yaptinizda döküldü?

İnşallah marka belirtmek yasak değildir ben uraw kullanıyorum. Losyon tarifi de bu şekilde:
Aldactonu yıllardır içiyorum bildiğim kadarıyla kullanmayı önleyen bir ilaç bu nasıl oldu da sac maskesi oldu kafam almadı bunu

Aldacton testesteron yükselmesini baskiliyor. Bu sayede fazla testesteron üretilmiyor, dihidrotestesteronda düsüyor.

Diyet yaparkende Cok dikkatli olmak lazim bende 4 ay öncesi sekeri unu hayatimdan birden cikardim saclarima hic iyi gelmedi dökülme dahada artdi, belkide yavas yavas azaltma daha iyi olur.
Birden oluca vücuda radikal gelebilir. Zaten sac hakkindada genellikle sorulan Soru diyetmi yaptinizda döküldü?
Aslında bahsedilen şey diyet yapmak değil. Biz bunu yanlış anlıyoruz. Beslenme alışkanlığını tamamen değiştirmek. Bunu yaparken de mutlaka doktor kontrolünde olunmalı diye düşünüyorum. Ben şimdiye kadar çok diyetisyene gittim. Pkos için önerilen beslenme şeklinin diyetle hiç alakası yok. Çok fazla detayı var çoğu yiyeceği çiğ tüketmek yasak (domates, soğan vs.) yani kafamıza göre yaptığımız diyetler faydadan çok zarar veriyor.