Eş ailesi ile ilgili gelişmeler

Benim eşim geçen sene babasıyla kavga etti yapma babandır dedim sen karışma dedi sonra düzelir gibi oldular. Kışın eşim tek gittiğinde baya büyük kavga etmişler eşim o günden sonra mesafeli genelde iş olunca annesi için falan gidiyor. Ay dedim yaa kocam bana kaldı resmen her haftasonu evde çalışmadığı zaman evde çocuklarla benle. Adama da diyemedim iyi ki babanla küstün :KK70:
Bizimkiler küsse gelin yüzünden diye beni suçlarlar.

Bende kırıldım o lafına benimle de dalga geçti ama ben bişey demedim kavga büyümesin diye. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Konusu açılırsa kayınvalidemle konuşayım mı rahatsız oluyorum diye ?
Konu açılırsa tabii kırıldığını söyle de laftan anlarlar mi?

Bende zaten bişey demiyordun laf sokmalarına aman nolcak der giderdim annedir mutlu olsun kırılmasın. Fakat insan da sürekli laf sokmaz ki canım. Eşim karakterine yapılmış bi hakaret olduğu için çok sinirlendi.
Bence eşin de abartıyo ya aynı şeyi geçen hafta yaşadık k.valide bize geldiğinde eşime benzer bi laf dedi. eşim e evet kılıbığım nolmuş falan diyip bana dönüp "emret gönlümün baş komutanı" falan diye kaynattı. Hepimiz güldük geçtik yani nolmuş. Kadın da güldü baya.. Biraz tii ye alın söylediklerini o zaman o kadar dokunmaz :)

Eşine bu konu hakkinda hiçbir sey soyleme. Nasıl olsa esimde onlara sinirli diyip gaza gelip saydirma. Sen soyleyince yok canim o kadarda değiller diye yumuşuyabilir.

Anneniz geldiginde cagirmaniz iyi olmuş benim sizle sorunum yok mesajı vermişsiniz onların gelmemesi de iyi olmuş sorunun onlar olduğunu eşiniz görmuş oldu.

Bundan sonra tadını cıkartin elbet barısırlar ama sorun cikaranin siz degil onlar oldugunun farkinda eşiniz.

Bence eşin de abartıyo ya aynı şeyi geçen hafta yaşadık k.valide bize geldiğinde eşime benzer bi laf dedi. eşim e evet kılıbığım nolmuş falan diyip bana dönüp "emret gönlümün baş komutanı" falan diye kaynattı. Hepimiz güldük geçtik yani nolmuş. Kadın da güldü baya.. Biraz tii ye alın söylediklerini o zaman o kadar dokunmaz :)
Ama kayinvalideler arasında fark var bence. Sizin kv mesela gülmüş ama konu sahibinin eşi öyle bir cevap verse konularından tanıdığım kadarıyla kv gülmek yerine bağırıp kızardı. Hakaret olarak algılardi. (Yanılıyor muyum bilmiyorum ama ben eski konularla birlikte böyle bir çıkarım yaptım)

Sırf evlilik yoluyla akraba oldunuz diye böyle mod düşüren sorunlu, kıskanç tiplerle iletişimde olmak zorunda değilsiniz. Siz yine iyi anlayış içindesiniz ben olsam hiç muhatap olmam.

Bu da mantıklı aslında fakat bizi bi çifte benzetti. O gelin içinde senin gibi gelini boşatırım ben diyor. Onun kocasınada laf söylüyor gerizekalı diye. Sonra işte eşime onun gibisin dedi banada öyle söyledi. Sürekli söylediği içinde eşim kızdı.

Eşine bu konu hakkinda hiçbir sey soyleme. Nasıl olsa esimde onlara sinirli diyip gaza gelip saydirma. Sen soyleyince yok canim o kadarda değiller diye yumuşuyabilir.

Anneniz geldiginde cagirmaniz iyi olmuş benim sizle sorunum yok mesajı vermişsiniz onların gelmemesi de iyi olmuş sorunun onlar olduğunu eşiniz görmuş oldu.

Bundan sonra tadını cıkartin elbet barısırlar ama sorun cikaranin siz degil onlar oldugunun farkinda eşiniz.
Evet hatta eşim ışıkları yanıyormuydu diye sordu. Evet dedim. Yüz ifadesi sinirliydi. Genelde de zaten annem çağırdığında da gelmez. Hiçbişey söylemedim iyi yapmışım çok sağolun :)

Ama kayinvalideler arasında fark var bence. Sizin kv mesela gülmüş ama konu sahibinin eşi öyle bir cevap verse konularından tanıdığım kadarıyla kv gülmek yerine bağırıp kızardı. Hakaret olarak algılardi. (Yanılıyor muyum bilmiyorum ama ben eski konularla birlikte böyle bir çıkarım yaptım)
Aa evet bağırırdı. Bi kere kayınvalidem beni zorla birine geçmiş olsuna getircekti eşim engel oldu. Geçmiş olsuna gideceğimizi bilmiyordu “ gezceksiniz yine napcaksınız sanki “ dedi. Kaynanam da bana bak sus bana karışmıyorsun diye çıkıştı. Kardeşinede bi saniye karıma sormam lazım diye gülünce kardeşi sana inanmıyorum abi diye laf sokuyor. Yani eşim benimle ilgilendiğinde görümcem hayırdır ölcekmi git şurdan abi diyor. Eşim çok doldu.

Evet hatta eşim ışıkları yanıyormuydu diye sordu. Evet dedim. Yüz ifadesi sinirliydi. Genelde de zaten annem çağırdığında da gelmez. Hiçbişey söylemedim iyi yapmışım çok sağolun :)

Böyle devam karsi taraf fevri siz fevriliginizi sikayetlerinizi torpulediniz.

erkekler sorun cikartan surekli sikayet eden taraftan uzaklaşıyorlar. tecrubeyle sabit.

Sırf evlilik yoluyla akraba oldunuz diye böyle mod düşüren sorunlu, kıskanç tiplerle iletişimde olmak zorunda değilsiniz. Siz yine iyi anlayış içindesiniz ben olsam hiç muhatap olmam.
Genelde öyle söylüyorlar. Fazla anlayışlıyım sanırım.

Bence bu olay miss gibi olmuş hem suçlu sizde değilsiniz aramayın sormayın davete gelmeyin obür dünurle foto atıp saçma salak haller sergileyen bir kaynanayla işiniz yok.Ben olsam asla eşime gidelim gorelim vay barış falan asla demem işime gelir mis gibi evimde otururum aslada aramam

Bizde de merdane oklava falan yoktu kadını nasıl gazladıysam strech film rulosuyla açtı :KK70: ahhahahahaha :KK70:
Ohhh maşallah!
Ellerine kollarına sağlık teyzemin, öpüyorum kendisini.
Sana da afiyet şifa olsun, bebeciğine vitamin olsun.

Şaka bir yana gerçekten çok seviyorum gelini seven kayınvalide, kayınpederi, başta benimkileri tabii ki.

Böyle devam karsi taraf fevri siz fevriliginizi sikayetlerinizi torpulediniz.

erkekler sorun cikartan surekli sikayet eden taraftan uzaklaşıyorlar. tecrubeyle sabit.
Sayenizde törpüledim. Birşey söylemiyorum eşime artık. Sadece isteklermi söylüyorum. Şikayet etmiyorum. Gezemediğimiz için ettiğim sitemden sonra “ özür dilerim kızma bana Allah sağlık versin gezeriz dedi.” Sonra ben uyanmıyım diye annesine gelemeyiz kahvaltıya demiş. Sonra işte laf ettiler neden gelmiyorsun diye :)

X