eş kişisi

Görev durumuna gelmiş, alistirmayin boyle duzenli gidip gelmelere sonra tek hayirda kotu ilan ediliyorsunuz. Ben olsam bir cinnet gecirir benim ailem sehir disindayken seninkine duzenli gidemem kusura bakma sen nereye gidiyosan git der agzinin payini veririm. Haftada tek izin gunum olucakta onuda surekli es ailesinde harciycam he bu erkekler şaka yemin ederim 😃

E sizde suc
Hamilesiniz biraz agirdan alin oram agriyor buram agriyor deyip yatin haftasonu islerini de esinize yikin
Evi temizleyip yemek yapmaktan firsat bulamaz
Olmadi kv gelir isi gücü tutar sizde keyif yaparsiniz

hep söylerim; ailesini görmeden yapamayan ne erkek ne de kadın evlenmesin.
elbette herkesin ailesi kıymetli ama evlenip, kendi aileni kurup her haftasonunu, her boş vaktini ana-babayla geçirmek de çok yanlış.
ne diyim durumunuz zor.
bence böyle insanların tedavi edilmesi gereken travmaları var. eşiniz psikolog ile görüşür mü ?

kızlar merhaba ;
sorunum şu ki eşimin sürekli ailesiyle geçirmek istemesi..
hamileyim ve çalışıyorum haftada bir izin günüm var (hamile olduğum için aşım da yok gezmeye de dışarı çıkmıyorum kv gil hariç kimseyle de görüşmüyoruz) buna rağmen şunu yaptık gelin bunu yaptık gelin diyen eşimin ailesi var (sürekli olmasada)..
daha 2 haftadır pazarları gidiyorum birinde biz onlara geçen haftada onlar bize geldiler bugün de eşim diyor şunu alayım da anneme vereyım yarın gidelim mi demez mi ...
her hafta gıdınce sorun yok bır kere işim var temızlık yapacağım deyince benden kötüsü yok ve hemen ailesini istemiyor durumuna düşüyorum ve bu sorun yıllardır devam edıyor 4 yıllık evliyiz bide... kendi ailem farklı şehirde yaşıyor hemen misilleme yapıyor ben bışeye olumsuz olunca ben senın aılene böyle mı yapıyorum edıyorumlar falanda fılan.. aılem yılda 2-3 kere anca gelıyor o bıle sorun allah aşkına bu tarz sorunlar yaşayıp orta yolu bulan var mı fıkır versın yoksa bu halımle kafayı yıcem ...
Gitme. Eşin kendini de yırtsa gitme. Neden 4senede evet deyip gittinki😣Benim 1 sene olacak.Eşim artık gidelim diyemiyor.1buçuk aydır gitmiyorum. Bende işe girdim.4gün evdeyim ve genede gitmiyorum. Bunu eşinle çözmen lazım.Hayır de ve gitme. Sen dayanamayıp gidiyorsun. Yarın bigün çocuk olunca daha kötü olacak üzgünüm 😣

Benim eşimde böyleydi ailesi yüzünden ne kavgalar ettik benle baş edemeyeceğini anlayınca pes etti bide ilahi adalet tecelli etti bizde biraz Allahıma şükürler olsun bazı yanlışları oldu ailesinin küstüler şuan sizi çok iyi anlıyorum psikolojik olarak baya ağır geliyor insana ama sorun eşinizin ailesinde değil direk eşinizde bence 4 yıldır bişeyler değişmeliydi
Bende çok kıyameti kopardım.Ben şükür çözdüm. 2 ayda falan gidiyorum artık ve aynı şehirdeyiz. Bana artık gel diyen yok🤣

Haftada bir de fazla ise hangi aralikla ailelerle görüsülmesi lazim?
Çalışan insan ne zaman ev temizleyecek, hamile üstelik. Bu kıza günah degil mi? 1gün izni var. Yorgun hamile haliyle gidiyor. Bana göre fazla. İzin günü resmen ölüyor. 10günde bir gitsin. Sanki her hafta görüşünce ne konuşuyorlar. Dünya meselesi falan mı? Bu kız gitmek istemiyor. Kimse kimseyi zorlamasın. Gitmek isteyen hergün gitsin.

kızlar merhaba ;
sorunum şu ki eşimin sürekli ailesiyle geçirmek istemesi..
hamileyim ve çalışıyorum haftada bir izin günüm var (hamile olduğum için aşım da yok gezmeye de dışarı çıkmıyorum kv gil hariç kimseyle de görüşmüyoruz) buna rağmen şunu yaptık gelin bunu yaptık gelin diyen eşimin ailesi var (sürekli olmasada)..
daha 2 haftadır pazarları gidiyorum birinde biz onlara geçen haftada onlar bize geldiler bugün de eşim diyor şunu alayım da anneme vereyım yarın gidelim mi demez mi ...
her hafta gıdınce sorun yok bır kere işim var temızlık yapacağım deyince benden kötüsü yok ve hemen ailesini istemiyor durumuna düşüyorum ve bu sorun yıllardır devam edıyor 4 yıllık evliyiz bide... kendi ailem farklı şehirde yaşıyor hemen misilleme yapıyor ben bışeye olumsuz olunca ben senın aılene böyle mı yapıyorum edıyorumlar falanda fılan.. aılem yılda 2-3 kere anca gelıyor o bıle sorun allah aşkına bu tarz sorunlar yaşayıp orta yolu bulan var mı fıkır versın yoksa bu halımle kafayı yıcem ...
aılem yılda 2-3 kere anca gelıyor o bıle sorun derken ??? İstemiyor mu

Çalışan insan ne zaman ev temizleyecek, hamile üstelik. Bu kıza günah degil mi? 1gün izni var. Yorgun hamile haliyle gidiyor. Bana göre fazla. İzin günü resmen ölüyor. 10günde bir gitsin. Sanki her hafta görüşünce ne konuşuyorlar. Dünya meselesi falan mı? Bu kız gitmek istemiyor. Kimse kimseyi zorlamasın. Gitmek isteyen hergün gitsin.
Ben anlamıyorum zaten ne gerek var her hafta her hafta, niye gerekiyor hasret mi çektik hastalıklara mi düştük hasretimizden ne oldu yani.
Bu bir ayrimcilik değil
Kayinailemle inanılmaz güzel anlasirim (henüz tek gelinim diye belki😂😂😂)
Kendi ailemle de öyle .
Ama habire de hadi görüşelim oy anam babam kardeşim diye yollara düşmem yani, yeni bir aile kurmussun otur ona sahip çık

Ben genel anlamda sordum zaten. Konu sahibi istemiyorsa gitmesin zaten. Kimse kimseyi zorlayamaz daha dogrusu zorlamamasi lazim. Ama eside haftada bir gitmek isteyebilir. Orta yolu mecbur bulacaklar. Gerekirse esi tek basina gidecek.

Ben anlamıyorum zaten ne gerek var her hafta her hafta, niye gerekiyor hasret mi çektik hastalıklara mi düştük hasretimizden ne oldu yani.
Bu bir ayrimcilik değil
Kayinailemle inanılmaz güzel anlasirim (henüz tek gelinim diye belki😂😂😂)
Kendi ailemle de öyle .
Ama habire de hadi görüşelim oy anam babam kardeşim diye yollara düşmem yani, yeni bir aile kurmussun otur ona sahip çık
Bende gayet iyi anlaşıyorum, öyle kavga falan hiç olmadı. Bizimkilerinde hep beklentisi oldu.Ben ama hiç susmadım eşime karşı. Şuan bana gel bile demez. Ben gitmek istersem giderim. Yarın pazar mesela eşim evde benimle olsun isterim. Pazarları aileyle geçirmek çok sıkıcı geliyor bana.

Birde her hafta ne konuşacagız. Eşimin kankileri falan hep oturmaya gelir. Onlarla otururuz, hiç ses çıkarmam.Çünkü sohbet oluyor. Ama aile ile herşey konuşulmuyor. Birşey anlatsam aldıgım cevap sadece inşallah maşallah bu kadar.

Görmek isteyen gider de insanları zorlamamak gerek.

Ben genel anlamda sordum zaten. Konu sahibi istemiyorsa gitmesin zaten. Kimse kimseyi zorlayamaz daha dogrusu zorlamamasi lazim. Ama eside haftada bir gitmek isteyebilir. Orta yolu mecbur bulacaklar. Gerekirse esi tek basina gidecek.
Tabiki eşi isterse gidebilir. Ama ben gelinin eş ailesini özledigini pek düşünmüyorum. Birgün izinde insan öglen kalkmak falan isteyebilir.Hadi çalışmasa gerçekten gitmek isterse haftada bir gitsin. Ama işle birlikte çok zor

hep söylerim; ailesini görmeden yapamayan ne erkek ne de kadın evlenmesin.
elbette herkesin ailesi kıymetli ama evlenip, kendi aileni kurup her haftasonunu, her boş vaktini ana-babayla geçirmek de çok yanlış.
ne diyim durumunuz zor.
bence böyle insanların tedavi edilmesi gereken travmaları var. eşiniz psikolog ile görüşür mü ?
Aile terapistine de gittik 3 seans ama oda nafile orda bile tartıştık

Ailem geldiği zamanlarda birkaç gün izin alıyorum işten işine gelince izin alıyorsun şurda aileme zorla gidiyorsun diyor eşim aileme asla bişey demiyor ama misilleme yapması baydı beni
Kusura bakmayın ama eşiniz mantık dışı bir kıyaslama yapıyor, ailesiyle aynı şehirde yaşıyorsunuz istediği zaman anne babasını görme özgürlüğü var ama sizin aileniz farklı şehirde, ha deyince ne onlar gelebilir ne siz gidebilirsiniz haliyle aileniz gelince birkaç gün izin almanız kadar olağan bir şey yok.

Aileye neden ısrarla beraber gidilir hiç anlamam.. taa ilk başta bunu netleştirmiştim isteyen anasına danasına gider diğerine habire ısrar etmycekk diye. Eşim gider ben isterdem giderm istersem gitmem kendi annemefe eşim gelmez gelmesn herkesn annesi kendine kıymetli ne bu ısrar bırakın tek gitsn siz gitmeyin alıştırın onları bu duruma gerçekten boşuna yorgunlk hele çalışannkadınaa

X