Erkek İnfertilitesi eşi varikosel olup hamile kalanlar.

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bitkisel veya takviye ilaç babında kullandığınız bir şeyler var mı?

Benim eşimde de varikosel var. Yaklaşık 2 yıllık evliyim. Eşimin Sperm hareketliliği 0.1 falan cıkıyordu. Ameliyattan önce tüp bebek denemek istedik herseyi yaptık yumurta toplama aşamasına geldik bende 2 yumurta oluşmuş doktor daha yüksek doz ilaç verelim 2 yumurta için bu agrıları cekme embriyo olusmayabilir elimizde yumurta kalmaz dedi .yumurtlamama Üc gün kala vazgectik. Erteledik. Nasılsa erteledik diye kafa rahatlıgı oldu sanırım. O ay hamile kaldığımı öğrendim. Şimdi bebeğimiz 6+2 haftalık kalp atısını da duyduk cok sukur. Rabbim isteyen herkese nasip etsin💓

Benim eşimde de varikosel var. Yaklaşık 2 yıllık evliyim. Eşimin Sperm hareketliliği 0.1 falan cıkıyordu. Ameliyattan önce tüp bebek denemek istedik herseyi yaptık yumurta toplama aşamasına geldik bende 2 yumurta oluşmuş doktor daha yüksek doz ilaç verelim 2 yumurta için bu agrıları cekme embriyo olusmayabilir elimizde yumurta kalmaz dedi .yumurtlamama Üc gün kala vazgectik. Erteledik. Nasılsa erteledik diye kafa rahatlıgı oldu sanırım. O ay hamile kaldığımı öğrendim. Şimdi bebeğimiz 6+2 haftalık kalp atısını da duyduk cok sukur. Rabbim isteyen herkese nasip etsin💓
Ameliyat olmadan gebelik oldu değil mi? Sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

Ne güzel bir haber kutlarım. Sağlıkla doğsun.

Ameliyat olmadan gebelik oldu değil mi? Sağlıkla kucağınıza alın inşallah.
evet ameliyat olmadan oldu. herhangi bir kür de denemedik. Rabbim ol deyince oluyor. Varikosel çözümsüz değil zaten. Ben çok sabırsız biriyim sürekli ameliyat ol diyordum. ameliyat sonraası iyileşme süresi de zaman alıyor diye önce tüp bebek denemek istemiştik. Tedavi iptal oldu ama kendiliğinden oldu çok şükür. Rabbim isteyen herkese nasip etsin :KK200: kardeşimin 9 yıldır olmadı, bebek beklemek nasıl bir duygu oradan bilirim.:dua:

Merhaba konuyu acali baya olmuş ama merak ettim gebe kalabildiniz mi bizdede aynı problem var çünkü

Merhaba benim eşimde varikosel ameliyatı oldu 1.5 yıl test verdik özel bunu yorumlicakbir kişi varmı acaba

Eklentiler

• 20210802_090716.jpg
    20210802_090716.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 264
Merhaba bende sizlerle aynı durumdaydım. Çok şükür şuan 6 haftalık hamileyim :) evliliğimin 6-7 ayında korunuyorduk.Son 1.5 senedir çocuk istiyorduk fakat bir türlü olmuyordu.En son doktora gittik ben 3-4 ay tedavı oldum bir kere klomen kullanıp ovritelle vurdurdum.Eşime de varikosel teşhisi konuldu ameliyat olmazsan olmaz dediler.Ameliyat olmayı düşünüyorduk.Ovritelleyi yaptığım o ay adet olunca o kadar aşırı sancı çektim ki hastanelik oldum ve uzun bir süre doktora gitmemeye karar verdim.Aradan bir süre geçtikten sonra doğal yolla hamile olduğumu öğrendim.Yani demem o ki her şeyin bir vakti var.Gönlünüzü ferah tutun.Allah isteyen herkese nasip etsin :)

Bu tarz durumlarda ilaç takviyesiyle duzeldigini çok duydum sonuç itibariyle 3 milyon sperm var ve 10.000 spermde bile hamile kalan çok insan imkansız diye bişey yok morelinizi bozmayın

Burada yaş faktörü önemli. 30 yaş ve yukarısıysa çok fazla beklenmemeli. 6 aylık antioksidan ile sonuca bakılmalı. Bizim değerler çok düşük değildi ama hamilelik hiç oluşmadı o kadar vitamine kürlere rağmen3,5 senede. 6 ay oldu operasyon olalı. Morfoloji,hız ve sayıda artış var. Tüp bebek yada aşılama yqpılacak olsa bile operasyon eğer reflü varsa grade 3 derecesiyse kesinlikle yaptırılmalı.

Merhaba biz varikosel ameliyat ile aştık ve 2 ay içinde gebe kaldım. Ameliyat şansınız varsa geç kalmayın.
Merhaba sizin sperm sayınızda problem yoktu geçmiş konu ama danışmak istedim, spermler normal olmasına karşın varikosel sorununda neler yaşadınız?

Merhaba sizin sperm sayınızda problem yoktu geçmiş konu ama danışmak istedim, spermler normal olmasına karşın varikosel sorununda neler yaşadınız?
Merhaba bizim sperm sayı ve hızı hep düşüktü sorun vardı yani tüp bebek yaptırın diyen doktorlar dahi oldu. 30milyon sperm iie normal yolla gebe kaldım. Varikosel ağrı da yapıyordu.

Merhaba bizim sperm sayı ve hızı hep düşüktü sorun vardı yani tüp bebek yaptırın diyen doktorlar dahi oldu. 30milyon sperm iie normal yolla gebe kaldım. Varikosel ağrı da yapıyordu.
AA yanlış gördüm demek ki benim eşimin varikosel var ama sperm sonuçları güzel, doktor ameliyat önermiyor. Morf 8 ileri hız yüksek sizi görünce danışmak istedim. 6 ayı geçtik gebelik yok

X