Eşim annesine bakıyor

Adamı kötüleyenler, buyurun konu sahibinin eşi hakkındaki yorumu burada. Bariz bir şekilde kayınvalidesini kıskanıyor çünkü sadece eşimden sevgi ve ilgi gördüm diyor.
Ne saçma sapan yorum yapıyosun niye kıskanayım. Kıskansam gidemezsin derdim ben elinden geleni yap dedim hatta eve getir orada bakıcı tutalım dedim.

Niye herkes sanki konu sahibi "lanet olası geberesice kaynana" diye yorum yapmiş gibi tepki vermiş 🙄 Kadın gitmesin, bakmasın,ilgilenmesin demiyor,kendi çekirdek ailesi olduğu da arada sırada aklına gelsin diyor.

Evet dengeyi kurmak zorunda.Ne kendi evlerinde kalmasına izin veriyor,ne de götürdüğü yerde insan gibi yaşanacak ortam hazırlıyor.Bilin bakalım bu durum ne kadar sürecek? Belirsiz. Ve kadın ağzını açtığı anda " Ana o anağ tamam mı.." tarzı yorumlar 🤦🏻‍♀️

Eşinin ve çocuğunun konforunu da düşünmek zorunda.Gel deyince gel,git deyince git.Yok çocuğu getir anam görsün,yok şimdi götür.Bu ne yahu ? Kafasına göre hareket etmek yerine eşiyle oturup istişare yaparak bir düzen oluşturmalıydı herkesin selameti için.
Adam eşini düşünen Bi adam degıl ki zaten
Sekste canım acıyor derken konu sahibi
'acısın bes dakıka, bişey olmaz' dıyen bir adammış

Eşimin annesi geçen kasım ayında banyo da düştü o günden beri yatalak kaldı. Eşimle bizim memleket lerimiz ayrı. Eşim memur olduğu için tayinizmiz memleketklerimize uzak bir şehirde çıktı. Kayınvalidem düştüğünden beri eşim çok mutsuz ne benimle ne de çocuğunla ilgilenir olmuştu sürekli telefonda ya annesiyle yada abisiyle konuşuyordu sürekli annemin yanına gidelim diyordu bende çocuğun düzeni bozulur kaç saat yol sen git benim için öncelik çocuğum diyordum ama ocak ayında istemeye istemeye gitmek zorunda kaldım. Neyse gittiğimiz ertesi gün annesini hastaneye yatırdı sürekli hastaneye gidip geliyordu hastaneye gidince bizi unutuyordu bizimle olduğu zamanlarda tek konuştuğumuz annesiydi. Her gün hastaneye gidiyor yetmiyor annem bebeği görsün diye oğlumla beni de götürüyordu ve saatleece annesinin yanından gelmesini bekliyorduk böyle böyle 1 ay kalfım orada sonra kendi memleketimize bıraktı bizi oğlumla 3 aydır burdayız arada gidip geliyor geçen ay geldiğinde çok büyük kavga ettik sürekli aklı annesinde tek konuştuğu annesi bende bağırdım çağırdım bizde varız senin tek konun annen biz umrunda değiliz falan. Neyse geçen doktorla konuşmuş Temmuz'a kadar izin almış annesinin yanında kalmak için. Taktı kafasına annesini ayağa kaldıracak. Kalkmayacağını herkes biliyo ama o inat etti. Annesinden bahsederken gözlerinin içi gülüyo resmen. Artık bıktım kaç aydır orda burda bir düzenimiz yok annem sürekli laf sokuyor. Millet sürekli dedikodu çıkarıyor. Ben haksız mıyım isyanımda siz olsanız napardınız?
Umarım bı gün aynısı sizin annenizin başına gelmez.

Siz ve birkaç üye de konu sahibine 5 yaşındaymış gibi yorum yapıyorsunuz. Eşi kendi evlerinde kalmasına izin vermiyor değil, içi rahat etmiyormuş ve konu sahibi eşinin kendisini evine bırakmasını istiyor. Çocuğunu al evinde yaşa dedik başka nasıl bir tavsiye verilebilir? Koskocaman kadın önce kendisinin ve çocuğunun konforunu kendisi düşünmeli. Kocama beni eve bırak dedim gelmedi diye bir savunma olabilir mi? Yetişkin bir kadın kendisi yorumlarımızı buna göre yapalım.
Mirta genel olarak bir şey yazayım, maalesef bazı kadınlar aşırı pasif oluyor, tek başına karar almayı, karar uygulamayı, tek başlarına bir yerden bir yere gitmeyi bile beceremiyorlar.

Farkındaysanız konu içeriğinde şöyle bir cümle var:

sonra kendi memleketimize bıraktı bizi

Kayınvalidesinin yaşadığı şehirden bir otobüse uçağa binip tek başına kendi evine bile gidemiyor, eşi nereye bırakırsa orada kalıyor, bu arada mrv1445 aylardır annesinde yaşadığına göre çalışmıyor, eşi de ne kadar para gönderiyor bilmiyoruz, adam belki de kendi evlerinde yaşarlarsa eşiyle bebeğin masrafı da olur diye annesine bıraktı, annesi değil mi baksın masraflarını karşılasın dedi, belki mrv’nin cebinde evine gidecek parası da yok🤷‍♀️

Eşi hayırlı bir evlat ama hayırlı bir eş mi o kısım soru işareti.

Ne saçma sapan yorum yapıyosun niye kıskanayım. Kıskansam gidemezsin derdim ben elinden geleni yap dedim hatta eve getir orada bakıcı tutalım dedim.
Edebini takın istersen, senin hakkında kötü yorum yapmamaya çalışıyorum ama çok o kadar dengesizsin ki zor tutuyorum kendimi. Alıntıladığım yorum sana ait ayrıca, dön bir daha oku ve bir daha beni alıntılama. Sen de kalbinin ekmeğini yiyeceksin ve zerre kadar umurumda değilsin!

Burada sorun olan durum kadının evine gidip gitmemesi değil yalnız.Konu sahibi konuyu açarken de evime gidemiyorum diye yakinip konu açmamiş.Asil sorun adamin kendi çekirdek ailesine zaman ayırmaması,ilgilenmemesi,görmezden gelmesi ve tek odağinin hasta annesi olması.Yani kadın evine dönünce bu durum değişmeyecek.
Hastalık,kaza hepimiz için var ve hayat devam ediyor.Çocuğumuz hastalanınca bile işe gitmeye devam ediyoruz.Annesiyle ilgilenmesi çok güzel ama bu çekirdek ailesini ihmal etmesine gerekçe olamaz.Çocuğunun konforunu sadece anne değil baba da öncelemeli ve gerekli zamani-ilgiyi vermeli.Neden ? Çünkü baba.
Eğer ebeveynlerden biri aylardır hastanede refakatçi olarak kalıyorsa çocuğun konforunu o süreçte diğer ebeveyn düşünebilir. Evlilik dediğimiz şey böyle bir şey. Zor gününde eşe destek olunmayacaksa evlilik neden var? Ki şu an kadın evinde de değilmiş hastanede yatıyor ve ameliyat olacakmış.

Hayatınızda bir gün hastanede refakatçi oldunuz mu veya yatalak bir hastayla ilgilendiniz mi merak ettim doğrusu. Geçen sene ben de annemle beraber bir süre hastanede kaldım insanda psikoloji bırakmayan bir süreç. Bir de üstüne eşimin bana gelip benle ilgilenmiyorsun dediğini hayal edemiyorum. Ki ilk sayfada da söyledim benim de yatalak bir kayınpederim var. Böyle süreçlerde en azından kadın hastaneden çıkıp evde kalabileceği duruma gelene kadar anlayış gösterilebileceğini düşünüyorum.

Mirta genel olarak bir şey yazayım, maalesef bazı kadınlar aşırı pasif oluyor, tek başına karar almayı, karar uygulamayı, tek başlarına bir yerden bir yere gitmeyi bile beceremiyorlar.

Kayınvalidesinin yaşadığı şehirden bir otobüse uçağa binip tek başına kendi evine bile gidemiyor, eşi nereye bırakırsa orada kalıyor, bu arada mrv1445 aylardır annesinde yaşadığına göre çalışmıyor, eşi de ne kadar para gönderiyor bilmiyoruz, adam belki de kendi evlerinde yaşarlarsa eşiyle bebeğin masrafı da olur diye annesine bıraktı, annesi değil mi baksın masraflarını karşılasın dedi, belki mrv’nin cebinde evine gidecek parası da yok🤷‍♀️

Mune ben konu sahibinin pasif, hakkını savunamayan birisi olduğunu düşünmüyorum. İstediğinde eşiyle gayet tersleşebiliyor. Bana ilgi vermiyorsun diye eşiyle kavga eden bir insan kendi evine gitmek konusunda pasif kalmaz.

Bu kadar geleneksel bir adamın nikahı altına aldığı karısına çocuğuna karşı sorumluluk hissetmesi lazımdı, anası değil mi baksın demeye yüzü olmamalı sonuçta kadını kurt kapacak diye evde koymuyor. Senin karına anası bakacaksa sen kim oluyorsun der bu adamın çevresi.

Eşimin annesi geçen kasım ayında banyo da düştü o günden beri yatalak kaldı. Eşimle bizim memleket lerimiz ayrı. Eşim memur olduğu için tayinizmiz memleketklerimize uzak bir şehirde çıktı. Kayınvalidem düştüğünden beri eşim çok mutsuz ne benimle ne de çocuğunla ilgilenir olmuştu sürekli telefonda ya annesiyle yada abisiyle konuşuyordu sürekli annemin yanına gidelim diyordu bende çocuğun düzeni bozulur kaç saat yol sen git benim için öncelik çocuğum diyordum ama ocak ayında istemeye istemeye gitmek zorunda kaldım. Neyse gittiğimiz ertesi gün annesini hastaneye yatırdı sürekli hastaneye gidip geliyordu hastaneye gidince bizi unutuyordu bizimle olduğu zamanlarda tek konuştuğumuz annesiydi. Her gün hastaneye gidiyor yetmiyor annem bebeği görsün diye oğlumla beni de götürüyordu ve saatleece annesinin yanından gelmesini bekliyorduk böyle böyle 1 ay kalfım orada sonra kendi memleketimize bıraktı bizi oğlumla 3 aydır burdayız arada gidip geliyor geçen ay geldiğinde çok büyük kavga ettik sürekli aklı annesinde tek konuştuğu annesi bende bağırdım çağırdım bizde varız senin tek konun annen biz umrunda değiliz falan. Neyse geçen doktorla konuşmuş Temmuz'a kadar izin almış annesinin yanında kalmak için. Taktı kafasına annesini ayağa kaldıracak. Kalkmayacağını herkes biliyo ama o inat etti. Annesinden bahsederken gözlerinin içi gülüyo resmen. Artık bıktım kaç aydır orda burda bir düzenimiz yok annem sürekli laf sokuyor. Millet sürekli dedikodu çıkarıyor. Ben haksız mıyım isyanımda siz olsanız napardınız?
Haksızsınız. Adamın annesinden söz ediyoruz kilimcinin kör oğlundan değil . Ben annemi kaybedeli 6 ay oldu hala daha durup durup ağlarım . Eşimle konuşurken konu bir şekilde anneme gelir . Şu aralar başka bir şey düşünemiyorum çünkü. Eşimde bunu anlayışla karşılar dertleşiriz. İnşallah siz böyle bir acıyla sınanmazsiniz diyeceğim ama hastalık, ölüm vs herkesin başına gelecek. O zaman eşinizden sakın ama sakın anlayış beklemeyin .

Herkes kendi derdine düşüyor tabii. Anneniz başına çökersiniz diye endişeli,çevresi de maşallah tam pislik mahalle dedikoducularıyla dolu. Kvniz canının derdinde, eşiniz annesine ilgi göstermeyen kardeşlerinden dertlenirken arada annesine karşı sorumluluklarını yerine getirme derdinde. Siz de kocam bir daha eve geri gelmezse naparım derdindesiniz. Koskoca kadınsınız. Evlenmişsiniz,çocuğunuz var. Kocanız eve geri dönse de dönmese de kendi başınızın çaresine bakabilmeli,ben evime dönüyorum diyebilmelisiniz. Böyle ortalıkta kafası kesilmiş tavuk gibi çaresizim demekle olmuyor. Söyleyin eşinize tayinini alsın anasının olduğu yere,siz de nazlanmayın gidin evinizi güzelce taşıyın. Eşiniz hem annesiyle ilgilensin hem de eviniz dağılmasın madem. Kv ile aynı şehre sığmıyor musunuz,ya da eşinizden ilgi ha ilgi gelecek diye beklemekten sıkılmıyor musunuz,ben derdinizi anlayamadım.

Anneniz eşiniz yatalak annesine baktığı için sürekli laf sokuyor ve siz de eşinize hastaneye gidiyor orda kalıyor diye kiziyorsunuz. Gerçekten de anneler kendisi gibi yetiştiriyor çocuklarını, aynı düşünce yapısını empoze ediyor. O yuzden kızamıyorum. Ama ileride siz düşüp kalırsanız ve yatalak olursanız umarım evladınız babasına çeker. Siz de onu kendiniz gibi yetiştirdiğiniz için büyük ihtimalle eşi düzenimiz bozuluyor diyecek ve çocuk sizinle muhatap dahi olmayacak çünkü.

Kocanız ne kadar hayırlı bir evlatmış. En azından bebeğiniz varken size bakıtmıyor. Size bakıtıyor olsa küçük bebekle size hak verirdim ama sizlik bir durum yok anne oğul arasına girmeyin sizi ilgilendirmiyor

Ben de babam hastayken tüm günüm tüm gündemim babam olmuştu, yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim. Şu anki eşim de işini bitirir bitirmez, hastaneye yanıma gelirdi; sürekli destek oldu bir kere şikayet ettiğini bilmem. Annenize ve size gelirsek, armut dibine düşmüş.

hani moda programlarında ayarsızla azarlarlar ya öylesiniz işte. Kadın bişey demiyor onun da özel bir hayatı var kocasının önceliği annesi olabilir şu nokta da ama bu kadının önceliği kendi ailesi. Niye kocasının annesi önceliği olsun. Aynı şeyi yaşasanız yaygara kopartırsınız kadına kıskanç demek kolay
Konu sahibi kayınvalidesi kaza yapar yapmaz tavrını ortaya koymuş zaten. Bu da nerden çıktı der gibi ziyarete gitmek istememiş. Bebeğin düzenini bahane ederek(?)
Eğer baştan yapıcı bir tavırda olsaydı farklı düşünürdüm ama tavrında beni rahatsız eden şeyler var.
Annesinin dalga geçmesi, komşular dedikodu yapıyor demesi.
İnsanlar canıyla uğraşıyor onlar caka derdinde.
Kadının önceliği kendi ailesi derken? Kendi ailesinin hayat memat durumu mu varmış, ne önceliği bu?
Muhtemelen aynı şeyi yaşasanız yaygara koparacak olan sizsiniz. Benzer beklentiler, benzer düşünceler.

Yeni bir durum var annesi hasta. Yani her şey normalmiş gibi ver bana ilgi, dememelisiniz. İnsan zor durumda kendisine yapılanları ömrü boyunca unutmaz. Eşinize destek olmalısınız. Fesat çevrenize kulak asmayip çözüm yolu arayın. Eşiniz memleketine tayin isteyip ev tutsun oraya taşının. Normal şartlarda eş memleketine taşınmayı doğru bulmam ama kadın yazık yatalak eşinizden başka ilgilenen de yok belli ki. Size de gel bak diyen yoksa manevi destekte bulunmalısınız.

Ay gerçekten pes sende bir annesin ve oğlun var... Bu düşünceler bana bencilce geldi yazık...

Ne kadar vicdansızsınız! Sizin anneniz yatalak kalsa napardınız? Bak sizin de çocuğunuz var yatalak kalsanız dönüp arkasını gitsin mi? Anneniz de aşırı vicdansız. Size akıl vereceğine gazlayıp durmuş! Siz gidin evinizde yaşayın orda burda ne geziyorsunuz? Adam da annesiyle ilgilensin.

Bunları sayfa sayfa ilerleyince anladım ama derdi toplu anlatman harika olmuş abla. Eşi ile sorunları onu ilgilendirir, annesinin hastalığı çok ayrı bir olay. Sapla samanı karıştırmamak lazım, adam anasına bakmayıp, alkolik kardeşlerine devredip evine dönünce de her şey harika olmayacak. Kendi aralarındaki sorunlar yine orda bi yerde onları bekliyor olacak. Eşini ikna edip eve dönmesi lazım, eşi annesine bakıyor diye evi kapatmadılar sonuçta, hala kirası faturası ödenen bir ev var ortada. Ne gerek var yani. Beyefendi zaten yıllarca refakat izni alamaz, kalıcı bir çözüm mutlaka bulmak zorunda. Umarım bu çözüm anasını eve getirip konu sahibine baktırmak olmaz. İşin sonu öyle görünüyor.

Mune ben konu sahibinin pasif, hakkını savunamayan birisi olduğunu düşünmüyorum. İstediğinde eşiyle gayet tersleşebiliyor. Bana ilgi vermiyorsun diye eşiyle kavga eden bir insan kendi evine gitmek konusunda pasif kalmaz.

Bu kadar geleneksel bir adamın nikahı altına aldığı karısına çocuğuna karşı sorumluluk hissetmesi lazımdı, anası değil mi baksın demeye yüzü olmamalı sonuçta kadını kurt kapacak diye evde koymuyor. Senin karına anası bakacaksa sen kim oluyorsun der bu adamın çevresi.
Kendi kanaatimi yazayım, adamın annesine bakması onun yanında olması ilgilenmesi kadar doğal bir şey olamaz, bu konuda çoğunluk hemfikiriz, yalnız işin eş olma evlilik kısmına gelince bana göre kadın pasif zira arada bir iki çift laf etmek tersleşmek olmuyor ya da sitede eşime şöyle laf ettim böyle dedim diyenlerin hepsi gerçekten eşine laf söylemiş olmuyorlar güçlü kadın görünebilmek için burada öyle anlatıyorlar, ki konudaki eşin de lafları pek dikkate aldığını sanmıyorum, mrv burada etkisiz eleman zira ne zaman beraber olacaklarına bile adam karar veriyor.

Konu sahibinin eşi gayet yatak ayırabilen, eşinin canı yansa da ilişkiye devam eden, söz konusu eş olmak olunca sadece kendi zevkini düşünen bir adam, bunun bu konuyla alakası yok gibi görünse de mrv’nin kayınvalideye bakılması gerektiği anda evliliğiyle alakalı korkularının ağır basması bu yüzden, yanlış zamanda ama kendince haklı nedenlerle evliliği için korkuyor zira eşinin aldattığından bile şüpheye düşmüş o kadar bencilce şeyler yaşatıyor adam.

Eşini annesine bakma konusunda zorlamıyor ama diye düşünülebilir bunun da sebebi henüz anne bakımına ihtiyacı olan bir bebeğin olması, muhtemeldir ki adam çocuğuna akşamdan akşama 30 dakika agu bugu deyip internette +18’lere dalan birisi, eski konularından birinde var bu mevzu.

Adamın çevresi sen kim oluyorsun demez, yabancı bir yere bırakmıyor sorumluluk sahibi bir eş olarak çocuğuyla eşini annesine bırakmış, sorumluluk sahibi bir evlat olarak annesiyle alakadar oluyor dışarıdan görünen bu, aslında olan da bu ama işin eşler arasındaki diğer kısımlarında sıkıntılar var.

Bu konuyu bu kadar geniş açıdan değerlendirmem benim işsizliğim olabilir :))) ama birbiriyle alakasız görünen her şeyin kayınvalidenin bakımı için aylarca ayrı kalacak olmaları sonucu gıybetçi anne ve çevresinin eşi terk mi etti minvalideki dedikodularıyla mrv’de korku ve tedirginliği tetikledi diye düşünüyorum.

Konuda ön planda olması gereken de kayınvalidenin hastalığı ve kadının şu an bakıma ihtiyacı olması, lakin uzun vadede buna bir çözüm bulunması şart.

Hehe bende sokağa at anneni bakma dedim ya zaten benim tek dediğim bizi de ara sor annenin de yanında ol ama biz yokmuş gibi davranma ve sadece ben evime gitmek istiyorum ona da o razı olmuyo
Zaten benm anladigim
Kadin demiyoki annesine bakmasın benm.anladjgm ilgilenirken bizide unutmasın bizide sorsun ilgilensin merak etsin istiyor bu çok normal ama siz yinede annenizin gazina gelmeyin sizinde oglunuz var kimse böyle kalmayacak kadının suan çocuklarına ihtiyaci var ve esinizi tebrik ettim hiç ilgilenmeyen evlatlardA var umarım geçer bu süreç ve eşinize destek olun derim

X