Eşim bana bakıcı muamelesi yapıyor

Keşke hiç çocuk düşünmeseydiniz

Ekonomik özgürlüğü olan kadınların kendini ezdirmesini hiç anlamıyorum

Lütfen çalışın

Konu sahibi çalışırsa evden uzakta zaman geçirip sosyalleşeceği için daha pozitif olacağını, eşinin kazancı olduğu için ona saygı duyacağını ve en trajik olanı ise daha rahat harcayacağını, hatta belki birikim yapacağını sanıyor. Peki akşam eve gelince?

Kendi hayatımdan örnek vereceğim; Eşimle akşam eve geliriz ve herşey paslaşarak halledilir. Zira akşam ailece beraber geçireceğimiz vaktimiz çok kısıtlıdır. Eşim mutfakta kopilottur basit şeyleri yapar kızartma gibi.
Oğlum illa ki oyun bekler o arada o boşluğu doldurur ki ben mutfakta kafam rahat çalışayım diye.
Beraber yemek yenir. Kim çocukla ilgileniyorsa diğeri sofra ve mutfak toplar. Zaten sonrası uyku faslı ve pili bitik ebevenynler..

Yani konu sahibine benzer bir yaşamda, benim her gündüz çalışıp, hem akşam her şeyle uğraşmam ve buna ek olarak bir ton hakarete varan eleştiriye dayanmam nasıl beklenebilir?
Hangi insan buna dayanabilir?

Erkekte aranması gereken en önemli özellik merhamettir..
Alintiliyorum cunku kac bekar kadin okusa ve bilincinde ya da bilincaltinda yer etse kardir.

Ayrıca çalışırsan çok harcarsın diyen bir adamın zekası kıt bence yaa.

Yeterki harcama da, çalışmasan da olur diyor.

Ya arkadaşım, siz hakkaten bu adamın nesini seviyorsunuz? Var mı size bir artısı?
Çocuk olunca kendisini şam babası sanan tipler okadar çokki🤨🤨

Bence ise baslayin, tunelin sonu suan icin karanlik gibi gozukuyor. Ya esiniz aklini basina alacak o tunelin sonunu aydinlatacak ya da siz ekonomik ozgurlugunuz sayesinde o tuneli terk edeceksiniz.

Bence ise baslayin, tunelin sonu suan icin karanlik gibi gozukuyor. Ya esiniz aklini basina alacak o tunelin sonunu aydinlatacak ya da siz ekonomik ozgurlugunuz sayesinde o tuneli terk edeceksiniz.
Aynen bu durumdayım...

Tek tek alıntılayamıyorum ama çalışırken işten gelir birlikte yemek yapardık ya da kim yemek yapsa diğeri toplardı. 2 haftada bir temizlikçi gelirdi eve vs. Yani evde kaldığımda böyle olacağını hiç tahmin edemedim. Çorabını kaldırmayan iş kıyafetlerini yerlere atan bi adama dönüştü nasıl olsa ben evdeyim. Bi de diyor ki kendin ettin kendin buldun. Halbuki iş yerim beni bekliyor bugün istesem başlayışımı yapacaklar. Ama böyle diyor

Uzmeyin kendinizi hersey duzelir. Gayet bilincli, akli basinda bir kadinsiniz. Bu arada kazara 2. cocugun olmamasina dikkat edin. Cok guclu bir kadin gordum ben konunuzu okurken, esinizin sizi manipule etmesine izin vermeyin.

Teşekkür ederim❤️

Tek tek alıntılayamıyorum ama çalışırken işten gelir birlikte yemek yapardık ya da kim yemek yapsa diğeri toplardı. 2 haftada bir temizlikçi gelirdi eve vs. Yani evde kaldığımda böyle olacağını hiç tahmin edemedim. Çorabını kaldırmayan iş kıyafetlerini yerlere atan bi adama dönüştü nasıl olsa ben evdeyim. Bi de diyor ki kendin ettin kendin buldun. Halbuki iş yerim beni bekliyor bugün istesem başlayışımı yapacaklar. Ama böyle diyor

Allah yardımcın olsun. Eşin sen çalışmadığın için mi bu kadar eziyet ediyor. Hani anne bütün gün evde yatıyor dinleniyor mantığı ile kendilerinin bütün gün çalışıp yorulduğunu düşünerek hareket ediyor olabilir.
Çözemedim açıkçası hastaneye birlikte gitmişsiniz ne güzel ama bunu bile destek amaçlı değilde bir iş olarak görüp yorulduğunu düşünmesi kötü,
İyi bir kreş araştırmanızı öneririm çocuğunuzda bu gerginlikten etkilenmesin. İşinizi kaybetmeden ayaklarınızın üzerinde durun güçlü olun ..

Allah yardımcın olsun. Eşin sen çalışmadığın için mi bu kadar eziyet ediyor. Hani anne bütün gün evde yatıyor dinleniyor mantığı ile kendilerinin bütün gün çalışıp yorulduğunu düşünerek hareket ediyor olabilir.
Çözemedim açıkçası hastaneye birlikte gitmişsiniz ne güzel ama bunu bile destek amaçlı değilde bir iş olarak görüp yorulduğunu düşünmesi kötü,
İyi bir kreş araştırmanızı öneririm çocuğunuzda bu gerginlikten etkilenmesin. İşinizi kaybetmeden ayaklarınızın üzerinde durun güçlü olun ..
Ben de çözemedim hani işe döneyim diye baskı yapıyor desem hayır dönme daha çocuğumuz küçük diyor. Kreş bakalım diyorum ona da yanaşmıyor kış geçsin diye beni oyalıyor.

Ev hanımlığı öyle bir şey zaten adam çalışır kadın ev işi yapar çocuk bakar bayırda taşımaması kötü olmuş ama siz topu birbirinize atmaya çalışıyorsunuz galiba

Üşenmemiş bütün mesajlarımı tek tek bulup beğenmedim ifadesi bırakmışsınız, ben sizin aksinize kinlendiğimden değil mesajını gerçekten beğenmediğim için ifade bıraktım. Sitede aldığınız puanları size para olarak veriyorlar galiba yoksa bu kadar emek harcamanızın başka açıklaması olamaz.
Meşguldüm alıntılayamadım şimdi yazayım siz diyorsunuz ki adam dışarıda çalışır kadın evdeyse çocuk ve ev sorumluluğu kadında evet bu görüşe bende katılıyorum ama bu konu düz mantıkla bakılamayacak kadar ayrıntılı bir konu. Bir baba çocuğunu yarım saat oyalayamıyor bir kere olsun uyutamıyor ve bu size normal mi geliyor? Kadın işe başladığında ne olacak sizce o zaman ev hanımı olmaktan çıktığı için bir anda adam aydınlanma yaşayarak evet ben bu çocuğun babasıyım bakımına yardımcı olmalıyım mı diyecek? Burada kocasının tek vasfı para getirmesi onu kadın kendisi yapabildikten sonra kocaya ne gerek var o zaman?

Son düzenleme:
Size boşanın diyemem haddim de değil ama nasıl dayanıyorsunuz bu psikolojik baskıya.Her iş sizde birde maddi baskı yapıyor.Mune kızmasın bana ama ben o adamı yolarım vallahi de yolarım.Aksam yatmadan sobaya odun attım esimde uyku sersemi sobayi niye acıyon dedi acmadim halbuki, o actın diye ben açmadım diye inat ettik en sonunda yat artık aşağı yeter yolmayayim seni dedim :tokat:Hep der zaten sen ananın kızısın yaparsın diye.Ben çalışıyorum ama eğer eşim benden önce eve geldiyse tüm gece çocuklara o bakar istekleri ihtiyaçları felan ben birtek yemekten sorumlu olurum.eger ondan önce gelirsem o gelene kadar ben ilgilenirim o gelince devir alır.Haftasonu temizlik bende haftaiçi eşimden. Pazar market fatura aklına ne gelirse ev ve çocuklar icin hersey ondadir ben sadece o olmadığı zaman istek ve ihtiyaçları devir alırım.Ben oyun oynarım öperim koklarim kitap okurum birde yemek baska birşey yapmam eşim varken.Buzdolabini bile eşim derler toplar ben hep derim yapacak birşey yok diye çekilirim ruhum bile duymaz banane çünkü kışın haftanın sadece 2-3 günü çalışır tanker şoförü evde çoğunlukla yazında tam tersi bendedir.Allah size sabır versin inşallah ya düzelir ya siz kendinize mutlu olucak bir yol cızersiniz.

Kendisi çok iyi bir manipülatör. Buraya gelip olayları kendi açısından anlatsa hepiniz onu haklı bulur beni yuhalarsınız. Ben artık evet çocuğun tüm yükü bana ait aşamasına geldim.
Maalesef bazı babalar sanki başkasının çocuğuna bakıyor gibi eşiyle pazarlık yapıyor. 2 saat ben baktım sıra sende falan ne çirkin. Ekonomik şiddet var bir de. Yerinizde olsam inadına girerim ise parayı da istedgm gibi harcarm. Anladığı dilden konusun.

vala ilk satırlarda kocanı dövesim geldi. okadar yani.Allah yardımcın olsun bacım.

3 yaşında verdim. sıkıntı yaşamadık. adapte olunuyor. kendını oyle ıyı hıssedeceğini düşündüğün için daha kolay alışır ve mutlu olursun. evet yoruluyorsun ve bu eşle dahada zor olacak .ama en azından sabahtan akşama kadar evdesın dıyemeyecek.

X