Eşim bana bakıcı muamelesi yapıyor

Esiniz karakterini cocugunuz dogana kadar saklamis. Su an esiniz size nasil davraniyorsa cocuktan once de aslinda oyle dusunuyormus ama sizi elinden kaciracagi icin yapmamis. Siz de once cocugunuz kucuk ve ayri bir yasam kuracak maddi olanaklariniz olmadigi icin gercek dusuncelerinizi saklayacaksiniz. Esinizin yontemi ile kastettigim buydu.Tartismayin,laf anlatmayin. Anlayacak kisi degil. Siz laf anlatmaya cirpindikca,ona gorevlerini hatirlattikca o uste cikmaya calisacaktir. Size sinir hastasisin diyerek sizi marazli gostermeye calisiyor. Neredeyse siz bile eksikliginiz,hatalariniz oldugunu dusunmeye baslamissiniz. Konusmayin bu konulari esinizle. Laf ebeligi yapacaktir.
Evet haklısınız asla anlamıyor

Okurken sinirlerim zip zip zipladi!
oncelikle ne yapip edin, mutlaka tekrar calisin. Simdi psikoliga gitsen, verdigi parayi basiniza kakar. Durum bu noktaya geldiyse, illa ki iki tarafin karsilikli tutumundan oluyor, tez elden uzmana basvurun.
Gerci boyle diyorum da, buna benzer bir durumdayim (cocuk yok ama psikolojik baski tavan yapmis durumda). Cok yakin bir zamanda ise baslayincaya kadar ya sabir diyorum, ama cok feci coktum. Aradan gecen 2 senede, 20 yil yaslandim.

Merhabalar. 31 yaşındayım ve 2 yaşına girmek üzere olan bir çocuğum var. Çocuğumuz olunca işimden ayrıldım ama 2,5 yaşında dönmeyi planlıyorum.

Sıkıntım eşimin çocuğa ilgisizliğinden ziyade bana bakıcı muamelesi yapması. Örnek veriyorum bu hafta hastane işimiz vardı. Özel bir pol. muayene olduğum doktor beni ileri tetkik için hastaneye sevk etti, haliyle gerildim ve endişelendim. Eşim izin aldı beni başka bir gün götürdü. Çocuğumuzu orda oyalamak adına oyun parkına götürdü 5 dk geçmeden geri geldiler durmadığını söyleyerek telefon açtı. Telefon/tv ye çok karşıyım ancak her fırsatını bulduğunda bunu yapar. Neyse hiçbir şey demedim. Muayene oldum, tetkik istediler ancak doktor anlayamadı ve başka doktora sevk etti. O da profa yönlendirdi tetkikler sırasındaki ilaç bulanık görmeme ve ışık hassasiyetine yol alacağını normal olduğunu söylediler 3-4 saat böyle olacakmış. Neyse sonuç olarak takip dediler ve çıktık. Çıktığımız gibi bana öğlene kadar çocuğa ben baktım, öğleden sonra bana baktırmazsın inş, dedi. Beli ağrımış çok yorulmuş? Sonra arabayı park ettiğimiz yer yokuştu ve çocuğu bana taşıttı. Güneşe bakamadığım ve bulanık gördüğüm için çok zorlandım sonra neyse ben taşıyım diyerek aldı. Eve geldik çok yorulmuş, yok beli ağrımış ki her akşam aynı şikayetleri dinlerim. Aynısı senin başına gelse ben de yapardım zaten tüm gün çocuğa ben bakıyorum diyorum. Asla anlamıyor. O gün bütün öğleden sonra yattı. Neyse bu bir örnekti.

Onun haricinde çocuğu hep ben uyuturum. Ben uyutamıyorum diyerek denemiyordu artık gelişme kaydettik video açarak uyutmaya çalışıyor. Tabiki uyumuyor. Ben uyuturken bari oturma odasını topla diyorum. Her zaman beli ağrıdığını çok yorulduğunu eve para getirenin kendisi olduğunu söyler ve toplamaz. Sadece haftasonları temizlikçi almayayım diye evi süpürür yardım etmiş olur.

Üçümüzün yapacağı etkinlik bulurum eleştirir asla beğenmez. Kendi etkinlik zaten bulmaz. Çocukla biraz oynar sonra haber açar. O sırada ben elime telefon ya da kitap alırsam hemen uyarır neymiş çocuğa bakacakmışım. Kendisi babası değil çünkü ben de anne değilim bakıcıyım. Öğle uykusunda ağlarsa hemen bana seslenir. Gece uyanır ben duymazsam hemen beni kaldırır. Evde makyaj yapmışsam eve gelince on soru sorar dışarı çıkmadığıma evde makyaj yaptığıma asla inanmaz. Çalışırken çok bakımlı bir insandım makyajsız zaten işe gitmezdim şimdi bir ruj sürmem olay oluyor. Çalışırken de ekonomik baskısını gördüm şimdi baskının Allahını görüyorum maaşı iyi olduğu halde. Onu niye aldın, buna niye para verdin vs. Sebebi tek maaşla birikim yapmaya çalışması. O zaman işe döneyim 2 maaş olalım diyorum hayır diyor çünkü harcamalarımı bu şekilde çok güzel kontrol altına aldı. Bu durumdan çok memnun çalışırsan çok harcarsın diyor. Baskı yaptığını zaten kabul etmiyor.

Çocuğu ona bırakıp bir yere gitsem devamlı arardı durmuyor diye bunun kavgasını çok verdim şimdi aramıyor ama bu kez de döndüğümde sinir harbi yaşıyoruz çünkü o sen çıktın stresini attın ben bunaldım diyor. Devamlı üzerimde ekonomik ve psikolojik baskı var. Beni sürekli manipüle ediyor. Sinir hastası olduğumu, takıntılarım olduğunu iddia ediyor. Söylediklerini söylemedim diyip kendi aklımdan şüphe ettiriyor. Ben sinirlerime hakim olamayıp sesimi yükselttiğimde bak gördün mü sinir hastasısın tedavi ol diyor.

Çocuğumuz tam olarak kendini ifade edebildiğinde kreşe vermek istiyordum. Bu durumda ne yapayım planladığımdan daha erken işe dönsem sizce ruh halim düzelir mi? Kreşten başka seçenek yok bakıcı düşünmüyorum. Kendimi çok yetersiz hissediyorum, her açıdan. Evin temizlikçisi, aşçısı ve bakıcısı gibi hissediyorum. Fakat hiçbir şeyi beğenmiyor tüm gün çocuğa baktığımdan şüphe ediyormuş (ilgi göstermediğimi söylüyor) kendisi çok ilgili bir baba gibi. Psikolojik olarak çöktüm. Çocuk için evde olup sonrasında işe dönenler psikolojiniz düzeldi mi? Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim...
Bence sizin başlıktan daha fazlası ile ilgili sorunlarıniz var. Benim de 20 aylık oğlum var. İşe ara verdim. 27 aylıkken mecbur başlayacağım ama bir sene daha kendim bakmayi çok isterim. Eşimle her konuda ortak hareket ederiz. Ev işi, yemek, telefon tablet, çocuğa yaklaşım.

Merhabalar. 31 yaşındayım ve 2 yaşına girmek üzere olan bir çocuğum var. Çocuğumuz olunca işimden ayrıldım ama 2,5 yaşında dönmeyi planlıyorum.

Sıkıntım eşimin çocuğa ilgisizliğinden ziyade bana bakıcı muamelesi yapması. Örnek veriyorum bu hafta hastane işimiz vardı. Özel bir pol. muayene olduğum doktor beni ileri tetkik için hastaneye sevk etti, haliyle gerildim ve endişelendim. Eşim izin aldı beni başka bir gün götürdü. Çocuğumuzu orda oyalamak adına oyun parkına götürdü 5 dk geçmeden geri geldiler durmadığını söyleyerek telefon açtı. Telefon/tv ye çok karşıyım ancak her fırsatını bulduğunda bunu yapar. Neyse hiçbir şey demedim. Muayene oldum, tetkik istediler ancak doktor anlayamadı ve başka doktora sevk etti. O da profa yönlendirdi tetkikler sırasındaki ilaç bulanık görmeme ve ışık hassasiyetine yol alacağını normal olduğunu söylediler 3-4 saat böyle olacakmış. Neyse sonuç olarak takip dediler ve çıktık. Çıktığımız gibi bana öğlene kadar çocuğa ben baktım, öğleden sonra bana baktırmazsın inş, dedi. Beli ağrımış çok yorulmuş? Sonra arabayı park ettiğimiz yer yokuştu ve çocuğu bana taşıttı. Güneşe bakamadığım ve bulanık gördüğüm için çok zorlandım sonra neyse ben taşıyım diyerek aldı. Eve geldik çok yorulmuş, yok beli ağrımış ki her akşam aynı şikayetleri dinlerim. Aynısı senin başına gelse ben de yapardım zaten tüm gün çocuğa ben bakıyorum diyorum. Asla anlamıyor. O gün bütün öğleden sonra yattı. Neyse bu bir örnekti.

Onun haricinde çocuğu hep ben uyuturum. Ben uyutamıyorum diyerek denemiyordu artık gelişme kaydettik video açarak uyutmaya çalışıyor. Tabiki uyumuyor. Ben uyuturken bari oturma odasını topla diyorum. Her zaman beli ağrıdığını çok yorulduğunu eve para getirenin kendisi olduğunu söyler ve toplamaz. Sadece haftasonları temizlikçi almayayım diye evi süpürür yardım etmiş olur.

Üçümüzün yapacağı etkinlik bulurum eleştirir asla beğenmez. Kendi etkinlik zaten bulmaz. Çocukla biraz oynar sonra haber açar. O sırada ben elime telefon ya da kitap alırsam hemen uyarır neymiş çocuğa bakacakmışım. Kendisi babası değil çünkü ben de anne değilim bakıcıyım. Öğle uykusunda ağlarsa hemen bana seslenir. Gece uyanır ben duymazsam hemen beni kaldırır. Evde makyaj yapmışsam eve gelince on soru sorar dışarı çıkmadığıma evde makyaj yaptığıma asla inanmaz. Çalışırken çok bakımlı bir insandım makyajsız zaten işe gitmezdim şimdi bir ruj sürmem olay oluyor. Çalışırken de ekonomik baskısını gördüm şimdi baskının Allahını görüyorum maaşı iyi olduğu halde. Onu niye aldın, buna niye para verdin vs. Sebebi tek maaşla birikim yapmaya çalışması. O zaman işe döneyim 2 maaş olalım diyorum hayır diyor çünkü harcamalarımı bu şekilde çok güzel kontrol altına aldı. Bu durumdan çok memnun çalışırsan çok harcarsın diyor. Baskı yaptığını zaten kabul etmiyor.

Çocuğu ona bırakıp bir yere gitsem devamlı arardı durmuyor diye bunun kavgasını çok verdim şimdi aramıyor ama bu kez de döndüğümde sinir harbi yaşıyoruz çünkü o sen çıktın stresini attın ben bunaldım diyor. Devamlı üzerimde ekonomik ve psikolojik baskı var. Beni sürekli manipüle ediyor. Sinir hastası olduğumu, takıntılarım olduğunu iddia ediyor. Söylediklerini söylemedim diyip kendi aklımdan şüphe ettiriyor. Ben sinirlerime hakim olamayıp sesimi yükselttiğimde bak gördün mü sinir hastasısın tedavi ol diyor.

Çocuğumuz tam olarak kendini ifade edebildiğinde kreşe vermek istiyordum. Bu durumda ne yapayım planladığımdan daha erken işe dönsem sizce ruh halim düzelir mi? Kreşten başka seçenek yok bakıcı düşünmüyorum. Kendimi çok yetersiz hissediyorum, her açıdan. Evin temizlikçisi, aşçısı ve bakıcısı gibi hissediyorum. Fakat hiçbir şeyi beğenmiyor tüm gün çocuğa baktığımdan şüphe ediyormuş (ilgi göstermediğimi söylüyor) kendisi çok ilgili bir baba gibi. Psikolojik olarak çöktüm. Çocuk için evde olup sonrasında işe dönenler psikolojiniz düzeldi mi? Cevap vereceklere şimdiden teşekkür ederim...
Sen çalışsan da bu zihniyetteki varlıkla işin zor. Çocuk tabii ki durmayacak oyalamanin yollarını gelistirmek yerine seni arıyor... Allah yardimcin olsun.

böyle adamla yaşayacağıma çocuğumu kreşe verir kendim çalışmaya başlar kocasız yaşarım. yvşk

Tek tek alıntılayamıyorum ama çalışırken işten gelir birlikte yemek yapardık ya da kim yemek yapsa diğeri toplardı. 2 haftada bir temizlikçi gelirdi eve vs. Yani evde kaldığımda böyle olacağını hiç tahmin edemedim. Çorabını kaldırmayan iş kıyafetlerini yerlere atan bi adama dönüştü nasıl olsa ben evdeyim. Bi de diyor ki kendin ettin kendin buldun. Halbuki iş yerim beni bekliyor bugün istesem başlayışımı yapacaklar. Ama böyle diyor
Kendin ettin derken pardon? Tek basiniza mi yaptiniz çocuğu? Siz ne diyorsunuz cevap olarak?

Acilen çalışmanız lazım. Ruh hastası mıdır, paragöz müdür, bencil midir nedir terbiyesiz.!

İşe dönün evet ama kocanız düzelir diye düşündüğünüz için değil, birikim yapıp kendinizi güvenceye almak için.
Adamın kendi çocuğuna merhameti yok daha ne olsun 🤐

Reis az dişini göster kurban olam hır gür et ... amaç kavga çıkması değil en azından eşinin haddini bilmesi için...

bence kesinlike işe geri dönün siz ne yaparsanız yapın sizi anlamıcaktır zaten erkekler genelde böyle sadece kendileri yorulur biraz cocuga baksalar dünyayı fethetmiş gibi davranıyorlar .. bu durum çok zor çünkü insan eşinden soğuyor onunla aynı evde kalmak istemiyor görmek bile istemiyor bence .. bazen düşünüyorum boşanmak çözüm mü diye onada karar veremiyorum .. en iyisi bir pskologtan yardım almak ve hayattı kendin için yasamak onlara ne yaparsak yapalım anlamıyorlar zaten :KK49::halay:

Bu adam birde çocuğunun babası mı oluyor
Pes pes pes.. Sanki çocuğu sadece sen yapmışsın herşey sen sen...
Bilmiyorum vallahi ama 2. Çocuk düşünme bnce

Esınız size sadece bakıcı muamelesı yapmıyor, hıcbıseyınıze saygı da duymuyor.
Surdugunuz rujun hesabını vermek nedir.

Tek maasla birikim yapma kafasını gene hıc anlamayacagım.

Belim agrıyor dıyıp uzandıgında onu ordan neden kaldırmıyorsunuz?
Of bilmiyorum, kocanızın sıze saygısı yok. Sevgisi de tartısılır sızı fazla uzmek istemiyorum.

Allah ıyı adamlarla karsılastırsın tum kadınları.

Sizin durumunuzu okuyunca kendime daha daha çok acıdım. Benim eşim asla ev süpürmez, çocuk bakmaz. Hele ben haydi sen cocuga bak ben biraz dısarı çıkayım diyecem haa. Vayy anasını... Benim sevgili esim bunları yapacaksa beni neden aldı? Ayrıca evin ve cocukların temizligi teftis edilir. Hele bir aksasın hemen lafı edilir. Yemek yapsam yemez iki kaşık alır yalandan sonra kahvaltı yapar. yapmasam yapmiyorsun olur. Herkes senin yemeklerin cok lezzetli oluyor derken esim mutlaka kusur bulur. Ben konu açsam eşimi anlatsam eminim herkes bosan ya da bu adama 2 ćocuk mu yaptın? der. Ama gercek hayatta öyle değil.Kime derdimi anlatsam cevaplar aynı.Herkesin kocasıyla aynı dertleri vardır hatta daha beterlerini yasamıslardır ama bunlar yuva yıkmaya sebep değildir. Herkes neler neler çekmiştirde çocukları için katlanmıştır. Sen nasıl annesin çocuklarını hiç mi düşünmüyorsuna kadar gider konu. Senin kocan yüzünden yıkılan özgüvenini bir de onlar unufak eder. Bir ömür bu hayata kendini mecbur hissedersin.

X