Eşim Beni İstemediğini Söyledi(Boşanıyoruz) Biraz Uzun

Guzel yorumlar icin tesekkur ederim. Oncelikle ben cok cabuk sinirlenen biriyim sinirlenincede gozum bisey gormez aslinda esimle tam bu konuda anlasamiyoruz o benim yapimin aksine. Saglam ve sakin durmayi tercih eder. Olaylari one anlayip sindirir bu konuda cok tersiz. Ben daha evvel bir alditilma yasadim eski erkek arkadasim tarafindan. Bu konuda cok hassasim. Bu durum beni asiri kiskanc hircin yapiyor. Belkide guvenemiyorum.
Esimin youtube meraki olmasa bunlar basimiza gelmezdi. Bu retro oyun olayina olan meraki beni ihmal etmesine sebep oldu. Ustelik ara ara sende benimle oyun oynamiyorsun diye atarlanir da olmustu. Youtube ortami onu olumsuz etkiliyor. Ordakilerin esleri onlarla oturup oyun oynuyormus biz niye oynamiyoruz diye beni sevmedigim bir ise yonlendirmeye calismisti.
Bu eski resimler konusunda haksiz oldugumu kabul ediyorum ama bizim ozelimizi elin kadiniyla neden konusur. Mesajlardan okudugum kadariyla esimin kotu niyeti yok.gibi geldi ama konusmamasi lazimdi. İste bunu ve su youtube olayini sindiremiyorum.
Nasil bir yol izlemeliyim bilemiyorum. Etrafimda dogru duzgun arkadasimda yok.
Ya bakin hala konuşmalarınız hatalı.
Adam boşanmak istemekte çok haklı bence.
Çünkü adamın bi hobisi bi tutkusu var ve en yakını eşi olarak destek olmuyorsunuz beni ihmal ediyor diyorsunuz.
Ya belki adam işi ilerletecek para kazanacak buradan destek olsanıza.
Ihmal dediginiz ne ki ayrıca illa ki vakit ayiriyirdur size ve evine bence abartıyorsunuz.
Eski sevgili mevzusu can sıkıcı evet ama olabilir böyle şeyler benimde unuttuğum şeyler vardır belki herkesin başına gelebilir.
Mesaj konusunda hak verdim ama muhabbeti orda kesmesi lazımdı evli bi adamın.

Bence bu saatten sonra sevdiginiz insanlari kovmayın. Bi zahmet ofkenizi yonetin.
Esiniz icin yapacak bisey yok. O tren kacmis.

Guzel yorumlar icin tesekkur ederim. Oncelikle ben cok cabuk sinirlenen biriyim sinirlenincede gozum bisey gormez aslinda esimle tam bu konuda anlasamiyoruz o benim yapimin aksine. Saglam ve sakin durmayi tercih eder. Olaylari one anlayip sindirir bu konuda cok tersiz. Ben daha evvel bir alditilma yasadim eski erkek arkadasim tarafindan. Bu konuda cok hassasim. Bu durum beni asiri kiskanc hircin yapiyor. Belkide guvenemiyorum.
Esimin youtube meraki olmasa bunlar basimiza gelmezdi. Bu retro oyun olayina olan meraki beni ihmal etmesine sebep oldu. Ustelik ara ara sende benimle oyun oynamiyorsun diye atarlanir da olmustu. Youtube ortami onu olumsuz etkiliyor. Ordakilerin esleri onlarla oturup oyun oynuyormus biz niye oynamiyoruz diye beni sevmedigim bir ise yonlendirmeye calismisti.
Bu eski resimler konusunda haksiz oldugumu kabul ediyorum ama bizim ozelimizi elin kadiniyla neden konusur. Mesajlardan okudugum kadariyla esimin kotu niyeti yok.gibi geldi ama konusmamasi lazimdi. İste bunu ve su youtube olayini sindiremiyorum.
Adamın hobisi bu ve bundan zevk alıyor. Sizi de dahil etmek istemiş ama hoşlanmamışsınız,olabilir. En azından ona destek olup konuyla ilgili sorular sorabilirsiniz. Video çekerken,oyun oynarken ona eşlik etmeseniz bile heyecanını paylaşabilirsiniz. Arkadaşım yok diyorsunuz bence en büyük sorun bu. Eşiniz birey olmayı başarmış ama siz eşe bağımlısınız. Hayatınızın merkezine koyup başka bir şey katmamışsınız kendinize. O yüzden sürekli kıskançlık,ilgi isteği doğmuş. Bir de evden kovmak çok ayıp bir şey kimse kimseyi kendi evinden kovamaz. Şunları erkek yapsa şiddete meyilli,sorunlu ve problemli biri kesin ayrılmalısınız derdik. Eşin haklı. İş yerindeki kadın olayında da eşin çizgisini korumuş. Kadın ona yürüdüyse bile açık açık bana yürüyorsunuz ben evliyim yazma diyecek hali yok yüz yüze bakan insanlar zekice çizgi çekmesini biliyorsa sorun yoktur. Çocuksu davranışlarınız var.

Ama eski resimler, herkesin geçmişi var. Keşke bu kadar buyutmeseydiniz ama içiniz acıdı demekki..
Youtube olayını bu kadar buyutmeyin bence, benimde bir kanalim var ve eşim benden heyecanlı sürekli konu bulur edit yaparken beni rahatsiz etmemek için evden gider. Bana öyle davrandığı icin editi bitirip hemen onun sevdiği şeyleri yapiyorum, sevdiği yemek sevdiği oyun, istediği tarzda film izlemek gibi.

Sanki biraz güvenmiyorsunuz gibi hissettim. Eski fotoğrafları kimse görmek istemez ama 1 yılda epey bi yıpranmışsınız. Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz. Eşinizde fırsat bu fırsat diyerek ayrılmak istiyor belliki. Çünkü erkekler kadinlar gibi ayrılmayı blöf olarak kullanmazlar. Insallah toparlayabilirsiniz

Bir şekilde ne yapıp edip eşinizin gönlünü alın ve bir daha böyle fevriliklerle ilişkinizi harap etmeyin

Eski fotoğraflar konusunda haksız olduğunuzu kabul ediyorsunuz zaten. Mesaj konusunda da erkekler aptal değil ki karşısındaki kadının ilgisini fark eder gayette. Ben evliyim cart curt değil usulünce mesajlaşmayı kesmesi lazımdı. Beyle hanımla olmuyor. Kocanızı bu konuda hatalı buldum. Ama kıskançlık krizleriniz fazla ise ve daha önce yok yere çok kez kavga edip ilişkinize zarar vermişseniz, şimdi gerçekten bir aldatma olsa bile ortaya çıkaramazsınız. Çünkü Adam hep sizin eski davranışlarınızı önünüze getirir. O yüzden bence ne çok fazla yalvarın barışalım diye ne de bi şey demeden boşanın.

Daha önceki konularınıza da baktım boşanma kararı aldık diye yazmışsınız. demekki sonra düzelmişsiniz ama eski sevgili resimlerini gördüm diye tatsızlık çıkarmışsınız yine. Allah başka dert vermesin, gerçi herkesin derdi kendine büyük. ama benim kendi düşüncem ipler bir kere kopunca bir daha birleşmiyor eski tadını vermiyor.

Esim liseden beri butun bilgisayarlarının harddisklerini saklıyor.
Illaki eski sevgilileri ile konusmalari, fotografları hatiralari falan vardir icinde.
Evde kutularin icinde duruyorlar.
E sonucta sizden once gecmisi var bu adamin. Nesine bagirip cagirdiniz anlamadim?

Bir de yapim bu, cabuk sinirleniyorum gibi bahaneler sacmaliktan baska bir sey degil.
Kimae sizin stres topunuz degil. Kendinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.
Ogrenmedikce bedel odersiniz.
Bazen bir arkadasiniz, bazen evliliginiz.

Gecenin bu saatinde herkese iyi geceler demeyi isterdim ama gece benim icin hic iyi degil kizlar. Daha evvel ki konularimi ve hatalarimi bilenler bilir. Bu konuda cok uzgunum. Simdiki konuya gelecek olursam.
Esimle bir hafta evvel cok siddetli bir tartisma yasadik ve kendisi evden ayrildi. Konu ise bundan bir kac ay evveline kadar gidiyor hersey esimin bir youtube kanali acmaya karar vermesiyle oldu. Kendisi retro oyun ve retro oyun konsolu(hani o eskiden oynadigimiz ateriler vardiya onlardan) meraklisi. Bu konuda cok genis bir arsivi var yeni eve tasinmamiz ile birlikte bos bir odayi kendisine retro oyun odasi yapti. Ustune birde youtube kanali acti ve video yayinlamaya basladi. Baslarda esime bu konuda destek de oldum. Nasilda sonradan bikar birakir bu isi dedim ama oyle olmadi bi kac haftada iyi bir takipci ve izlenme almis bu isin ustune gittikce gitti bana olan ilgisi bununla beraber azaldi. Olayin asil patlama noktasi ise evdeki laptobu kendisi video renderlama video duzenleme mi ney icin kullaniyor ben tam anlamiyorum. Bu nedenle o cihaz surekli mesgul. Esimin bekarligindan kalma biz tanismadan once ariza yapmis bir bilgisayari daha vardi. Bende o cihazi yaptirip kendim kullanayim dedim cunku diger makineye esimden sira gelmiyordu. Cihazi tamir ettirdikten sonra icini acip baktigimda şok oldum esimin eski kiz arkadaslariyla cekinmis oldugu fotograflar videolar(cirkin video yok) vs. Seyler var. Ben bunlari gorunce kan beynime sicradi hemen bunlar ne boyle diye hesap sordum. Kendisi bana onlarim biz tanismadan once oldugunu pc cok cok eski oldugu icin icinde ne var ne yok unuttugunu vs. Seyler soyledi defalarcada ozur diledi. Ben o anki kizginlikla defol senden nefret ediyorum demis bulundum. Bu lafim uzerine baya hararetli bir tartismaya girdik. Eski defterler acildi. O gece ayri ayri yattik, bir kac kez yanima gelmesine ragmen kovaladim odadan. Bir iki gun konusmadik. Bi aksam o banyodayken telefonu caldi kayinvalidem ariyordu o nedenle ben cevap verdim telefona. Konustuk kapattik. Telefonun whatsapina 4 msj gelmisti. Bunlar is yerinden bi kadina aitti. Biz kavga ettikten bir gun sonra konusmalar baslamis ve o zamana kadar devam etmis. İlk baslarda normal olan konusmalardan sonra kadin resmen yurumus kocama. Kocam hep hanimli olarak mesafeyi koruyarak msj yazmis ama sohbet etmektende geri durmamis.
msjlarin tamamini okuduktan sonra iceri geldi. Telefonunu elime aldim ve bunlar ne diye sordum. Bi kac bisyler zirvaladi ve bu defa gercekten cok buyuk kavga ettik esim bir yandan bana aciklama yapmaya calisirken ote taraftan kendini savunmaya calisiyordu ben sinirlenince gozum.biseyi gormez o gece onu evden kovmam neticesinde evden ayrildi. Evden ayrildiktan sonra ne bir msj ne bir arama oldu. Cuma gunu beni telefonla arayarak onemli konusacakalari oldugunu soyledi eve geldi. Oturduk konustuk, bana olaylari sakimce anlatti, ben seni aldatmadim resimler eskiden kalmis pc bozuk diye atmistim bir koseye unutmusum bile icondekileri yillar olmus dedi. O kadinla msjlasma olayina gelince seninde tanidigin Zeliha hanim gecenlerde is yerimdeki cok yakin dostuma olan olaylari anlatirken duymus sonrada yanima geldi konusmaya isi bahane edip msj atmaya basladi ben hep saygi cercevesinde komustum yuz vermedim. Hatta senden bile bahsettim seni sevdigimi bile soyledim dedi. Ve ben artik seninle yapamiyorum olmuyor cok sabr ettim ama olmuyor bosanalim dedi. Bende bu olan olaylar icin asiri sinirlendigim fark ettim ozur diledim esim kararliyim ozur biseyi degistirmeyecek yol yakinken biis bu is dedi. Son durum ayriyiz esim kafasina koymus. Ama ben bu adami seviyorum ne yapabilirim. Beynim yaniyor bu konuda. Hayatta kendi hic bu kadar caresiz hissetmedim.

Ben böyleyim ,karakterim sert demekle olmuyor..Öfke kontrolünüz yok..Ben kocanızı haklı gördüm..Durduk yere hırgür çıkarmıs en son da yetmemiş adamı evden kovmuşsunuz. Çok gurur kırıcı..Önceden de benzer şeyler yaşattıysanız böyle hissetmesi normal.

Kocanıza pişman olduğunuzu, öfke kontrolünüz için terapi alacağınızı söyleyin ki cidden terapi de alın..Kocanız da sizi seviyorsa iyileşmek adına adım attığınızı gördükten snra şans verecektir diye düşünüyorum.Hakkınızda hayırlısı.

Ben size hak verdim neden resimleri orada unutmuş ki evlendiğinizden beri hiç mi açmamış bilgisayarı
Mesajlaşma kısmına gelince mesafeli konuştum demiş hiç konuşmasaydı keske çünkü kadın baya yürümüş demişsiniz

Ben eşinize saygı duyduğunuzu düşünmüyorum nedense.
Adamı zaten ortada olmayan bir şey için suçlamışsınız,üstelik suçsuz olduğu halde sizden defalarca özür dilemiş,yine de kovmaya devam etmişsiniz odadan.Ne kadar gurur kırıcı ve üzücü bir şey bu yaptığınız haberiniz var mı acaba ?
Youtube konusunda da ; belki ona öyle davranmıyorsunuz,ama nasıl olsa vazgeçer kafasında olmanız eşinizin tutkusunu ciddiye almadığınızı gösteriyor ki partnerimin böyle bir şeyi anlamaması beni çok üzerdi.

Bu kadar atar gider yapıp üzerine ne die özür dilersin madem yaptın arkasında dur
Madem seviyordun ayarını bil
Bazı kandınlarımız kendilerini vazgeçilmez sanıyor

Boşamayı istemekte yerden göğe kadar haklı adam. Ne bu bu kadar adamı boğmak. Öyle olunca daha mı çok sevdiğini belli eder insan acaba? Bence tam tersi. İticilik bu. Ya azcık ağır olacak insan. Ne o öyle odalardan kovmalar falan. Saçmasapan işler. Dünyadaki tek erkek sizin eşiniz değil ve tüm kadınlar sizin eşinize aşık gibi davranmanıza gerek yok. Siz eğer eşinize güvenmiyorsanız neden evlendiniz..? Saygısızlık başladığında her şey biter evlilikte. Bu arkadaşlık ilişkilerinde de böyledir. Herkesin bir alank vardır. O alana burnunu sokamazsın. Sorgulayamazsın. Eşinizin geçmişteki fotoğrafları sanki bugünmüş gibi kavga sebebi olamaz. Net bu yani. Ya da eski sevgilisi var ise onla yaptığı ne varsa hiçbirinin hesabını soramazsınız. Mesajlaşmaya gelince velev ki mesajlaştı. İçerisindeki sizi aldattığına dair tek bir emare yok ise ne bu tripler.. Bıkmış. Ben olsam bu gibi soğur ben de boşarım. Adam napsın? Ömürler boyu sizin bu tavırlarınızı mı çeksin?

Adam haklı malesef çocukça davranmışsınız en ufak seyde yatak ayırmak nedir bundaki amac ne ciddennnn cok anlamsız evden kovmak nedir oturup sorunları cozmek yerine evden uzaklaştirip belkide hataya ittiniz onu.adamin suçu günahı yokken. Evlilik herşeyin kısıtlanması demek degilki youtube videosu cekince mutlu oluyosa yapsın ya niye kendinizden uzaklaştıriyorsunuz eşinizi yoktan sebepler için. Gönlünü alın ve bu huyunuzu terkedin derim

1. Adamin gecmisini degistiremezsin. Gecmiste yasadiklari gecmiste kalmis. Evli iken bir vukuati olmadigi halde adamin umugune cokersen haksiz konumuna dusersin.
2. Eski konunda da oyle bir olay var. Eski sevgilisi kandil mesaji aymis. Esin de ben evliyim demis. Adsmin bir sucu yok. Yani diyecegim o ki sen de bir guven problemi var. Adamin bir vukuati yok ama zorla esegin aklina karpuz kabugunu sokuyorsun. Guven problemini nasil cozmeyi dusunuyorsun? Evlilikler icin sevgi yetmiyor cunku guven de gerekiyor.
3. Su an yaoabilecegin birsey yok. Yalvarman onu daha da uzaklastirir. Sakin kalip dusunmesi gerek. Ikiniz de bir sure sakin kalin dusunun. Aradan zaman gecsin tekrar oturup konusursunuz. Baktin onun fikri degismemis yapacak birsey yok o zaman. Zorla evlilik olmaz cunku.

Fazla naz aşık usandırır. İyi günde kötü günde deniyor ama kimse o imzayı birisinin kahrını çekmek ve mutsuz olmak için atmıyor ki... Derdi birlikte yüklenmek farklı, dert yokken dert yaratıp iki tarafı tüketmek farklı
Bir ilişki terapistine gitmeye ikna edebilirsiniz Denemeden pes etmeyelim vb diyebilirsiniz Ama siz de deneyecekseniz bunu yapın tabii Birbirinizi mutsuz etmeyin

Adamın çok üstüne gitmişsiniz.odadan kovmak, evden kovmak??? Kendinizi kontrol edebilseydiniz keşke. Eşim beni yataktan kovsa daha sokulmam yanına heralde diye düşünüyorum. Genel olarak huzur bulamadıysa sizde, erkeklerin geneli biz kadınlar gibi sabretmeyi değil ayrılmayı seçiyorlar. Epey düşünmüş anladığım kadarıyla. Üstüne gitmeyin ters teper. Sadece biraz ayrı kalıp bi kafa dinleyelim, belki bi şans veririz ilişkimize deyin. Kurtarabilenlerden olursunuz inşallah..

X