Eşim birikim yapmak istemiyor :(

yenGEnC yenGEnC senden ne haber hiç pas vermiyorsun ,öyle oku geç 😅😅😅insan bi iyi geceler der iş buldun herhalde 😜🙃😛😂😘😘
Geriden geriden okuya okuya geldim.
Yok ya , bu hafta başka sehirdeyim, iş aramayamiyorum. yaşlı duası alıyorum bol bol 😂 karmami böyle böyle yükseltiyorum ki şans benden yana olsun 🍀
Aaa bir dakika ilk ve orta okul döneminde ben de ticaretle meşguldüm 🤣 yalnız benimkisi gayet legal bir ortaklıktı :))
Biz zeytinciyiz, bağ bahçe vardı da oralara girmeyeyim🤣 neyse baktım dedem hep kendi satıp kazanıyor dedim dede sen bu mahsülleri kaçtan satıyorsun, ben ticarete atılacağım senin zeytinler yağlar bende, sana kilo başına kaç kaat vereceğim onu söyle, fiyatta anlaştık kar koyarak çok satış yaptım okulda, bir de çocuğuz ya sevimliyiz de o zamanlar, öğretmenler, müdür, müdür yardımcıları alan bir daha alıyor sürekli müşterilerim hepsi 🤣para kazanmak tatlı geldi dedemin yaptığı başka bir iş vardı ona da el atıp dedemden komisyon aldım :))))

Para kazanmak da iyiydim ama tutmak da sıfırı çekiyorum, sen o kadar para kazan kenara atma hepsini çikolataya göm, kardeşine yedir olacak iş değil🤣
Ben de birinci sınıftayken kokulu kağıtlarımi, foto makinası şeklinde klik sesi çıkaran kalemtrasimi satmisim sınıf arkadaşlarıma. Annem benimle çok gurur duyardı, ticaret kafamın olduğunu söyler dururdu.
Sonuç olarak;
Yanıldı 🙈🙈🙈

Yani mune, sadece 2 saattir ve yalnızca yazılı iletişimden tanıdığım üyenin promil ölçümünü yaptım, bu sana yetmedi, bı de ne içtiğini mi soyliyim? :-) şaka şaka, at bı elli söyliyim :KK45:
E kokusu geliyor dedin piraye 🤣 50 kaat mı kredi kartına taksit imkanı var mı🤣

Böyle deyip sonra da benim maaşım var diye beni şanslı görmüştün kıs filmdelisi filmdelisi bi açıklık bekliyoruz 🤣🤣🤣
Bak yine olay karışıyor.
Garanticilikten bahsediyoruz, garanti ise evden daha büyük garanti maaştır, memursunuz değil mi?
Her ay daima ve daima gelecek olan bir maaş en büyük garantidir.
Bundan daha büyük bir ispata ihtiyacınız yok. Emekli olunca da gelecek, ölmeden bir gün önce de gelecek.

Cevap verdiğim kişinin ise bahsettiği hayatla, garanti hayatın alakası yok.
Kendisi beyaz yaka bir çalışan.
Bilmem nere yöneticisinden, malından mülkünden bahsediyor.
Kimse aldığı maaşla oraya ulaşamaz, ulaşamayacaktır da.
Hedef o ise garanti yani konfor alanından çıkmanız gerekir.
Yani bir ev alayım kafamı sokayımdan çok öteyi görüp, gözü kara oynamanız lazım.

Hayır, ben şeyi anlamadım.
Parayı istiyorsanız çoğaltmak, bende öneri çok o ayrı ama siz ev istiyorsunuz.
Bunun para ile alakası yok, anlaşılmayan inatla farklı insanlara farklı konulardan bahsettiğim şeyleri düzleme koymaya çalışıyorsunuz, olmaz o.
Amacınıza önce karar verin, sonra her türlü bilgimle yardımcı olurum.
Ciddili yazdım bu arada😂

X