Eşim bosanmak istiyor

Çalışmıyordum o dönem, sonra işe girdim. Avukatın ücret almadan bilgi vermesi yasak.
Anlaşmalı dilekçesi bedava. Evin yarısını ve eşyaları al geç. Nafakan bilmemneyin yok, arabadan da tutturamazsın. Şu an zararın daha çok. Bak sevmese giderdi diye götünü koltuğa koymasından kendine değer biçme.
Eşyaları parayı inatlaşma yapma. Hakkını al tabi ama gerçekçi ol. Düz bi avukatla anlaşmalı boşanırsın. Ha kabul etmiyorsa aç çekişmeli ama o da eder. Evin hepsine çökerim, tazminat isterim dersin. Zaten emin ol sen üzüntüsüz, dik durup, kavga gürültü trip yapmadan soğukça kurtulmak ister gibi boşanmak istediğinde sürünecek. Öyle olursa arabayı üstüne aldırırsın. Gibi gibi. Ayrılmayacaksan bile hareketlerini değiştir. Oyunun kuralı bu değil maalesef.
Arabayı nasıl üstüme alicam arkadaşım dedim yaa benle evli olmadan önce arabası vardı benle evliyken satti üst model aldı babasının üstüne yaptı
Siz peki avukat falan tuttunuz mu çocuk var mi sizde nasıl oldu detaya girer misin

Ama ben evde yokken ailesi ile görüşüyor mu neler konusuyor bilmem isterim gerçeği bilmek isterdim ama nasıl

Kurtulabilmek için her şeyi düşünmem lazım maddi manevi
Kimse almaz bunu da ailesini de
Zaten evlenmem diyor
Ahh bir beyninin içini okuyabilsem beni .gercekten sevdiği için mi yanımda yoksa maddi bazı şeylerden dolayı mi yanımda bilemiyorum ki
Dinleme olayı nasıl yapabilirim telefonuna giremem ayfon zaten şifresi var ve ben şifresini bilmiyorum parmak izi var
Aşırı alkol alıp ta sızdıginda parmağını bastım telefona açıldı baktım mesenger instagram whasup ne varsa ama herhangi bir kadınla.yazismasi falan yoktu yada farklı bir şey bulamamıştım kadın kiz ayağı yok bence
Ama zihninin ici ne durumda bana karşı onu bilemiyorum iste
Gerçekten sevdiği için mi yoksa maddiyat için mi yanınızda bilemiyor musunuz???
Bence siz de biliyorsunuz ama kendiniz sevdiğiniz için yapmayacağını bildiğiniz şeyler isteyip kararından dönmesini bekliyorsunuz.
Bir de onu ve ailesini kimse almaz diyorsunuz ama siz almışsınız ve bırakmak da istemiyorsunuz mesela.
Bekar kalırsa alan da olur yani.
Böyle erkek veya kadınları seçen de çok bazıları da böylesini seviyor.

Gerçekten sevdiği için mi yoksa maddiyat için mi yanınızda bilemiyor musunuz???
Bence siz de biliyorsunuz ama kendiniz sevdiğiniz için yapmayacağını bildiğiniz şeyler isteyip kararından dönmesini bekliyorsunuz.
Bir de onu ve ailesini kimse almaz diyorsunuz ama siz almışsınız ve bırakmak da istemiyorsunuz mesela.
Bekar kalırsa alan da olur yani.
Böyle erkek veya kadınları seçen de çok bazıları da böylesini seviyor.
Olabilir

Arabayı nasıl üstüme alicam arkadaşım dedim yaa benle evli olmadan önce arabası vardı benle evliyken satti üst model aldı babasının üstüne yaptı
Siz peki avukat falan tuttunuz mu çocuk var mi sizde nasıl oldu detaya girer misin
Mesela sattığı araba ile aldığı araba arasında ne kadar fark vardı?
3-5 sene önce aldı ise çok da fark olmayabilir.
O farkın parasını dolar kuru ile hesaplayıp o farkı ikiye bölüp isteyin mesela. Doğrusu da bu.
O zaman sorun çıkarmaz bence.
Direkt yarısını istemek de olmaz bu durumda.

Kurtulabilmek için her şeyi düşünmem lazım maddi manevi
Kimse almaz bunu da ailesini de
Zaten evlenmem diyor
Ahh bir beyninin içini okuyabilsem beni .gercekten sevdiği için mi yanımda yoksa maddi bazı şeylerden dolayı mi yanımda bilemiyorum ki
Dinleme olayı nasıl yapabilirim telefonuna giremem ayfon zaten şifresi var ve ben şifresini bilmiyorum parmak izi var
Aşırı alkol alıp ta sızdıginda parmağını bastım telefona açıldı baktım mesenger instagram whasup ne varsa ama herhangi bir kadınla.yazismasi falan yoktu yada farklı bir şey bulamamıştım kadın kiz ayağı yok bence
Ama zihninin ici ne durumda bana karşı onu bilemiyorum iste
Kendisine sorsana
Yani 6 sene hiç sevmediği biriyle geçirmez insan

Bence ailesi çocuk üzerinden baskı yaparak sizden boşanmasını istiyorlar.
Sizde biraz baskı kurdunuz alkol v.s olaylardan. Adam iki arada bir derede kalmış. Bu kadar alkol almasının sebebi bu ikilem olabilir. Çocuk yok. Evliliği sallantıda. Herşeyi düşünüyor ama işin içinden çıkamıyor. Kendini alkole veriyor.

Bana göre az da olsa sevgisi var size.
Biraz daha zaman tanıyın. Durumu gözlemleyin. Baktınız olmuyor bir şekilde boşanırsınız.

Sizde biraz baskı kurdunuz alkol v.s olaylardan. Adam iki arada bir derede kalmış. Bu kadar alkol almasının sebebi bu ikilem olabilir. Çocuk yok. Evliliği sallantıda. Herşeyi düşünüyor ama işin içinden çıkamıyor. Kendini alkole veriyor.

Biraz daha zaman tanıyın. Durumu gözlemleyin. Baktınız olmuyor bir şekilde boşanırsınız.
Aynen onun için kendini kaybedecek şekilde alkole veriyor kendini yoksa bağımlı falan değil yani.
Gecenin bir yarısı kendisinde değilken başka adamlara evinin kapısını çaldırtıyor yazık.
Sağlı sollu vurmuşlar adama çünkü.
Yazık be kimin çocuğuysa diyeceğim ama tek tarafında da aile var durumun diyemiyorum da.
Bağımlı olmuş yazık başkaları yüzünden

Çocuk yapmadım. Avukat da buldum, çekişmeliye gitti.
Boşanmak istemediğinde arabayı devral demenizden bahsettim. Yorumlarınızı okuyorum. Hiç anlamıyorsunuz. Kırıntı arıyorsunuz.
Ya sevgi bu değil. Yalnız kalmamak için katlandığın şey bu.
Gerçekten destek al aksi durumda bundan boşansan yeni evliliğin de böyle olur. Kendini kandırıyorsun sayfalardır. Bi de insanları ikna edip kimisine kızıyorsun. Sevmek var sevmek var. Sana göre eşinin ailesi eşini seviyor mu? Hayır. Ama eşine sorsan evet. Baştan aşağı yanlışsın. Böyle değerli olamazsın. Ben sen boşansan da evli de kalsan kar etmeyeceğim bundan ama sana dışarıdan görüneni söylüyorum. Boşıycam seni diyor tamam deyip pikniğe gidip tavuk aldı diye mutlu oluyorsun. Bu kadarcık mı? Değil değil. Sen de biliyorsun. Yaşı genç, eli yüzü düzgün, çalışan kadınsın etrafında pervane olması lazım. Sen onu boşama diye korkması lazım. Sakince düşün, yardım al, video izle, kitap oku. Kendini değiştir hazır olunca da resti çek. Ama boşayacağım deyip bi yandan da gidemez gibi yapma. Bak benim eşim iki yüz kere boşanalım yok seni istemem dedi senin gibi yaptım. Bi gün bi geldiler topladım her şeyimi çektim gittim. Kapttım telefonu. O son oldu. Dedi ki bu gidebiliyor. Hoş sonra yine boşandık ama bu defa o söylemedi. Sebepler çok başkaydı.

O tayinde bana bağlı ben doğuya tayini çıkmasın diye iş yerinden kağıt veriyorum
Tamamen şirket evliliği yaptı tamamen mantık biraz da gözüne hitap ettim o kadar
Tüm bunlarin üstüne 6 ay anasına babasına bakacakmisim kendi pisligini temizlemekten aciz afedersiniz tuvalete yapar çıkar bir fırça sürmez arkasından çamaşır suyu nu ben dökerim bunları yazmak istemezdim ama beni hiç ama hiç hak etmiyor hiç hemde hic
Sizi birbirinize bağlayan hiç bir şey göremedim.Yazinizi sonuna kadar okudum.Bu kadar olumsuzlukta bir tane elle tutulur sebep yok kalmak icin.İsiniz var ve ona muhtaç değilsiniz cok şükür avukat araştırıp haklarınızı talep edersiniz zaten evlilik birliği içinde hersey yarı yariya hiç çekmeyin.

Öyle yapicam ama ailesinin çocuk konusunda baskı yaptığını zannetmiyorum. Eşim de hiç bana çocuk konusu ile gelmedi olsa da olur olmasa da.olur dedi zaten ben sana bugüne kadar hiç çocuk la ilgili birşey dedim mi diyor bende demedin diyorum zaten.Aile tabi isteyebilir doğal olarak Ama olmuyorsa da baskı yapacaklarını sanmam

Çocuk yapmadım. Avukat da buldum, çekişmeliye gitti.
Boşanmak istemediğinde arabayı devral demenizden bahsettim. Yorumlarınızı okuyorum. Hiç anlamıyorsunuz. Kırıntı arıyorsunuz.
Ya sevgi bu değil. Yalnız kalmamak için katlandığın şey bu.
Gerçekten destek al aksi durumda bundan boşansan yeni evliliğin de böyle olur. Kendini kandırıyorsun sayfalardır. Bi de insanları ikna edip kimisine kızıyorsun. Sevmek var sevmek var. Sana göre eşinin ailesi eşini seviyor mu? Hayır. Ama eşine sorsan evet. Baştan aşağı yanlışsın. Böyle değerli olamazsın. Ben sen boşansan da evli de kalsan kar etmeyeceğim bundan ama sana dışarıdan görüneni söylüyorum. Boşıycam seni diyor tamam deyip pikniğe gidip tavuk aldı diye mutlu oluyorsun. Bu kadarcık mı? Değil değil. Sen de biliyorsun. Yaşı genç, eli yüzü düzgün, çalışan kadınsın etrafında pervane olması lazım. Sen onu boşama diye korkması lazım. Sakince düşün, yardım al, video izle, kitap oku. Kendini değiştir hazır olunca da resti çek. Ama boşayacağım deyip bi yandan da gidemez gibi yapma. Bak benim eşim iki yüz kere boşanalım yok seni istemem dedi senin gibi yaptım. Bi gün bi geldiler topladım her şeyimi çektim gittim. Kapttım telefonu. O son oldu. Dedi ki bu gidebiliyor. Hoş sonra yine boşandık ama bu defa o söylemedi. Sebepler çok başkaydı.
Çilek kaç yil evli kaldın peki
Bosanman nasıl gerçekleşti Ne aldın tazminat nafaka vs vs olayı ayrıntılı anlatır misn

O tayinde bana bağlı ben doğuya tayini çıkmasın diye iş yerinden kağıt veriyorum
Tamamen şirket evliliği yaptı tamamen mantık biraz da gözüne hitap ettim o kadar
Tüm bunlarin üstüne 6 ay anasına babasına bakacakmisim kendi pisligini temizlemekten aciz afedersiniz tuvalete yapar çıkar bir fırça sürmez arkasından çamaşır suyu nu ben dökerim bunları yazmak istemezdim ama beni hiç ama hiç hak etmiyor hiç hemde hic
siz ciddi misiniz ?aynı kaderi yaşıyoruz ikimizde :KK43:

eşimle evililğimde aynı durumu yaşıyorum eşim doğu görevi gitmemek için benimle evlenmiş benim sayemde yalovaya ailesinin yanına geldi ailesinin bana yapmadığı kötülük kalmadı eşim öğretmen ve aynı zamanda müzisyen haftanın 3-4 günü gece işi sahneye gidiyor hep yalnız kaldım evlilğimde baktım bu böyle olmayacak dedim bursaya tayin aldım ailemin yanına geldim (ben de memurum) bursaya gelcem deyip söz verdi ve gelmiyor bıktım artık bu adamın beni kullanmasından ben boşanmak istiyorum ama o yanaşmıyor bende çekişmeli boşanmayı başlatıyorum (benden boşanınca biliyorsunuz yalovada kalamaz doğu görevinine gönderirler)

valla siz de muhtemelen toplum baskısından dolayı mantığınıza uyan birini bulup evlenmişsiniz. yoksa avukat parasını, mal paylaşımını bu kadar düşünmezdiniz. bir de hiç eşya alamadım kendime göre almadılar diyorsunuz ama sizde de biraz gereksiz para harcamayayım vibeı alıyorum. sırf o yüzden belki zamanında siz boşanmayı düşünmediniz o yaptıklarına rağmen.
ben ilk evliliğimde anlaşmalı boşandım. her detaya girsem zırnık vermemem gerekirdi ama o kadar soğumuştum ki bir an önce bitsin istedim. şanslıydım o ara şuanki eşim girdi hayatıma çok şükür.

yani para pul hesabını bırakıp evin yarısını talep edip boşanın. memur maaşıyla neden geçinemeyesiniz. evin yarısını aldığınızda zaten kendinize 1+1 ev alabilirsiniz bence. eksiğinizi kredi çekersiniz e eşyalar da var. bahane değil çözüm üretin bence.

Bide efendi gibi boşanmak istiyormuş protokol istiyor evlenmeden önce aldığı arabasını evliyken sattı yeniledi babasının üzerine yaptı
Ben dedim ki evin yarısı arabasının yarısı dedim arabayı vermek diyor Ben senle evlenmeden önce aldım diyor
Altınları zaten satıp eve koymuştum ben
Bende yok öyle dedim kanuni haklarım neyse hepsini talep edeceğim dedim
Şimdi ben de çalışan biri olarak 6 senelik bu şekilde giden bir evlilikte manevi tazminat nafaka dahil evin arabanın yarısını alabilir miyim
Cunku annem babam yok Sadece memur maaşım var başka hiç bir güvencem yok kendisi ise bende daha fazla maaş aliyor
Benden büyüksünüz o yüzden Abla diyeceğim.. sanıyorum ki eşiniz aile sözünden çıkamayan biri onu kumanda eden birileri var ablası olur eniştesi olur dolduruşa getirmişlerdir madem ki böyle pis pinti bi adam ev kimin üstüne sanıyorum ki adamın onu iyi bi avukatla konuşmak gerek satıp herkes kendi payını alır altınları vermişsiniz Onuda bence yanına bırakmayın izlediği şeylerden yaptığı işlerden de belli ki vizyonsuz bi adam zor bela memur olmuş ailesinin eteğinde biri , madem başınızda aileniz yok sizi bası boş sanmalarına izin vermeyin aldığınız bir kibrit çöpünü bile onlara yâr etmeyin derim madem ayrılmak istiyor sizin her türlü zararınızı karşılamak zorunda yaşınızı bilerek evlenmiş o zaman daha küçük birini bulsaymış herkesin belli başlı sorunları var benim amca oğlumda bi sorun olmamasına rağmen kızda vardı gitti yetimhaneden çocuk aldılar oda onu boşayabilirdi ben ablasına çok kinlendim o kim köpek ne haddine yok ceket atsalar hamile kalır falan kendinde denemiş heralde gerizekalı bence bir an önce paçanızı kurtarmaya bakın böyle sümsüklerden adamı anlatmanızdan kafamda belirdi nasıl bi tip olduğu el ele gezmekten bile çekinen biri işte sözde maço , Anadolu erkeği bırakın Allah aşkına… memurmuşsunuz ne güzel kendi hayatınızın tadını çıkarın derim illa ki biri çıkar karşınıza ama tek yaşamak böyle vizyonsuz insanların arkasını toplamaktan bin kat iyidir hem hizmetçi hem işe gitsin hem akrabalarına laf yok ama senin ki seni cami avlusuna bıraka gitmiş gibi olur sizden haber bekliyorum en kısa sürede avukatla her detayı görüşün evde mümkün olduğunca o adamla görüşmeyin

X