Eşim çalışmıyor

gencbianne1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
13
-31
21
Merhaba arkadaşlar eşim uzun zamandır çalışmıyor 4ay oldu ve 1 yasinda oğlumuz var nasıl geçiniyorsaniz derseniz cocugumun maddi yönünü ailem karşılıyor bizde esim daha önce calsiirken motor almıştı daha sonra kart borcu gelince ve elimizde para kalmayınca motoru satmak zorunda kaldık ve suan o karttaki parayla geçiniyoruz eşim calismamakla ısrar ediyo beni cok sinirlendiriyo tekrardan motor alip kuryeye giricem diyo beni sokmadigi banka kalmadi ustume kredi cekicek diye kredi puanım düşük diye vermedi hiç bi banka onada vermediler zaten hacizlik diye ailem bundan adam olmaz birak gel diyo ama seviyorum kötü gunde yaninda olmucaksam neden evlendim ki diyorum ama hic bi cabasi yok ve yetemz gibi kafama borc aciyo o kredi kartini harca harca borc birikti bide benim ustume bırak olmuyor iste diyorum vermiyo bankalar kredi diyorum hala yok alışveriş karti aliriz onla altin alir satariz oyle yapariz diyo bi doğru düzgün is bulup girmiyo ben kapali alanda yapamam diyo o saatlerde kalkamam bu calisicagim yerin guzel is saatleri falan diyo bu surecte cok psikolojim bozuldu napicami bilmiyorum evimde yemek bile yapamıyorum kaynanamlar ust katimizda oturyorlar onlardan 4-5aydir yemek yiyoruz

Merhaba arkadaşlar eşim uzun zamandır çalışmıyor 4ay oldu ve 1 yasinda oğlumuz var nasıl geçiniyorsaniz derseniz cocugumun maddi yönünü ailem karşılıyor bizde esim daha önce calsiirken motor almıştı daha sonra kart borcu gelince ve elimizde para kalmayınca motoru satmak zorunda kaldık ve suan o karttaki parayla geçiniyoruz eşim calismamakla ısrar ediyo beni cok sinirlendiriyo tekrardan motor alip kuryeye giricem diyo beni sokmadigi banka kalmadi ustume kredi cekicek diye kredi puanım düşük diye vermedi hiç bi banka onada vermediler zaten hacizlik diye ailem bundan adam olmaz birak gel diyo ama seviyorum kötü gunde yaninda olmucaksam neden evlendim ki diyorum ama hic bi cabasi yok ve yetemz gibi kafama borc aciyo o kredi kartini harca harca borc birikti bide benim ustume bırak olmuyor iste diyorum vermiyo bankalar kredi diyorum hala yok alışveriş karti aliriz onla altin alir satariz oyle yapariz diyo bi doğru düzgün is bulup girmiyo ben kapali alanda yapamam diyo o saatlerde kalkamam bu calisicagim yerin guzel is saatleri falan diyo bu surecte cok psikolojim bozuldu napicami bilmiyorum evimde yemek bile yapamıyorum kaynanamlar ust katimizda oturyorlar onlardan 4-5aydir yemek yiyoruz

Kötü gün keyfinden çalışmamak karısına kredi kitlemek değil.

kötü gün denen şey başka. Çabalar çalışır amenna ama sizinki çalışıp yorulmadan geçinmek peşinde. Bence de adam olmaz. Bırak git ailenin yanına daha da batar seni de yanına çeker. Valla 4 çocukla kocası yüzünden girdiği borçların altında canı çıkan bi tanıdığım var hali hal değil

ben kapali alanda yapamam diyo

Işsizlik olabilir, eşimizin işleri ilk bozulduğu an kacip gideceksek olmaz AMA sizin durum artik kotu gunden çikmis sanki.
Evde bakmasi gereken cocugu olan bir adamin kapali alanda calişamam diyemez, ailenizi dinleseniz aklini başina alacaksa alsa eşiniz daha iyi olabilir. Kapali alanda calisamam diye sacma sey mi olur

Ailesini dinlemeyen kadınlar genelde başını vuracak taş bulamıyor sonra. Sizinki kötü gün değil bile isteye ailesini aç bırakmak. Hastalık olur, Allah korusun istemsiz sıkıntı olur insan sonuna kadar destek çıkar eşine. Ama keyfi halde işsiz gezip ailesini aç bırakan adamın yanında durmamalısınız. İkiniz olsanız sonuna kadar sevin tabii ama çocuğunuz var. Sorumsuz bir babanın yanında ona buna el açarak mı büyüteceksiniz çocuğunuzu?

Kötü günde yanında olmak bu mudur, bilemedim. İşsizlik kolay değil ama bu sorunu çözmek bir çaba da yok gibi görünüyor.

Eşiniz, evli ve çocuklu olmasaydı çalışmak istememesi kabul edilebilirdi. Ne de olsa kendi hayatı. Ama, evli ve çocuklu. Artık aldığı kararlar birden fazla kişiyi etkiliyor. Ve, ona göre hareket etmeli.

Aileniz nasıldır bilemem, ama bu konuda ailenizi dinlemek sizin için daha iyi olabilir. Ya da en azından, eşiniz iş bulana kadar ailenizle kalabilirsiniz.

Evine yiyecek getiremeyen sağlıklı bir erkeğin neyini seviyorsun? Tek başıma 2 çocuğuma bakıyorum çok şükür. Allah sağlık versin iş versin ömür boyu çalışırım. İnsan işi yoksa da dilenir evine ekmek getirir. Allah’a şükret bankalar kredi vermemiş. Çekip kredileri hayatını kaydırırdı bu. Yani yaşayış şekli asalağa benzemiyor mu? Benim 65 yaşındaki annem kimseden tek bir çöp istemez pes

böyle bir adamdan asla hayır gelmez. aileniz mecbur değil size bakmaya. cocugunuzun masrafını karşılaması gereken anne ve babadır. kötü gün dediğiniz de adam iş arar dener bulamaz ya da hasta olur çalışamaz. o kötü gündür. bu bildiğin sizi zor duruma düşürüyor böyle adamdan asla hayır gelmez asla. siz seviyor olabilirsiniz ama sizi cidden sevse böyle kötü hissettirmezdi.

Bu yaşadıklarınız kötü gün değil eşinizin keyfiyetten sizi soktuğu bir durum.
Aileniz arkanızdaysa ne diye katlanmaya devam ediyorsunuz sevgi karın doyurmuyor bunu tecrübe etmiş olmanız lazım. Nası bir hayat çocuğa bi taraf baksın, sana ve kocana bi taraf baksın

Kötü gün mü? Sizinki kötü gün değil ki. Eşinizin ergen şımarıklığı. Çocuğunuza yazık. Aileniz arkanızdaymış ne güzel.

Madem seviyorum diyorsunuz rest çekin. Ya işe gir ya da ben gidiyorum diyin bari.

Çocuğunuza aileniz bakmak zorunda değiller ayrıca. Onlar olmasa ne halt edecekmiş çocuğa nasıl bakacakmış k.çı kıymetli paşa hazretleri kocanız? Kapalı alanda çalışamazmış da o saatlerde kalkamazmış ba ba ba ba ba.

Sadrazamın sol şeysinden sanki hödük.

Ay çok sinirlendim.

Direk boşanın. Çalışmayanı erkek olarak göremem ben iğrenç.

Çalışmayan erkeğe adam demem kusura bakmayın.
Evine bakmayan adama adam mı denir
Aileniz size bakıyormuş madem taşının temelli oraya
Eşiniz de açlıkten nefesi kurusun kalsın öylece.
Çocuklara yazık yaa
Neden ayrıldı bi olay mı yaşadı?
Neden ayrıldı bi olay mı yaşadı?
Babasıyla birlikte çalışıyorlardı ayni is yerinde sonra kavga etmişler oda babasina kizip isten cikti

X