Eşim çalışmıyor

Kötü gün bu değil ki adam rahatsızlanır , kaza geçirir çalışamaz ameliyat olur vs budur kötü gün. Bu herif tembel. Fark var , aile ne güzel arkanızda hiç zorunuza gitmiyor mu bu adamı beslemeye ailenizin verdikleriyle günah yani

Sizin ona olan sevginizi ve kopamayisinizi kullaniyor. Hazira dag dayanmaz ki bu devirde hazir bi birikim varsa o harcanmaz yatirim yapip enflasyona karsi o parayi korumak gerekir. Bence bi sure ailenize gidin ve o is bulup calismayana kadar geri donmeyin. Is bulmuyorsa da maalesef sizi kaybetmekten korkmuyor.

Merhaba arkadaşlar eşim uzun zamandır çalışmıyor 4ay oldu ve 1 yasinda oğlumuz var nasıl geçiniyorsaniz derseniz cocugumun maddi yönünü ailem karşılıyor bizde esim daha önce calsiirken motor almıştı daha sonra kart borcu gelince ve elimizde para kalmayınca motoru satmak zorunda kaldık ve suan o karttaki parayla geçiniyoruz eşim calismamakla ısrar ediyo beni cok sinirlendiriyo tekrardan motor alip kuryeye giricem diyo beni sokmadigi banka kalmadi ustume kredi cekicek diye kredi puanım düşük diye vermedi hiç bi banka onada vermediler zaten hacizlik diye ailem bundan adam olmaz birak gel diyo ama seviyorum kötü gunde yaninda olmucaksam neden evlendim ki diyorum ama hic bi cabasi yok ve yetemz gibi kafama borc aciyo o kredi kartini harca harca borc birikti bide benim ustume bırak olmuyor iste diyorum vermiyo bankalar kredi diyorum hala yok alışveriş karti aliriz onla altin alir satariz oyle yapariz diyo bi doğru düzgün is bulup girmiyo ben kapali alanda yapamam diyo o saatlerde kalkamam bu calisicagim yerin guzel is saatleri falan diyo bu surecte cok psikolojim bozuldu napicami bilmiyorum evimde yemek bile yapamıyorum kaynanamlar ust katimizda oturyorlar onlardan 4-5aydir yemek yiyoruz

bu adamın kafa gidik sanırım kredi kartıyla altın alıp satarız demek nedir aylık kredi fazilerinden haberi var mı kocanızın alıp zararına satarsınız bu kadar mı kafası calışmıyor calışmayacaksa neden evlenmiş neden cocuk yaptınız bu cocukların gunahı nedir

Allah ailelerinize sabır versin. Yahu adamın keyfekeder evde yatması yüzünden kötü gün geçiriyorsunuz zaten. Sevgi karın doyurmuyor bu tembel adamın nesini seviyorsunuz onu zayen anlamadım. Sizi geçtim hadi siz kabullenmişsiniz bebeğinize yazık. Şükredin aileniz ona kıyamamışlar. Yetişkin iki kişisiniz çocuğun boğazı sizin aileden, sizin boğazınız eşinizin ailesinden. Normal mi bu yahu? Bir de banka banka gezmişsiniz. Normal bir ülkede olsak bakamıyorsunuz diye alırlar çocuğu elinizden haklılar da

Kötü gün mü? Sizinki kötü gün değil ki. Eşinizin ergen şımarıklığı. Çocuğunuza yazık. Aileniz arkanızdaymış ne güzel.

Madem seviyorum diyorsunuz rest çekin. Ya işe gir ya da ben gidiyorum diyin bari.

Çocuğunuza aileniz bakmak zorunda değiller ayrıca. Onlar olmasa ne halt edecekmiş çocuğa nasıl bakacakmış k.çı kıymetli paşa hazretleri kocanız? Kapalı alanda çalışamazmış da o saatlerde kalkamazmış ba ba ba ba ba.

Sadrazamın sol şeysinden sanki hödük.

Ay çok sinirlendim.
Doğru söylüyorsunuz ama beyni almıyor iste neler konuşuyorum onunla kavga da ediyorum duzgun dillede konuşuyorum ama illa o motor kuryeye taktı öğlen 6 gece 3 diye bide maasi 25bin diye buna ısrar ediyo ama tüm yolları denedik ve olumsuz sonuçlandi baska ise gir diyorum yok taktı buna ya madem calismicaksan soyle sen bak çocuğa ben çalışırım dedim sacmalama diyo napalim ozaman dedim ses yok vallahi benim psikolojim hiç iyi degil

Hamile kalmamaya dikkat edin evde dursun diye arkasını düşünmeden ikincş çocuğu yapar o ışık var.
Ailesi ikna etsin olmuyorsa siz kendi ailenşze gidin zaten çocuğa onlar bakıyormuş.

Doğru söylüyorsunuz ama beyni almıyor iste neler konuşuyorum onunla kavga da ediyorum duzgun dillede konuşuyorum ama illa o motor kuryeye taktı öğlen 6 gece 3 diye bide maasi 25bin diye buna ısrar ediyo ama tüm yolları denedik ve olumsuz sonuçlandi baska ise gir diyorum yok taktı buna ya madem calismicaksan soyle sen bak çocuğa ben çalışırım dedim sacmalama diyo napalim ozaman dedim ses yok vallahi benim psikolojim hiç iyi degil
Çocuğunu al şişenin evine git. En azından çocuğun karnı doyar. Katmanın kayınbabanın elini beklemezsin. Hatta çocuğa annen baksın çalış sen. Hem ufkun açılır nasıl bir belaya bulaştığını anlarsın. Eşinin amacı çalışmak değil motor alıp aylak aylak dolanmak. Evde bir bebek var o iş beğenmiyor. Hayır sanki işverenlerde kapıda bekliyor gelsin de çalışsın diye

Hanımefendi kötü gün bu değil. Adam keyfine göre hareket ediyor. Rahat iş istiyo. Herhangi çabası yok senin ailen kendi ailesi derken her sorumluluğu sağa sola bırakmış. Tabi iş beğenmez abim🤣 kalkamıyormuş ayy uyuyan adamdan nefreet.... 🫠🤣
Ben olsam soğurum ya. Karizması falan kalmaz gözümde. Hazıra dağ dayanmaz bir müddet sonra aileler de sıkılır zaten ailen de bırak gel demiş.
Ayrıca geçici bir işe girsin totosunu kaldırıp ölmez yani , kredi çekip yine alsın motor ama kendi alsın.

Tamam motor kuryelik yapsın o zaman.Ben şeyi de anladım.Motoru satmissiniz nasıl motor kuryelik yapacak? Motor alsanız para yok.Nasil olacak o iş?Sordunuz mu esinize
Motoru sattıktan 1hafta sonra bi arkadasindan gel kurye araniyo dedi esimde kartta para vardi ama o motoru alicak kadarıyla çıkmıyordu ve kredi işlerine ozaman yöneldi

Hanımefendi kötü gün bu değil. Adam keyfine göre hareket ediyor. Rahat iş istiyo. Herhangi çabası yok senin ailen kendi ailesi derken her sorumluluğu sağa sola bırakmış. Tabi iş beğenmez abim🤣 kalkamıyormuş uyuyan adamdan Nefreet.... 🫠🤣
Ben olsam soğurum ya. Karizması falan kalmaz gözümde. Hazıra dağ dayanmaz bir müddet sonra aileler de sıkılır zaten ailen de bırak gel demiş.
Ayrıca geçici bir işe girsin totosunu kaldırıp ölmez yani , kredi çekip yine alsın motor ama kendi alsın.
Ah ahh cok konuştum 🤦ama anlamiyo dediginizi ben aynısını dedim calsi bi kac ay yine alırsın motoru dedim yok anlamiyo

:olamaz:Hey Allah'ım ya kimsenin derdi birbirine benzemiyor ben de daha geçenlerde eşim eve gelmiyor 3 tane ek iş yapıyor diye konu açmıştım bu erkeklerin bir ortası yok mu

Aa oda sorun adamı göremiceksek niye kocamız 🤣🤣 ihtiyaç mı var ? Yoksa işkolik mi o? 🤣

Ne size üzülürüm ne kocanız olacak asalağa. İkiniz de yetişkin insanlarsınız ancak o evladınıza üzüldüm. Siz kocanızı seviyorsunuz diye evladınızın suçu ne? Sığıntı gibi yaşıyor çocuk. Kabul etmezsiniz kesin ama o ne hissediyordur acaba. Evinde yemek pişmiyor neden? Babası kapalı alan sevmiyor ama annesi babasını çok seviyor. Çok ilginçsiniz ya..

Merhaba arkadaşlar eşim uzun zamandır çalışmıyor 4ay oldu ve 1 yasinda oğlumuz var nasıl geçiniyorsaniz derseniz cocugumun maddi yönünü ailem karşılıyor bizde esim daha önce calsiirken motor almıştı daha sonra kart borcu gelince ve elimizde para kalmayınca motoru satmak zorunda kaldık ve suan o karttaki parayla geçiniyoruz eşim calismamakla ısrar ediyo beni cok sinirlendiriyo tekrardan motor alip kuryeye giricem diyo beni sokmadigi banka kalmadi ustume kredi cekicek diye kredi puanım düşük diye vermedi hiç bi banka onada vermediler zaten hacizlik diye ailem bundan adam olmaz birak gel diyo ama seviyorum kötü gunde yaninda olmucaksam neden evlendim ki diyorum ama hic bi cabasi yok ve yetemz gibi kafama borc aciyo o kredi kartini harca harca borc birikti bide benim ustume bırak olmuyor iste diyorum vermiyo bankalar kredi diyorum hala yok alışveriş karti aliriz onla altin alir satariz oyle yapariz diyo bi doğru düzgün is bulup girmiyo ben kapali alanda yapamam diyo o saatlerde kalkamam bu calisicagim yerin guzel is saatleri falan diyo bu surecte cok psikolojim bozuldu napicami bilmiyorum evimde yemek bile yapamıyorum kaynanamlar ust katimizda oturyorlar onlardan 4-5aydir yemek yiyoruz
Çalıştıgı halde borcları ödemeyecek durumda olsanız neyse o durumda kötü günde bırakma denir. Ama adam çalışmıyor bebegını de sizide düşünmüyor ama siz kötü günde yanında olmayacaksam diyorsunuz. Siz onu seviyorsunuz ama ona sorun size seviyorsa neden böyle zor durumda bırakıyor. Ailen sizin bu mutsuz evlilige ragmen dogurdugunuz cocuga bakmak zorunda degil. Sizin durumunuzun aynısını ablam yaptı. Çalışmayan adamdan cocuk yaptı. Cocuga biz baktım kocası evde oturdu. En sonunda ablam işe girdi. Kısacası her gün kavgalı aşkları var. Bu hikayelerde sadece cocuklara üzülüyorum.

Motoru sattıktan 1hafta sonra bi arkadasindan gel kurye araniyo dedi esimde kartta para vardi ama o motoru alicak kadarıyla çıkmıyordu ve kredi işlerine ozaman yöneldi
Bu doğru birşey değil biliyorum ama hiç kayinvalideniz ya da kayınpederinizle konuştunuz mu?Aklı başında insanlar mi ,yoksa en iyi oğlan benim oğlan modundalar mi.Acik açık konussaniz.Boyle olmuyor .dayanamıyorum evi terkedicem sonunda diye.

X