Eşim Çocuk İstemiyor

Maddiyat için çocuk ertelemek saçmalık.

Yani çocuk yatırımdan daha önemli bana göre.
Böyle düşünmeyin, çocuk için yatırım önemli. Eşiniz ülke şartlarını düşününce çok mantıklı ve öngörülü davranıyor. Keşke herkes böyle olsa, kı*ında donu yokken 3 çocuk yapanlar dolu forumda...
Eşinize hak verdim açıkçası, hem sizi hem ilerideki çocuklarınızı rahat ettirmeye çalışıyor.
Aceleye gerek yok..

Ozaman başlığı ve içeriği ona göre yaz. Öyle bi yazmışsınki asla istemiyor gibi. Böyle tepki alıncada tekrar yok hiç değil bir sene sonra diyosun.
Herneyse erkekler genelde hızlı çocuk isterler bi terslik var durumda. Bence genel anlamda istemiyor ve çeşitli bahanalerle geliyor. Bi yatırımlardan bahsediyosun birde sana hazır değilsin diyormuş hangisi ozaman?

Geliriniz ne kadar? Daha geçen gün burada 2 yaş çocuğun giderinin 10 bin olduğunu okudum ki o muhtemelen en iyi halidir. Her ay en az 10 bini ödeyebilecek durumda mısınız?

Adam hiç istemiyorum dememiş, 1 sene vermiş. Kendini o zaman hazır hissedecek demek ki. Baba olmak istemeyen birine dil dökerek baba yapınca acısını siz çekersiniz sonra. Hiç gerek yok. 1 senede kendinizi toparlayın, birikim yapın.

Ekleme: Sadece maddiyat olmak zorunda değil. Biz şu an bir çocuğa maddi olarak bakarız ama ben tamamen kendimi adamaya hazır değilim mesela. Şu an zorla elime çocuk verseler muhtemelen çok kötü hissederim. Adam da böyle hissediyor olabilir

Son düzenleme:
Esiniz mantikli düsünüyor ve dogru olan da bu. Cocugunuz olunca daha iyi anlayacaksin. Türkiyede hersey parayla oluyor. Cocuk konusunda da. Kendini biraz daha iyi duruma getirip öyle evlat sahibi olmak daha iyi. Bu gelecek senede ekonominin daha iyi bir yere gidecegini de beklemiyor kimse. Esiniz pazarlari felan takip ediyorsa bunun farkindadir. O yüzden simdi yatirim yapmaya calisiyor.

Adam eğer istemiyorsa, bunu neden daha önce söylememiş?

Bende bu şekilde 2 çocuk sahibi oldum. Eşim burnumdan getirdi. Konuyu kapatın o açana kadarda bahsetmeyin.

Herşeyin neden mantıklı açıklaması olmak zorunda ki ? Yaşınız sanki elliye dayanmış acele edilmesi gerekiyor . Ayrıca çocuk öyle bir tarafin "ağırlığını koyup" istemesiyle yapılırsa sonra doğduktan sonra tek başınıza bakarsınız. İnanın hiç önermem tek başına bakilacak bir şey değil çünkü çocuk . Evli olduğunuz insana bu en önemli konulardan birinde saygı duymak zorundasınız bence

+1
çok güzel yorum. Evlenmeden önce konuşulması gereken en önemli konu bence.

Taşıyamayacağını düşünmüyorum durumumuz iyi. O maddi anlamda daha iyi olmak istiyor bence o yüzden ben de onu önemsemiyorum. Yani çocuk yatırımdan daha önemli bana göre.
Hayır çocuk yatırımdan daha önemli değil . Eşim çok iyi bir şirkette mühendisti ve şirket küçülme kararı aldı nerdeyse firmanın yarısını işten çıkardılar biri de eşim . İyi ki yatırımımız varmış işsizlik maaşı komik bir rakam . On aylık kızımız var şu an çok şükür aklımız rahat. Düşünüyorum yatırım olmasa şu an çok büyük sıkıntıdaydik

Çocuk istememesinin illa size mantıklı gelecek bir açıklaması olmak zorunda değil ki. O sorumluluğu şu anda almak istemiyor belli ki. Maddi manevi hazır hissetmiyor. Size başka ne gerekçe sunsun?

Evlenmeden önce başka yansıtıp evlendikten sonra asla çocuk sahibi olmak istemiyorum deseydi, kandırılmışsınız derdim de, öyle bir durum da yok. Evlilik yeni, yaşlar genç.

Eşiniz zaten yatırım konusunu soyleyerek, henuz hazır olmadığını belirterek mantıklı açıklamasını yapmış. Çocuk istememek için daha nasıl mantıklı bir açıklama yapılabilir ki? Zaten 1 yıl sonra istiyormuş. Yaşınız da henüz cok genç.

Eşiniz hiç istemiyor değilmiş, bir yıl sonra diyormuş, zorlamanın bir manası yok bence. Hem çocuk gerçekten çok masraflı ve psikolojik hazırlık gerektiren bir şey. Eğer eşiniz daha hazır değilse, siz hamileyim dediğinizde sevinemeyecek, hamilelik süreciniz stresli geçecek. Bu şekilde içinize siner mi?

Ben 26 yaşındayım, 1.5 senelik evlilikte çocuk isteğinin erken olduğunu düşünüyorum. Tam genç, enerjik zamanlarınız, çocuk olunca karı koca hayatınız çok etkilenecek. Ben mesela ciddi ilişkimde de hep evlendikten sonra 2 -3 çocuk istemediğimi, önce rahatça karı koca hayatı yaşayıp, gezip tozmak istediğimi söylemiştim.

Çocuk öyle kocana gönül koyarak yaptıracağın bir şey değil. Adam kendisini hazır hissetmezken yapacağın çocuğa yeteri kadar ilgilenemediğinde yine ona kızacaksın.

Birde ekonomik sıkıntı var, evinize aylık 30-50 bin üzeri para geçmiyorsa bu ekonomide çok zorlanırsınız. Çocuğu leylekler getirmiyor. Hamilelikteki hastane masrafları, doğum, bebeğin hastane masrafları, bezleri, biberonu, üstü başı bunlar ciddi maddi yük.

28 yaşında evlendim 30 yaşında ilk, 36 yaşında ikinci cocuğu doğdu, ne gec kaldım ne erken
yaşınız daha ufak eşinizle sadece kayfini çıkarın, haa bilinmezlik kötü
eşinizle zaman konusunda kesin konuşun bu sene de geçsin artık başlayalım
şu tarihte başlayalım gibi

1,5 yılda yeterince güzel vakti ne ara geçirdiniz?
9 senelik evliyiz daha yapmadığımız şeyler var.
Tabi ki çocuk düşünebilirsiniz ama adam 1 sene daha çocuksuz olmak istiyor o veya bu nedenle illa size mantıklı gelmek zorunda değil ki adam mantıklı bence ve 1 sene dert edinilecek bir süre değil. Bu kadar sıkmayın. Ondan sonra da çocuğa bakmıyor, ilgilenmiyor diyip duracaksınız. Çocuk için ölüp biten adamlar bile doğunca çocuğun bakimiyla ilgilenmek istemeyebiliyorlar örneklerini gördüm.

Neydi o söz… çocuklarıma bırakacağım en büyük miras dünyaya gelmemeleri olacak mıydı? Mutsuz büyüyen çocukların kaderi bu his..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…