Eşim Çocuk İstemiyor

Ben bu konuda farklı düşünüyorum . Hamilelik ve loğusalık süreci Kadın için çok ağır . Bu süreci nasıl ve ne zaman yaşayacağına bence Kadın karar vermeli. Adam Çocuk hiç istemiyorsa evlenmeden söylemesi gerekiyordu . Eğer çocuk sahibi olacaksanız anne ne zaman kaldırabilecekse o zaman başlanmalı . Yani erkekten daha çok annenin kendini hazır hissetmesine odaklanmak gerekiyor .

Çocuk yapma kararını tek başına almak çok büyük bir risk. Eşinizin gönülsüzce baba olmasına yol açmış olmayacak mısınız? Her ikinizin de hayatının akışını tamamen değiştirecek bir konu için bireysel karar vermek ne kadar doğru?

Maddiyat için çocuk ertelemek saçmalık.

Hee sacmalik. Marketlere bir gidin ve cocuk ürünlerin fiyatlarina bir bakin. En basit bez ve mama olmus kac lira. Emzirebileceginin garantisi yok. Cocuk oda ivir zivir yapmasan bile cocuk dogana kadar binbir masraf cikiyor, cocuk dogduktan sonra da. Herhangi siradisa bir durumu saymiyorum bile. Ebeveynlik daha cocuk olmadan basliyor aslinda. Ilk basta anne ve baba adayi seciminde, sonrada planlamada. Forum planmasini düzgün yapmayanlarla dolu. En cok rezil olan öyle durumlarda yine kadin ve cocuk oluyor. 25 de öyle gec kaldim diye korkacak bir yas degil

O sürec kadin icin cok agir evet, ama erkegin de sorumlulugu kat kat artiyor. Heleki gecim konusunda. Kadin evde kalip cocugunu ilk yillar kendi yetistirmek istese bunu maddi kismini erkek tamamem kaldiracak. Kaldi ki baba figürani degilse oda cocukla ilgilenecek ve hayatinin akisini cocuga göre degistirecek. Kadin tek basina karar veremez. Tek basima karar veririm derse bütün dogacak sonuclara da tek basina katlanmasi gerekir. Ama cocuk konusunda bu öyle olmuyor.

Evim arabam güzel bir gelirim varken bile düşünemiyorum şuan. Bir kayıp sonrası tekrar hazır olmam uzun sürecek.
Bence erken davranıyorsunuz. 2 yıllık evliyim nerdeyse 27 yaşındayım. Doğurmak için geç kalacak değilsiniz ya

İstemiyorum diyen adam, yarın o çocuğa bakmaz. Hiçbir işe yardım etmez hatta sizi de yapamadığınız her şey için eleştirir. O zaman buraya açacağınız Konuları söylemiş olayım:
-eşim evi işi yapmıyor
-eşim evle ilgilenmiyor
-eşim sürekli iş bekliyor

Bu forum böyle annelerle dolu. Hatta eşinin onca eziyetine rağmen ikinciyi yapıp ağlayanlar da var burada.

He bu sizin doğal isteğinizi haksız çıkarır mı? Hayır. Siz de haklısınız, hele evlenmeden önce bu konular hakkında size umut verip evlendiyse çok haklısınız ama fikirleriniz uyuşmuyorsa ve çocuk arzunuz çoksa ayrılabilirsiniz. Bakın tekrar söyleyim, bu adam yarın en ufak sıkıntıda sen istedin der. Burada babası değil mi, tabi bakacak diyenler de çıkar. Aman dinlemeyin, baba olup imana gelen 3 adam varsa 300 tanesi değişip çekilmez oluyor. 10 yılı geçti buradaki üyeliğim. Gözüm böyle kocaları o kadar çok gördü ki. Aksi 2-3 tanedir.

Geç kalmak derken kaç yaşındasınız bide bir çocuğu iki taraf istemeli tek tarafla olmaz iki tarafında hazır olması lazım şimdi eşiniz istemeden hamile kalsanız ister istemez hamileyken uzaklaşıyorsun bu seferde aranıza mesefe koyacak senin yüzünden diyip sizi sucluyacak sonra gözü dışarı kyacak oo daha neler neler o yüzden iki tarafında istemesi gerek bende ilk evlendigimde ben istiyordum eşim istemiyordu sonra arkadaşların bebekleri olunca oda bizimde mi olsa boyuta geçti yeni bebekli arkadaslariniza gidin kucağına falan verin bebeği heveslendirin işe yarıyor

Yanlış düşünüyorsunuz. Lohusalık döneminde kadın en çok eşine ihtiyaç duyuyor. Çocuk için hazır olmayan adam evrim geçiriyor, annesiyle, akrabasıyla kadının lohusalık döneminin içine ediyor. Adam ben zaten istemiyordum, ben hazır değildim, sen istedin, ev işi yapmak istemiyorum, ben gece uyanmayacağım diyebilir. Evet dememesi gerekiyor ama der, burada kaç kadın var eşim çocuktan önce çok iyiydi ama şimdi çok kötü oldu diyen. O adamlar bile böyleyken, zaten çocuk istemiyorum diyen bir adam ne kadar destek çıkacak konu sahibine. Adam kafayı al sat ile bozmuş. Ben bu yüzden istemediğini hatta tek derdinin maddi kaygı olduğunu görüyorum.

Taraflardan biri çocuk istemiyorsa bence zorlamayın. Yarın bir gün en ufak şeyde "sen istedin, sen bakacaksın" vs. gibi laflar duyar kırılırsınız.

Benim eşim de tekrar çocuk istiyordu. Gerçekten çok istedi. Eşim gece emzirme dışında beni uyandırmayıp çocuğa kendisi bakan, hastaneye kendisi götüren, yediren, içiren, altını değiştiren, gezdiren insan. Buna rağmen ben bu sorumluluğa giremeyeceğim için reddettim. Ve o da tek taraflı olmayacağını bildiği için vazgeçti.

Tek taraflı olmaz. Karşı tarafı bunaltmayın bence. Ben o taraftan yazıyorum. Çocuk istemeyene çocuk baskısı yapmak istemeyen için çok bunaltıcı.

Attığınız başlıktan öyle anlaşılıyor, yani eşiniz hiç çocuk sahibi olmak istemiyormuş gibi.Kusura bakmayın ama eşiniz sizden çok daha mantıklı.Daha çok gençsiniz ve çok yeni evliliğiniz.Daha huyunuzu,suyunuzu bile bilmiyorsunuz.Hamileyim ama boşanmak istiyorum diyen kadınların konuları ile dolu burası,önce bir evliliğiniz otursun.Neyin acelesi bu?

Saçma bahane mi? Maddiyat saçma bahane mi sizin gözünüzde? En geçerli çocuk sahici olmama sebeplerinden biri bana göre. 1,5 yıl çocuk sahibi olmak için erken bir süre. Siz daha birinci doğmadan ikinciyi bile planlamışsınız. Çocuk iki kişinin istemesiyle olur. Eşiniz istemeden, daha hazır değilken çocuk sahibi olursanız çok ciddi sıkıntılar yaşarsınız

İstemiyorsa yapmayın tabiki bencillige getek yok. Iki tarafin istemesi lazım

Daha bir buçuk yıllık evlisiniz eviniz birikiminiz yok sanırım geliriniz de öyle çok yüksek değil. Ayrıca ikinci çocuğu bile şimdiden planladığınıza göre muhtemelen bebeklerimi kendim büyütmek istiyorum deyip sonsuza kadar çalışmayı da bırakacaksınız. Ben eşinizin yerinde olsam ben de korkup istemem şimdi çocuk. Tek başına çalışıp kirada evde aile bakma sorumluluğunun düşüncesi bile insanı bunalıma sokat

“Daha erken diyor” ve “yatırım yapmak istiyor” cümlelerinden bence hiç istemediği anlaşılmıyor. Nerden hiç istemiyor gibi anlaşıldı anlamadım başlık hadi neyse de içeriğin açıklayıcı olduğunu düşünüyorum kusura bakmayın da.

Evet dediğiniz doğru olabilir manevi anlamda da hazır hissetmiyor bence. bir de ben kendim bakmak istediğimi söyledim o ben çalışırken annesinin bakmasını istiyordu o yüzden istemiyor biraz da.

Evet dediğiniz doğru olabilir manevi anlamda da hazır hissetmiyor bence. bir de ben kendim bakmak istediğimi söyledim o ben çalışırken annesinin bakmasını istiyordu o yüzden istemiyor biraz da.
Eski konularınıza baktım evet ev konusunda sorun yaşıyormuşsunuz çünkü annesine yakın olsun istiyormuş çocuk için vs. Bunlar sorun mesela, şu an halledilir yapılır deseniz de çocuk doğunca o lohusa halinizle 1'ken 11 görünecek gözünüze. Hiçbir şey için geç değil, ikiniz de madden ve manen hazır olmayı bekleyin bence

evet şunu yazmamıştım ekliyim 1. benim çalışmamı istiyor çocuğa annesinin bakmasını istiyordu o yüzden. toplamda yaklaşık 60bin maaşımız. Yani tek de olsa 1-2 sene açlıktan ölmeyiz. Ve ailesine yakın olmak için baktırmak istiyordu. Bahane üretiyor demek istediğim buydu. 2. Yaş ilerledikçe doğum zorlaşabiliyor erken yaşta anne olmak istemenin nesi bu kadar tepki aldı anlayamadım. Endişelerim olabilir sonuçta yıllarca bekliyor insanlar çocuk için. Eşim siz doğumu abartıyorsunuz, hamilelikte de kesin sen nazlanırsın onu içmem bu zararlı yemem dersin… diyor. bunlar mantıklı mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…