Eşim her cumartesi günü bekar arkadaşlarıyla gece çorbacıya gidiyor

Bazıları bana sey diyordu, nasil güvenip de gonderiyorsunn o kadar erkekle vs, yahu yapacak olsa yanimda yapamaz mi, her turlu yapar, yapmayan da nerde olursa olsun yapmaz.
O yuzden her yere gidebilir, hic sorun etmem.

Ben en cok suna sinir oluyorum, esim beni gezdirir, beni gezdirdi vs vs , nasil sinir oluyorum bu lafa ya, cok afedersin ama köpeğim icin kullanirim bu lafi sadece.
Yapan her türlü yapar lafına katılıyorum, benim çevremde aldatılmış tüm arkadaşlarım burnunun dibinde aldatıldı, hele 2 tanesi yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen ailece görüştükleri kişilerle bastı eşlerini.

Ben de rahat bir hatunumdur, tek başına tatile gidebilir, kadın arkadaşları olabilir, ki çocukluk arkadaşları dahil epey bir kadın arkadaş çevresi var, çorbacıya gitsin arada alıp götürüyorlar bizimki bayılır işkembeyle kelle paçaya:)))

O gezdiriyor mevzu ayrı, şuna da tepkiliyim erkek bunları yapabilir ama eşini kapı dışarı göndermiyorsa öyle adamı da fena yaparım, şartlar eşit olmalı ben yaparım sen yapamazsın denirse şalterler atar.

Les gibi sarimsak kokmuyosa ne anladim ben o corbadan 😐
Böyle buram buram kokacak, hohlaya hohlaya girecek eve offff :))) konu sahibinin eşi de muhtemelen işkembe içmeye gidiyor, eşi belki sevmiyordur kimi kokusuna dayanamıyor ama içilen çorba işkembeyse o gece konu sahibi de sarımsaklı bir şeyler yesin mesela mantı:kk77:

Hamileler varsa affedin 🙏

Böyle buram buram kokacak, hohlaya hohlaya girecek eve offff :))) konu sahibinin eşi de muhtemelen işkembe içmeye gidiyor, eşi belki sevmiyordur kimi kokusuna dayanamıyor ama içilen çorba işkembeyse o gece konu sahibi de sarımsaklı bir şeyler yesin mesela mantı:kk77:

Hamileler varsa affedin 🙏
Ay canjm cekti bee😐

arkadaşlarıyla çıkabilir ama her hafta rutine bağlamaması lazım. her hafta cumartesi ben onlarlayım sen evde dur dememesi lazım. çünkü önceliği siz olmalısınız. benimle de geziyor diyorsanız sorun yok. denge önemli.
şu da var. o bekar erkek grubundaki adamların hayatına bir kadın girince o grup ışık hızıyla dağılacak. sizin eşiniz arkadaşlık kavramını çok önemsiyor olabilir ama bekar arkadaşı sevgili bulur bulmaz akşam çorbasına gelmemeye başlayacak. çünkü yeni aşık olmuş erkek, kız arkadaşı dışında gözü bir şey görmez. özellikle ilk aylarda kız arkadaşı varken erkeklerle erkek sohbetine tahammül edemez. zaten yıllardır yapmıştır. sonra diğer bekar adam sonra diğeri. yani eşiniz bir noktada dışarıya çıkacak bekar erkek grubunun kalmadığının farkına varacak. istese de istemese de.

eşinizin haftada bir arkadaşlarıyla çorbacıya gitmesinde bi sıkıntı göremedim ama yeni evli oluşunuz sanırım biraz sıkıntı
ne kadar süredir evlisiniz ?

Lütfen eşlerinizle aranızda kişisel bir alan bırakın. Bireysellik önemlidir, evlenince yok olmamalı; aksi hâlde sağlıklı bir ilişki sürdürülemez. Tabii ki de arkadaşlarıyla sosyalleşebilir, yemek yiyebilir, halı sahaya top oynamaya gidebilir. Aynısı sizin için de geçerli, siz de kendi arkadaşlarınızla planlar yapabilirsiniz veya o vakti kendinize ayırabilirsiniz.

Her cumartesi gece çıkacaksa ne b.k yemeye evlenmiş ki? Ben özel alana saygı duyarım, sevgilimin tatillerine bile yardımcı olurum, işlerini kolaylaştıririm, eşim de bensiz tatile gidebilir vs vs ama her cumartesi gecesi de bekâr gibi çıkamaz. Hele ki beni gıcık ettiğini biliyorsa.

Medeni durumlarıyla ilgisi ne ki? Gelenek gibi aynı saatte aynı git gitmeleri değişik ama o da onların iletişimi :) siz de arkadaşlarınızla sosyalleşin o zaman çok göze gelmez.

yeni evliyim eşimin bekar arkadaşları var her cumartesi günü gece 11 buçuk gibi çorbacıda gidiyor. Sizce bu bir sorun mu? Ya da sizler ne düşünüyorsunuz?
Haftalık aile zaman geçirme olayınızı bilmem ama, evde "saksıdaki çiçek gibi" koca beklemek için evlilik yapılmıyor. Siz her şeyi bırakıp moda mod ev için yaşayıp eşiniz sosyal hayatını evliliğe adapte edecek şekilde değiştirmez ise
Siz evde "asosyal" kalırsınız eşiniz de "benim hanım gezmeyi sevmiyorcu" olur kendi gezer gezer siz de evde sinir stres yaşarsınız:)

-Kişiden kişiye değişir bu durum, kimi normal karşılar kimi istemez.
-Sizin de eş değer sosyal hayat ve çevre kurmanız gerekiyor, ortalama bu tavrı göstermeniz gerek. Çünkü "ben senin bekar arkadaşlarınla geceleri gezmeni istemiyorum" dediğiniz an ters teper, itici gelir. "Önceden de tanıyorum onları hep yaptığımız şey diyecek"
-Eşiniz bazen eski şeyleri yapabilir ama evlilik ister istemez hayatını insanın değiştiriyor.
-Buna sadece eşiniz değil belki arkadaşları da direnç gösterebilir "evlenince sen değiştin hanımcı oldun" baskısı geliyor arkasına.
-Sizin kendinize ait bir sosyal çevreniz olsun elinizde bu olmayınca "sen beni anlamıyorsun" olayına dönecek iki taraf için.
-Ve son olarak siz gündüzünüzü dolduracaksınız sizinle zaman geçirmeyi öğrenmesi alışması için, hatta gerekiyorsa gece buluştuğu kişilerle gündüz siz de varken buluşup yavaş yavaş gece buluşması olayını kesebilirsiniz. Hiç değilse azalır, merak etmeyin evlenince onlar da dağılır zamanla. Ama siz bunu dağıtan "kötü yenge" profiline girmeyin. Siz uyum sağlayan onlara dahil olan kişi olmalısınız. Zaten onlar diyecek zamanla ya sen hadi Eşinle zaman geçiz bizle olmaz her zaman diye :)
-Eklemek istediğim 11 de çorbacı olayına, eğer alkol vs varsa bu işin içinde eşiniz kullanmıyor olsa dahi genelde çoğunlukla alkol alan kişiler gece çorbası olayını sever, kimsenin günahını almayım bilmiyorum çevrenizi :) eşinizi yalnız alkol almaya göndermeyin. Veya alkollü arkadaşlarının yanına gitmesin gündüz buluşmasını sağlayın , veya gidiyorsa da sizle gitsin. Bir şey olacağından değil ama gene de erkekleri boş bırakmaya gelmez 😅
*Anladığım tahminen eşinizin yaşadığı yere gelmişsiniz ve çevre yok sizde, bu açığı ufaktan bir şekilde doldurmaya bakın ,gerçekten arkadaş edinmek zor ama mutluluk ve Ruh sağlığı için biraz çaba lazım yoksa öyle zaman geçmez insan sosyal bir varlık...)

Hayır öyle bir kültürümüz yok biz farklı şehirlerde büyüdük benim memleketimde yok
Takıl peşine git sen de evde sıkıldım götür beni de :) hayat her zaman değişime açık bir yol, yapmadın diye yasak değil ya :)

X