Eşim ilk defa arkamda durdu akan çeşme kesildi

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.637
6.241
Size lohusalık döneminde yaşadığım sıkıntıları anlatmıştım kayınvalidemle falan zaten kullanıcı adımı gören aa bu dertli kız yine konu açmış der 😄 Kayınvalidemle en son mesafeliydik konuşmuyorduk hala mesafeliyiz bir sabah aniden mide ağrısı vurdu fışkırarak kusma şiddetli derecede baş dönmesi falan evde yalnızzım çocuk ağlıyor bir yandan el mahkum k.validemi aradım gel çocuğa bak diye çünkü kalkacak durumda değildim eşim işteydi ulaşamadım mecbur aradım kayınpederim acile götürdü serumla iyilendim derken 4 gün sonra bayılmak üzereyken daha şiddetli bir ağrıyla gittik bebeğimi k.valideme bıraktım mecburen bu sefer tutturdular sen hem işi hem çocuk hem soba derdiyle başedemiyorsun bak hasta oldun sizi bize götürücez yaza kadar durun demeye yok dedim alışacağım yeter ki kendi halime bırakın hem öğrenirsin dediler neyi öğreneceğim dedim çocuk bakmayı 🙄 gibi bir cevap aldım valla siz benim ilk 1 haftada ağzıma ettiniz 1 ayda canıma okudunuz (bu şekilde söylemedim tabii içimden dedim)aramızda 3 ev var madem size geleceğim 3 4 ay boşuna mı kira vereceğim mantıksızlık tamamen ayrıca çok kalabalık olunca ne sıkıntılar olduğunu gördük hiç gerek yok dedim iyi dediler ses etmediler arkamdan eşimi doldurmaya kalkmışlar bu fikre eşim de sıcak bakmamış leyloş rahat edemez evde dede babanne görümce k.valide k.peder üst katta eşimin amcası yengesi ve 3 çocuğu var sürekli içiçeler(evet coronaya rağmen) tabii ki rahat edemem o zaman bir şey olduğunda vah şöyle böyle demeyin kendiniz halledin demişler eşime eşim de ne yani sizin her dediğinizi yapacak mıyız fikir beyan edemez miyiz illa kabul mü edecektik diye sert çıkışmış tartışmışlar.Kendi evimde 1 günlük lohusa iken rahatımı düşünmeyen ses çıkarmayan eşim annesine gitmek sözkonusu olduğunda beni düşünmüş iie bakın...k.pederim kendine marketten bir şeyler alırken genelde bize de alırdı bir kaç gündür almıyor meğer eve aldığı şeyler bana sus payıymış ne zaman ki ben konuşmaya başladım ses ettim onu da kesti aklınız mantığınız alıyor mu üst üste yaşamayı 12 kişi aynı evde 🙄 Onun aldıklarına muhtaç değiliz çok şükür ama dediğimi yapmadılar diye bu tavır da çok çocukça değil mi ?

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi ihtiyacınız yoksa eğer şu açıdan bakacağım olaya:

İnsan arasının iyi olduklarına hediye filan alır. Sizin aranız artık kötüyse ve ihtiyacınız yoksa almamaları normal.
Kötü değil konuşuyoruz yine ama eskisi gibi muhabbetli değilim çok yıprattılar beni çok üzdüler

Size lohusalık döneminde yaşadığım sıkıntıları anlatmıştım kayınvalidemle falan zaten kullanıcı adımı gören aa bu dertli kız yine konu açmış der 😄 Kayınvalidemle en son mesafeliydik konuşmuyorduk hala mesafeliyiz bir sabah aniden mide ağrısı vurdu fışkırarak kusma şiddetli derecede baş dönmesi falan evde yalnızzım çocuk ağlıyor bir yandan el mahkum k.validemi aradım gel çocuğa bak diye çünkü kalkacak durumda değildim eşim işteydi ulaşamadım mecbur aradım kayınpederim acile götürdü serumla iyilendim derken 4 gün sonra bayılmak üzereyken daha şiddetli bir ağrıyla gittik bebeğimi k.valideme bıraktım mecburen bu sefer tutturdular sen hem işi hem çocuk hem soba derdiyle başedemiyorsun bak hasta oldun sizi bize götürücez yaza kadar durun demeye yok dedim alışacağım yeter ki kendi halime bırakın hem öğrenirsin dediler neyi öğreneceğim dedim çocuk bakmayı 🙄 gibi bir cevap aldım valla siz benim ilk 1 haftada ağzıma ettiniz 1 ayda canıma okudunuz (bu şekilde söylemedim tabii içimden dedim)aramızda 3 ev var madem size geleceğim 3 4 ay boşuna mı kira vereceğim mantıksızlık tamamen ayrıca çok kalabalık olunca ne sıkıntılar olduğunu gördük hiç gerek yok dedim iyi dediler ses etmediler arkamdan eşimi doldurmaya kalkmışlar bu fikre eşim de sıcak bakmamış leyloş rahat edemez evde dede babanne görümce k.valide k.peder üst katta eşimin amcası yengesi ve 3 çocuğu var sürekli içiçeler(evet coronaya rağmen) tabii ki rahat edemem o zaman bir şey olduğunda vah şöyle böyle demeyin kendiniz halledin demişler eşime eşim de ne yani sizin her dediğinizi yapacak mıyız fikir beyan edemez miyiz illa kabul mü edecektik diye sert çıkışmış tartışmışlar k.pederim kendine marketten bir şeyler alırken genelde bize de alırdı bir kaç gündür almıyor meğer eve aldığı şeyler bana sus payıymış ne zaman ki ben konuşmaya başladım ses ettim onu da kesti aklınız mantığınız alıyor mu üst üste yaşamayı 12 kişi aynı evde 🙄 Onun aldıklarına muhtaç değiliz çok şükür ama dediğimi yapmadılar diye bu tavır da çok çocukça değil mi ?

Ettikleri teklif mantıksız da olsa aslında içinde kötü niyet görmedim. Kendilerince el atmak istemişler. Siz reddedince bozulup küstüler heralde.

Akan çeşme lafı da çok menfaat dolu geldi okurken rahatsız oldum aslında. O yüzden siz de az değilmişsiniz gibi hissettim 😂

Kötü değil konuşuyoruz yine ama eskisi gibi muhabbetli değilim çok yıprattılar beni çok üzdüler
Tamam yani eski samimiyetiniz yok.
Bir şeyler almayı kesen onlar olduğu için onların gözüyle bakıyorum olaya. Size bir şeyler almayı jest gibi yapıyorlar yani sonuçta. Samimi değilseniz niye size jest yapmaya devam etsinler?
Ben de etmezdim.

Teklifleri mantıklı değil veya öncesinde neler oldu hiç girmiyorum o konulara. Almamaları çocukça değil mi diye sormuşsunuz. Bence değil. Bence siz de takılmayın ve eşinize bak almayı kestiler filan gibi yorumlar yapmayın .

Kp madem kendileri kendi hayatlarını yaşayacaklarmış bizim yardımımızı keselim de görsünler demiş

olağan bir tepki

sizinki de doğru karar o kadar kişi bir arada yaşanmaz tabii

yalnız soba ile neden siz ilgileniyorsunuz onu anlamadım

eşiniz yakar sobayı çıkar, döker temizler taşır vs vs

keza ev işi de karın doyuracak kadar zaten kış ev sobalı o tek odada yaşayacaksınız

çamaşır vs de evin boş bir odasına asılır zaten onu da akşam eşin gelince asar ki oralar soğuk sen üşüme diye

özetle ev işi denilenden uzaklaş, soba zaten hep eşinde olmalı, sen ve bebek sıcak odada yaşayıp beslenmelisiniz

Ettikleri teklif mantıksız da olsa aslında içinde kötü niyet görmedim. Kendilerince el atmak istemişler. Siz reddedince bozulup küstüler heralde.

Akan çeşme lafı da çok menfaat dolu geldi okurken rahatsız oldum aslında. O yüzden siz de az değilmişsiniz gibi hissettim 😂
Eskiden azdım ama şimdi az değilim yani en azındam şu 1 haftadır az değilim 😂 Ahh eski konularımı okusan neler çektiğimi bilsen

Sizi üzmek istemem ama eşiniz çocuğun oraya buraya sürüklenmesini istemediği için tepki göstermiş sanki. Bi de bir evde 10 kişi durumu onun da huzurunu bozar, kafası kalabalık götürmüyorsa. Çeşmeyi kesmeleri çocukça değil, kim olsa aynını yapardı. Eminim gözünüz yoktur üçte beşte. Ne güzel işte, 1 ekmek yiyin kimseye gebe kalmayın. Ben öyle yapıyorum. Kafa rahat.

Hastalandığımda onları aramayacaktım da kimi arayacaktım benim babam yurtdışında annem yalnız yaşıyor arabası yok sanki bir daha hastalansanız da aramayın der gibi olmamış ay ne bileyim market yardımı falan şöyle dursun da o söylenen cümle içime oturdu daha çok 2 kez hastaneye götürdüğü gözünde büyümüş gibi

Hastalandığımda onları aramayacaktım da kimi arayacaktım benim babam yurtdışında annem yalnız yaşıyor arabası yok sanki bir daha hastalansanız da aramayın der gibi olmamış ay ne bileyim market yardımı falan şöyle dursun da o söylenen cümle içime oturdu daha çok 2 kez hastaneye götürdüğü gözünde büyümüş gibi
Bu kadarı da saçma cidden. Kendileri olsa en başta senin kapını tırmalayacaklar.

Kv bebek konusunu abartmisti, tepki göstermekte haklıydıniz ama demek ki sizin haklı tepkiniz hoşlarına gitmemiş. Eğer büyüklerle yaşıyorsak sınırları çizerken çok hassas olmak gerekiyor.

Siz haklısınız ama onlarda sizin evin ihtiyaçlarını gidermek zorunda değil. Bence takılmayın. Bebeğe ve sağlığınıza odaklanin.

Yani bu tavır evi terkeden zengin oğlanın bir yere gittiğinde ödeme için kredi kartı uzatıp o kartın babası tarafından iptal edilmiş olması gibi değil mi ? Neyse artık en azından her gün başıma biri ekşimiyor iyi oldu

• Beğen
Reactions: LSD
Kp madem kendileri kendi hayatlarını yaşayacaklarmış bizim yardımımızı keselim de görsünler demiş

olağan bir tepki

sizinki de doğru karar o kadar kişi bir arada yaşanmaz tabii

yalnız soba ile neden siz ilgileniyorsunuz onu anlamadım

eşiniz yakar sobayı çıkar, döker temizler taşır vs vs

keza ev işi de karın doyuracak kadar zaten kış ev sobalı o tek odada yaşayacaksınız

çamaşır vs de evin boş bir odasına asılır zaten onu da akşam eşin gelince asar ki oralar soğuk sen üşüme diye

özetle ev işi denilenden uzaklaş, soba zaten hep eşinde olmalı, sen ve bebek sıcak odada yaşayıp beslenmelisiniz
Eşim yapıyor tabi yapmıyor değil ama benim yapmam gibi olmuyor ya yapabildiği kadarıyla o yapacak ben gözlerimi yumup yanlışlarını aramayacağım ya da 3 e bölünmeye çalışacağım

Yani bu tavır evi terkeden zengin oğlanın bir yere gittiğinde ödeme için kredi kartı uzatıp o kartın babası tarafından iptal edilmiş olması gibi değil mi ? Neyse artık en azından her gün başıma biri ekşimiyor iyi oldu
Hem yardım etsinler hem de elleşmesinler diyorsun da, onu herkes yapmaz işte.

Akan çeşme ne yaa 😱😱
Burda takılman gereken mevzu bu değil, bir sıkıntınız olunca kendi başınızın çaresine bakin kısmı. Yaptıkları çocukluktan da öte ona sözüm yok ama senin buna üzülmen değişik..
Hayır,üzülmüyorum sadece bu tavır çok garip geldi insan çocuğuna sustuğu için ya da kendisine boyun eğdiği için bir şeyler yapmaz yapmamalı.Yoksa onun aldığı 20 30 liralık malzemeye zaten mubtaç değiliz kızma şekli söyleyiş şekli kırıcı ki bence o zaten beni 2 kez hastaneye götürdüğü için o tavrı yapıyor

X