Eşim kıyafetini yırttı , ben de ona tokat attım

Arkadaşlar 8 ay içinde evlendim . Ve 8 aylık evliyim . Babamdan şiddet görmüş ve gerginlikleri olan bir insandım eşim bunu bilerek bana kucak açacağını söyleyen bir adamdı . Evlendim gerginliklerimi asla tolere etmedi elimden tuttuğu gibi doktora götürdü ve ilaca başladım . İkimize de Sadece anksiyete denildi durumuma ama eşim bana hasta dedi ve kötü muamelede bulundu . Sinirlerim iyice yıprandı ve ona karşı hayatımda da ilk defa bir insana vurdum o da bana karşılık verdi ve evliliğimizde sorunlar başladı . Aileme bana şahsıma aklıma ruhuma herşeyime hakaretler işittim ben de karşılık verdim iyice dibe battık . Onun (2 ay kullanmış yalan söyleyip kullanmamış devamında )ve benim ilaç kullanmam terapi almamla iyileşmeye gittik . Taa ki psikoloğum eşimin bana değer vermediğini ve onun narsist olduğunu söyleyene kadar . Benim oraya devam etmemi istemedi .

Ben kendime çok lüks bir yerden bir psikolog buldum ve çok etkili bir yöntemle travma sonrası stres bozukluğum için terapi almaya başladım . 1-2 ayda muhteşem sakinleştim . Herkes farkediyordu hemde ilaçsız . Fakat eşim hala bende kusurlar buluyordu .

Beni ben yapan şahsıma münhasır karakteristik özelliklerim bile ona batıyor . Ben iyice bunalmaya başladım aylarca uğraştım iyileştim derken yine sinirlerim bozuldu bu hafta . Çünkü ben sabrettikçe bana salak gerizekalı tarzı kelimeler kullanmaya başladı . Ben iyileştikçe iyi olmama sevinmesini söylemesine rağmen seni kıskanıyorum ben de gidicem felan demeye başladı .

Çok iyiydik yine de sabrediyordum . Tatile va gittik 4 ülke ve bir şehir dışı tatili yaptık herşey mükemmeldi .

Taa ki bu haftaya kadar . Travmalarım acı verdiği için doktor bazı haftalar Neva Hanım kötüleşebilir demesine rağmen eşime , eşim her kötüleimemde bana kızdı ve söylendi . Yani ben iyiyken sadece iyiyiz . Bana önceden yaptığı şeyler aklımda tetiklendi iyice . Ve yine ona vurdum o da kollarımı sıktı vs . Tüm iki kolum mosmor . Sorsan derin hassas diyor .

Dün ona cinsel hayatımızla ilgili bir problemden bahsettim diye kendini yine eleştirilince tamamen eksik ve yetersiz hissedip(kendisinde eksiklik psikolojisi olduğunu kabul ediyor)üstünü başını yırttı bağırdı çağırdı ben de bi tokat attım ve kavga büyüdü .

Ona zarar vererek ondan istediğim ilgiyi alabileceğimi , onun canımı yaktığı gibi canını yakabilceğimi düşündüm hep . Evet yanlış bişe ama sevgiyi ve ilgiyi böyle görmüştüm babamdan . Bahaneler arkasına sığınmıyorum ama olaylar bu şekilde gelişti .

Ben ona cinsel anlamda son zamanlarda artık orgazm olamadığımı , bana yaklaşınca bazen huylanmaya başladığımı ifade ettim . İçimi ısıtmasını bazen bi süpriz yapmasını istediğimi , ne bilirim küçük bi çikolata bi çiçek istediğimi söyledim . Fakat söylemem rağmen aylardır gelmeyen çiçek ve çikolata …

Nişanlıyken en ufak üzüntüm veya sinirimde elleri kolları dolu dolu gelirdi çiçekler çikolatalar . Evlendiğinizden beri bişey yok .

Ben de üzülüyorum büyük şeyler beklemiyorum temiz bakımlı biriyim memurum işim gücüm var . Evim düzgün hergün sıcak yemek yaparım . Bazı sorunlarım vardı ve kabul edip terapi de alıyorum gelişmede varken neden hala ne desem kötü anlayıp bana yükseliyor hep bende bir küsur buluyor . Bugün yine ona adımı ben attım yazdım ettim senın hareketlerin sevgiye dair değil dedi bana diğer yazdıklarımı da geçiştirdi . Hep ben adım atmaktan yoruldum .

Eve geldiğimden beri konuşmuyorum o da benle konuşmuyor . Odaya gelsem gidiyor . Neden bir kere de benim üzgün ve yorgun olduğum yıpranmış olduğum algılanmıyor .

Ne yapsa sen yaptın da ben yaptım sen hallettin de ben yaptım oluyor .

Ne yapmalıyım bilmiyorum arkadaşlar . Hatalarımı biliyorum uğraşıyorum ama öyle tahrik oluyorum ki bazen canını yakasım geliyor çünkü bana ilk aylarda ruh hastası muamelesi yapması ailesinin evime gelmemesi aileme tapılan hakaretler aklıma gelip duruyor
Iki koçun kafasi bir kazanda kaynamaz lafini duydunuzmu sizinki aynen öyle ikinizde fevrisiniz ilişkide hep biri fevri olurken birisi daha ilimli oluyor ve denge kuruluyor yani sizin ilişkide denge yok ve direk şiddete girmek falan çok zor gozukuyor ilişkinizin boyle devam etmesi umarim bir gun duzelir..

Ya en başta bunun hesabını yapan bir adamdan ne hayır bekliyorsun... Topla eşyalarını git ailenin evine seneni orda doldur... Mahkeme içinde güzel birşey olur aylardır ayrıyız evi bozduk dendiği zaman çekişmeli olsa kocan istemese bile mahkeme boşuyor aile birliği bozulmuş çoktan diye..
Ayrıca bırak seni sorunlu göstersin çokta önemli değil sen bi an önce ciddi anlamda kurtulmaya bakmalısın...
Ya inan elimde olsa tutup kolundan alsam seni ordan diye hissediyorum çok gerildim yazdıklarını okudukça
Ben çok salak biriyim 😂😂 bilmiyorum ki neyi bekliyorum . Hala inanmak sevilmek bekliyorum sanırım

Hanfendi belki ben mi ifade edemiyorum anlamadım ki . Başta sorunlu görmüyordum kendimi ama yine de gittim ve gördüm ki sorunlarım var sakinleştim tüm tedaviyi kabul ettim . O ise kabul ettim diyip ilaçları kullanmamış terapilere de doğru düzgün gelmedi öyle bi talebi de olmadı . O kendini çok olgun ve süper anlattığı için doktor terapilere ilk benle başladı . Sonra onu da ekleyecekti ki narsist demesi ve bazı sıkıntılar olunca oradaki tüm tedaviyi reddettik doktoru şikayet ettik . Sonra ben iyidim ama ruhen hassas olduğum için terapi almak istedim ve psikolog buldum kendime başladım . Eşimle de tanıştı psikolog ve dediki sizi de alıcam önce Neva hamımla biraz ilerleyelim dedi . 2 ay oluyor . Bu ay eşimde başlayacaktı ama bu olaylar oldu şimdi gelir mi bilmiyorum .eşimi seviyorum ama ben sevgiye çok öuhtaç hissediyorum . Terapi aldıkça şunu anladım ki ben duygusal olarak çok yıprandığım için böyle çok şefkat bekliyorum . Onu göremediğim de çok korkuyorum üzülüyorum . Eşimin yanımda olmasını istiyorum ama bir sorundan bahsetsem bir şeyi beğenmesem veya bir şeyi eleştirsem kendini eksik hissettiğini söyleyip bana sokak ev demeden hakaret ediyor . Susmuyor . Benı ağlatıp duruyor . Aylardır iyidim sabrettim ama dün artık tokat attım . İçim çok üzüldü onun canını yakmak istedim çünkü bana hakaret etti . Ve bu bahsettiğim sorun için senin sorunun beni ilgilendirmez tarzı bi cevap verdi çok ağrıma gitti . Bugün yine ben ona adım attım ama bana sen bana vurdun senin davranışların sevgiye dair değil dedi . Eve geldim suratımıza bakmıyoruz bir kelime etmedik. Mesela cam Kapı açık uyuyakalmışım ince kıyafetle üstümü bile örtmemiş düşman gibiyiz . Yaptığım yemekleri kendi kendine ısıtıp bensiz yemiş . Yani beni istemiyor gibi davranıyor . Ben de artık yoruldum . Ayrılalım dediğim de tamam diyor zaten. . Sonra gelip yanaşıyor affediyorum. Çok basit bir kadınım anlayacağın .
Hanfendi siz başta demişsiniz ki çocukluğumdan yaralı bir insandım eşim bunu böyle kabul etti-8yda tanışma düğün dahil-sonra gerginliklerime dayanamadı tuttu kolumdan doktora götürdü.
Siz yazmışsınız ilk mesajınızda.
Ben demiyorum ki eşiniz normal,değilll.
Ama siz de başta anlattığınızı ben başta sorunlu görmüyordum kendimi yine de doktora götürdü kendi devam etmedi diyorsunuz.
Ama başta(ilk mesajda)gerginliklerimi tolere etmedi böyle kabul etti başta ama yine de tuttu doktora götürdü diyorsunuz.
Gerçekten ne dediğiniz belli değil ilk konu açtığınız ile uymuyor.
Madem başta neden eşinize anlattınız ben şöyleyim diye neden gergin oldunuz falan.
Ben hala eşinizin de normal olmadığını sizi de onun için seçtiğini düşünüyorum.
Ayrılın gitsin bir yıl dolunca ama lütfen tüm suç da eşimdeydi ya diye düşünmeyin kesinlikle öyle değil.
8 ay olmuş evleneli sizi uzmana götürmüş aylarca iyi olmuşsunuz sonra herhalde iki ayda etki etmiş size beş ay iyi olmuşsunuz falan.
Ne güzel hemen etki ediyor terapi demek.
Öyle devam edin işte.

Hanfendi siz başta demişsiniz ki çocukluğumdan yaralı bir insandım eşim bunu böyle kabul etti-8yda tanışma düğün dahil-sonra gerginliklerime dayanamadı tuttu kolumdan doktora götürdü.
Siz yazmışsınız ilk mesajınızda.
Ben demiyorum ki eşiniz normal,değilll.
Ama siz de başta anlattığınızı ben başta sorunlu görmüyordum kendimi yine de doktora götürdü kendi devam etmedi diyorsunuz.
Ama başta(ilk mesajda)gerginliklerimi tolere etmedi böyle kabul etti başta ama yine de tuttu doktora götürdü diyorsunuz.
Gerçekten ne dediğiniz belli değil ilk konu açtığınız ile uymuyor.
Madem başta neden eşinize anlattınız ben şöyleyim diye neden gergin oldunuz falan.
Ben hala eşinizin de normal olmadığını sizi de onun için seçtiğini düşünüyorum.
Ayrılın gitsin bir yıl dolunca ama lütfen tüm suç da eşimdeydi ya diye düşünmeyin kesinlikle öyle değil.
8 ay olmuş evleneli sizi uzmana götürmüş aylarca iyi olmuşsunuz sonra herhalde iki ayda etki etmiş size beş ay iyi olmuşsunuz falan.
Ne güzel hemen etki ediyor terapi demek.
Öyle devam edin işte.
İnsanın ilgi beklemesi ve gerginleşmesin ben büyük bi sorun olarak görmüyordum ki yani tolere edilebilir sanıyordum . Ve anksiyetemin travmalarımdan dolayı olduğunu bilmiyordum .

Ben çok salak biriyim 😂😂 bilmiyorum ki neyi bekliyorum . Hala inanmak sevilmek bekliyorum sanırım
Önce kendini sevmelisin bacım... Sen gerçekten aklı selim bir kadınsın, sinir bozukluğu hastalık değildir, sinirini bozan şeylerden uzaklaşman gerekir.. Sevgi gerçekten o adamdan bekleme ailen seni çok seviyor zayen.. Ve birşey diyeyim mi evet geçmişte baban çektirmiş ama şuan belkide telafi için uğraşıyor... En azından arkanda maşallah... Benimkide bize çok çektirdi senle aynıyız biliyor musun sinir bozukluğu sevgi ihtiyacı vs vs... Ben babamla görüşmüyorum ama, oda narsist bir insan üstelik kendinde hata görmeyen kendini yüce sanan herşeye hakkı ve hep haklı olduğunu düşünen biri... Böyle insanlar karısı ve çocuklarına işkence yapıyorlar dışarıdaki insanlar onları mükemmel efendi saygılı olarak görüyorlar hep... Çünkü çok güzel mükemmel bir oyunculukları var...
Bekleme kaaaç 🙃

Önce kendini sevmelisin bacım... Sen gerçekten aklı selim bir kadınsın, sinir bozukluğu hastalık değildir, sinirini bozan şeylerden uzaklaşman gerekir.. Sevgi gerçekten o adamdan bekleme ailen seni çok seviyor zayen.. Ve birşey diyeyim mi evet geçmişte baban çektirmiş ama şuan belkide telafi için uğraşıyor... En azından arkanda maşallah... Benimkide bize çok çektirdi senle aynıyız biliyor musun sinir bozukluğu sevgi ihtiyacı vs vs... Ben babamla görüşmüyorum ama, oda narsist bir insan üstelik kendinde hata görmeyen kendini yüce sanan herşeye hakkı ve hep haklı olduğunu düşünen biri... Böyle insanlar karısı ve çocuklarına işkence yapıyorlar dışarıdaki insanlar onları mükemmel efendi saygılı olarak görüyorlar hep... Çünkü çok güzel mükemmel bir oyunculukları var...
Bekleme kaaaç 🙃
Evet süper oyuncu ilk gittiğim psikolog bizle tanıştığında farketti onun durumunu ve dediki siz tamamen tiyatral davranıyorsunuz dedi . Kendini farklı gösteriyor . Mesela beni bağırtıyor ama sonra öyle sakin duruyor ki millet beni deli sanıyor 😂

Evet süper oyuncu ilk gittiğim psikolog bizle tanıştığında farketti onun durumunu ve dediki siz tamamen tiyatral davranıyorsunuz dedi . Kendini farklı gösteriyor . Mesela beni bağırtıyor ama sonra öyle sakin duruyor ki millet beni deli sanıyor 😂
Babam bana özür diledi aramızı bozmayalım hata ettim dedi ve daha iki hafta önce oldu bu ve ben affettim onları içimde . Ailem de eşimi farketti zaten babam kızım bu işte bi şey var gibi geliyor bana biraz acele etmeden tanı öyle evlen demesine rağmen ben hızlıca evlendim . Ve bana dediki evlendikten sonra sorunları anlatınca kızım sen 3-4 ay daha nişanlı kalsaydın zaten onla evlenmezdin çünkü patlak verirdi bu durum onlar bilerek hızlandırdılar işi dedi. Ne kadar haklıymış

Bekleme kaaaç 🙃
Tüm akşam konuşmadık , yatağa da gelmedi şaka gibi biri :)

Psikolağa bakın ya ilkte fark edecek kadar iyi ama hasta danışan ilişkisini hiçe sayacak kadar kötü🤦‍♀️
Tezatlık sanatı örneği tek başına.
Yine diyorum adamı savunmuyorum siz ayrılıp ayrı ayrı tedavi yoluna gidio ayrı düzelip mutlu olması gereken kişilersiniz.
Ama ikiniz de tüm suç ondaymuş ya deyip devam ederseniz yolunuza sadece başkalarının başını yakarsınız

Psikolağa bakın ya ilkte fark edecek kadar iyi ama hasta danışan ilişkisini hiçe sayacak kadar kötü🤦‍♀️
Tezatlık sanatı örneği tek başına.
Yine diyorum adamı savunmuyorum siz ayrılıp ayrı ayrı tedavi yoluna gidio ayrı düzelip mutlu olması gereken kişilersiniz.
Ama ikiniz de tüm suç ondaymuş ya deyip devam ederseniz yolunuza sadece başkalarının başını yakarsınız
Ama. Ben tüm suç onda demiyorum ki ben kabul edip tedavi oluyorum eşim hala gelmiyor terapilere

Evet süper oyuncu ilk gittiğim psikolog bizle tanıştığında farketti onun durumunu ve dediki siz tamamen tiyatral davranıyorsunuz dedi . Kendini farklı gösteriyor . Mesela beni bağırtıyor ama sonra öyle sakin duruyor ki millet beni deli sanıyor 😂 yakında olan şeyleri olmadı demeye seni deli etmeye de başlar.. Hayır o an yaşamadı hayır onu yıkamadın onu oraya koymadın gibi. Ama aslında yapmışsındır ve biliyorsundur ama o kadar emin ciddi yapar ki bunu kendi aklından şüphe de edersin...
Küme oynuyor doktora yapmış doktora 🤣
Tüm akşam konuşmadık , yatağa da gelmedi şaka gibi biri :)
Bırak gelmesin kendince sana ceza veriyor seni tekrar ayağına getirtmek istiyor.. Tamamen ego tatmini...

Küme oynuyor doktora yapmış doktora 🤣

Bırak gelmesin kendince sana ceza veriyor seni tekrar ayağına getirtmek istiyor.. Tamamen ego tatmini...
İlk defa bugün onca aydan sonra sustum . Evde hiç konuşmadım . Telefonla konuştum . Dikkat çekmek için kapısını açıyor benim görüşmem bitince o da telefonda konuşuyor . Hayır konuşta kapalı kapını niye açıyorsun . Şarkılar açıp söyleyip eşlik edip el şıklatıyor . Ben odaya girince odalardan kaçıyor . Baktım o kaçıyor ben de girmedim o girince çıktım felan . Şimdi de yatağa gelmiyo. Benim yattığımı bildiği halde tv nin sesi yüksek . Önceden bana demişti ki ben sen bana bulaş laf et diye böyle şeyler yaşıyorum felan diyordu . Acaba yine öyle mi yapıyor ayağına gideyim istiyor … ama artık ona bir kelime bile bişe anlatasım yok bugün içimde bir şeyler bitti sanki çünkü sabah ben ona durumu açıkladım sevgi dolu mesajlar artım ama beni hep geçiştirdi . Ben de sustum ve eve geldiğimden beri hiçbişe konuşmadım . Normalde ben hemen laf atan sırnaşan kendımı suçlayan af dileyen uğraşan biriyim ama bu kez yapmak istemiyorum evet vurdum ona haksızım ama ben aylarca iyidim o kadar maddi manevi emek veriyorum iyileşiyorum bi sorun oluyor hep hakaret sokak ev demeden . Ne kadar sabredebilirim ki

İlk defa bugün onca aydan sonra sustum . Evde hiç konuşmadım . Telefonla konuştum . Dikkat çekmek için kapısını açıyor benim görüşmem bitince o da telefonda konuşuyor . Hayır konuşta kapalı kapını niye açıyorsun . Şarkılar açıp söyleyip eşlik edip el şıklatıyor . Ben odaya girince odalardan kaçıyor . Baktım o kaçıyor ben de girmedim o girince çıktım felan . Şimdi de yatağa gelmiyo. Benim yattığımı bildiği halde tv nin sesi yüksek . Önceden bana demişti ki ben sen bana bulaş laf et diye böyle şeyler yaşıyorum felan diyordu . Acaba yine öyle mi yapıyor ayağına gideyim istiyor … ama artık ona bir kelime bile bişe anlatasım yok bugün içimde bir şeyler bitti sanki çünkü sabah ben ona durumu açıkladım sevgi dolu mesajlar artım ama beni hep geçiştirdi . Ben de sustum ve eve geldiğimden beri hiçbişe konuşmadım . Normalde ben hemen laf atan sırnaşan kendımı suçlayan af dileyen uğraşan biriyim ama bu kez yapmak istemiyorum evet vurdum ona haksızım ama ben aylarca iyidim o kadar maddi manevi emek veriyorum iyileşiyorum bi sorun oluyor hep hakaret sokak ev demeden . Ne kadar sabredebilirim ki
Aynen öyle ilgini çekmek için yapıyor sen sustukça da dahada deliriyor..
Lütfen kendine değer ver kendini sev... İşte o zaman göreceksin gerçekten sevgi ne...
Af dileyeceğin birşey yok ortada... Gerçekten yok sen suçlu değilsin...

Mecbur musunuz evli kalmaya? Vurmak nedir?
Yazınızın tamamını okumadım. Sorun sizde ya da eşinizde. Ama belli ki aynı çatı altında kalmayı başaramıyorsunuz. Ne olsun bekliyorsunuz. Yarın birbirinizi bıçaklamayacağınız garantisi var mı?

Aynen öyle ilgini çekmek için yapıyor sen sustukça da dahada deliriyor..
Lütfen kendine değer ver kendini sev... İşte o zaman göreceksin gerçekten sevgi ne...
Af dileyeceğin birşey yok ortada... Gerçekten yok sen suçlu değilsin...
Teşekkürler :KK43: evlenip ayrılmış olmayı kendime yediremiyorum hatalarımı düşünüp kendimi Burhan’a sokacağımı düşünüyorum çünkü ben genelde kendimi çok sorgulayan hatalarımı düşünenm biriyim :KK43:

Mesela hastalandı geçen . Hastanede memurum . Hemşireyim . Gel diyorum serum takalım hastane eve 15 dk uzaklıkta gelmiyor . Eve gelip takayım diyorum bana bağırıp çağırıyor . Sonra diyor ki benim bağırmam ilgi istememden kaynaklı benle ilgilen diye yapıyorum diyor , kalbimi kırıp duruyor . Sonra yok efendim üşümüş üstüne battaniye örtmemişim diye söyleniyor . Halbu ki bilerek örtmediğimi ateşi çıkmasın diye söylüyorum ama hep bi eksik küsur buluyor
Bu ne biçim adam. Böyle ilgi mi istenir? Muhtemelen babası veya kendisi annesine bağırarak işini yaptırıyordu ki aynı şeyi sizde deniyor.

MissCherryBlossom MissCherryBlossom 'un da dediği gibi, siz düzelirsiniz ama o adam dü zel mez!

Doğru söylüyorsunuz ama işyerinde öyle sakin ve iyiyim ki dışarda da öyleyim çok yardımseverim . Sosyal ilişkilerim arttı kendimi çok daha iyi hissediyorum . Bi eş sorunum kaldı o da ayrılarak çözümlenecek sanırım
Sevgili Neva, sinir boşalması sinir krizi sadece kavga anında olmaz. Siz benden daha iyi bilmelisiniz sağlık sektöründesiniz. Kangren olmuş dokuyu ne yapıyorsunuz? Belki iyileşir diye bırakıyor musunuz yoksa kesip atıyor musunuz?

Her an bir şey sizi tetikleyebilir. Yanlış anlamayın hastaya saldırır zarar verirsiniz falan değil demek istediğim. Tam işin ortasında ağlama krizi başlar, eliniz ayağınız boşalır zor durumda kalırsınız. Ne kadar çabuk boşanırsanız o kadar erken iyileşirsiniz. Siz kuyudan çıkacak yolu görmüşsünüz çıkmaya çalışıyorsunuz ama alttaki ayağınızdan aşağı çekiyor. Basın tekmeyi gitsin.

Bence de çünkü dün ona vurduğumda dedim ki onun canını yaksan ne yakmasan ne senin canını aylarca yaktı iyice dibe çekti . Dibe çektikten sonra da geldi sarıldı pış pışladı . Ben de kandım . Kanmam çok kolay çünkü . Bu akşam hiç artık konuşmuyorum aynı evdeyiz ama ilk kez böyle ayrı gayrıyız . Çok soğudum , hiç de önceki gibi sinirli hissetmiyorum . Önceden haklı da olsam küssek hemen gider yalvarırdım sırnaşırdım laf atardım şimdi ise hiçbişe yapasım yok .
Simdi bu gunler kotu geliyor size ama ben inandim ki siz bu gunleri geliserek geciriyorsunuz. Ingilizcede growing diye kullanilir bir bitkinin buyumesi gibi. Sonunda kendinizle barisik bir nevaay olarak hayatiniza devam edeceksiniz.

X