Eşim kıyafetini yırttı , ben de ona tokat attım

Arkadaşlar 8 ay içinde evlendim . Ve 8 aylık evliyim . Babamdan şiddet görmüş ve gerginlikleri olan bir insandım eşim bunu bilerek bana kucak açacağını söyleyen bir adamdı . Evlendim gerginliklerimi asla tolere etmedi elimden tuttuğu gibi doktora götürdü ve ilaca başladım . İkimize de Sadece anksiyete denildi durumuma ama eşim bana hasta dedi ve kötü muamelede bulundu . Sinirlerim iyice yıprandı ve ona karşı hayatımda da ilk defa bir insana vurdum o da bana karşılık verdi ve evliliğimizde sorunlar başladı . Aileme bana şahsıma aklıma ruhuma herşeyime hakaretler işittim ben de karşılık verdim iyice dibe battık . Onun (2 ay kullanmış yalan söyleyip kullanmamış devamında )ve benim ilaç kullanmam terapi almamla iyileşmeye gittik . Taa ki psikoloğum eşimin bana değer vermediğini ve onun narsist olduğunu söyleyene kadar . Benim oraya devam etmemi istemedi .

Ben kendime çok lüks bir yerden bir psikolog buldum ve çok etkili bir yöntemle travma sonrası stres bozukluğum için terapi almaya başladım . 1-2 ayda muhteşem sakinleştim . Herkes farkediyordu hemde ilaçsız . Fakat eşim hala bende kusurlar buluyordu .

Beni ben yapan şahsıma münhasır karakteristik özelliklerim bile ona batıyor . Ben iyice bunalmaya başladım aylarca uğraştım iyileştim derken yine sinirlerim bozuldu bu hafta . Çünkü ben sabrettikçe bana salak gerizekalı tarzı kelimeler kullanmaya başladı . Ben iyileştikçe iyi olmama sevinmesini söylemesine rağmen seni kıskanıyorum ben de gidicem felan demeye başladı .

Çok iyiydik yine de sabrediyordum . Tatile va gittik 4 ülke ve bir şehir dışı tatili yaptık herşey mükemmeldi .

Taa ki bu haftaya kadar . Travmalarım acı verdiği için doktor bazı haftalar Neva Hanım kötüleşebilir demesine rağmen eşime , eşim her kötüleimemde bana kızdı ve söylendi . Yani ben iyiyken sadece iyiyiz . Bana önceden yaptığı şeyler aklımda tetiklendi iyice . Ve yine ona vurdum o da kollarımı sıktı vs . Tüm iki kolum mosmor . Sorsan derin hassas diyor .

Dün ona cinsel hayatımızla ilgili bir problemden bahsettim diye kendini yine eleştirilince tamamen eksik ve yetersiz hissedip(kendisinde eksiklik psikolojisi olduğunu kabul ediyor)üstünü başını yırttı bağırdı çağırdı ben de bi tokat attım ve kavga büyüdü .

Ona zarar vererek ondan istediğim ilgiyi alabileceğimi , onun canımı yaktığı gibi canını yakabilceğimi düşündüm hep . Evet yanlış bişe ama sevgiyi ve ilgiyi böyle görmüştüm babamdan . Bahaneler arkasına sığınmıyorum ama olaylar bu şekilde gelişti .

Ben ona cinsel anlamda son zamanlarda artık orgazm olamadığımı , bana yaklaşınca bazen huylanmaya başladığımı ifade ettim . İçimi ısıtmasını bazen bi süpriz yapmasını istediğimi , ne bilirim küçük bi çikolata bi çiçek istediğimi söyledim . Fakat söylemem rağmen aylardır gelmeyen çiçek ve çikolata …

Nişanlıyken en ufak üzüntüm veya sinirimde elleri kolları dolu dolu gelirdi çiçekler çikolatalar . Evlendiğinizden beri bişey yok .

Ben de üzülüyorum büyük şeyler beklemiyorum temiz bakımlı biriyim memurum işim gücüm var . Evim düzgün hergün sıcak yemek yaparım . Bazı sorunlarım vardı ve kabul edip terapi de alıyorum gelişmede varken neden hala ne desem kötü anlayıp bana yükseliyor hep bende bir küsur buluyor . Bugün yine ona adımı ben attım yazdım ettim senın hareketlerin sevgiye dair değil dedi bana diğer yazdıklarımı da geçiştirdi . Hep ben adım atmaktan yoruldum .

Eve geldiğimden beri konuşmuyorum o da benle konuşmuyor . Odaya gelsem gidiyor . Neden bir kere de benim üzgün ve yorgun olduğum yıpranmış olduğum algılanmıyor .

Ne yapsa sen yaptın da ben yaptım sen hallettin de ben yaptım oluyor .

Ne yapmalıyım bilmiyorum arkadaşlar . Hatalarımı biliyorum uğraşıyorum ama öyle tahrik oluyorum ki bazen canını yakasım geliyor çünkü bana ilk aylarda ruh hastası muamelesi yapması ailesinin evime gelmemesi aileme tapılan hakaretler aklıma gelip duruyor
Biz kadınlar babamızın ruh haline göre adam seçiyoruz.Siz tek başınıza sorunlu diyorum kusura bakmayın.Sorun cikarmiyorsunuz.Esinizin salak gerizekalı diye konuşmalarına en sakin insan çıldırır.Ve haklısınız da.Bu konuda.

Olmuyorsa olmuyordur neden zorluyorsunuz? İkiniz de birbirinizden problemlisiniz kusura bakmayın her travması olan kocasını tokat manyağı yapmıyor sizi de normal bulmadım ben. En acilinden boşanın.

Özge Özprinççi nin ismini aratın son filmi var sizin gibi toksik ilişki evliliği dayak vs.. o kadar sıradan söylüyorsunuz ki tokat attım diye güldüm

Ama narsist olduğunu kabul etmiyor beni öfkelendiriyor ve ben bağırıp çağırıyorum ve kendi haklı çıkıyor . Hep benim ardıma sığınıyor .ben zaten kolay affeden hemen gülen biriyim . Yani ben çok sinirlensem bile karşıdaki bana bi gülümsese hemen sinirim geçer o diyor ki ben seni pış pışlayamam… huyuna gelemem diyor yani .
Şaka mısınız? Adamin narsist olduğunu kabul etmesini mi bekliyorsunuz? yada kabul edecegini mi saniyorsunuz?

Şaka mısınız? Adamin narsist olduğunu kabul etmesini mi bekliyorsunuz? yada kabul edecegini mi saniyorsunuz?
Yok sadece onu çok seviyorum ama bakıyorum ben üzgünken o uyuyabiliyor , ben açken o yemek yiyebiliyor . Yaptığı tüm iyiliklere bakıyorum hepsinin lafını ediyor sonra söylenmek benim huyum diyor . Cidden narsist sanırım :KK43:

Arkadaşlar 8 ay içinde evlendim . Ve 8 aylık evliyim . Babamdan şiddet görmüş ve gerginlikleri olan bir insandım eşim bunu bilerek bana kucak açacağını söyleyen bir adamdı . Evlendim gerginliklerimi asla tolere etmedi elimden tuttuğu gibi doktora götürdü ve ilaca başladım . İkimize de Sadece anksiyete denildi durumuma ama eşim bana hasta dedi ve kötü muamelede bulundu . Sinirlerim iyice yıprandı ve ona karşı hayatımda da ilk defa bir insana vurdum o da bana karşılık verdi ve evliliğimizde sorunlar başladı . Aileme bana şahsıma aklıma ruhuma herşeyime hakaretler işittim ben de karşılık verdim iyice dibe battık . Onun (2 ay kullanmış yalan söyleyip kullanmamış devamında )ve benim ilaç kullanmam terapi almamla iyileşmeye gittik . Taa ki psikoloğum eşimin bana değer vermediğini ve onun narsist olduğunu söyleyene kadar . Benim oraya devam etmemi istemedi .

Ben kendime çok lüks bir yerden bir psikolog buldum ve çok etkili bir yöntemle travma sonrası stres bozukluğum için terapi almaya başladım . 1-2 ayda muhteşem sakinleştim . Herkes farkediyordu hemde ilaçsız . Fakat eşim hala bende kusurlar buluyordu .

Beni ben yapan şahsıma münhasır karakteristik özelliklerim bile ona batıyor . Ben iyice bunalmaya başladım aylarca uğraştım iyileştim derken yine sinirlerim bozuldu bu hafta . Çünkü ben sabrettikçe bana salak gerizekalı tarzı kelimeler kullanmaya başladı . Ben iyileştikçe iyi olmama sevinmesini söylemesine rağmen seni kıskanıyorum ben de gidicem felan demeye başladı .

Çok iyiydik yine de sabrediyordum . Tatile va gittik 4 ülke ve bir şehir dışı tatili yaptık herşey mükemmeldi .

Taa ki bu haftaya kadar . Travmalarım acı verdiği için doktor bazı haftalar Neva Hanım kötüleşebilir demesine rağmen eşime , eşim her kötüleimemde bana kızdı ve söylendi . Yani ben iyiyken sadece iyiyiz . Bana önceden yaptığı şeyler aklımda tetiklendi iyice . Ve yine ona vurdum o da kollarımı sıktı vs . Tüm iki kolum mosmor . Sorsan derin hassas diyor .

Dün ona cinsel hayatımızla ilgili bir problemden bahsettim diye kendini yine eleştirilince tamamen eksik ve yetersiz hissedip(kendisinde eksiklik psikolojisi olduğunu kabul ediyor)üstünü başını yırttı bağırdı çağırdı ben de bi tokat attım ve kavga büyüdü .

Ona zarar vererek ondan istediğim ilgiyi alabileceğimi , onun canımı yaktığı gibi canını yakabilceğimi düşündüm hep . Evet yanlış bişe ama sevgiyi ve ilgiyi böyle görmüştüm babamdan . Bahaneler arkasına sığınmıyorum ama olaylar bu şekilde gelişti .

Ben ona cinsel anlamda son zamanlarda artık orgazm olamadığımı , bana yaklaşınca bazen huylanmaya başladığımı ifade ettim . İçimi ısıtmasını bazen bi süpriz yapmasını istediğimi , ne bilirim küçük bi çikolata bi çiçek istediğimi söyledim . Fakat söylemem rağmen aylardır gelmeyen çiçek ve çikolata …

Nişanlıyken en ufak üzüntüm veya sinirimde elleri kolları dolu dolu gelirdi çiçekler çikolatalar . Evlendiğinizden beri bişey yok .

Ben de üzülüyorum büyük şeyler beklemiyorum temiz bakımlı biriyim memurum işim gücüm var . Evim düzgün hergün sıcak yemek yaparım . Bazı sorunlarım vardı ve kabul edip terapi de alıyorum gelişmede varken neden hala ne desem kötü anlayıp bana yükseliyor hep bende bir küsur buluyor . Bugün yine ona adımı ben attım yazdım ettim senın hareketlerin sevgiye dair değil dedi bana diğer yazdıklarımı da geçiştirdi . Hep ben adım atmaktan yoruldum .

Eve geldiğimden beri konuşmuyorum o da benle konuşmuyor . Odaya gelsem gidiyor . Neden bir kere de benim üzgün ve yorgun olduğum yıpranmış olduğum algılanmıyor .

Ne yapmalıyım bilmiyorum arkadaşlar . Hatalarımı biliyorum uğraşıyorum ama öyle tahrik oluyorum ki bazen canını yakasım geliyor çünkü bana ilk aylarda ruh hastası muamelesi yapması ailesinin evime gelmemesi aileme tapılan hakaretler aklıma gelip duruyor
Çiçek çikolata alsa sorun çözülecek mi?
Neden anlamıyorsunuz ,birbirinize iyi gelmiyorsunuz.....
Siz sev beni sev beni dedikçe adam irrite olmuş onun suçları çok fazla ama siz de ben, benim dertlerim ,benim durumum benim halim, benim tedavim diye diye adamı bunaltmışsınız.Evlenmeden önce söz vermiş evet ama ömür boyu bu sıkıntıyı babanızın sizde bıraktığı psikolojiyi duzeltmekle ugrasamaz Doktora götürmüş ne güzel Keşke evlenmeden gitseydinuz belki evlenmeyecek kendinizi iyileştirmek için zamana yayacaktiniz.Kimse şu hayatta birbirinin kum torbası değil Sizden olmamış ikinizde suclusunuz, narsistle evliyseniz boşanmanız en doğrusu

Yazdıklarınızı okurken nedense eşinizin sizi hep psikolojik olarak sağlıksız görmek istediğini düşündüm. İyileşmenizi bir türlü kabullenemiyor ve eski halinizi domine edip ezebildiği için geri istiyor gibi.

Çiçek çikolata alsa sorun çözülecek mi?
Neden anlamıyorsunuz ,birbirinize iyi gelmiyorsunuz.....
Siz sev beni sev beni dedikçe adam irrite olmuş onun suçları çok fazla ama siz de ben, benim dertlerim ,benim durumum benim halim, benim tedavim diye diye adamı bunaltmışsınız.Evlenmeden önce söz vermiş evet ama ömür boyu bu sıkıntıyı babanızın sizde bıraktığı psikolojiyi duzeltmekle ugrasamaz Doktora götürmüş ne güzel Keşke evlenmeden gitseydinuz belki evlenmeyecek kendinizi iyileştirmek için zamana yayacaktiniz.Kimse şu hayatta birbirinin kum torbası değil Sizden olmamış ikinizde suclusunuz, narsistle evliyseniz boşanmanız en doğrusu
Evet haklısınız ama o da en azından biraz ben deseydi sorun olmazdı o bende sorun yok sen hastasın diyerek beni daha dibe çekince ben sürekli depresif olmaya başladım ve iyice kendimi düşünmeye kendi sorunlarımı düşünmeye başladım

Evlilikte aşılabilecek sorunlar varsa(maddi konular, ailesel konular) sonuna kadar mücadele edilir, evliliğe sahip çıkılır.
Fakat, hasta olduğunu bile kabul etmeyip, sizi sürekli aşağı çeken, düzelmeyeceği belli bir adam için neden bu kadar mücadele ediyorsunuz. Bu durum iş bulursa düzelir ya da ayrı eve çıkarsak düzelir gibi bir durum değil ki, adam psikolojinizle oynuyor.
Nikah defterine bir imza atıldı diye bir ömür harcamaya gerek yok. Daha yolun başındasınız. Boşanın, sizi mutlu edecek kişilerle birlikte olun.

Siz kafayı yemişsiniz karı koca. Birbirinize vurmak ne? Arkadaş mısınız çocuk mu? Senin gücünle kocanın gücü bir mi? Ters anına denk gelsen seni öldürse ne olacak. Canına kıymet ver biraz lütfen dikkat et ya

Yok sadece onu çok seviyorum ama bakıyorum ben üzgünken o uyuyabiliyor , ben açken o yemek yiyebiliyor . Yaptığı tüm iyiliklere bakıyorum hepsinin lafını ediyor sonra söylenmek benim huyum diyor . Cidden narsist sanırım :KK43:
Sizin boşanmayı düşünmediğiniz çok belli. Boşanmayacaksanız o zaman birlikte saygı çerçevesi içinde yaşamayı öğrenmelisiniz Çünkü evliliğinizde karşılıklı saygıyı bitirmişsiniz Şiddet göstermeyi acilen bırakmalısınız. Eşiniz size tabikide hakaret edemez. Belli ki tartışma anında sizi artık cinnet pozisyonuna getiriyor. Sizdeki öfke kontrolü burada başlamalı O an onun canını acıtmayı düşünerek şiddet göstermek istiyorsunuz. Sizdeki yanlış burada başlıyor. Öfkenizi kontrol edip gerekirse o an evden dışarı atın kendinizi. Yada o sinir halinde sizdeki şiddet isteğini geçirecek kendinizce öfkenizi kontrol edebileceğiniz yöntemler geliştirin.

Eşinizin sürekli gönlünü almayı bırakın tartıştığınızda o konuşmuyorsa sizde konuşmayın Hep sakin kalmaya bakın.

Sevgiyi ve huzuru kendinizden başka kimsede bulamasınız. Önce kendinizi sevin ve kendinize saygı duyun. Huzuru kendinizde arayın. Kendini seven kendine saygı duyan huzurlu insanı herkes sever ve herkes saygı duyar Çünkü biz içimizdeki pozitif yada negatif enerjileri dışarı yansıtırız. Biz ne düşünürsek karşı tarafta ona benzer şeyler düşünür. Psikolojik destek almanın yanında Sizde kendi kendinizin Dr. olun Bol bol meditasyon yapın. Meditasyon size sakin kalmanızı ve huzurlu olmanızı sağlar. Yoga yapın , Kafanızı dağıtabileceğiniz hobi edinin. Psikolojik ve kişisel gelişim kitapları okuyun. Yani size faydası olacak ve size iyi gelecek şeylere yönelin. Tek odak noktanız kendiniz olsun. Siz değiştikçe kararlarınızda değişecek ve daha sağlıklı kararlar verebileceksiniz

Mesela hastalandı geçen . Hastanede memurum . Hemşireyim . Gel diyorum serum takalım hastane eve 15 dk uzaklıkta gelmiyor . Eve gelip takayım diyorum bana bağırıp çağırıyor . Sonra diyor ki benim bağırmam ilgi istememden kaynaklı benle ilgilen diye yapıyorum diyor , kalbimi kırıp duruyor . Sonra yok efendim üşümüş üstüne battaniye örtmemişim diye söyleniyor . Halbu ki bilerek örtmediğimi ateşi çıkmasın diye söylüyorum ama hep bi eksik küsur buluyor
ne güzel düzelme yoluna girmişsiniz
bu adam sizi manyak etmeye çalışıyor çünkü kendisi normal değil
sizi manipule ederek kendi kusurlarını örtmeye çalışıyor
ondan iyileşemedin vs diyor sizi buna inandırmaya çalışıyor

aileniz zengin vs filan mı

biran önce kaçın kurtulun kuzum

Ya en başta bunun hesabını yapan bir adamdan ne hayır bekliyorsun... Topla eşyalarını git ailenin evine seneni orda doldur... Mahkeme içinde güzel birşey olur aylardır ayrıyız evi bozduk dendiği zaman çekişmeli olsa kocan istemese bile mahkeme boşuyor aile birliği bozulmuş çoktan diye..
Ayrıca bırak seni sorunlu göstersin çokta önemli değil sen bi an önce ciddi anlamda kurtulmaya bakmalısın...
Ya inan elimde olsa tutup kolundan alsam seni ordan diye hissediyorum çok gerildim yazdıklarını okudukça
Böyle bir şey varmı gerçekten? Çekişmeli davalar yıllar sürüyor karı koca yıllardır sadece adliyeden adliyeye görüyor birbirini ama boşanamıyorlar bir türlü celseler sürüyor. Eğer böyle bir şey varsa da Türk hakimleri eşlerin ayrı yaşıyor olmalarını ciddiye almıyor gibi. Varsa bir kuralı uygulanmalı. Yıllar sürüyor kadınlara yazık.
Benim annem ona dediki benim kızıma hasta diyemezsin hastaysa da başım üstüne . Bir daha dersen alıcam kızımı dedi . Evimiz hep açık dedi . Babam da aynısını söylüyor hatta bana diyorlarki ister ayrı yaşa ister bizle yaşa . Kimsenin ne dediğini umursama . Olmuyorsa devam etmeyin . Eşin çünkü bizim de gözümüzden bize yalanlar söyleyip kendini farklı tanıtarak zaten düştü diyorlar
Benim ailemin şuanki hali gibiler. Babam ve annem ona sinir oluyorlar şuan. Beni aradığında bile babam sinirleniyor ona sizin işiniz bitti artık arama benim kızımı senin işin avukatla diye fırçalıyor.

ne güzel düzelme yoluna girmişsiniz
bu adam sizi manyak etmeye çalışıyor çünkü kendisi normal değil
sizi manipule ederek kendi kusurlarını örtmeye çalışıyor
ondan iyileşemedin vs diyor sizi buna inandırmaya çalışıyor

aileniz zengin vs filan mı

biran önce kaçın kurtulun kuzum
kesinlikle bana da öyle geldi. Adam gaslighting yapıyor . Hanımefendi iyileşme yoluna girmiş iyileşmişte ama adam bundan hiç hoşlanmamış . Belki psikolojisi düzelirse ona ihtiyacı kalmaz diye düşünüyor kendince.

Haklısınız ben kendimi bu konuda savunmuyorum zaten ama o hakaret etmesine rağmen sus sus sus hem tedavi ol sonra patlayınca ben suçlu olmaktan sıkıldım ben de bu döngüden bıktım
Neden evlenmeden önce tedavi olmadınız, bu kadar çok tetiklenme varsa evliliğe ara verin önce iylesin

Seks, bu ilişkiye fazla lüks zaten.

Boşanmayı bu kadar hak eden bir çift görmemiştim.

Hanfendi belki ben mi ifade edemiyorum anlamadım ki . Başta sorunlu görmüyordum kendimi ama yine de gittim ve gördüm ki sorunlarım var sakinleştim tüm tedaviyi kabul ettim . O ise kabul ettim diyip ilaçları kullanmamış terapilere de doğru düzgün gelmedi öyle bi talebi de olmadı . O kendini çok olgun ve süper anlattığı için doktor terapilere ilk benle başladı . Sonra onu da ekleyecekti ki narsist demesi ve bazı sıkıntılar olunca oradaki tüm tedaviyi reddettik doktoru şikayet ettik . Sonra ben iyidim ama ruhen hassas olduğum için terapi almak istedim ve psikolog buldum kendime başladım . Eşimle de tanıştı psikolog ve dediki sizi de alıcam önce Neva hamımla biraz ilerleyelim dedi . 2 ay oluyor . Bu ay eşimde başlayacaktı ama bu olaylar oldu şimdi gelir mi bilmiyorum .eşimi seviyorum ama ben sevgiye çok öuhtaç hissediyorum . Terapi aldıkça şunu anladım ki ben duygusal olarak çok yıprandığım için böyle çok şefkat bekliyorum . Onu göremediğim de çok korkuyorum üzülüyorum . Eşimin yanımda olmasını istiyorum ama bir sorundan bahsetsem bir şeyi beğenmesem veya bir şeyi eleştirsem kendini eksik hissettiğini söyleyip bana sokak ev demeden hakaret ediyor . Susmuyor . Benı ağlatıp duruyor . Aylardır iyidim sabrettim ama dün artık tokat attım . İçim çok üzüldü onun canını yakmak istedim çünkü bana hakaret etti . Ve bu bahsettiğim sorun için senin sorunun beni ilgilendirmez tarzı bi cevap verdi çok ağrıma gitti . Bugün yine ben ona adım attım ama bana sen bana vurdun senin davranışların sevgiye dair değil dedi . Eve geldim suratımıza bakmıyoruz bir kelime etmedik. Mesela cam Kapı açık uyuyakalmışım ince kıyafetle üstümü bile örtmemiş düşman gibiyiz . Yaptığım yemekleri kendi kendine ısıtıp bensiz yemiş . Yani beni istemiyor gibi davranıyor . Ben de artık yoruldum . Ayrılalım dediğim de tamam diyor zaten. . Sonra gelip yanaşıyor affediyorum. Çok basit bir kadınım anlayacağın .
Bireysel terapi için aynı terapistintercih etmeyin lütfen , etik ilkelerle çatışıyor , eşiniz farklı bir terapist seçsin

"Toksik ilişki nedir"in yürüyen örneği gibi evliliğiniz.
Geçinemiyorsanız bitirin, niye hakaretler küfürler işittiğiniz bir ilişkiyi sürdürüyorsunuz? Ne zorunuz var evli kalmaya?

X