Eşim ve Ailesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.841
65.922
32
Senin ailen eşinin yanında eski sevgilinle falan öyle samimi konuşsa, eşiklerinden içeri girmezdi, eminim. Ama kendileri zinhar yapmayacakları şeyi isterler hem de hakları gibi.
Ben bu mesajı geri alıyorum. Arada yıllar sürmüş bir evlilik ve ortak çocuk var. Bilmiyordum, atlamışım. Konu sahibi, kaldıramayacaksanız neden evlendiniz? Arada çocuk var, arada yılların muhabbeti var. Evlilik bir şekilde bitmiş, herkes kan düşmanı olmuyor boşanınca. Sizin de ilk evliliğinizden bir çocuğunuz olsa eşiniz karışamazdı ailenizin ve sizin çocuğunuzun babası ile görüşmenize. Eşinizden yana bir sorununuz yoksa boşuna kapris yapıyorsunuz, ve eşiniz ile ailesi ehh yeter diyecek bir yerde.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.841
65.922
32

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.

venusteki limon agaci

🐣12/11/2019🎈
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2019
3.437
3.668
31
Sevmeleri,görüşmeleri ,canım cicimli konuşmalarına bir şey diyemem .Bir gecmisleri var sonuçta ve olumsuz bir şey yasamamislar demekki ama.bunu sizin yanınızda yapmaları ,ondan bahsetmeleri ayıp bence .Nispet gibi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-01-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nilce20

Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2020
301
382
37
Kızlar merhaba nerden başlayacağımı bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var. Yeni evliyim. Eşimin ikinci benim ilk evliliğim. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var. Nişanlı olduğum dönemde Bir gün kv ile otururken kv telefonda eşimin eski eşi ile canımlı cicimli konuşmalara daldı ben yanındayken. Üstüne telefonu görümceme verdi o da aynı şekilde canım cicim … ben çok sinirlendim fakat onlara belli etmedim sabrımı korudum. Akşam eşime durumdan bahsettim ve çok rahatsız olduğumu dile getirdim o da bana ne var ki bunda onu kızları gibi görüyorlar dedi. Ben de ben neyim saksı miyim dedim tartışmalar başladı tabi…birkaç gün görüşmedik vs derken tekrar barıştık ailemle konuştum bir daha böyle bir şeyle karşılaşmayacaksın dedi. Tabi daha öncesinde görümce olacak şahıs bana geldiğinde de sürekli diğer kadınla ilgili bir konu açardı takmazdım. Dolmuştum yani anlayacağınız.
Tüm bu olaylardan sonra nikah günü kv görümce aileme selam dahi vermemişler takıdan sonra merhabalaşmışlar annem babam çok bozulmuş. Bunu eşime söylediğimde maskeden taniyamamislardir diyip kestirip attı. Ben artık kv telefonlarına bile bakmıyorum beni haftada 1-2 mutlaka arar açmadığımda da oğluna sorar neden açmadı diye. Kv başka şehirde yaşıyor. Eşim ailesine çok düşkün sürekli kalmalı gitmek istiyor. Bende mevzuları açmamak adına ben kimsenin evinde kalamam, günübirlik gidilecekse gidelim diyorum. Gitmeyeceğini bildiğimden o kadar yolu. Ben gidip orda kalmak istemiyorum eşim çok bozuluyor her söylediğinde hayır gelmek istemiyorum yatılı diyorum. Sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin bana…
Kızlar merhaba nerden başlayacağımı bilemiyorum fikirlerinize ihtiyacım var. Yeni evliyim. Eşimin ikinci benim ilk evliliğim. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var. Nişanlı olduğum dönemde Bir gün kv ile otururken kv telefonda eşimin eski eşi ile canımlı cicimli konuşmalara daldı ben yanındayken. Üstüne telefonu görümceme verdi o da aynı şekilde canım cicim … ben çok sinirlendim fakat onlara belli etmedim sabrımı korudum. Akşam eşime durumdan bahsettim ve çok rahatsız olduğumu dile getirdim o da bana ne var ki bunda onu kızları gibi görüyorlar dedi. Ben de ben neyim saksı miyim dedim tartışmalar başladı tabi…birkaç gün görüşmedik vs derken tekrar barıştık ailemle konuştum bir daha böyle bir şeyle karşılaşmayacaksın dedi. Tabi daha öncesinde görümce olacak şahıs bana geldiğinde de sürekli diğer kadınla ilgili bir konu açardı takmazdım. Dolmuştum yani anlayacağınız.
Tüm bu olaylardan sonra nikah günü kv görümce aileme selam dahi vermemişler takıdan sonra merhabalaşmışlar annem babam çok bozulmuş. Bunu eşime söylediğimde maskeden taniyamamislardir diyip kestirip attı. Ben artık kv telefonlarına bile bakmıyorum beni haftada 1-2 mutlaka arar açmadığımda da oğluna sorar neden açmadı diye. Kv başka şehirde yaşıyor. Eşim ailesine çok düşkün sürekli kalmalı gitmek istiyor. Bende mevzuları açmamak adına ben kimsenin evinde kalamam, günübirlik gidilecekse gidelim diyorum. Gitmeyeceğini bildiğimden o kadar yolu. Ben gidip orda kalmak istemiyorum eşim çok bozuluyor her söylediğinde hayır gelmek istemiyorum yatılı diyorum. Sizce ne yapmalıyım lütfen fikir verin bana…
Böyle bir aileye gelin gitmekteki israrinizi anlayamadım.Ustelik arada bir çocuk var çocuk için sürekli iletişimde kalmaları gerekecek.bunu kaldırabileceğinizden emin değilim size tavsiyem çocuk yapmayın en azından evliliğiniz oturuncaya kadar

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.841
65.922
32
Bence yine olmazdı. Evlilik insan ilişkilerini bambaşka bir boyuta sokuyor bence. Çocuğum yok ama görümcelerimle aramdaki ilişki ve eski erkek arkadaşımın ablasıyla aramdaki ilişki kesinlikle aynı değil.
Düşününce, haklısın. İnsanlar zaten araya aile girmesinden korktuğu için evlenmeyip beraber yaşıyor artık. Kaynana görümce ne ederse etsin, eş nerde duruyor o önemli. Her durumda..

benyeniyimgaliba

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2010
4.249
12.113
Çok gereksiz tepkiler vermişsiniz. İnsanların duygularını kontrol edemezsiniz. Eski gelinlerini seviyor olabilirler, ayrıca o kişi torunlarının annesi. Uygun olan da aralarında sevgi saygı içeren bir ilişki olması. Evlenirken bu adamın geçmişini biliyordunuz. Daha baştan bu kadar takılmamalısınız. Gerektiğinde eşiniz de eski eşiyle bir araya gelecek, konuşacak. O zaman ne yapacaksınız?
Eşinizin ailesinde yatılı kalmak istememenizi anlıyorum. O civarda bir otel ayarlayıp kalabilirsiniz. Ama hiç görüşmemek evliliğinizi yıpratır.

bubendegilim

Görümceleri koruma derneği başkanı🌹
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
3.162
10.362
Eşinizin 2. Sizin de ilk evliliğiniz bitecek gibi duruyor.
Ben asla bu tarz insanların en başta hiç böyle olmadıklarına inanmıyorum.
Evlenene kadar sus pus olan kadınlar, evlenimce nasılsa tapusu bende olacak gibi bakmamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.