Eşim ve Annem arasında kaldım

Yazlık alınca evlendikten sonra olduğu için kocası da ortak olacak diye korktu en başında ablamında hakkı var vs ilk mesajında açık verdi. Bu kocaya mal kaptırmam derdine düşmüşken anası kazık attı.. Anasına bak kızını al demiş üstte bir üye tam da bu😂
Çalışmıyor olabilirsin adam birşey beklemez kendince evi çevirir ama bu benim adıma arda var deyip eve katkıda bulunmadan senelerce kredi ödeyecek.. Adam ben de evi yenileyim diye tüm birikimini harcamış bilse ayağını yorganına göre uzatırdı kız hala 1,2 sene kredi ödeyeceğim diyor adama yine destek yok.

Hanfendi sizden konumu terk etmenizi rica etmiştim daha önce. Senelerce kredi ödeyecek dediğiniz bir sene. Krediyi ben maaşımla ödüyorum. Bir sene sonra zaten eve katkım olacak. Bir ay sonra da olacak maaşlara zam gelince.

Evet ailemi ve eşimi ortak bir miras olayına sokmak istemiyorum ve bunda sıkıntı görmüyorum. Ama yazlık alınırsa annemler üstüne para koyacak. İyice ortalık karışacak şimdiden arsa için verdikleri parayı geri istiyorlar sonuçta. Eşimden mal kaçırmıyoru , İleride ailem ile ortak bir miras konusunda ortak alınan bir mal konusunda yüz göz olmak istemiyorum sadece.

Size defalarca kocama mal kaptırmamak için “arsa benim” demediğimi, orada ima ettiğim şeyin annemler bana x+y miktarda para verdiğini, ama eğer annem sıkışırsa belki x miktarda olan kısmı geri verebileceğini söyledim. Ama kalan yarısı (kendi birikimim ve kendi kredim ile aldığım) ve babamın y miktarda paranın bize ait olduğunu belirtmek için arsa benim dediğimi söyledim.

Siz de kocamdan çok benim kredimin telaşına düştünüz yav ne sorununuz var anlamadım? Annemler parayı geri istemekte haklı mı? Eşim kızmakta haklı mı diye sordum.

Ne paragöz yaptınız beni ya. Ayrıca evet annemler yanlış yaptı, ama eşimle evliyken ödediğim kredi zaten arsanın yarısı. Kimsenin kimseden mal kaçırdığı yok. Tabi işinize gelmiyor anlamak…

Eşiniz mert bir insanmış bu zamanda bu kadar maddiyat ön planda tutulan bir zamanda bunu demek herkesin harcı değildir annenizin yaptığına bakın bir de eşinizin tavrına anlayacaksınız demek istediğimi.

Öyledir kendisi çok şükür. Eşimden yana şikayetim yok zaten. Eşime hak veriyorum, sizlerin fikirlerini merak etmiştim. Teşekkürler 🌸

benim hak verdiğim tek kişi sensin.
Ailen %15 lik kısmı da verdi mi ablaya. Yani sana verilen paranın tamamı ona da verildi mi?
Eğer verildiyse ondan istemiyorlarsa bence çıkarıp yarısını falan verme. Miras hak sonuçta. Ailen ölmeden dağıtmayı tercih etmiş orası ayrı konu. Bu durumda ablamdan geri istemiyorlarsa senden de istememeliler. Bence ailene borcumuz var falan diyip geri verme. He tabi alanların maddi Bi desteği olduysa ondan o yüzden istemiyorlarsa konu değişir. Bi de ailen niye böyle bir şey yaptı Bi tahminin var mı? Yani sana söylemese ler de eşine falan bi konuda kızgın olabilirler mi? Ya da sana?

Eşine gelince onu da haklı bulmadım. Kötü gün kötü gün ne kötü günmüş. Zaten yatırımı yapmışsınız. Arsanın hiç yoktan yarı parası var çok zor durumda kalırsanız ev var araba da var sanırım. Açık açık paranın istenmesine bozulduğunu diyememiş bunu bahane ediyor. Yakında maaşıma zam gelecek diyorsun birlikte ödersiniz. Zaten ödeyebiliyormuş. Açık açık ablandan istemiyorlar senden niye istiyorlar hem senin diyip buna bozuldum dese haklı da. Kendi çektiği krediyi öne sürmesi saçma. Kredi maaşla ödeniyor arsayla değil.

Annemin hep hayali yazlıktı, bu şekilde yazlık alma şansımız olur diye düşündü. Ama yeni evliydim, daha benim ayrı bir aile olduğumu kabullenemediler sanırım. Bir iki yıllık evli olsak eşim de yanlış anlamazdı. Ama evlendikten ve ev aldıktan birkaç ay sonra böyle konular huzursuz etti bizi.

Normalde ailemden param konusunda sıkıntı yaşamayız. Ama evlendikten sonra iş değişiyor eşimle birbirimize karşı sorumluluklarımız var sonuçta. Ailem onu düşünmedi, o yüzden arsayı satıp yazlık almayı ama benim üstüme yapmayı normal gördü.

Zaten en başta bu arsa tamamen senin demeselerdi, yarısı benim diye hareket edecektik.

İlk mesajı yazarken eşine bu arsa benim ileride satarsam annemin ihtiyacı olduğunda veririm demiş eşine işte onu demeseydi belki yanlış anlaşılmalar olmayacakti sanki mal kaçırıyor gibi anlam çıkıyor.

N Nimooo size aileniz bu paraları verirken miras gibi vermiş borç karsligi vermemişler birgün geri isteriz vs dememişler arsayı satarsaniz siz daha zararlı olacaksınız %50 ailenize verseniz kalaniyla krediyi kapatacaksiniz o zaman da boşuna kredi çekmiş oluyorsunuz ben olsam satmam,hatta yeri güzelse arsayı çevirir içine hobi bahcesi tarzı bir yer yaparim zamanla içine prefabrik tarzı ev alın size kendi yazliginiz.

Evet yazı dilinde daha farklı anlaşılıyor. Benim anneme geri veririm dediğim annemin verdiği %15 lik kısmı. Annem bana ablana da o kadar vereceğim dedi. Bu nedene olur da bir gün ablama o miktarı veremezse, benim ablama hakkım geçmesin diye o miktarı geri veririm dedim eşime.

Bir anda arsa değer kazanınca yazlık mazlık konulrı atıldı ortaya. Yoksa zaten arsayı alıp yıllarca kenarda dursun istemiştim. Ama şu an bu konular midemi bulandırdı bu nedenle satıp annemlere paralarını geri verip bu konuyu kapatmak istedim. Zaten kredi çektiğim kısım arsanın yarısı için. Yani kendi eşimle olan bütçemden aileme para vermiş kaçırmış olmuyorum..

Burada neler neler okuyoruz. Eşim ve ailem arasında ilerde sorun olmaması adına şimdiden dikkatli davranmamda sorun görmüyorum.

Bu konuda ailemin bana tutumu doğru mu diye soruyorum.
Sondan başlayayım ailenin tutumu yanlış. Eşiniz ve aileniz arasında sorun olmaması için veya burada okuduklarınızdan etkilenmekten bahsediyorsanız o zaman evlilik sözleşmesi yapabilirdiniz ancak birde eşiniz tarafından düşünün yani erkek olan sizsiniz ve eşiniz böyle bir şey söylüyor ne düşünürsünüz? O zaman eşinizde sizinle evlenmeden önce mi almalıydı evi? Yanisi şu evet aile çok önemlidir ama artık sizde bir aile kurdunuz sizin de sorumlu olduğunuz bir kişi yarın bir gün çocuklarla birden fazla olur inşallah. O sebeple bu tarz konularda o eşim ama bu da annem babam demek yerine kimin haklı olduğuna bakmak gerektiğini düşünüyorum. Farklı konularda olsa ailemle eşim arasında kaldığım durumlar oldu gözümü kapatıp kimin haklı olduğuna karar verdim yeri geldi eşimin karşısında dimdik durdum yeri geldi tüm sülaleme resti çektim. Ama şimdi herkes yerini haddini biliyor.

Öyleymiş, evlenmeden önce arsanın kredisini kapatmış diye anladım, şimdi de ev kredisine maaşi kesiliyor sandım, bizdeki de iyi niyet iste millet çok fena 🙄

Arkadaşım, evlenmeden ve daha evlilik gündemde değilken kredi çektim. Annem bana %15 babam %35 olacak miktarda para verdi. Kendi birikimim de %20 kalan %30 da kredi gibi düşün. Denklem sorusu gibi oldu :)

Eşim benim arsa kredisi ödediğimi bilerek evlendi. Biz acil evlendik tayinim olsun diye. Ama evlenirken dedim ki, evet biz kredi ödüyoruz ama merak etme arsa benim (yani bizim) - çünkü annemler demişti ki biz sana verdiğimiz parayı geri istemeyeceğiz. Arsa birdenbire değer kazandı. Çok aşırı bir para değil ama 3 e katladı. Annemin de yazlık alma hayali vardı, dedi ki “Nimoo, senin arsayı satalım, üstüne para koyalım yazlık alalım, yazlık da senin üstüne olsun.” .ben de bunu kabul etmedim çünkü yazlık demek benim kendi yatırımım üstünde daha sonra söz hakkımın olmaması demek, mesela acil bir şey olsa yazlık benim üstüme de olsa sonuçta annemlere kabul ettirmeden satamam. Ya da bana bir şey olsa , eşimle annemler arasında tuhaf bir miras davası olacak. Daha şimdiden annemlerle saçma sapan bir arsa hakkında sorun yaşamıyor muyum? Yani daha sonra eşimle öyle bir durum yaşanmasını istememem, eşimden para kaçırmak değil arkadaşlar. Sadece net çizgileri olan, bana ait ve benim istediğim gibi alıp satabileceğim bir yatırımım olsun istedim (bana ait derken eşim ve benim yani.)

Daha sonra ben arsayı satıp yazlık almayı kabul etmeyince annemler verdikleri parayı geri istedi.

Yani hediye ettikleri parayı geri istediler. Eşimden burda kimse maş kaçırmıyor. Eşimin benden kaynaklı katlandığı kredi borcu zaten arsanın yarısı yani.

Eşimin sitemi annemlerin önce tamamı sizin diyip daha sonra arsayı değerlendirme konusunda kendi istekleri olmayınca parayı geri istemeleri. Zaten bana baştan arsanın yarısı annemlerin desen, ayağımı ona göre uzatırdım diyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur :)

Sondan başlayayım ailenin tutumu yanlış. Eşiniz ve aileniz arasında sorun olmaması için veya burada okuduklarınızdan etkilenmekten bahsediyorsanız o zaman evlilik sözleşmesi yapabilirdiniz ancak birde eşiniz tarafından düşünün yani erkek olan sizsiniz ve eşiniz böyle bir şey söylüyor ne düşünürsünüz? O zaman eşinizde sizinle evlenmeden önce mi almalıydı evi? Yanisi şu evet aile çok önemlidir ama artık sizde bir aile kurdunuz sizin de sorumlu olduğunuz bir kişi yarın bir gün çocuklarla birden fazla olur inşallah. O sebeple bu tarz konularda o eşim ama bu da annem babam demek yerine kimin haklı olduğuna bakmak gerektiğini düşünüyorum. Farklı konularda olsa ailemle eşim arasında kaldığım durumlar oldu gözümü kapatıp kimin haklı olduğuna karar verdim yeri geldi eşimin karşısında dimdik durdum yeri geldi tüm sülaleme resti çektim. Ama şimdi herkes yerini haddini biliyor.

Evet ben de eşime hak veriyorum zaten. Kendisi de ailemle ortak bir yazlık almak istemedi. O açıklamayı yapmamın sebebi benim de neden yazlık almak istemediğimi izah etmemdi. Ben eşimden para kaçırmıyorum. Ama kendi paramızı ailemle beraber muallak bir şeye yatırmak istemedim. Yazlık olunca her şey çok muallak oşacaktı, üstüne annemler de para verecekti tekrardan. Benim üstüme olacaktı. Ama kendim istediğim gibi kullanamayacaktım, arada eşim olacaktı. Belki atıyorum eşim yazlığı satıp araba almak isteyecekti (kendi koyduğumuz para ile haklı olarak). İlerde ortak bir yazlık olması gözüme daha çok sorun gibi göründü. Eşime güvenmemezlik değil, baştan ailem ve eşimin ortak miras bir işine girmek istemedim.

Sondan başlayayım ailenin tutumu yanlış. Eşiniz ve aileniz arasında sorun olmaması için veya burada okuduklarınızdan etkilenmekten bahsediyorsanız o zaman evlilik sözleşmesi yapabilirdiniz ancak birde eşiniz tarafından düşünün yani erkek olan sizsiniz ve eşiniz böyle bir şey söylüyor ne düşünürsünüz? O zaman eşinizde sizinle evlenmeden önce mi almalıydı evi?
Yani eşim bana “annemlerin de mirascı olduğu, ilerde ablamın da hakkının olduğu, ama şu an benim üstümde olacak olan bir eve yatırım yapıyorum” dese, ben istemezdim şahsen.

Annenler para vermesin, daha az aşımız olsun ama kimin neyi olduğu belli olsun derdim. Yazlıkta eşimin de hakkı ablamın da hakkı olacak bu nedenle istemiyorum dediğim buydu.

“İlerde daha iyi bir ev almak” dediğim kısmı yok sayıp yorum yapmanız. Ayrıca araba alsam da hani eşimle ortak oluyor ya kanunen.

Boşanma düşündüğümü nerden çıkardınız ayrıca? Gece gece güldürdünüz beni ya 😀
Evlenmeden önce aldiginiz arsa icin cekilen kredinin evlilik icine düşen tutarinin yarisinda esinizinde hakki var.
Yazlik istememeniz mantikli. Satamazsiniz, kiraya veremezsiniz, fayda saglayamazsiniz. Annenizin parasini verin derim. Ancak hesap yaparken esinizin evlenmeden once biriktirdigi parayi ortak hanenize harcadığını, tadilat ile evin ederini yukselttigini, arsa annemin diye soylerken esinizinde ufakta olsa payinin oldugunu unutmayın.

Evlenmeden önce aldiginiz arsa icin cekilen kredinin evlilik icine düşen tutarinin yarisinda esinizinde hakki var.
Yazlik istememeniz mantikli. Satamazsiniz, kiraya veremezsiniz, fayda saglayamazsiniz. Annenizin parasini verin derim. Ancak hesap yaparken esinizin evlenmeden once biriktirdigi parayi ortak hanenize harcadığını, tadilat ile evin ederini yukselttigini, arsa annemin diye soylerken esinizinde ufakta olsa payinin oldugunu unutmayın.

Arsa annemin demedim hiç :)

Annem bana %15 babam %35 olacak miktarda para verdi. Kendi birikimim de %20 kalan %30 da kredi gibi düşün. Denklem sorusu gibi oldu :)

Eşim benim arsa kredisi ödediğimi bilerek evlendi. Biz acil evlendik tayinim olsun diye. Ama evlenirken dedim ki, evet biz kredi ödüyoruz ama merak etme arsa benim (yani bizim) - çünkü annemler demişti ki biz sana verdiğimiz parayı geri istemeyeceğiz. Arsa birdenbire değer kazandı. Çok aşırı bir para değil ama 3 e katladı. Annemin de yazlık alma hayali vardı, dedi ki “Nimoo, senin arsayı satalım, üstüne para koyalım yazlık alalım, yazlık da senin üstüne olsun.” .ben de bunu kabul etmedim çünkü yazlık demek benim kendi yatırımım üstünde daha sonra söz hakkımın olmaması demek, mesela acil bir şey olsa yazlık benim üstüme de olsa sonuçta annemlere kabul ettirmeden satamam. Ya da bana bir şey olsa , eşimle annemler arasında tuhaf bir miras davası olacak. Daha şimdiden annemlerle saçma sapan bir arsa hakkında sorun yaşamıyor muyum? Yani daha sonra eşimle öyle bir durum yaşanmasını istememem, eşimden para kaçırmak değil arkadaşlar. Sadece net çizgileri olan, bana ait ve benim istediğim gibi alıp satabileceğim bir yatırımım olsun istedim (bana ait derken eşim ve benim yani.)

Daha sonra ben arsayı satıp yazlık almayı kabul etmeyince annemler verdikleri parayı geri istedi.

Yani hediye ettikleri parayı geri istediler. Eşimden burda kimse maş kaçırmıyor. Eşimin benden kaynaklı katlandığı kredi borcu zaten arsanın yarısı yani.

Eşimin sitemi annemlerin önce tamamı sizin diyip daha sonra arsayı değerlendirme konusunda kendi istekleri olmayınca parayı geri istemeleri. Zaten bana baştan arsanın yarısı annemlerin desen, ayağımı ona göre uzatırdım diyor.

Arkadaşım, evlenmeden ve daha evlilik gündemde değilken kredi çektim. Annem bana %15 babam %35 olacak miktarda para verdi. Kendi birikimim de %20 kalan %30 da kredi gibi düşün. Denklem sorusu gibi oldu :)

Arkadaşım orayı net anladık orda sorun yok. Sorun ailenin kurnazlık yapmak istemesi senin de buna pasif kalman burada eşine haksızlık oluyor adam arsayı sizin sandığı için, sizin o krediyi ödemenize eve katkıda bulunmamaniza göz yummustur, eminim ailenin ortak çıkacağını bilse borcunuz bitmeden evlenmezdi.
Şöyle düşünün diyelim ki bosandiniz adamla evliyken arsanin kredisini bitirdiniz ama evlenmeden önce alındığı için adamın hakkı olmayacak adaletsizlik değil mi bu. Adam ailenize ve size çalışmış oluyor.
Sizin annenizle oturup sorununuzu çözmeniz lazım ablaniza haksızlık olmasın diye ekstra ödeme yapılıyor ablaniz ile esitleniyorsunuz ama dönüp size verileni tekrar istiyorlar burada bir saçmalık yok mu? Yazlık olayına zaten girmeyin göz boyamak için sizin adınıza yapılacak ama herkes tatile gelip kullanicak ablaniza ordan da hak verilecek bence sizin oturup bunu sorgulamaniz lazım. Konu başlığıniz annemin bana attığı kazık olmalıydı

Arsa annemin demedim hiç :)

Annem bana %15 babam %35 olacak miktarda para verdi. Kendi birikimim de %20 kalan %30 da kredi gibi düşün. Denklem sorusu gibi oldu :)

Yazlik alirsaniz ölü yatirim olacak sizin icin. Ben olsam bende istemem. Yasayacaginiz sorunlar belli zaten sizde farkindasiniz.
Esinizden mal kaciriyosunuz demedim. Esinizin hukuki hakki var, onu soylemek istedim size. Arsa oldugu gibi kalsa dahi ufakta olsa onunda payi var. Esinizle beraber ortak karsr verin. Anneniz basiniza kakacaksa verdigi parayida geri odeyin dedim. 3 5 kurus icin caninizi sıkmasın

Kredisi evlilik birliği içinde ödeniyor. Boşanmaya kalksalar ödenen kredinin yarısı oranında kocanın payı var. Eğer kredi ödemeleri evlilikle aynı tarihte başladıysa arsanın 1/4'ü eşin malı olacak.( kredi bitiminde)
Ne arsaymis bölüne bölüne bitti 😂

Çok aşırı bir para değil ama 3 e katladı.

Arsanın değeri 3 kat arttı ise, bu ciddi anlamda yüksek bir artış demektir.

Yazdıklarınıza göre: Ailenizin talep ettiği para, verdikleri para değil.Talep edilen:arsanın satışı durumunda, arsa tutarının yarı bedeli.

Şimdiden bilin ki; sonra şaşırmayın.

Son düzenleme:
Sevgili hanımlar,
Benim derdimi ciddi bir şey olmasa da, sizin fikrinizi merak ediyorum.

Düzenleme: Yanlış anlaşılmalar nedeniyle düzenleme ekliyorum.

“Bu arsa tamamen benim” derken, yani annemin babamın paranın tamamını bana verdiğini, hak istemeyeceklerini söyledikleri için dedim. Elbette benim olan eşimindir. Satıldığında ailemin yararına kullanacaktım.

Annemler ablama x miktarda para verdi. Bana x ve y miktarda para verdi. Ve ablama da daha sonra y miktarda para vereceklerini, haksızlık yapmayacaklarını söyledi.

Ben eşime sadece y miktardaki parayı verme ihtimalimin olduğunu söyledim o da annemler ablama para veremezse hak geçmesin bana fazladan diye.

Ama ailem benden hem x hem y miktarda parayı geri istediği için ben bozuldum. Ama kendim de arsanın yarısını kendi paramla ve kredimle aldım. Eşim de evlenirken kredi borcu ödediğimi biliyordu.

Ne pragözlüğüm kaldı ne evlerden ıraklığım. Rica etsem düzgün okuyun lütfen.
—————

Geçen sene temmuz ayında annem de babam da bana bir miktar para verdi. Ben de üstüne kredi çektim ve arsa aldım. Arsanın parasının yarısını ben, diğer yarısını annem ve babam ödemiş oldu. Babam daha önce aynı miktarda parayı ablama da vermişti o da bir ev satın aldı. Annem de dedi ki :” ben sana verdiğim kadar para biriktirip ablna da vereceğim, haksızlık olmayacak aranızda. Bu arsa tamamen senin.” Diye belirtti ,ben de tamam dedim.

Arsayı aldıktan iki-üç ay sonra evlendim, ve eşime bu arsa benim arsam çok ufak bir miktarda annem destek oldu ama bir gün satarsam annemin ihtiyacı olursa ona geri veririrm diye söyledim.

Daha sonra ev aldık (Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah). Ve evin tadilatını da eşimin tüm birikimiyle yaptık. Eşim dedi ki :” Ben birikimimi yani acil durum paramızı tadilata harcıyorum, ilerde bir şey olursa arsa bizim acil durum paramız olur.” Dedi. Bana da mantıklı geldi ve evin içini sıfır bir şekilde yaptık.

Benim bir yandan da maaşım krediye gidiyor tamamen. Yani evlendiğimizden beri pek bi katkım yok eve .

Her neyse ev aldıktan sonra annem birdenbire arsayı satıp yazlık alalım, ama yazlık senin üstünde olsun dedi bana, ben de kabul etmedim. Sonuçta ablam da var, miras bölümü vs olacaktı ilerde, ve kendi arsamın yatırımını başka bir şeye kullanmak isteyecektim belki.

Sonra annem kızdı bu sefer o zaman arsayı satalım bana borç ver dedi, ben de vermek istemedim çünkü biz de hali hazırda ev kredisi ödüyorduk ve sıkışıktık. En sonda da araa geri satıldığında annemin ve babamın bana verdiği parayı o anki oranla geri vermesini istedi. Beni kızdıran da ablma da aynı miktarda para verildi ama ondan o para geri istenmiyorken benden geri istenmesi oldu. Bir nevi inada bindi. Ve tabi tüm bu sürece şahit olan eşim de bu durumdan rahatsız oldu. Madem arsa en baştan senin değildi, tadilta bu kadar yatırım yapmazdım biraz kenarda birikimimiz olurdu vs diye düşündü.

Sonuç olarak ben de arsa satılınca annemin ve babamın bana verdiği yüzdelik oranında onlara geri vermeye karar verdim (yarı yarıya oluyor hemen hemen).

Siz ne düşünüyorsunuz? Borç vermemem, baştan arsayı yazlık ile takas etmemem yanlış mıydı? Ama ben de daha 2-3 aylık evliydim sanki eşinden maş kaçırıyor gibi olacaktım evlenir evlenmez annemlere para verince de. Saçma bi şekilde ortalık bulandı yani.
Annenizin tavrı tuhaf geldi bana. İlk önce kızına veriyorsun.o arsa sizin oluyor sonra arsayı şöyle yapalım boyle yapalım o da olmazsa bana borç ver. Ben sizi haklı buldum sonuçta ablanıza da aynı para verilmis

Yani eşim bana “annemlerin de mirascı olduğu, ilerde ablamın da hakkının olduğu, ama şu an benim üstümde olacak olan bir eve yatırım yapıyorum” dese, ben istemezdim şahsen.

Annenler para vermesin, daha az aşımız olsun ama kimin neyi olduğu belli olsun derdim. Yazlıkta eşimin de hakkı ablamın da hakkı olacak bu nedenle istemiyorum dediğim buydu.
Bak şimdi sen önceki yazdıklarına çelişiyorsun ama güzelim. Ablana da sana da para vermişler ablan ev almayı tercih etmiş sen ise arsa şimdi ise annen arsayı satalım yazlık alalım tapusu senin üstüne olsun demişler... Eee burada miraslık bir durum söz konusu değil ki yine mal senin üzerine. Sen şu anda hem annenin ayrımcılık yaptığını kabul etmek istemiyorsun hemde kocanın haksız olmasını istiyorsun. Kendine şunları sor 1-neden ablandan değil de senden istiyor? 2-tamam bundan sonra bu para sana ait dedikten sonra para üstünde hak iddia edip öyle yap böyle yap diyor istediğini yaptıramayınca da işi çirkinleştirip geri istiyor? Evet annemiz bizim için çok önemli ve değerlidir ama kabul edelim o kişiler bizim annemiz olmaktan önce insan... İnsanlarda kibir de olur, ego da olur, başka insanları yönetme isteği de.

Alemin enayisi ben olmadığım için arsayı da satmam parayı da geri vermem. Parası o kadar kıymetli ise sagken mirasını dagitmasaydi. Evet parasıyla rezil olmuş oldu, bir yazlık alamadı falan ama bunu da kaç yaşına gelmiş insan baştan düşünecekti. Kızın birinden geri istemeyip diğerinden istemek diye bir şey olamaz. Desin ki iki kızına da yazlık alacağım kattığım miktarı dolar euro olarak neyse geri verin yine neyse anne babadır vereyim dersin de. Böyle tek taraflı çok ayıp. Hele evli birini eşine karşı rezil etmiş oldu bu durumda.

Annemin hep hayali yazlıktı, bu şekilde yazlık alma şansımız olur diye düşündü. Ama yeni evliydim, daha benim ayrı bir aile olduğumu kabullenemediler sanırım. Bir iki yıllık evli olsak eşim de yanlış anlamazdı. Ama evlendikten ve ev aldıktan birkaç ay sonra böyle konular huzursuz etti bizi.

Normalde ailemden param konusunda sıkıntı yaşamayız. Ama evlendikten sonra iş değişiyor eşimle birbirimize karşı sorumluluklarımız var sonuçta. Ailem onu düşünmedi, o yüzden arsayı satıp yazlık almayı ama benim üstüme yapmayı normal gördü.

Zaten en başta bu arsa tamamen senin demeselerdi, yarısı benim diye hareket edecektik.
Yok arkadaşım annenin öyle Bi hayali varsa gelin 3ümüz birlikte Bi yazlık alalım diyecek veya iki kardeş alın diyecek. Ya da baştan dağıtmayacak parasını alacak yazlığını benden sonra ikinizin diyecek. Senin üzerine Bi o kadar kattığın yatırımı bozmanı istemeleri hiç öyle hayali var ya da beni hala evin kızı gördüklerinden diye açıklanabilecek gibi değil. Sana burda haksızlık yapılıyor.

X