Eşim ve annem

Signature

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
20
16
34
Merhaba kızlar
4 yıllık evliyim 6 aylık bir kızım var. Sorunum eşim. Aslında çok iyi bir evliliğimiz var ancak bu sorun benim içimi mahvediyor. Evlendiğimizden beri ailelerle hiçbir sorunumuz olmadı ancak eşim benim aileme gitmek istemiyor ne zman gidelim desem hep biseyler uyduruyor ama benim tek gitmemi engellemiyor. Onun ailesine haftada en az 3 kez gidiyoruz. Hissediyorum annem bu duruma çok üzülüyor ama bana belli etmiyor. Kızım doğduktan sonra iyice bu durum beni rahatsız etti cocugumla oraya gitmemi istemiyor konuşmaya çalışıyorum kavga çıkartıyor konusmuyor. Kızıma kendi annesi bakıyor benim annem neredeyse torununu göremiyor annem geldiğinde kötü davranmıyor ama pekte konuşmuyor. Bu konu beni mahvediyor annemin çok üzüldüğünü hissediyorum.Annem konuyu bilmiyor sürekli birşeyler uydurmak zorunda kalıyorum. Olsun kızım diyor. Gecen gün çok tartıştık konuyu boşanmaya kadar getirdim eğer benim ailem göremiyorsa seninkide göremez cocuguda bakıcıya veririm dedim tamam dedi sonra ses yok aynen herseye devam bana bir akıl verin ne yapayım nasıl davranayım konusmayı çok denedim ama olmuyor

Çocuğu bakıcıya verin.
Kötü davranmıyormuş işte annenize illa mırç mırç olmak zorunda değil kimse kimseyle.
Anneniz sorun etmiyormuş.
Boşuna üzülüp dert etmişsiniz.
Konuşmayı denemişsiniz olmuyormuş işte,zorlamanın alemi yok.

Derdi neki annenizle.sizde tavrınızı koyun çok üzülüyosanız.sizde gitmeyin ciddiyetinizi anlasın.çocuguda bakıcıya verin dediğiniz gibi

Yaklaşık 15 gündür bende gitmiyorum onun ailesine aramıyorum sormuyorum. Bakıcıda ciddiyim arayışlara başladım. Ama ne zaman bakıcı lafı geçse saçmala ben bakıcıya güvenem diyip kavga çıkartıyor. Çok iyi çok merhametli bir insan normalde beni asla üzmüyor ama konu bu olunca onu tanıyamıyorum. Ne oldu sana karşı birşeymi dedi diyorum hiçbirşey yok olmadı ne alakası var diyor. Konu böyle oluca ister istemez acaba kendi annesimi dolduruyor diyorum aklıma bir sürü şey geliyo. Kuruyorum resmen kafamda

İyi de gitmesin sizin gitmenize karışmıyormuş

Ne yapacaksınız annenizin evinde eşinizi

Haftada bir gün o annesine siz annenize gidin

Çocuğa Kv baktığına göre o görüyor zaten kp vs varsa o da gelip sizde görsün oldu bitti

Kv mi en son yılbaşında gördüm ondan önce de ağustos ta aynı şehirdeyiz

Annemi de ağustos ta gördüm başka şehirde o

Ben bir hafta gidersem eşim iki gece gidiyor zira o evde sıkılıyor ben de bunu anlayabiliyorum

Annenizin evinde eşiniz sıkılıyor olabilir mi babanız kardeşiniz vs var mı

İyi de gitmesin sizin gitmenize karışmıyormuş

Ne yapacaksınız annenizin evinde eşinizi

Haftada bir gün o annesine siz annenize gidin

Çocuğa Kv baktığına göre o görüyor zaten kp vs varsa o da gelip sizde görsün oldu bitti

Kv mi en son yılbaşında gördüm ondan önce de ağustos ta aynı şehirdeyiz

Annemi de ağustos ta gördüm başka şehirde o

Ben bir hafta gidersem eşim iki gece gidiyor zira o evde sıkılıyor ben de bunu anlayabiliyorum

Annenizin evinde eşiniz sıkılıyor olabilir mi babanız kardeşiniz vs var mı
Benim tek gitmeme karışmıyor kızımı yollamıyor sorunda bu

Merhaba kızlar
4 yıllık evliyim 6 aylık bir kızım var. Sorunum eşim. Aslında çok iyi bir evliliğimiz var ancak bu sorun benim içimi mahvediyor. Evlendiğimizden beri ailelerle hiçbir sorunumuz olmadı ancak eşim benim aileme gitmek istemiyor ne zman gidelim desem hep biseyler uyduruyor ama benim tek gitmemi engellemiyor. Onun ailesine haftada en az 3 kez gidiyoruz. Hissediyorum annem bu duruma çok üzülüyor ama bana belli etmiyor. Kızım doğduktan sonra iyice bu durum beni rahatsız etti cocugumla oraya gitmemi istemiyor konuşmaya çalışıyorum kavga çıkartıyor konusmuyor. Kızıma kendi annesi bakıyor benim annem neredeyse torununu göremiyor annem geldiğinde kötü davranmıyor ama pekte konuşmuyor. Bu konu beni mahvediyor annemin çok üzüldüğünü hissediyorum.Annem konuyu bilmiyor sürekli birşeyler uydurmak zorunda kalıyorum. Olsun kızım diyor. Gecen gün çok tartıştık konuyu boşanmaya kadar getirdim eğer benim ailem göremiyorsa seninkide göremez cocuguda bakıcıya veririm dedim tamam dedi sonra ses yok aynen herseye devam bana bir akıl verin ne yapayım nasıl davranayım konusmayı çok denedim ama olmuyor
güzellikle konuşmayı deneyin annenizin üzüldüğünü ve bebeği onunda görmesi gerektiğini düzgün bir dille ifade edin kavga ederek bir yere varamazsınız

Birbirinizi zorla ailelere götürmeye calışmayın. Eşiniz kendi ailesine, siz kendi aienize gidin gelin. O gelmıyorsa sende onun ailesine gitme karşılık bekliceksen. Restinizinde arkasında durun.

Farklı bir kültür istenmeyen bir örnek falan mı var acaba?
Yoksa terbiyesizlik eşinizin yaptığı. Bakıcı konusunda kararlı davranın.

onun ailesinden uzaklaş, gitme gelme bak nasıl değişiyor tavırları. bazılarına böyle davranmak lazım
Aynen öyle yapıyorum. Çünkü o bencilce davranıyor ona onun gibi cevap veriyorum. Oda artık gidelim diyemiyor alacağı cevabın farkında. kv de eskiden neden gelmediniz diye arardı artık aramıyor. Bence onada aktardı konuyu.Buda beni acaba omu dolduruyor diye şüpheleniyor. Dominant ve kıskanç bir yapısı var. Hep ben diyor başka birşey demiyor. Günahını almım ama o dolduruyor diye düşünmeden edemiyorum

Aynen öyle yapıyorum. Çünkü o bencilce davranıyor ona onun gibi cevap veriyorum. Oda artık gidelim diyemiyor alacağı cevabın farkında. kv de eskiden neden gelmediniz diye arardı artık aramıyor. Bence onada aktardı konuyu.Buda beni acaba omu dolduruyor diye şüpheleniyor. Dominant ve kıskanç bir yapısı var. Hep ben diyor başka birşey demiyor. Günahını almım ama o dolduruyor diye düşünmeden edemiyorum
genelde o doldurur, benim kaynana da yaptı aynı hareketi ama hareketin alasını gördü benden sonra.

X