Eşimden nefret etmeye başladım

Esrossss

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
112
11
Merhaba hanımlar geçenlerde çocuk takıntım diye bir konu açmıştım hatırlarsınız. Ama eşimle öyle bir noktaya geldik ki çocuktan önce çok büyük sorunlarımız var ya da ben mi abartıyorum sizce.

Öğretmenim. Saat 3 gibi evde oluyorum. Eşime göre öğretmenlik dünyanın en kolay mesleği ne yapıyorum taş mı taşıyorum da bu kadar yoruluyorum.
Ama ben eve gelince bir kaç saat kestirmeden kendime gelemiyorum diğer türlü saat 9 olmadan uyku moduna geçiyorum sersem gibi geziyorum.
Neyse okuldan gelince biraz uyuyup kendimi toplayıp kalkıp yemek yapıyorum yemek yeniyor toplanıyor anca yatma vakti geliyor. Hafta sonu da genel bir temizlik yapmaya çalışıyorum.

Ama eşim beni bu temizlik konusunda o kadar kırıp döküyor ki. Kendisi çok titiz birisi. Ne biliyim kızlar sizin hiç lavaboda bulaşık bırakıp yattığınız yarın yıkadığınız olmadı mı? ya da kuruyan çamaşırların 2-3 gün katlanmak için sepette beklediği olmadı mı?. Ya da atıyorum işten gelince can havliyle bütün işleri bitirip öyle mi oturuyorsunuz. ya da pazar günleri 2-3 saat keyif yapıp işlere başlamanın kime ne zararı var ki?

Ama eşim bunların hepsini devlet meselesi haline getiriyor. Bana bağırıyor çağırıyor beni pislikle düzensizlikle eleştiriyor. Hal böyle olunca benim içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor. İnanın sırf inattan 15 gündür tuvalet banyo yıkamadım. Motivasyonumu enerjimi sömürüyor bu adam.

Kendi de yapar ev süpürür bulaşık yıkar. Yapmasın evi bok götürsün ama yeter ki sussun. Evimde diken üstündeyim. Bana resmen psikolojik şiddet uyguluyor.

İş varken oturulmazmış elimde telefon ne halta yarıyormuşum. Her gece yatmadan lavabo kontrol etmeler içinde bulaşık var mı diye. Yaptığım işi kontrol edip beğenmemeler daha neler neler.

Dün akşam yine benzer konuda kavga ettik. Çöpün dolu olup olmadığını kontrol etmek ve dökmek kendisinin görevi. Dün akşam bulaşıkları sıyırıcam baktım çöp ağzına kadar dolu. Kendisi de pc başında oyun oynuyor. Dedim bak hayatım çöp boşaltılmamış ama ben bi poşet açarım ne olacak ki bu saatte çıkma ufak tefek aksamalar oluyormuş di mi insanlık hali hoşgörmek falan lazım dedim. Ama sonra düşündüm aynı şeyi ben yapsam adam bana sen görevini yapma oyun oyna tembelsin şöylesin böylesin açar ağzını yumar gözünü.

Kendimi enayi gibi hissettim ben de herşeye yüzde yüz tolerans var çok büyük bir şey olmadıkça. Ama benim en ufak bir hata yapma lüksüm yok. Söyleyin bana ben mi çok düzensiz pisim yoksa eşim mi abartıyor. 6 aylık evliyim çalışıyorum elimden bunlardan geliyor.bu kadar beni kıracak üzecek sebepler mi bunlar.? Benim psikolojimi bozdu bugün boş günümdü koltuktan bile kalkmadım. Yemek dahi yapmadım. Birazdan gelince yine bir yaygara kopar. Yanında çalışanlara kardeşlerine herkese karşı böyle annesi yüzünden çok titiz takıntılı yetiştirilmiş. Ama ben dayanamam daha fazla söyleyin bana ne yapayım

İş varken oturulmazmış elimde telefon ne halta yarıyormuşum. Her gece yatmadan lavabo kontrol etmeler içinde bulaşık var mı diye. Yaptığım işi kontrol edip beğenmemeler daha neler neler.

Evinizde bir adet çklü bacı var, çok geçmiş olsun, Allah sabır versin.

Merhaba ,öncelikle öğretmenlik yapmış bir insan olarak özellikle zihinsel yorgunluğu cok olan bir meslek .Ki bana göre her meslek kendine göre zordur masa başı diye tabir edilen işler dahil .
Ben özelde çalıştım dershanelerde ve sabah 7 de evden çıkıp akşam 8 de gelirdim haftada 6 saat .Ve öğle aramda dahi ders koyulurdu +hamileydim .Evet akşamları yorgun oluyordum ama eşimle mutlaka mutfağı toplar öyle yatardim çünkü ertesi gün yine ben uğraşacağım .Çamaşır evet kum müsaitse o utulerdi tabiki günü gününe olmayabiliyordu.
Ama ne zaman ki oğlum oldu .işte o zaman bulssikta bekledi ütü de :)) çünkü yuruyene kadar kucağıma yapışık bir oğlum vardı .
Eşiniz titiz olduğu için sizi anlamaz .Benim esimde titiz ve o da öyle.Yanj ev gerçekten darmadaginken ben oturup oyun oynasam o da laf eder ama bende bı iş varken keyif yapamam .Mesela en fazla yaptığım bu kahve yapıp onu içerim 10 dk sonra başlarım .sizde öyle deneyin.

Birde inat için bile olsa tuvalet ve banyoyu 15 gün temizlemenezlik etmeyin derim en azından kendiniz için :)

Öğrenci evinden hallicedir evim.
En sevdiğim şey battaniye altında cips yiyerek dizi keyfi yapmak.
Boş cips paketi bir kenarda kalır yanında boş kirli fincan,
kanepe üzerinde kırıntılar..

Sabah işe giderken çıkardığım pijamaları aceleden çoğu zaman katlamam bile..

Eğer canım sıkkınsa ya da çok yorgunsam bulaşıklarım tezgahta birikir.
Ben öylece uyurum..
Ocak silinmeyi bekler.
Ütüm birikir.
Kurumuş çamaşırlar bir hafta boyu askıda bekler.
Hatta ordan ala ala kirletebilirim de..
Doğru düzgün yemek pişirmem.
Bir iki çeşit, bazen üç gün aynı yemek..

Dağınıklık beni rahatsız etmez.
Farkında olmadan dağınık yaşarım.
İhmal etmediğim tek şey tuvalet yıkamak..
Ertelemem fazla fazla yaparım.
Kalan her şeyi keyfime göre...

Türlü yamukları olan eşime de bunca yıl katlanmışsam heralde onun
beni şu konular için asla üzmemesidir.

Üstelik bana göre fazlasıyla düzenli biridir.

Çalışıyorum ben, çok bile iyiyim..
Beğenmeyen eve gelmesin.

Ben de çalışan bir kadınım. Evde çoğu şeyi eşim yapar. Ve beklerse de bekler. İkimiz de takılan kişiler değiliz. Sadece tuvalet banyo temizliği ikimizde de önceliklidir.

Görev dağılımımız yok. Ama ben çamaşır asarsam o toplar, ben süpürürsem o siler, ben bulaşık yıkarsam o kurular vs. Ama ben yapmak istemiyorsam yapmam, o da öyle. Kimse kimseye 'dikte' edemez. Hayat müşterek... Ve asla bunlara takılacak kadar uzun değil. Eşinizin bunu anlaması lazım. Komutan gibi davranıyor.

Kendisi ne halt yiyor ?
Kazandıgın yüzde yüzü sana kalıyor herşeyi eşin karsılıyorsa gene bi tık senden beklemesini anlarım eski kafalı oldugu icin
Ama sanmıyorum ki paranada dokunmasın
Ev onunda evi sende calısıyorsun oda
Tamam erken gidiyorsun ve bana göre de cok uyuyorsun belki ama bundan kime ne ona ne
Ev işi demek sadece kadının işimidir yahu

Esiniz benim erkek versiyonum gbi. Gerci ben karsımdaki insana laf söylemem asla had görmem yani.İşim varsa keyif alamıyorum (Bu bir tercih) esinizi uyarın. Herkesin hayata bakısı farklı cünkü. Birebir aynımız olan kişiyle evlenmek gerek öyle olsa. Nişanlı iken ya da sevgiliyken az cok böle bir insan oldugunuzu biliyordu sonucta. Aynı evin içine girince neden sorun oldu ki? Sonucta bilerek evlendi sizinle

Issizim. Çalışmıyorum.

Ama bismillah eşimden hiç duymadım.

Evi süpürmek silmek ve çöp atmak onun işi.

Yemek banyo mutfak ve genel düzen bende.

O bana karışmaz. Ben de ona karışmam.

Evi neden süpürmedin demem.

Ya da bu evde neden yemek yok demez.

Bu tür zırvaliklar için insan eşini kırıyorsa, temiz bir evi esinden çok sevdiğini anlarım ben.

Ben bilmiyorum bu adamlar evlenmeden önce cok mu beyefendi oluyorlar da bir gecede "ne işe yarıyorsun"diyen hanzolara dönüşüyorlar.

Işe yaramak ne demek?

Senin isin beyefendiyi yemek ve temizlik konusunda memnun etmek mi?

Vah vah ya.. çok üzüldüm sizin için.

Bu adamdan çocuk filan yapmayın. Kendi bacaginiza sıkmayın.

Aslında yaşattığının aynısını ona yaşatman gerekiyormuş
O çöpü dolu görünce ortalığı ayağa kaldırıp devlet meselesi haline getirseydin bir çöp için bir araba dolu laf etseydin belki anlardı
Ama çok sanmıyorum bu tipler yüzsüz oluyor

İşleri bölüşün. Çöp çıkartmak iş mi? Evden çıkarken çöpü alıp yeni poşet takmak 30 saniye. Onu bir geçsin.

En başta herkes kendi dağıttığını toplayacak. Masayı beraber toplayın. Siz bulaşığı akıtıyorsanız o içeceğiniz çayı demlesin, evi derleyip toplasın. Biriniz mutfağı temizliyorsa öteki banyoyu temizlesin. Biri evi süpürüyorsa o da silsin. Biri ütü yaparken diğeri camları silsin. Uzar gider böyle. Kabul ediyorsa paşamız bence sorun etmeyin. İş bölümünü gerçekten yarı yarıya yapın, o zaman sizi gerçekten anlar.

Eşimde de temizlik takıntısı var. Ama takıntısının acısını benden çıkarmıyor kendisi yapıyor.
Eşinizde söylenene kadar kendisi yapsın. Size tahammül edemiyor gibi her hareketinize kızıyor böyle ömür geçmez. Rahatsız olduğunuz konuyu net ciddi konuşun. Daha 6 aylık evlisiniz hoşgörüyü kaybetmesin.

Kendi yapsın işte madem titiz kontrol etmek ne demek ya? Bir de şu iş küçümseyenlere sinir oluyorum evden çıkmak bile yorar ne yani?
Ben de eşime sorsan aşırı titizim ama dünden beru bulaşıklar tezgâhta napcam sürekli bulaşık mi yikacağım? Rahatsız olan toplasın derim o kadar. Sevmiyorum makine boşaltmayı. Aylar oldu esimin beyaz tisortlerini yıkamadım sırf ütü yapmayayım diye benim babamda evde herseye karışırdı yemeğe konulacak malzemeden tut, nasıl pişireceğine, ne aldığına, nasıl yer sildiğine vs bu huy babannemden kalmış. Herkese herşeyi söyleyebilme huyu.
Kendini kontrol etmeyi ve saygı duymayı öğrenecek! Siz onun istedigi herşeyi yapamazsınız. Hep onlar mı diyecek "ben buyum" deyin geçin.

Eşiniz gerçekten de anlayışsızmış. İlk başta yıllardır evlisiniz diye düşündüm ancak daha 6 aylık evliymişsiniz. Yıllardır evli olsanız bile eşinizin size karşı davranış şekli hoş değil tabii ki. Eşinizin fazla titiz olduğunu biliyor muydunuz evlenmeden önce? Bu davranışlarından hoşnut olmadığınızı söylediniz mi hiç?

Biseye takildim , gercekten pijamalarini katlayan insanlar mi var ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…