Eşime bu durumu nasıl söyleyebilirim?

Soyleyemiyorsaniz ben size bi ilaç ismi vereyim gidin doktora yazdirin sonra bana dua edersiniz. Midem sürekli yanar ne yesem ne içsem. Baharat kokusu aldığım an midemde alevler çıkıyor ta genzime kadar geliyor o acı su. Hele hamilelikle birlikte yemek yemekten nefret eder oldum. Geçen hafta bi ilaç yazdı doktor, ben aylardır boşuna yasiyormusum dedim . Üstelik maşallah diyim 2 günde bir içmem bile yetiyor. Ve hamilelikte kullanılacak kadar güvenli bi ilaç

bende l...ör diye bir ilaç kullanıyorum çok memnunum onada aşılamaya çalışıyorum umarım kullanır ve geçer

Kesinlikle söylemelisiniz mideden olduğu da kesin değil sonuçta.İnsanlar özellikle eşler birbirinde gördüğü olumsuz şeyleri de söylemeli bence çünkü siz rahatsız oluyorsanız çevre de rahatsız oluyordur bu da ciddi bir sorundur.Bir kaç ay önce eşim ağzın kokuyor dedi ki sabahları bende hissediyordum üstelik ağız hijyenine dikkat etmeme rağmen.Agiz bakım suyu diş ipi falan kullanırım.Diş hekimine gittim ağiz kokumu söylemeden 20 lik dislerin çekilmesi gerekiyor çürümeye başlamış dedi çektirdim.20 liklerden dolayı arka taraf tam temizlemezmiş koku da ondan kaymaklıymış.Simdi koku falan yok çok rahatım.

Soyleyemiyorsaniz ben size bi ilaç ismi vereyim gidin doktora yazdirin sonra bana dua edersiniz. Midem sürekli yanar ne yesem ne içsem. Baharat kokusu aldığım an midemde alevler çıkıyor ta genzime kadar geliyor o acı su. Hele hamilelikle birlikte yemek yemekten nefret eder oldum. Geçen hafta bi ilaç yazdı doktor, ben aylardır boşuna yasiyormusum dedim . Üstelik maşallah diyim 2 günde bir içmem bile yetiyor. Ve hamilelikte kullanılacak kadar güvenli bi ilaç
İlacı banada yazarmisiniz

Büyük ihtimalle midesinde olan rahatsızlıktan dolayı ağzı kokuyor. Midesi için doktora gitmeli. İlaçların zararlı olduğunu düşünmeyi de anlamıyorum gerçekten. Lüzumsuz ilaç kullanmak mantıklı değil tabi ama hasta bir insanın ilacı zararlı diye almamasını mantığım kabul etmiyor.

Eşimin mide rahatsızlığı var yani her şey dokunuyor neredeyse, sürekli mide yanması yaşıyor. Fakat ne bir mide koruyucu ne bir tedavi uygulamıyor neymiş ilaçlar zararlıymış kullanmak istemiyormuş falan filan.Sürekli dalgaya karışık laf çarpıtıyorum falan ama saf, iltifat ediyorum sanıyor.
Sevgili olduğumuz zamanlarda hiç böyle bir sorunu yoktu bembeyaz tertemiz dişleri var diye konuşmaya başlamıştım hatta ama şu son 3 aydır yoğun bir şekilde ağzı kokuyor. Ağız bakımına dikkat eden biri her gün fırçalar dişlerini temizlettirir falan ama 3 aydır böyle nasıl desem çok ağır bir koku mideden geliyor besbelli, tarif etmek istemiyorum :KK53:
Onu çok seviyorum kafalarımız çok bombastik kafa yapımız aynı mizacımız bile asla yermek için söylemiyorum ama bazen öpüşürken çok zorlanıyorum o_O Önceden deli gibi öpmek isteyen ben, öpüşmemek için kılıktan kılığa giriyorum oyalıyorum ilişki esnasında burun kaslarımı kapatıyorum falan. :KK43:

Ya ben ona kırıcı olmadan nasıl söyleyebilirim bu durumu çünkü benim en hassas noktam kokudur ? Ter,ayak, kafa kokusu, hele ağız yok yani zulüm gibi. Siz olsanız nasıl söylersiniz ? Normalde açık biriyimdir pat pat pat ama 2 aylık herife ağzın kokuyor nasıl denir ki ?????
Ay ne var bunda kocan o senin direk söyle bunu bile söyleyemiyorsanız hiçte bombastil değilsiniz

Bence sagligi icin soylemelisiniz, dediginiz tip kokular genelde mideden geliyor.

Davsanim sevgilim miden kotu mu oldu acaba, midenden asit kokusu geliyor sanki. Doktor gorunsen mi?

derseniz olur bence

Eşimin mide rahatsızlığı var yani her şey dokunuyor neredeyse, sürekli mide yanması yaşıyor. Fakat ne bir mide koruyucu ne bir tedavi uygulamıyor neymiş ilaçlar zararlıymış kullanmak istemiyormuş falan filan.Sürekli dalgaya karışık laf çarpıtıyorum falan ama saf, iltifat ediyorum sanıyor.
Sevgili olduğumuz zamanlarda hiç böyle bir sorunu yoktu bembeyaz tertemiz dişleri var diye konuşmaya başlamıştım hatta ama şu son 3 aydır yoğun bir şekilde ağzı kokuyor. Ağız bakımına dikkat eden biri her gün fırçalar dişlerini temizlettirir falan ama 3 aydır böyle nasıl desem çok ağır bir koku mideden geliyor besbelli, tarif etmek istemiyorum :KK53:
Onu çok seviyorum kafalarımız çok bombastik kafa yapımız aynı mizacımız bile asla yermek için söylemiyorum ama bazen öpüşürken çok zorlanıyorum o_O Önceden deli gibi öpmek isteyen ben, öpüşmemek için kılıktan kılığa giriyorum oyalıyorum ilişki esnasında burun kaslarımı kapatıyorum falan. :KK43:

Ya ben ona kırıcı olmadan nasıl söyleyebilirim bu durumu çünkü benim en hassas noktam kokudur ? Ter,ayak, kafa kokusu, hele ağız yok yani zulüm gibi. Siz olsanız nasıl söylersiniz ? Normalde açık biriyimdir pat pat pat ama 2 aylık herife ağzın kokuyor nasıl denir ki ?????
Ya ama çok ince düşünmüşsünüz yeni evlisiniz diye herhalde. 1 sene sonra olsa hiç acımazdınız:) söylemeseniz de hareketlerinizden yüz ifadenizden bir soğukluk oluyordur illaki. Daha kötüye yorup da iyice üzülmesin söyleyin bitsin. Mide sorunları için baharatları (özellikle karabiber) ve de kahveyi bir süreliğine tamamen kesmek çok iyi geliyor.

sevimlilik yaparak bebek taklidi falan öyle söyleyebilirsiniz bence
bide diş fırçaladıktan sonra ağız çalkalama suları çok işe yarıyor

Ya ama çok ince düşünmüşsünüz yeni evlisiniz diye herhalde. 1 sene sonra olsa hiç acımazdınız:) söylemeseniz de hareketlerinizden yüz ifadenizden bir soğukluk oluyordur illaki. Daha kötüye yorup da iyice üzülmesin söyleyin bitsin. Mide sorunları için baharatları (özellikle karabiber) ve de kahveyi bir süreliğine tamamen kesmek çok iyi geliyor.

aslında pek çekingen bir yapım yok ağız olunca konu değişiyor biri bana dese triplere girerim 😀 ilk fırsatta söyleyeceğim güzel bir şekilde

listerin aldım al bak çok iyi bişey dedim yapıyor arada ilk fırsatta söyleyeceğim şu ara pek yanyana gelemiyoruz hep çalışıyor 🙄
benim erkek arkadaşımın da ağzı kokar hep tütün içiyor o yüzden ağır ağır böyle
ben sevimlilik yaparak söylüyorum akkım diclelini fılcala kokuyoo diye
alınmıyor hatta gülerek dişlerini fırçalamaya gidiyor :KK48: listerin çok iyi birşey gerçekten

hem siz evlisiniz birbirinize daha çok alışkınsınız

benim erkek arkadaşımın da ağzı kokar hep tütün içiyor o yüzden ağır ağır böyle
ben sevimlilik yaparak söylüyorum akkım diclelini fılcala kokuyoo diye
alınmıyor hatta gülerek dişlerini fırçalamaya gidiyor :KK48: listerin çok iyi birşey gerçekten

hem siz evlisiniz birbirinize daha çok alışkınsınız

bende bugün dişlerini fırçalamamışsın parlamıyor diyebiliyorum ama kokuyu da söyleyeceğim sucukfalan yediğinde ne yedin kokuyor diyodum ama bu koku mideden geldiği için biraz çekiniyorum yoksa on kere söylerim 😀

bende bugün dişlerini fırçalamamışsın parlamıyor diyebiliyorum ama kokuyu da söyleyeceğim sucukfalan yediğinde ne yedin kokuyor diyodum ama bu koku mideden geldiği için biraz çekiniyorum yoksa on kere söylerim 😀
asıl mideden geldiği için söylemelisiniz bence çünkü bu bi sağlık sorunu ve listerin falan geçici malesef
yani sabah kalkarkenki bildiğimiz ağız kokusu değil

midede veya yalan olmasın ben bademcik taşı diye biliyorum adı başka bişey de olabilir yemek yerken dişlerin arasında kalan yemek artıkları bademciklerde de kalabiliyormuş birike birike koku yapıyormuş orda
onu da tek çare doktor temizliyor zaten

O koku kesin mide rahatsizligindan geliyor Fakat başka bir çok nedeni de olabilir. Kocanın rahatsızlığı sadece onu ilgilendiren bir konu değil ikinizin ortak sorunu kendini dusunmuyorsa seni düşünmeli. Burda kokudan bahsetmiyorum. Eğer bir rahatsızlığı varsa tedavi olmak zorunda. Ilaclar zararli kafasını hiç anlamıyorum. Koca tıp bilimi bu hurafeler yüzünden ne çekiyor.
Gencecik yeni evli bir adam sorumluluk böyle böyle kazanılır. Gitsin tedavi olsun bir an önce 40indan sonra çok çeker ben sana diyim. Tabi onla birlikte sen de. Sevimlilikle bebek taklidi yapmakla filan bilemem de mantıklı bir şekilde başta kendi bireysel sağlığı ve aile sağlığınız için sorun küçükken tedavi olmaya ikna etmelisin.. yeni evlisiniz başta zor olur Fakat onun en yakın dostu sensin, dışarıda herkes o kokuyu alıyor ve soyleyemiyorlar sen soyleyebileni olmalisin.

evet kendisi mahalle bekçisi hep arkadaşlarıyla birlikte :/
Konu ile alakalı değil ama merakıma yenik düştüm polis mi bekçi mi eşiniz diğer konuda polis demiştiniz diye hatırlıyorum. 2 haftalık falan evlilikte bu hale geldiyseniz ilerisi daha vahim bence hiç kıvırmadan direk söyleyin bak sana diyorum mide önemli hem koku yapmaya başladı ise ileriye gidiyor deyin.

X