Eşime nasıl yaklaşacağımı çözemediğim için, artık yaklaşmıyorum

Öyle bitmiş ki her şey, öyle her yerinden yıkık dökük bir hikaye ki, bi an yeni evli olduğunuzu unutmuşum, yıllardır evlisiniz de 2.çocuk falan sandım bi ara.
Ben de oyle hissediyorum. Ama bu evliliğin hayatima tecrube kattigini da dusunuyorum. Eşim cömert biridir. Ben de kendime bakiyorum. Kendimi gelistiriyorum, vucudumun bakimini yapiyorum. Kendi halimdeyim. O yokmus gibi artik.

Ben de oyle hissediyorum. Ama bu evliliğin hayatima tecrube kattigini da dusunuyorum. Eşim cömert biridir. Ben de kendime bakiyorum. Kendimi gelistiriyorum, vucudumun bakimini yapiyorum. Kendi halimdeyim. O yokmus gibi artik.
Tecrübe her şey değildir. Bazıları hayatına mal olur. Kârı zararından kat kat azdır. Bunlar hep avuntu işte.

Bu telefon olayına bende çok sinir oluyorum. Yahu dışarı gezmeye birlikte vakit geçirmeye çıkıyorsun sohbet muhabbet etçen adamın kafası telefondan kalkmıyor ee hani birlikte vakit geçirmek o birlikte vakit geçirmek olmuyor ki açık havada yada farklı mekanda telefonla vakit geçirmek oluyor. Ben yanımdaki kim olursa olsun eşim yada bir arkadaşım olsun uyarıyorum telefonla oynayacaksan ben kalkayım diyorum. Sizin en büyük probleminiz iletişim eşiniz iletişime kapalıysa konuşun karşılıklı sohbet muhabbet edip kendimi ifade etmek istiyorum deyin. Baktınız anlamıyor yazın bari ona karşı düşüncelerinizi okuyup belki anlar sizi. Öylede olmazsa bilemiyorum Allah yardımcınız olsun
Konustum, yazdim, anlattim, ne hissettigimi soyledim... Yuzune konusunca havaya bakiyo. Dinlemiyo bile. Mesaj atinca haklisin diyo geciyo yine devam. Mutsuzum diyorum seni kaybedeceksem sana mantikli sebepler vereyim diyo. Pislesiyo bu sefer iyice gozumden dusuyo. Olan bu.

Ben cok cabaladim dedigimde. Ben de cok agladim diyor. Stres olunca kusmasindan felan bahsediyo yani. Benim aglamalarim ozellikle hamile halimle pek dert degil onun icin. Cidden dusununce bile icim sisiyo
Ay erkeğin de ağladım hastayım deyip acitasyon yapması çok kötü. Nedense misilleme yapanlar inandırıcılığını kaybediyor benım gozumde

Ama gercekten hastalaniyo.
Anlattıklarını benım eski evliliğe çok benzettim, o yüzden yorum yaptım aslında, ben çok yorulmuştum. Sen anlattıkça o şeyler gözümde canlandı; tek taraflı çabam, karsı tarafın istediğini yaptırmak için bu tarz psikolojık baskıları.

Benimkinde sonradan fiziksel şiddet de eklendiği için boşandım. böyle birşey sende de olacak diye birşey yok elbette, ama sana tek diyebileceğim karşı taraf orta yol bulmaya yanaşmıyorsa o evlilikten hayır gelmiyor.
Hakkında hayırlısı olsun, umarım çocuğunu sağlıkla büyütürsün

Anlattıklarını benım eski evliliğe çok benzettim, o yüzden yorum yaptım aslında, ben çok yorulmuştum. Sen anlattıkça o şeyler gözümde canlandı; tek taraflı çabam, karsı tarafın istediğini yaptırmak için bu tarz psikolojık baskıları.

Benimkinde sonradan fiziksel şiddet de eklendiği için boşandım. böyle birşey sende de olacak diye birşey yok elbette, ama sana tek diyebileceğim karşı taraf orta yol bulmaya yanaşmıyorsa o evlilikten hayır gelmiyor.
Hakkında hayırlısı olsun, umarım çocuğunu sağlıkla büyütürsün
Baslarda siddet egilimi vardi. Yeni evliyken. Sonrasinda k.valideye sikayet ettim o ciddi tepkiler gosterdi. Simdi en ufak ustume yurudugunde kiyameti kopariyorum. Bizde tersine yurudu isler yani

Baslarda siddet egilimi vardi. Yeni evliyken. Sonrasinda k.valideye sikayet ettim o ciddi tepkiler gosterdi. Simdi en ufak ustume yurudugunde kiyameti kopariyorum. Bizde tersine yurudu isler yani
Simdi şiddet uygulayamıyor çunku annesi kızar, yarın annesi olmayınca ne olacak peki? Ya da annesine seni kötüleyip ailesi de cahil ve ona inanırlarsa ne olacak. Bunlar geçici çözümler arkadaşım, zor ve uzun meşakatli bir yol seni bekliyor..
Psikologun ne dedi sen yalnız gidince nasıl öneride bulundu evliliğinle ilgili?

Öyle bitmiş ki her şey, öyle her yerinden yıkık dökük bir hikaye ki, bi an yeni evli olduğunuzu unutmuşum, yıllardır evlisiniz de 2.çocuk falan sandım bi ara. 10 ayda ne ara böyle kan düşmanı oldunuz, saçlarınızın kurumayı unutacağı dönemleri nasıl hır gürle doldurdunuz ?
Gerçekten bana da öyle geldi. Ben 13 yıllık evliyim. 15 yıldır da beraberiz. Ben belki hissetsem bunlar bir nebze ama. Bir de bazı şeyler birden gelişmez. Yılların birikimi olur. Ben sizin yerinizde olsam acele etmem. Durun bir düşünün. Siz buradakileri dinlemeyin. Çocuğunuz doğsun ki zaten artik hamilesiniz. Hamile olmasanız derdim ki tamam ama.. bebek de bir şansı hakediyor bence.

Simdi şiddet uygulayamıyor çunku annesi kızar, yarın annesi olmayınca ne olacak peki? Ya da annesine seni kötüleyip ailesi de cahil ve ona inanırlarsa ne olacak. Bunlar geçici çözümler arkadaşım, zor ve uzun meşakatli bir yol seni bekliyor..
Psikologun ne dedi sen yalnız gidince nasıl öneride bulundu evliliğinle ilgili?
Eşimle gitmediğim sürece kalici bir cozum saglayamayacagimizi soyledi. Bir sekilde getir dedi. Ama imkani yok ikna edemiyorum.

Gerçekten bana da öyle geldi. Ben 13 yıllık evliyim. 15 yıldır da beraberiz. Ben belki hissetsem bunlar bir nebze ama. Bir de bazı şeyler birden gelişmez. Yılların birikimi olur. Ben sizin yerinizde olsam acele etmem. Durun bir düşünün. Siz buradakileri dinlemeyin. Çocuğunuz doğsun ki zaten artik hamilesiniz. Hamile olmasanız derdim ki tamam ama.. bebek de bir şansı hakediyor bence.
Anne olmak tuhaf bir hismiş. Onun için yasarmisim gibi geliyor karnim buyudukce

Farkında değilsiniz ama vücudunuz, psikolojiniz sizin için savaşıyor adeta.
Kokusu, size dokunması hoşunuza gitmiyorsa artık, kaybedecek neyiniz var?
Evlilikte kari koca birlikte kürek çekmek zorunda, birinin itelemesiyle o iş olmaz, ikisinin de gönlü olacak, yoksa kayık sürüklenir başı boş ve batar.

Farkında değilsiniz ama vücudunuz, psikolojiniz sizin için savaşıyor adeta.
Kokusu, size dokunması hoşunuza gitmiyorsa artık, kaybedecek neyiniz var?
Evlilikte kari koca birlikte kürek çekmek zorunda, birinin itelemesiyle o iş olmaz, ikisinin de gönlü olacak, yoksa kayık sürüklenir başı boş ve batar.
Batsin gitsin. Su cocuk dogsun da bi. Neler olacak gorcem

X