esime ne demem gerek siz ne derdiniz

Bizim toplumumuzda genel olarak evcil hayvan kadar bile özgürlük alanı olmayan insanlar ağırlıkta vallaha. Buralarda okuyoruz bilmem kaç yaşına gelmiş ana baba bağımlığından yuvası yıkılmış kişileri...
Onları da böyle anneler yetiştiriyor işte. Geçen bir arkadaşım çalışmak ne zormuş dedi. İş hadi yormuyor da gelince evdeki işler bu defa yoruyor diyor.

Her ne kadar eş ile işbirliği de yapsa kadının içine sinecek evde de çoğu şey ile uğraşmak 💪

Zekayla dil bilgisini eş tutan kadınla daha ne konuşayım. Ayrıca buranın resmi bir kurum olmadığı ve senin gibi birine yazarken özenmediğim de göz önünde bulundurursak boşa geçen vakitsin.
Ben sizin gibi baş edemediğimi şikayet etmem biri görüşünüze uymamış banlatmışsınız. E doğal tabii baktı mantıklı konuşan biri et şikayet
Şikayet etmenin baş edemediğin kişi olması ile ilgisi nedir? Saygı çerçevesinde konuşuyorsan konuşur seviyeli tartışırsın. Karşındakine konuşmak yerine hakaret edersen şikayet edilirsin.

Karşındakinin seninle aynı seviyeye inmesi mi gerekiyor? Ayrıca banlanan hesabın ikincil hesabı falan mısınız?

Belliki anne değilsiniz. Hatta umarım anne değilsinizdir. Çünkü anneliğin ne olduğunu kavramamışsınız. Büyümekten kasıt kaç yaş acaba o ayrı ama hadi diyelim 6 aylık bebek. Ne sanıyorsunuz siz bu bebeğin tek ihtiyacı beslenmek mi altını değiştirmekmi? Benim eşim doğduğundan beri hepsini yapıyor ama oğlum beni gördüğü zaman gülüyor niye? Çünkü özellikle küçük çocukların anneye ihtiyacı var. Bakımı herkes yapar doğrudur. Ama kimse anne gibi sevgiyle yapamaz. Anne gibi sevemez. Hiç düşünmediniz sanırım neden annelik kutsal. Çünkü olay sadece bakmak değil karnında taşımak değil doğurmak değil. Kendinden taviz vermektir annelik, yeri gelir uykundan yeri gelir yemenden içmenden ve keyfinden. Fedakarlıktır annelik. sizin gibi çocuk yapıp bırakıp işe gidicek tipler anne olmamalı. Önceliği çocuğu olmayacak hiçbir kadın doğurmamalı. Zaten herkes doğurmak zorunda değil. anne olmak için sırf bencilce cocuk yapıyorsunz sonra bırakıp gidiyorsunuz. Bakmayacaksanızda anne olmayın. Ayrıca bakıcısını veya ananesini babaannesini annesi sanıyor çocuklar neden bi bunuda düşünün. Benim bir arkadaşım annesini reddeeti. Halbuki en güzel bakıcılar baktı en güzel kreşlere gitti herşeyin en pahalısını en güzelini aldılar. Ama büyüdüğü zaman 3 kuruş kazancam diye beni bıraktın beni sen büyütmedin bakıcılar büyüttü simdide ben seni istemiyorum dedi. Bunuda düşünün madem öyle bu kız neden böyle dedi. Annesine ihtiyacı vardı çünkü BAKIMA değil. Annesinin ona bakmasına ihtiyacı vardı.

Şuan ekonomik sebeblerden dolayı çalışmak zorunda olan kadınlar değil eleştirim. Sizin gibi anneliği basite indirgeyenler.
Herkes dağılsın bu konunun mükemmel annesine koltuğu verilsin.... Hayatımda böyle ego tavan yapmış insanlara iyi ki yer vermiyorum ... Biraz yavaş olun bence çok bilen anne...

Onları da böyle anneler yetiştiriyor işte. Geçen bir arkadaşım çalışmak ne zormuş dedi. İş hadi yormuyor da gelince evdeki işler bu defa yoruyor diyor.

Her ne kadar eş ile işbirliği de yapsa kadının içine sinecek evde de çoğu şey ile uğraşmak 💪
Bak burda kendin demişsin kadın işten geliyor kocası yardım etse dahi ev işi yapıyor. Bide çocuğuyla tüm gün evde durup ilgilenen anneyle bir tutuyorsunuz. Gerçekten daha da konuşmaya gerek yok boş tamamen her fikriniz ve dedikleriniz

Şikayet etmenin baş edemediğin kişi olması ile ilgisi nedir? Saygı çerçevesinde konuşuyorsan konuşur seviyeli tartışırsın. Karşındakine konuşmak yerine hakaret edersen şikayet edilirsin.

Karşındakinin seninle aynı seviyeye inmesi mi gerekiyor? Ayrıca banlanan hesabın ikincil hesabı falan mısınız?
Sizmisiniz saygılı konuşan. Ben o hesaptaki uslüptan bir farkınızı görmüyorum.
He evet banlanan hesabın ikincisiyim doyamadım size

Bak burda kendin demişsin kadın işten geliyor kocası yardım etse dahi ev işi yapıyor. Bide çocuğuyla tüm gün evde durup ilgilenen anneyle bir tutuyorsunuz. Gerçekten daha da konuşmaya gerek yok boş tamamen her fikriniz ve dedikleriniz
Bizim evde yatana kadar iş yaptığımızı sanıyorsanız ev boş ya akşama dek, ev dağılmıyor. Yatana kadar temizlik yapmıyoruz.😂
Çocuğumuzla da kaliteli vakit geçiyor bu sebeple.

Üşenmedim tüm mesajları okudum. Bana yazılan yorumlara göre farkınız olmadığını düşünüyorum. Ama merak etmeym kimseyi şikayet etmedim.😂
O hakaret seviyesine inmiş olsaydım yöneticiler ikimize de ceza verirdi.

Demek ki fark varmış 😌

Bizim evde yatana kadar iş yaptığımızı sanıyorsanız ev boş ya akşama dek, ev dağılmıyor. Yatana kadar temizlik yapmıyoruz.😂
Çocuğumuzla da kaliteli vakit geçiyor bu sebeple.
kadının bizde olmayan tek bir vasfı vardı , onunla da bırakmadınız ki övünsün bizi gömsün.. Çok acımasızsınız bazen :KK43:

kadının bizde olmayan tek bir vasfı vardı , onunla da bırakmadınız ki övünsün bizi gömsün.. Çok acımasızsınız bazen :KK43:
Ben sizin yapabildiğinizi yapabilirim bugün bi yerde çalışmak zor olmaz . Her evde oturanı mesleksiz sanıyorsunuz çünkü. ama sen kendinden ödün verip çocuğunla oturup onu kendin büyütemezsin. Bu büyük fedakarlık seni aşar. Bu yüzden kuduruyorsunuz. Siz 3 kuruş para için sabahın 7 si kallıp 16 saat çalışın bakıcı bebesi yetiştirin.

Senin umrunda olmamasıda umrumda değil. Sadece doğurcağın ilgiden sevgiden mahrum psikolojisi bozuk bireyin topluma girecek olmasına üzülüyorum. Allah bizim çocukları sizin gibilerden korusun

Lütfen yanlış anlamayın ama 2 üyelik(migi77) ile sitede 2 farkli profil çizen sizin psikolojinizin iyi olduğunu söyleyemeyiz. İkinci üyelik kurallarını bir ara oku emi ...

Ben sizin yapabildiğinizi yapabilirim bugün bi yerde çalışmak zor olmaz . Her evde oturanı mesleksiz sanıyorsunuz çünkü. ama sen kendinden ödün verip çocuğunla oturup onu kendin büyütemezsin. Bu büyük fedakarlık seni aşar. Bu yüzden kuduruyorsunuz. Siz 3 kuruş para için sabahın 7 si kallıp 16 saat çalışın bakıcı bebesi yetiştirin.
Sevgili primses,
Sen varlık içinde bunları yazıyor olabilirsin. Koca parası, aile parası, şahsına ait olmayan ne varsa.

Biz başkasına minnet etmeden kazandık, borç ödedik ama sonunda hepsinin aidiyeti bize ait.Benim de emeğim var yani. Üremek ve üretmek ayrımını biz sana anlatamıyoruz. Lakin şunu unutma hayatın birden tepetaklak olursa askıya aldığın mesleğin işlevsiz olacak. Sürekli yenilenen iş hayatında kuru bir diploma oldukça yetersiz kalıyor.

Bu sebepten bakıcı, kreş hatta yeri geldiğinde büyükanneler bir kadın için nimet.

Önceden de yazdım ilk paragrafta konuyu nereye vardıracağını bildiğim kişilere uzun yazmam ama biri de yine gelir bunu savunur ona da iki söz etmek için yazdım.

Lütfen yanlış anlamayın ama 2 üyelik(migi77) ile sitede 2 farkli profil çizen sizin psikolojinizin iyi olduğunu söyleyemeyiz. İkinci üyelik kurallarını bir ara oku emi ...
Aha onunmuymuş😂 ikincil hesap mısın dedim doyamadım size dedi 🙄
Sizmisiniz saygılı konuşan. Ben o hesaptaki uslüptan bir farkınızı görmüyorum.
He evet banlanan hesabın ikincisiyim doyamadım size

Kusuruma bakmayınız ama belki de siz yalancı diye size hastayken bakmadı, kıyafetler almadı üstesine size göstermek için sizin canınızı yakmak için camide marketten bişeyler alıp dağıttı. Yani bence o sizi bir yalancı diye biliyor ben böyle düşünüyorum. Herhangi bir konuda eskiden tartıştınız mı onunla belki de o yüzden size böyle davranıyor!

Kusuruma bakmayınız ama belki de siz yalancı diye size hastayken bakmadı, kıyafetler almadı üstesine size göstermek için sizin canınızı yakmak için camide marketten bişeyler alıp dağıttı. Yani bence o sizi bir yalancı diye biliyor ben böyle düşünüyorum. Herhangi bir konuda eskiden tartıştınız mı onunla belki de o yüzden size böyle davranıyor!
yok yalanci diye bilmiyor soz konusu bile degil.. hastayken yatilmazmis naz yapmicakmisim yemek yersem iyilesirmisim yatani sevmezmis nazi.... kiyafet konusunda hic almak istemez ona gore gereksiz eskide olsa evdekileri giyeceksin o kendine aliyomuymus oyle der...

X