Eşime panik atak teşhisi kondu lütfen yardım edin banaa :((

herşeyin başı stres geçmişte yaşanılan şeylerle yüzleşmeye başlayınca ortaya çıkıyor...panik atağın tek nedeni stres.stersten uzak durabilmek lazım:KK43:

k.validem daha iyi maşallah. ananem daha sorunlu. ananem 2 ay evden çıkmamış, k.validem çıkar. hatta k.validem bir ara düğünlere bile gidemiyormuşmuş, şimdilerde gidebiliyor. insan içine çıkabiliyor.

k.validem hastalığı kabul ediyor. ilaçlarını alıyor. ananem modern tıbba güvenmiyor zaten.

dozlarını da ayarlıyorlar. düşürebiliyorlar.

sende içini rahat tut. o hastalık sahibi çok kişi var.

eşimin öyle evden çıkmama toplum içine karışamama kendine güvenmeme gbii sorunları yok zaten.. yönetici kendisi sözü dinleşilir mantıklı haraket eder özgüveni yerindedir çok şükür.. ölüm korkusuda panik atak olduğunu bilmediği için kalp ağrılarından dolayı kaynaklandı sanırım.. umarım daha iyi daha güzel olur her şey...

bir rahatlatma yöntemi daha söyleyeyim. görümcem bu gibi durumlarda nasıl baş ettiğini bilir.

benim başıma bir şey geldi.acilde yanlış ilaç verdiler. ayrı odaya aldılar, o an çok korktum. hem ilaç hem de benim paniğim sayesinde nabzım çok arttı. öle böle değil 170leri de gördüm. serumlar doktorlar vs. bir ara bitti öleceğim herhalde demeye başladım. o zamanlar sağ olsun görümcem geldi hemen. yanımda kimse yoktu. işten acile kaldırılmıştım. görümcem komik olayları hatırlattı. "gözünü kapat şimdi denizdesin" derken bende eşimin yüzmeye çabaladığını hatırladım:KK1:. çok komikti. görümcemle gülemeye başladık felan. sürekli komiklikler yaptı, daha sonra; bana biliyor musun nabzın 99lara kadar geriledi demişti.

eğer tek başıma olsaydım büyük bir olasılıkla ameliyatla o ilacı atmaya çalışacaklardı. ameliyathane hazırlamışlardı çünkü.

ne demek istediğimi anlıyorsun değil mi

Panik atak çevresine zarar vereceği bir ruhsal bozukluk değildir. O bahsettiğiniz şizofren ve uzantıları.

Panik atak bir endişe hali. Atak esnasında ölüm korkusu, nefes darlığı, ayaklardan başlayıp kafaya çıkan uyuşukluk, atağın hiç geçmeyecekmiş hissi gibi şeyler.
Eşime geçen sene atak başlangıcı teşhisi kondu. O doktora gitmeden önce ben belirtilerden anlamıştım. Nişanlıydık o zaman. Huzursuz geçen çocukluğu buna sebep diye düşünüyorum. Çünkü dışarıdan bakıldığında çok sakin ve rahat görünüyor. Duyguları hep kendi içinde yaşamak böyle patlamalara sebep oluyor bazı insanlarda. Minibüs gibi dar yerlerde duramama, gece yatarken kalp çarpıntısı ile uyanma korkudan uyuyamama vs.

Eşim 6 ay kadar selectra 25mg diye bir ilaç içti ve bıraktı. Kesin tedavisi olduğunu hiç duymadım. Eşim 3 aydan fazladır ilaç almıyor ama üç gece önce midesinden rahatsızlanınca atak da devreye girdi 2 defa kalp çarpıntısıyla uyandı. Telkin ederek uyumasını bekledim.

Bir yakınımdan da duyduğum kadarıyla panik atak hastalarının en sevmediği şey "her şey senin elinde kendini dinleme. Sen engel olabilirsin sözü". Bu bir hastalık ve fiziksel rahatsızlıklar gibi ilaç içilmesi şart.

Bence kv ile konuşmanda sakınca yok. Ben de olsam devreye girerdim. Ama suçlar tarzda değil daha çok yardım ister gibi konuşmalısın. Eşinle de sakin tonda konuş ama bunun için ezilip büzülmene gerek yok. Erkekler çocuk gibidir bunun için seni kullanmasın. İlacını düzenli aldığı müddetçe hiç bir şey olmaz.

eşimin öyle evden çıkmama toplum içine karışamama kendine güvenmeme gbii sorunları yok zaten.. yönetici kendisi sözü dinleşilir mantıklı haraket eder özgüveni yerindedir çok şükür.. ölüm korkusuda panik atak olduğunu bilmediği için kalp ağrılarından dolayı kaynaklandı sanırım.. umarım daha iyi daha güzel olur her şey...

panik atak çeşitli sanırım. biri ölümden korkar, biri dışarı çıkmaktan... k.validem kalabalığa girmekten korkuyordu.

Panik atak çevresine zarar vereceği bir ruhsal bozukluk değildir. O bahsettiğiniz şizofren ve uzantıları.

Panik atak bir endişe hali. Atak esnasında ölüm korkusu, nefes darlığı, ayaklardan başlayıp kafaya çıkan uyuşukluk, atağın hiç geçmeyecekmiş hissi gibi şeyler.
Eşime geçen sene atak başlangıcı teşhisi kondu. O doktora gitmeden önce ben belirtilerden anlamıştım. Nişanlıydık o zaman. Huzursuz geçen çocukluğu buna sebep diye düşünüyorum. Çünkü dışarıdan bakıldığında çok sakin ve rahat görünüyor. Duyguları hep kendi içinde yaşamak böyle patlamalara sebep oluyor bazı insanlarda. Minibüs gibi dar yerlerde duramama, gece yatarken kalp çarpıntısı ile uyanma korkudan uyuyamama vs.

Eşim 6 ay kadar selectra 25mg diye bir ilaç içti ve bıraktı. Kesin tedavisi olduğunu hiç duymadım. Eşim 3 aydan fazladır ilaç almıyor ama üç gece önce midesinden rahatsızlanınca atak da devreye girdi 2 defa kalp çarpıntısıyla uyandı. Telkin ederek uyumasını bekledim.

Bir yakınımdan da duyduğum kadarıyla panik atak hastalarının en sevmediği şey "her şey senin elinde kendini dinleme. Sen engel olabilirsin sözü". Bu bir hastalık ve fiziksel rahatsızlıklar gibi ilaç içilmesi şart.

Bence kv ile konuşmanda sakınca yok. Ben de olsam devreye girerdim. Ama suçlar tarzda değil daha çok yardım ister gibi konuşmalısın. Eşinle de sakin tonda konuş ama bunun için ezilip büzülmene gerek yok. Erkekler çocuk gibidir bunun için seni kullanmasın. İlacını düzenli aldığı müddetçe hiç bir şey olmaz.

evet çok doğru, bu söz doğru değil zaten, duygularını kontrol edebilselerdi patik atak geçirmezlerdi. ellerinde değil.

aslında bazen hepimiz anksiyete (kaygı bozukluğu) yaşayabiliyoruz. patik atak olunca bunu kontrol edemiyorlar, ve fiziken de terleme kalp sıkışması nefes darlığı yaşıyorlar. nefes darlığı da bazen boğuluyorum tarzında oluyor.

2 yıllık evliyiz 10 aylk bebeğimiz var.. 2 yılın içinde maddi sorunlar yüzünden çok kavga ettik çok yıprandık. birbirimizi severek evlendik halada çok seviyoruz.. çok zor günler geçirdik.. tam her şeyi atlattık bitti derken eşime panik atak teşhisi kondu.. panik atağı duymuştum ama içeriğin bu derece önemli olduğunu bilmiyordum.. eşim sürekli deprem mi oluyor derdi, kalp ağrısı girer nefes alamazdı.. cekup falan yaptırdık her şey temiz. en son bir atak geçirdi kalp ağrısı nefes alamama vücudun uyuşması ölüm korkusu.. bir an önce gideyimde ölmeden eşimi çocuğumu göreyim derdine bile düşmüş :KK43:( doktora gitti panik atak olduğunu söylemiş daha ilk seansta xanax ilacını vermiş. xanax çok tehlikeli bir ilaç bağımlılık yapma durumu var. ben sürekli ağlıyorum eşime belli etmek istemiyorum ama elimde olmuyor çok üzülüyorum. dünde bir tandığımız intihar etmiş daha önce psikolojik sorunlar yaşamış onu duyunca ben daha çok sarsıldım korkmaya başladım.. onun karşısında güclü olmalıyım ama nasıl ?? :KK43:

bu panik atak geçermi geçerse nasıl geçer hap faydalı olurmu eşimi bizi çok yıpratırmı bir gün kendisine yada bize zarar verirmi sorular sorular çok korkuyorum lütfen bna yardımcı olunnnn :KK43:((((

birde eşimin tarafı en ufak bir şeyde eşimi arıyor. kavgada sıkıntıda borç meselelerinde vs vs.. kardeşleri annesi babası sanki eşimden başkası yok.. kayınvalidemi arayıp bundan sonra eşime bir şey aktarmayın olumsuz kendi içinizde çözün sizden olumsuz bir şey geldiği zaman sağlık sorunları yaşıyor diycem.. ama doğrumu yaparım yanlışmı bilmiyorum.. onların derdide yetip artıyor ve eşim bunlarıda kafasına çok takıyor.
Geçmiş olsun öncelikle, bende de anksiyete bozukluğu vardı ilaç kullandım ilaçlar iyi geliyor ben bıraktım bağımlılık yapmadı bende yalnız ilacı bıraktıktan sonra yine başladı sorunlarım :KK43: eşiniz ilaçlarını düzenli kullansın siz de destek olun panik atak öldürmez ama süründürür bu bir gerçek ama iyileşmesi eşinizin elinde birazda bunun öldürmeyeceğine o anda gelip geçeceğine inanırsa krizleri rahat atlatır :KK34:

2 yıllık evliyiz 10 aylk bebeğimiz var.. 2 yılın içinde maddi sorunlar yüzünden çok kavga ettik çok yıprandık. birbirimizi severek evlendik halada çok seviyoruz.. çok zor günler geçirdik.. tam her şeyi atlattık bitti derken eşime panik atak teşhisi kondu.. panik atağı duymuştum ama içeriğin bu derece önemli olduğunu bilmiyordum.. eşim sürekli deprem mi oluyor derdi, kalp ağrısı girer nefes alamazdı.. cekup falan yaptırdık her şey temiz. en son bir atak geçirdi kalp ağrısı nefes alamama vücudun uyuşması ölüm korkusu.. bir an önce gideyimde ölmeden eşimi çocuğumu göreyim derdine bile düşmüş :KK43:( doktora gitti panik atak olduğunu söylemiş daha ilk seansta xanax ilacını vermiş. xanax çok tehlikeli bir ilaç bağımlılık yapma durumu var. ben sürekli ağlıyorum eşime belli etmek istemiyorum ama elimde olmuyor çok üzülüyorum. dünde bir tandığımız intihar etmiş daha önce psikolojik sorunlar yaşamış onu duyunca ben daha çok sarsıldım korkmaya başladım.. onun karşısında güclü olmalıyım ama nasıl ?? :KK43:

bu panik atak geçermi geçerse nasıl geçer hap faydalı olurmu eşimi bizi çok yıpratırmı bir gün kendisine yada bize zarar verirmi sorular sorular çok korkuyorum lütfen bna yardımcı olunnnn :KK43:((((

birde eşimin tarafı en ufak bir şeyde eşimi arıyor. kavgada sıkıntıda borç meselelerinde vs vs.. kardeşleri annesi babası sanki eşimden başkası yok.. kayınvalidemi arayıp bundan sonra eşime bir şey aktarmayın olumsuz kendi içinizde çözün sizden olumsuz bir şey geldiği zaman sağlık sorunları yaşıyor diycem.. ama doğrumu yaparım yanlışmı bilmiyorum.. onların derdide yetip artıyor ve eşim bunlarıda kafasına çok takıyor.

merhaba cnm bende 17 li yaşlarımda böyle bir hastalığa yakalandım ama haberim yoktu tabi sürekli nefes alamama boğulma ölüm korkusu aynen panik atakmış. tabi 20 yaşında patlak verdi sinir krizi geçirdim bir gece ve ozaman anlaşıldı panik atak olduğum ilaçlarla kontrol altına alındı. ilaçlar bağımlılık yapmaz kırın bu önyargıları oilaçlar iyileştirir beyinde bir hormon yetersiz salgılanır o yüzden olurmuş bu hastalık. siz çok panik yapıyosunuz ve sonuçta tedavisi olan bir psikolojik rahatsızlık bu.eşiniz asla size ve kendine zarar vermez ilerlerse depresyon ve anksiyete kaygı bozukluğuna kadar gider. size tavsiyem güzel bir psikolog bulup iyileşene kadar tedaviyi bırakmamanızdır. ilaçlar bağımlılık yapmıyor katiyyen ben iyileşince ilacı bıraktım ve gayet iyiyim allah bidaha göstermesin şu an 34 yaşındayım bidaha tekrarlamadı çok şükür.bu hastalık kendi kendine yenilmesi mümkün olmayan sadece ilaç ve terapiyle yenebileceği bir hastalıktır eşinizi stresten uzak tutun ve ona destek olun ilaç almaktan asla korkmayın. intihar falanda aklınıza getirmeyin eşiniz zaten ölmekten korkuyor yani allah korusun sakince tedavinizi olun allah şifa versin

Ben 10 yila yakin yasadim o an cok zor esiniz atak aninda kusma ishal terlemle carpinti hepsini yasiyor olacak ve o an kendini caresiz ölum anini bekler gibi hissedecek nefes alsa dahi almadigini zannedecek size cok gorev dusuyor.. o an bagrip cagra bilir kufur eder sizi yanindan dahi kovar ama sunu bilin bu hareketleri esiniz bilincli yapmiyor kalbiniz kirilmasin o an hasta oldugunu biliyorsunuz zaten.. size tavsiyem o an size sus diyorsa susun konusmayin o an yanimdan git diyorsa gidin yan odaya bunlar asla size zarar verecegi icin degil o kendini caresiz hissettigi icin o an sizin tanik olmanizi istemediginden.. konusurken cok guzel sozler deseniz dahi arada gecen tek bir cumle onun aklina takila bilir atagin o an gecmesini engeller... ve size olucem mi yada sen olucen mi deprem olacak mi gibi sorular sorunca onu rahatlatin onun duymak istedigi cevaplari verin deprem olacak mi diyorsa hayir askim ne depremi nerden geliyo aklina olacak olsa tv ler soyler flaan.. olecekmiyiz gibi sorulara hayir askim sagligimiz yerinde cok sukur grip bile degiliz neden olelim daha ooo cook zamanimiz var ben seni birakip gitmem olmeyecez deyin . Tama olumun zamani yok bunu o da biliyor herkez biliyor ama o an o cumleleri duymak ister... size zarar verirmi diye korkmayin hic korkmayin.. ve xanax su an baslamak icin cok agir bir ilac hanki sehirdesiniz bilmiyorum hanki hastane hangi doktor verdi o ilaci onuda bilmiyorum ama gercekten agir bir ilac surekli kullanilmaz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sunu demeyi unutusum.. o kendini kotu hissettigi zaman siz daha guclu durun karsinda evhamlanmayin sizde heycanlanmayin siz evham yapip heycanlanirsaniz daha cok heycanlandirirsiniz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sanada çok geçmiş olsun canım.. peki tamamen atlatabildin mi ?? bende söylüyorum eşime sen daha önce panik atak olduğunu bilmiyordun kalp krizi mi acaba diye düşünüyordun o yüzden ölüm korkusuna kapılıyordun.. ama artık bunun kalbinle yada başka bir şeyle alakası olmadığını biliyorsun o yüzden daha bilinçli yaklaşman gerek diye.. ama tabi o kadar kolay olmıycak onun için.. dün asansöre binmedi çıkarken ama inerken bindi..neymişde hap atmış etkisini göstermiş olabilir diyor.. saçma aslında kendisini buna inandırmaya çalışıyo sadece...

Atlattım çok şükür. Arada bir korku geliyor ama o sırada başka bir şeylerle uğraşarak aşıyorum. Dilerim eşinizde bir an önce atlatır.

bende iki yıl panik atak tedavisi gördüm. ilk zamanlar çok zor geçti. uyuyabilmek için kısa süre xanax kullandım,sonra 1 yıl kadar lustral bu arada doktor doktor gezmelerim oldu şehir bile değiştirdim ama nafile. ben en dibini gördüm yemek yemiyor tuvalete bile gidemiyordum koşamıyordum düşünün. sonra bir gün yine atakla beraber doktora koştum son nefesimi veriyorum sandım doktor içeri girince çabuk çabuk anlat deyince bozuldum ve ağladım bir sürü ağır ilaçlar verdi işte orası dönüm noktası oldu doktora kızıp ilaçları iade edip tüm korkularımın üzerine gittim. asansöre binmeye başladım,yavaş yavaş denedim oldukça korkum azaldı. ayrıca spor çok işe yaradı eşinizin sevdiği bir uğraş yada hobi varsa onlarla meşgul olsun. ayrıca panik tekrarladığında ikinci ve üçüncüsü daha kolay atllatılıyo. eşiniz ölmekten korkmamayı öğrenmeli,bu arada doktor ilaç verdiyse kullansın tabi ama en büyük destek sizsiniz ona birşey olmadığını anlatın ve sakin olun o zaman o da sakinleşecek.ben ataklarda temiz havada yürüdüm iyi geldi.herşey beyinle alakalı kendisi isterse yenebilir.yanında olun ve güçlü olun lütfen.bizde eşimle aynı durumdayız maddi sorunlar bizi mahvetti ,sevgimiz bitmedi ama bebeğimiz olmuyo doktor geç kalmadan tüp bebeğe gidin diyo ama ücret yüksek

Dedigim gibi. Benim esim ilacsiz iyilestiyse sizin esiniz de iyilesir. Stresten kavgadan uzak durun. Esinize iyi davranin. Sevgi gosterin.

mrb eşiniz ıyılesmıs dednızde ılacsız pekı ona atak geldıgınde neler oluordu hanı hafıfse atlatır ama gırsa ılacsız zor olur dıe dedım bende oleyım ve suan hamıleyım

mrb eşiniz ıyılesmıs dednızde ılacsız pekı ona atak geldıgınde neler oluordu hanı hafıfse atlatır ama gırsa ılacsız zor olur dıe dedım bende oleyım ve suan hamıleyım

Nefesi daraliyormus. Ofkeleniyormus. Etrafindakileri tersliyormus. Ben ölüyorum diyormus. Evden direkt cikmis bilinc disi. Evlenmeden once tabii.

Evlenince sadece nefes sorunu devam etti biraz.

Simdilik iyi bakalim cok sukur. :)

Sizde durumlar nasil?

Ne abartmışsınız ya.
Stresten uzak durmaya çalışsın, içine attıklarıyla yüzleşip kabullenişe geçsin ya da çözüm üretebilip değiştirebilirse değiştirsin.
Zaten kendiliğinden biter gider.
Ben de aylarca yaşadım bunu. Hiç ilaç kullanmadım.
Çünkü yaşamayı öğrenmiştim bununla. Atak zamanının geçici olduğunu bilince daha kontrol edilebilir hale geliyor.
Her şey kocanın elinde yani.
Ama herkes de yüksek farkındalık sahibi olmayabilir. Ben kendi çabalamadıktan sonra ilaçla panik ataktan kurtulana rastlamadım.
Benim gittiğim psikiyatrist ilaç kullanma, kendini telkin etmeye çalış deyip beni motive etmişti. İlaçsız atlattım.
Pskiyatristinizin adi neydi acaba ? Suan panik atak ve anksiyete sorunu yasiyorum ve atlatmak istiyorum bu yuzden ilacin yani sira emdr tedavisine basladim ama ilaci birakmak istiyorum hamile kalmayi planliyorum biraz dozu dusunce ilacin hemen fenalasmaya basliyorum basarabilir miyim?

Pskiyatristinizin adi neydi acaba ? Suan panik atak ve anksiyete sorunu yasiyorum ve atlatmak istiyorum bu yuzden ilacin yani sira emdr tedavisine basladim ama ilaci birakmak istiyorum hamile kalmayi planliyorum biraz dozu dusunce ilacin hemen fenalasmaya basliyorum basarabilir miyim?

Ben tek başıma ilaçsız atlattım. Terapi de almadım. Yazılan ilaçları da kullanmadım.
Çok ama çok zor günler geceler yaşadım fakat direndim. Sabrettim. Dışarı çıktım, iyi şeyler düşünmeye çalıştım. İlk başta hiç işe yaramıyordu bunlar tabii ama sabırla iyiye gittim çok şükür. Deli gibi kalp çarpıntılarım kaldı en son. O da yavaş yavaş azaldı. 6ay gibi bi süre sonra iyi oldum. Benim gibi sabırlı ve çaba harcayan bir yapısı olan herkes atlatır ilaçsız. Çok zor olsa da başarılabiliyor.
Bi de benim zihin konusunda bilgim vardı oldukça. Kendimi yönetebilmek için uygulamalar teknikler araştırırdım. Kişisel gelişim kitaplarından öğrendiğim bilgilerle de aslında her şeyin bizim elimizde olduğuna inancım vardı ve o inançla belki de ilaçsız yaparım diyerek o rezalet günlere katlanmakta direndim. Sizin de öyle bir altyapınız varsa daha kolay olacaktır.

X