Eşime panik atak teşhisi kondu lütfen yardım edin banaa :((

2 yıllık evliyiz 10 aylk bebeğimiz var.. 2 yılın içinde maddi sorunlar yüzünden çok kavga ettik çok yıprandık. birbirimizi severek evlendik halada çok seviyoruz.. çok zor günler geçirdik.. tam her şeyi atlattık bitti derken eşime panik atak teşhisi kondu.. panik atağı duymuştum ama içeriğin bu derece önemli olduğunu bilmiyordum.. eşim sürekli deprem mi oluyor derdi, kalp ağrısı girer nefes alamazdı.. cekup falan yaptırdık her şey temiz. en son bir atak geçirdi kalp ağrısı nefes alamama vücudun uyuşması ölüm korkusu.. bir an önce gideyimde ölmeden eşimi çocuğumu göreyim derdine bile düşmüş :KK43:( doktora gitti panik atak olduğunu söylemiş daha ilk seansta xanax ilacını vermiş. xanax çok tehlikeli bir ilaç bağımlılık yapma durumu var. ben sürekli ağlıyorum eşime belli etmek istemiyorum ama elimde olmuyor çok üzülüyorum. dünde bir tandığımız intihar etmiş daha önce psikolojik sorunlar yaşamış onu duyunca ben daha çok sarsıldım korkmaya başladım.. onun karşısında güclü olmalıyım ama nasıl ?? :KK43:

bu panik atak geçermi geçerse nasıl geçer hap faydalı olurmu eşimi bizi çok yıpratırmı bir gün kendisine yada bize zarar verirmi sorular sorular çok korkuyorum lütfen bna yardımcı olunnnn :KK43:((((

birde eşimin tarafı en ufak bir şeyde eşimi arıyor. kavgada sıkıntıda borç meselelerinde vs vs.. kardeşleri annesi babası sanki eşimden başkası yok.. kayınvalidemi arayıp bundan sonra eşime bir şey aktarmayın olumsuz kendi içinizde çözün sizden olumsuz bir şey geldiği zaman sağlık sorunları yaşıyor diycem.. ama doğrumu yaparım yanlışmı bilmiyorum.. onların derdide yetip artıyor ve eşim bunlarıda kafasına çok takıyor.

bence söyle konuş ailesiyle güzelce. sizin oğlunuz benim kocam dersin. sağlığı için ona anlatmayın dersin

ayrıca bağımlılık yapsa nolcak önemli olan yaşam kalitenizi artırması eşinin iyi olması değilmi. ömür boyu ilaç kullananlar ne yapsın benim gibi

doktor demiş sen yine iyi atlatmışsın.. son atak patlama olmuş sende.. daha kötüsünü yaşayanlarda var kendine zarar vermemişsin.. kendisine zarar veren örnekler vermiş eşime.. oda korktu hayliyle dha bir panik oldu..

nete sakın takılmayın.ben faydasını tabiki gördüm.çok şükür kurtulalı 5 yıl oldu.ilacını aksatmasın.doğru kullansın bide destek alması şart..nefes egsersizleri yapması lazım.psikiyatri bölümü halleder.siz atak anında sakin bi şekilde eşinizin doğru nefes almasını sağlarsanız rahatlar..siz panik olunca olmaz.

inşallah eşimede faydası olur canım yaa inşallah geçer bu günler.. ben daha iyi bir doktor buldum olduğumuz yerde ona gitmesine tavsiye etcem bakalım Rabbim büyük inşallah geçer her şey..

bence söyle konuş ailesiyle güzelce. sizin oğlunuz benim kocam dersin. sağlığı için ona anlatmayın dersin

ayrıca bağımlılık yapsa nolcak önemli olan yaşam kalitenizi artırması eşinin iyi olması değilmi. ömür boyu ilaç kullananlar ne yapsın benim gibi

haklısın canım bende sakin ve güzel bir dille anlatmaya çalışcam.. umarım anlarlar.. karınları ağrısa eşime ararlar benim karnım ağrıyo diye.. yeter artık eşimi geçtim ben bunaldım valla bizim de hurumuz kalmıyor artık

Bende hem panik atak hemde ankisiyete bozuklugu vardı o ilaçlar daha fena yapıyordu kullanmadım. O dönem hayatımda çok problemlerim vardı bi 13 sene önce evli değildim. Fakat Hayatim yoluna girmeye başladıktan sonra bende kendimi pozitif düşünceye çok zorluyor dum çoğunlukla olmuyordu ama az az yol katediyordum ve belki bi 4 5 senemi aldı ama ilaçsız geçirdim benimki hafif değildi genctim tahammül suzdm 2 je intihar girişimi oldu ağırdır yani geçti suan sıkıntım yok çok mutluyum

panık atak tedavı edılebıır bi hastalık
öncelıkle eşin kendıne telkınde bulunmalı,bunu o yapamıyosa sen yap..
bu bir süreç ve geçecek hersey yoluna girecek diye..
ayrıca size düşen görev mümkün oldugu kadar huzur ortamı saglayın,sakin olun,eşinize destek oldugunuzu gösterin..
ve ailesını mutlaka ama mutlaka arayın..
sürekli birilerınden duydugu şikayetler,mızırdanmalar bile onu geriye götürecektır..

ya sevdiginiz insanın burnu kanasa canınız yanarya öyle bir şey işte benimkiside.. eşimi çok seviyorum o yüzden bni çok üzdü bu olayy

ALLAH muhabbetinizi arttırsın inş arkadaşım. siz iyi olun ki hayat arkadaşınıza güç verin. acil şifalar

Ne abartmışsınız ya.
Stresten uzak durmaya çalışsın, içine attıklarıyla yüzleşip kabullenişe geçsin ya da çözüm üretebilip değiştirebilirse değiştirsin.
Zaten kendiliğinden biter gider.
Ben de aylarca yaşadım bunu. Hiç ilaç kullanmadım.
Çünkü yaşamayı öğrenmiştim bununla. Atak zamanının geçici olduğunu bilince daha kontrol edilebilir hale geliyor.
Her şey kocanın elinde yani.
Ama herkes de yüksek farkındalık sahibi olmayabilir. Ben kendi çabalamadıktan sonra ilaçla panik ataktan kurtulana rastlamadım.
Benim gittiğim psikiyatrist ilaç kullanma, kendini telkin etmeye çalış deyip beni motive etmişti. İlaçsız atlattım.

Son düzenleme:
2 yıllık evliyiz 10 aylk bebeğimiz var.. 2 yılın içinde maddi sorunlar yüzünden çok kavga ettik çok yıprandık. birbirimizi severek evlendik halada çok seviyoruz.. çok zor günler geçirdik.. tam her şeyi atlattık bitti derken eşime panik atak teşhisi kondu.. panik atağı duymuştum ama içeriğin bu derece önemli olduğunu bilmiyordum.. eşim sürekli deprem mi oluyor derdi, kalp ağrısı girer nefes alamazdı.. cekup falan yaptırdık her şey temiz. en son bir atak geçirdi kalp ağrısı nefes alamama vücudun uyuşması ölüm korkusu.. bir an önce gideyimde ölmeden eşimi çocuğumu göreyim derdine bile düşmüş :KK43:( doktora gitti panik atak olduğunu söylemiş daha ilk seansta xanax ilacını vermiş. xanax çok tehlikeli bir ilaç bağımlılık yapma durumu var. ben sürekli ağlıyorum eşime belli etmek istemiyorum ama elimde olmuyor çok üzülüyorum. dünde bir tandığımız intihar etmiş daha önce psikolojik sorunlar yaşamış onu duyunca ben daha çok sarsıldım korkmaya başladım.. onun karşısında güclü olmalıyım ama nasıl ?? :KK43:

bu panik atak geçermi geçerse nasıl geçer hap faydalı olurmu eşimi bizi çok yıpratırmı bir gün kendisine yada bize zarar verirmi sorular sorular çok korkuyorum lütfen bna yardımcı olunnnn :KK43:((((

birde eşimin tarafı en ufak bir şeyde eşimi arıyor. kavgada sıkıntıda borç meselelerinde vs vs.. kardeşleri annesi babası sanki eşimden başkası yok.. kayınvalidemi arayıp bundan sonra eşime bir şey aktarmayın olumsuz kendi içinizde çözün sizden olumsuz bir şey geldiği zaman sağlık sorunları yaşıyor diycem.. ama doğrumu yaparım yanlışmı bilmiyorum.. onların derdide yetip artıyor ve eşim bunlarıda kafasına çok takıyor.

Güzelim bende de panik bozukluğu var.Ve klinikte tedavi gördüm.Ama şu an iyiyim çünkü güçlü olabilirim biliyorum.Ama xanax a katılmıyorum bana xanax 'ı kısa süre kullandırdılar.Çünkü xanax hastalığın zorluklarını sana göstermediği için onu kendin iyileştirmeni engelliyor.Onun yerine lustral kullanıyorum zor zamanları da kendim atlatıyorum.Çünkü bu hastalığın zor anlarını gördükçe daha çabuk tedavi oluyorum.Psikiyatr desteği önemli bu konuda en azından kendini nasıl iyileştireceğini öğrenmen gerekiyor ilaçlar sadece yardımcı.2. olarak biz evet stresten çabuk etkileniriz ama inan diğer insanlara göre daha güçlüyüz.İntihar sadece umutsuz anlarda aklımıza gelen bir şeydi.Umudu korudukça ve yüksek tuttukça daha iyi oluyoruz.Ama ben çok ağır bir panik hastası olmama rağmen çok umutluyum ve muytluyum.Korkmayın destekçi olun ve ağlamayın siz her üzüldüğünüzde eşinizde içine atıyor sizi üzmemek için ona destek olmalısınız eğer bu sizi zorluyorsa siz de bir psikologtan destek alın nasıl davranmanız gerektiğiyle ilgili :KK34:

Bu arada ataklarını kontrol etmeyi öğrenmeyen biri ölmek isteyebilir normal.
Ben de tam olarak işin iç yüzünü bilmeden önce kendimi öldürsem mi diye düşünmüştüm.
Dayanılmaz geliyordu ama sonra öğrendim ve alt ettim.
Korkmaya gerek yok bu yüzden.

Panik atak berbat bisey ben 4 senedir bu illetle ugrasiyorum, her an olum korkusu elim nabzimda mesela bi ara kendimi unutuyorum ya etrafimdaki birisine bisey olduysa olucaksa, hamileyimde her dakika en kucuk kipirti agrida noldu bebegime biseymi oldu diye diye heralde sonunda kafayi yiyecem.. ilac kullanmakta istemiyorum hep hipnoterapiyle filan gecistirdim ama bazi durumlarda, yolculuk vs gibi zamanlarda diazepam kullaniyorum. Allah yardimciniz olsun ben kac kere kalp krizi geciriyorum diye acillere gittim berbat bisey insan gercekten kendini oluyormus gibi dusunuyor.

4.yılıma gircem bende anksiyete ve panikliyim korkma öldürmüyor süründürüyor ara ara kalbim ağrıyor nefessiz kalıcam takıntıları ile boğuşacaksınız o kadar ha bide korkmayın lütfen şöyle 6 ay 1 sene sonra eşinde alışacak panik geldi mi kimseyle konuşmadan uzanıp bir köşeye çekilip o yarım saatlik maratonun geçmesini bekleyecek hayat böyle geçip gidecek..bu hastalıkla yaşaması illaki öğreniliyor..geçmiş olsun.

peki xanaxsın faydasını gördünüz mü ?? yaa bende biliyorum ölmiyceni ama onun o sıkıntıları yaşaması bile beni kahrediyo :KK43: nette okuyorum hapla ilgili panik atakla ilgili olumsuz o kadar çok şey varkii.. okudukca daha çok üüzülüyorum :KK43:

kocanın 6 aylık ömrü kalmış sağa sola saldıran şizofrenmiş gibi lanse ediyosun bunları da panikle yapıyosun farkında değilsin arkadaşım...
1-panik atak öldürmez:))))))))))))
2-panik atak korkacağın kadar kötü bi hastalık değil konduramayacağın bir şey yok
3-panik ataklı bir insan hayata gardını almıştır riskleri kabul etmez kontrolcüdür..
sana ve bebeğine bir şey olmasın diye korkar,ölmekten sizin ölmenizden korkar..
ilaçlar bağımlılık yapmaz düzenli ağrı kesici içenlerde hapı bırakınca sıkıntı yaşar buna plasebo diyoruz zaten psikolojik bir etki..
tek dez avantaj ilaçlar kilo yapıyor..bu da hayatın sonu değil korkma sakın :KK34:

kendine zarar verme örneğini veren doktordan uzak dur bence...borderline olanlar da var o özellik bir de şizofrenlerde..panikataklı zarar vermekten ve zarara uğramaktan korkar zaten..

Son düzenleyen: Moderatör:
Panik atak berbat bisey ben 4 senedir bu illetle ugrasiyorum, her an olum korkusu elim nabzimda mesela bi ara kendimi unutuyorum ya etrafimdaki birisine bisey olduysa olucaksa, hamileyimde her dakika en kucuk kipirti agrida noldu bebegime biseymi oldu diye diye heralde sonunda kafayi yiyecem.. ilac kullanmakta istemiyorum hep hipnoterapiyle filan gecistirdim ama bazi durumlarda, yolculuk vs gibi zamanlarda diazepam kullaniyorum. Allah yardimciniz olsun ben kac kere kalp krizi geciriyorum diye acillere gittim berbat bisey insan gercekten kendini oluyormus gibi dusunuyor.

Anksiyete var sizde sanırım. Panik atakta her an korku olmaz çünkü. Atak sırasında aşırı korku olur sadece. Güllük gülistanlık, mutlu mesut olduğunuz bir gün aniden başlayabilir atak.
Her an endişeli halde olmak bambaşka bir olay yani.

Anksiyete var sizde sanırım. Panik atakta her an korku olmaz çünkü. Atak sırasında aşırı korku olur sadece. Güllük gülistanlık, mutlu mesut olduğunuz bir gün aniden başlayabilir atak.
Her an endişeli halde olmak bambaşka bir olay yani.

genel bi anksiyete var zaten panik ataklari o tetikliyor. ilk olarak panik atakla basladi sonra o korku anksiyeteye donustu maalesef :KK43:

genel bi anksiyete var zaten panik ataklari o tetikliyor. ilk olarak panik atakla basladi sonra o korku anksiyeteye donustu maalesef :KK43:

bilirim geçmeyen huzursuz ruh halini iki el göğsünüzde 24 saat nöbet tutar belli aralıklarla panikatağı çağırır bu durum...panikataklı olmak aslında çok iyidir,anksiyeteyi görmeyin yeter..Rabbim düşmanıma vermesin insanın yüzü hiç gülmez mi gülmüyor arkadaş...

Anksiyete panik ataktan bin kat zor. Ben de geçen yaz çektim o acıyı. Zaman içinde geçti. Ama endişelerimden kurtulmama rağmen, kalp çarpıntılarım daha uzun süre devam etmişti. Sonra onlar da geçti. Kişisel gelişim kitapları, eft falan işe yaramıştı bende. İnanç, kendine güven, her şeyin elimizde olduğunu bilmek ve öyle yaşamak işe yarıyor. Bir de Allah de Ötesini Bırak kitabı hayatı akışa bırakabilmeyi sağlıyor. Tavsiye ederim.

Yaşayan biri olarak söylüyorum. Doktorumun bana bu rahatsızlığı anlatış şekli aynen şuydu: Çok fazla içine atmışsın,hep içinde yaşamaya çalışmışsın. Vücut bir süre sonra yaşadıklarını kaldıramamış şimdi bu şekilde tepki veriyor. İyi bir doktor bulun ben bulunduğum şehirde özel bir hastanede bu rahatsızlığı geçiren insanlardan duyduğum bir doktora gittim. Öncelikle geçirdiğim atakların fiziki bir kriz olmadığına tamamen psikolojik olduğuna kendimi inandırdım. Tabi bu biraz zaman aldı. O sırada kişi sağlıklı düşünemiyor malesef ki. İlaç kullandım bir süre,hiç boş kalmadım hep bir şeylerle uğraştım beynimi boşaltmaya çalıştım. Çevremdekiler de anlayışlı davrandılar ve aştım. Benim annemde panik atak hastasıydı onun ki uzun yıllar sürdü ben çok daha kısa bir sürede aştım. Duyunca bile tüğlerim diken diken oluyor Allah düşmanıma yaşatmasın. Şifa diliyorum eşinize. Geçmiş olsun.

Eklemeyi unutmuşum panik atak hastaları ölümden korkarlar zarar görmekten vermekten korkarlar. Eşiniz niye intihar etsin. Size Yanlış anlatılmış bu hastalık.

Son düzenleme:
Benim uvey annemde panik atak var aynen esinizdeki gibi. Babamlar hicbirsey yapamiyor. Hep evdeler, herkes gezip tozarken ailecek onlar hep evde. Herseye panik oluyor, araba yolculugu, hastalik duydugu zaman, olum korkusu vs felan. Her hafta doktordadir kendisi abartmiyorum her hafta. Belki uveyannem bunu gercekten cok abartiyodur oda olabilir ama kardeslerime felan cok uzuluyorum. Biz hepimiz 1 annedeniz babamla uvey annemin cocugu yok. Babam butun gun onunla ugrastigi icin cocuklar cok uzuluyor. Cunki ne gezmeye gidebiliyorlar ne bir eglenceye ne sinemaya hic bir yere cikmiyorlar. Insallah senin esinde boyle degildir yada olmaz yoksa isin zor. Ama dedigim gibi belki uveyanne abarttiiyoda olabilir ilgi cekmek icin. Allah yardimciniz olsun canim insallah esin duzelir.. Bu arada doktor yan etkilerinide soyledimi ilaclarin? aman ha sakin esine soylemesin. Benim uvey anne onlari duyunca dahada beter olmustu..

Valla cnm ozellikle ilaca dikkat edin bnm annemde kullanio o ilaci kendini her koru hissettiginde icmis midesini yikattik anlayamadik intihar zannetti drlar esini sinir stres yapacagi ortamlardan uzaklastiracaksin onunla konus bnm kardesimde panik atakti ona ilaci kullandirmadan rahatsiz oldg ortamdan uzaklastirarak hallettik simdi hicbir sorunu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X