Eşime panik atak teşhisi kondu lütfen yardım edin banaa :((

tarife

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2013
421
3
2 yıllık evliyiz 10 aylk bebeğimiz var.. 2 yılın içinde maddi sorunlar yüzünden çok kavga ettik çok yıprandık. birbirimizi severek evlendik halada çok seviyoruz.. çok zor günler geçirdik.. tam her şeyi atlattık bitti derken eşime panik atak teşhisi kondu.. panik atağı duymuştum ama içeriğin bu derece önemli olduğunu bilmiyordum.. eşim sürekli deprem mi oluyor derdi, kalp ağrısı girer nefes alamazdı.. cekup falan yaptırdık her şey temiz. en son bir atak geçirdi kalp ağrısı nefes alamama vücudun uyuşması ölüm korkusu.. bir an önce gideyimde ölmeden eşimi çocuğumu göreyim derdine bile düşmüş :KK43:( doktora gitti panik atak olduğunu söylemiş daha ilk seansta xanax ilacını vermiş. xanax çok tehlikeli bir ilaç bağımlılık yapma durumu var. ben sürekli ağlıyorum eşime belli etmek istemiyorum ama elimde olmuyor çok üzülüyorum. dünde bir tandığımız intihar etmiş daha önce psikolojik sorunlar yaşamış onu duyunca ben daha çok sarsıldım korkmaya başladım.. onun karşısında güclü olmalıyım ama nasıl ?? :KK43:

bu panik atak geçermi geçerse nasıl geçer hap faydalı olurmu eşimi bizi çok yıpratırmı bir gün kendisine yada bize zarar verirmi sorular sorular çok korkuyorum lütfen bna yardımcı olunnnn :KK43:((((

birde eşimin tarafı en ufak bir şeyde eşimi arıyor. kavgada sıkıntıda borç meselelerinde vs vs.. kardeşleri annesi babası sanki eşimden başkası yok.. kayınvalidemi arayıp bundan sonra eşime bir şey aktarmayın olumsuz kendi içinizde çözün sizden olumsuz bir şey geldiği zaman sağlık sorunları yaşıyor diycem.. ama doğrumu yaparım yanlışmı bilmiyorum.. onların derdide yetip artıyor ve eşim bunlarıda kafasına çok takıyor.

Son düzenleme:
Ben 9 senedir panik atak hastasıyım size zarar vermez tabiki aksine size bişey olmasından ölesiye korkar kendiside ölümden korkar zaten emzirdiğim için ilaç kullanamıyorum ama bende baslıcam tedaviye

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

peki 9 senede tedavi için neler yaptınız ? bu illeti atlatmanın yolu yok mu ?

2 yıllık evliyiz 10 aylk bebeğimiz var.. 2 yılın içinde maddi sorunlar yüzünden çok kavga ettik çok yıprandık. birbirimizi severek evlendik halada çok seviyoruz.. çok zor günler geçirdik.. tam her şeyi atlattık bitti derken eşime panik atak teşhisi kondu.. panik atağı duymuştum ama içeriğin bu derece önemli olduğunu bilmiyordum.. eşim sürekli deprem mi oluyor derdi, kalp ağrısı girer nefes alamazdı.. cekup falan yaptırdık her şey temiz. en son bir atak geçirdi kalp ağrısı nefes alamama vücudun uyuşması ölüm korkusu.. bir an önce gideyimde ölmeden eşimi çocuğumu göreyim derdine bile düşmüş :KK43:( doktora gitti panik atak olduğunu söylemiş daha ilk seansta xanax ilacını vermiş. xanax çok tehlikeli bir ilaç bağımlılık yapma durumu var. ben sürekli ağlıyorum eşime belli etmek istemiyorum ama elimde olmuyor çok üzülüyorum. dünde bir tandığımız intihar etmiş daha önce psikolojik sorunlar yaşamış onu duyunca ben daha çok sarsıldım korkmaya başladım.. onun karşısında güclü olmalıyım ama nasıl ?? :KK43:

bu panik atak geçermi geçerse nasıl geçer hap faydalı olurmu eşimi bizi çok yıpratırmı bir gün kendisine yada bize zarar verirmi sorular sorular çok korkuyorum lütfen bna yardımcı olunnnn :KK43:((((

şizofrenle karışturdınız heralde :KK4:

Benim esim de atak hastasi. 2 yildir evliyiz. Evliyken sadece nefesi sıkıştı. Su an gecti gibi bi sey. Cunku ben eşime yumusak davraniyorum. Iyi anlasiyoruz. Her zaman der: senin sayende hastaligim iyilesti diye. Esinize destek olun. Iyi davranin. Ezilin demiyorum, sefkatli olun, yumusak olun.

Kavga gurultu atagi tetikler.

Son düzenleme:
genelde nefes egzersizleriyle frenlemeye çalıştım o zamanlar yeterli geliyodu ama şu dönem zor zamanlar geçirdim geçiriyorum 8 aylık hamile iken babamı kaybettim batmanda ailemden uzaktayim vs vs.

💕01.01.04 Canım
10.04.14 Canımın canı 💕

şizofrenle karışturdınız heralde :KK4:

şizofren olduğunu sanmam.. çünkü ona dair hiç bir belirti olmadı şimdiye kadar.. deprem hissi de başdönmelerinden kaynaklanıyor.. panik atağın belirtileri arasında var çünkü baş dönmesi nefes alamama uyuşukluk kalp ağrısı ölüm korkusu

xanax bende kullandım.eğer doktorun verdiği dozda kullanırsa rahatlar.bağımlılık yaptığı doğru ama yavaş yavaş dozunu azaltıp öyle bırakacak.bu konuda doktor tavsiyesiene mutlaka uyun.panik atak içinde korkmayın..bende ölmedim panik ataktan başkasıda ölmedi.rabbim şifalar versin.düzelicek eli mahkum..

şizofren olduğunu sanmam.. çünkü ona dair hiç bir belirti olmadı şimdiye kadar.. deprem hissi de başdönmelerinden kaynaklanıyor.. panik atağın belirtileri arasında var çünkü baş dönmesi nefes alamama uyuşukluk kalp ağrısı ölüm korkusu

şizofren olmadıgı zaten belli de öyle bir yazmışsınız ki okuyan kocası şizofren çıktı sanar, yazık adama birasz sakin olun sizin bu tavırlarınız onu daha çok hasta edecek ayrıca panik atak ilaçlarının bağımlılık yaptıgını sanmıyorum çok abartıyorsunuz

Benim esim de atak hastasi. 2 yildir evliyiz. Evliyken sadece nefesi sıkıştı. Su an gecti gibi bi sey. Cunku ben eşime yumusak davraniyorum. Iyi anlasiyoruz. Her zaman der: senin sayende hastaligim iyilesti diye. Esinize destek olun. Iyi davranin. Ezilin demiyorum, sefkatli olun, yumusak olun.

Kavga gurultu atagi tetikler.

daha önce yoktu eşimde son zamanlarda belirdi.. ve sebebi kavgalar sıkıntılar buda beni kahrediyo.. ona konduramıyorum.. hap kullanmaya başladı ama bağımlılık yapmasından korkuyorum onunda...

tatlım bir sakin ol yaaa,korkma geçicek...benim eşim de panik atak hastası 3 yıldır ilaç kullanıyor,yazdıklarının hepsini ve fazlasını defalarca yaşamıştık,tedaviye başlayınca hepsi geçti,ayrıca antidepresanların hepsi bağımlılık yapar ve hepsinin yan etkisinde intihara eğilim diye yazar,ama sen bunları unut,allah beterinden saklasın

şizofren olmadıgı zaten belli de öyle bir yazmışsınız ki okuyan kocası şizofren çıktı sanar, yazık adama birasz sakin olun sizin bu tavırlarınız onu daha çok hasta edecek ayrıca panik atak ilaçlarının bağımlılık yaptıgını sanmıyorum çok abartıyorsunuz

yaa yaşanan sıkıntılardan sonra ortaya çıkması beni çook üzdü.. sevdiğiniz insana konduramıyorsunuz... onun o durumlara düşmesi beni çok üzdü :KK43:

daha önce yoktu eşimde son zamanlarda belirdi.. ve sebebi kavgalar sıkıntılar buda beni kahrediyo.. ona konduramıyorum.. hap kullanmaya başladı ama bağımlılık yapmasından korkuyorum onunda...

Dedigim gibi. Benim esim ilacsiz iyilestiyse sizin esiniz de iyilesir. Stresten kavgadan uzak durun. Esinize iyi davranin. Sevgi gosterin.

xanax bende kullandım.eğer doktorun verdiği dozda kullanırsa rahatlar.bağımlılık yaptığı doğru ama yavaş yavaş dozunu azaltıp öyle bırakacak.bu konuda doktor tavsiyesiene mutlaka uyun.panik atak içinde korkmayın..bende ölmedim panik ataktan başkasıda ölmedi.rabbim şifalar versin.düzelicek eli mahkum..

peki xanaxsın faydasını gördünüz mü ?? yaa bende biliyorum ölmiyceni ama onun o sıkıntıları yaşaması bile beni kahrediyo :KK43: nette okuyorum hapla ilgili panik atakla ilgili olumsuz o kadar çok şey varkii.. okudukca daha çok üüzülüyorum :KK43:

arkadaşım öyle bir anlatmışsın ki sanki dermansız bir hastalık. ülkemizin büyük bir çoğunluğu panik atak :) stres yapma. :KK9::KK9::KK9:

sakinlik ve huzura ihtiyacınız var :KK34: öyle ol ki eşine de yansıtabil.

benim kv de ve eşimde de kısmı şekilde var
kv dem 8 yıldır falan ilaç kullanıyor
yarım doza indirdi ama hala çok korkuyor:KK43:
eşime gelince onu telkin edip hiç bişeyin yok diyorum
şimdilik iyi inş böyle devam eder...

arkadaşım öyle bir anlatmışsın ki sanki dermansız bir hastalık. ülkemizin büyük bir çoğunluğu panik atak :) stres yapma. :KK9::KK9::KK9:

sakinlik ve huzura ihtiyacınız var :KK34: öyle ol ki eşine de yansıtabil.

ya sevdiginiz insanın burnu kanasa canınız yanarya öyle bir şey işte benimkiside.. eşimi çok seviyorum o yüzden bni çok üzdü bu olayy

peki xanaxsın faydasını gördünüz mü ?? yaa bende biliyorum ölmiyceni ama onun o sıkıntıları yaşaması bile beni kahrediyo :KK43: nette okuyorum hapla ilgili panik atakla ilgili olumsuz o kadar çok şey varkii.. okudukca daha çok üüzülüyorum :KK43:

nete sakın takılmayın.ben faydasını tabiki gördüm.çok şükür kurtulalı 5 yıl oldu.ilacını aksatmasın.doğru kullansın bide destek alması şart..nefes egsersizleri yapması lazım.psikiyatri bölümü halleder.siz atak anında sakin bi şekilde eşinizin doğru nefes almasını sağlarsanız rahatlar..siz panik olunca olmaz.

benim kv de ve eşimde de kısmı şekilde var
kv dem 8 yıldır falan ilaç kullanıyor
yarım doza indirdi ama hala çok korkuyor:KK43:
eşime gelince onu telkin edip hiç bişeyin yok diyorum
şimdilik iyi inş böyle devam eder...

inşallah hep iyi olur canım.. inşallah bizde atlatırız bu durumları..

X