Esime sinir oldum

Keşke en başta “hayır deseydi” bu konuda haklısınız.
Baştan tamam deyip şimdi hayır demesi hiç olmamış.

En başta “hayır” deseydi tepkiniz ne olurdu? Tepkinizden çekinmiş olabilir mi?

Hayir, ondan öncede de 2 haftaya yakın izinliydi, yeteri kadar zamani vardi. Simdide geriye birkaç günü kaldı.
Evlenince öncelikli ailemiz çekirdek ailemiz oluyor.Adam evinde sakince kutlamak istiyor belki de,neden bu kadar darlıyorsunuz ki?Daha yeni evlisiniz üstelik,baş başa geçirmeniz çok daha mantıklı.

Keşke en başta “hayır deseydi” bu konuda haklısınız.
Baştan tamam deyip şimdi hayır demesi hiç olmamış.

En başta “hayır” deseydi tepkiniz ne olurdu? Tepkinizden çekinmiş olabilir mi?
Sanmıyorum, herseyi rahat rahat konuşuruz yani simdiye kadar hic büyük bir tartismamiz olmadi. Benden cekindigini düşünmüyorum.

Evet basta gitmeye meyilliydim ama kalacağım evde. Burdaki fikir alisverisi iyi oldu.

Bencede kalin. Daha yeni evlisiniz. Bazi seyleri yasayarak tecrübe ederek oturtduyoruz. Yeri geldiginde sakin tekrar konusursunuz konuyu. Benim esim de cok yogun calisiyor son aylarda. Bos zaman yakalasam bende birakmiyorum :KK70: Güzel bir aksam gecirin beraber ❤

Ben, son anda bir sürpriz yapıp yıl sonunu eşimle geçirerek mutlu ederdim onu. Zaten her yıl sonunu ailenizle geçiriyormuşsunuz; eşinizle geçirin bir yılı da. Aileme de durumu anlatırdım. Zaten birkaç gün boş zamanı olacakmış, o boş günlerde aile ziyareti ile telafi ederdim. 🦋
Ya sorun orda değil biliyor musun? Ben bu aksami esimle de geçiririm seve seve, film izleriz, çips yeriz, hic sorun degil. Tek sorun sonradan caymasi. Aileme karsi mahcup hissediyorum, keske daha önceden belirtseydi.

Esiniz hakli, seninle bas basa gecirmek istiyorum demis, o zaman annenlerle olan programi iptal etmeniz lazimdi, siz de evde esinizle kalmaliydiniz.

Neden eşinizle başbaşa geçirmek istemediniz?
Eşiniz ailenizle yılbaşı geçirmek istememiş, kibarca işim var yalanını uydurmuş.
Yılbaşında da aile ile olmayiverin bisey olmaz. Çok aileci gibi geldiniz, eşiniz sıkılma sinyallerini veriyor

Selam kizlar,

simdiden hepinize mutlu, huzurlu, sağlıklı ve bereketli yeni bir yil dilerim. Bu konuyu hem sinririmi kanalize etmek hemde fikir almak icin aciyorum. Basta bir kac detay aktarıyorum: 1 yila yakin evliyim, ailemden cokta uzak olmayan baska bir sehirde kaliyorum. Esimin ailesi yurtdisinda, evcimen biri ve Allahtan da ailemle güzel anlaşıyorlar. Kendisi yogun çalışan biri, teknik alanda doktorasini yapiyor ve zaman zaman projeleri oluyor. Herneyse, biz yil başımızı hep ailecek geciririz, bundan da esimin haberi var tabii ki, bu aksami annemgilde gecirecegimiz belliydi. Fakat en son konuyu açtığımda gelemeyecegini, islerinin oldugunu, oyalandigi icin islerinin birkitigini ve onları halletmesi gerektigini söyledi. Izinliydi, yoğun olduğunu biliyorum fakat yeteri kadar vakti de vardi. Basta ben bu aksami seninle yanliz basina gecirmek istiyorum demisti fakat simdi dedigi "sen git yil basini ailenle geçir". Yani siz sinir olmaz misiniz bu durumda? Yeteri kadar vaktin vardi, simdi mi aklina geldi isinin oldugu demezler mi insana? Sitem ettim fakat trip atmadim, çocukça buldugum için. Sadece ailemin cok hazirlik yaptigini ve senide aralarinda görmek istedigini falan da söyledim, biraz vicdanina oynamak istedim. Aslinda konuyu oldugundan fazla büyütmek istemiyorum, sadece hayal kırıklığına ugradim sanirim. Insanlar kalkıp zahmete giriyor ve ailem diye demiyorum gerçekten yedirmesini icirmesini seven insanlar. Eşimi de kendi oglu gibi görürler, kendisi de hakeza öyle. Ama bu yaptığı cok ayip geliyor. Daha 3 4 bos günü olacak, o esnada da halledebilir halledebildigi kadarini. Acikcasi ben bu geceyi ailemle geçirmeyi düşünüyor ve hatta kalmayi da planliyorum. Siz olsaniz napardiniz? Gider miydiniz kalir miydiniz? Cevaplar için simdiden teşekkürler.
Sizin ailenize gitmenize karışsaydı haklısınız derdim. Evet ailecek güzel olur kutlamak aslında bi yıl sizin ailenizde bi yıl onların ailesiyle olabilir kimse kırılmazda ama siz şimdi kızıp zorlasanız da bu sefer ortamın huzurunu bozar gereksiz bi negatif ortam oluşur boşverin.

Ben sizden baştan da söylense sorun çıkaracak, alınacak bir hava aldım. Adam da cesaret edememiş bence, ama o kadar canı istememiş ki bahane uydurmuş.

Bir de aileye sonradan giren gelin ve damatlara “biz her yıl x, y yaparız” dayatmalarını hiç doğru bulmuyorum. Siz yapıyorsunuz diye o da yapmak zorunda değil ki. Cümleler böyle kurulunca karşınızdaki de bir anda hayır diyemiyor.

Neden eşinizle başbaşa geçirmek istemediniz?
Eşiniz ailenizle yılbaşı geçirmek istememiş, kibarca işim var yalanını uydurmuş.
Yılbaşında da aile ile olmayiverin bisey olmaz. Çok aileci gibi geldiniz, eşiniz sıkılma sinyallerini veriyor
Yok cidden isi var, calisma odasinda zaten bi kac saattir. Ailemle baglarim kuvvetlidir şükür ama her haftasonu hadi gidelim diye diretmem asla. Yilbasinin yeri evet biraz ayridir fakat esim bu fikre bastan hayir deseydi tamam gitmeyelim derdim.

Sizin ailenize gitmenize karışsaydı haklısınız derdim. Evet ailecek güzel olur kutlamak aslında bi yıl sizin ailenizde bi yıl onların ailesiyle olabilir kimse kırılmazda ama siz şimdi kızıp zorlasanız da bu sefer ortamın huzurunu bozar gereksiz bi negatif ortam oluşur boşverin.
Zorlamiyorum canim, suan çalışma odasinda, cayini meyvesini hazir ettim. Bu sebepten dolayi kavga etmem. Sadece keske ilk bastan gitmek istediğini belirtseydi.

Ya sorun orda değil biliyor musun? Ben bu aksami esimle de geçiririm seve seve, film izleriz, çips yeriz, hic sorun degil. Tek sorun sonradan caymasi. Aileme karsi mahcup hissediyorum, keske daha önceden belirtseydi.
....yapardım sorun değil demişsiniz ya bana çok yanlış geldi bu bakış açısı. 'Sorun değil' olmamalı zaten ilk başta sizin basbasa geçirmek istemeniz daha doğru olurdu. Eşim gelip böyle bir teklifte bulunsa inanılmaz bozulurum, aileniz düşünmese bile sizin düşünmeniz gerekirdi. Baştan kabalık olmasın diye evet demiş ama zaten hiç istememiş, kim ister yani? Yani gerçekten aileniz çok iyi de olsa eşinizin ilk yılbaşını ailenizle geçirmeye hevesli olduğunu düşündünüz mü? Insan en fazla tahammül eder, kimse güle oynaya istemez.

Ben olsam esimle basbasa kalmak isterdim zaten yeni evli sayılırsınız bu zamana kadar ailenizle gecirmissiniz bu yılda eşinizle kalın zaten eşinizde ilk önce bunu belirtmiş ailenize uygun bir dille gidemeyeceğinizi söyleyin anlayışla karşılarlar bence

Ben olsam esimle basbasa kalmak isterdim zaten yeni evli sayılırsınız bu zamana kadar ailenizle gecirmissiniz bu yılda eşinizle kalın zaten eşinizde ilk önce bunu belirtmiş ailenize uygun bir dille gidemeyeceğinizi söyleyin anlayışla karşılarlar bence
Öyle yaptım zaten, teşekkürler fikriniz için. Aksama güzel bir menü hazırlayıp, güzel bir film açacağız inşallah.

Eşiniz sizinle yılbaşı geçirmek istemiş. Siz hiç bu durumu dikkate almamışsınız.Ailenizle plan yapınca işim var demiş.

Esiniz hani calisacakti o yuzden ailenize gelemiyordu, siz bu aksam evde kalirsaniz calismayacak miymis?

Eger boyleyse ve ailenizle vakit gecirmemek icin calismayi bahane ettiyse, bu aksam degil ama baska bir gun uygun zamanda bahane sunmasina gerek olmadigini, eger ailemle vakit gecirmek istemedigi durumlar olursa acikca basbasa kalalim demesini isteyin derim. Ben sahsi fikrim olarak hoslanmiyorum istenmeyen ortama girilmemek icin bahaneler sunulmasindan.

Esiniz hani calisacakti o yuzden ailenize gelemiyordu, siz bu aksam evde kalirsaniz calismayacak miymis?

Eger boyleyse ve ailenizle vakit gecirmemek icin calismayi bahane ettiyse, bu aksam degil ama baska bir gun uygun zamanda bahane sunmasina gerek olmadigini, eger ailemle vakit gecirmek istemedigi durumlar olursa acikca basbasa kalalim demesini isteyin derim. Ben sahsi fikrim olarak hoslanmiyorum istenmeyen ortama girilmemek icin bahaneler sunulmasindan.
Saatlerdir calisma odasinda zaten, yani bahanesi degildi calismak. Dedigim gibi sadece sonradan caymasi beni sinir etti. Bende başta söz verip akabinde sözde durulmamasini sevmiyorum, özel bir durum olmadığı sürece. Bunu kendine ne söyledim güzel bir dille. Olan oldu artik, aksamin tadini cikarmaya bakacagim.

Tüm yılı beraber geçiriyorsunuz, yılbaşında baş başa olmasanız ne oluyor bilmiyorum. İkinize ait evlilik yıl dönümü gibi bir gün değil neticede bugün. Yorumlarda da sürekli bir baş başlıktan bahsedilmiş. Kimse doymuyor herhalde eşiyle tek geçirdiği vakitlere.

Eşinizin niyeti tek geçirmekse baştan söyleyebilirdi bunu. Yok gerçekten iş güçten ötürüyse, ayrıca birşey yapacak vaktiniz olmayacaktır yine herhalde.

şöyle şöyle bir planımız var, ne dersin
Kimle yaptınız plan, eşinize plan yaptıktan sonra söylemenin sormanın ne anlamı var? Çoğumuza yanlış geldi, fikrimizi de söyleyemiyoruz hemen atar gider.

Adam sizi hevesli görüp kırmak istememiş, hayır derse yanlış anlaşılır diye çekinmiş olabilir. Hala da tutturuyorsunuz ille de gideceğim diye. Hayır gitmeyelim derse ısrar edeceğinizi biliyordur ki öyle de olmuş.
Belki o da sizden incelik bekliyor, boşver gitmeyelim, ilk yılbaşımız baş başa kutlarız demenizi istiyor. Ailem yedirmeyi içirmeyi iyi bilir ne demek? Eşinize de böyle söylediyseniz alınmıştır.

X