Esime sinir oldum

Kimle yaptınız plan, eşinize plan yaptıktan sonra söylemenin sormanın ne anlamı var? Çoğumuza yanlış geldi, fikrimizi de söyleyemiyoruz hemen atar gider.

Adam sizi hevesli görüp kırmak istememiş, hayır derse yanlış anlaşılır diye çekinmiş olabilir. Hala da tutturuyorsunuz ille de gideceğim diye. Hayır gitmeyelim derse ısrar edeceğinizi biliyordur ki öyle de olmuş.
Belki o da sizden incelik bekliyor, boşver gitmeyelim, ilk yılbaşımız baş başa kutlarız demenizi istiyor. Ailem yedirmeyi içirmeyi iyi bilir ne demek? Eşinize de böyle söylediyseniz alınmıştır.
Keske sonuna kadar okusaydiniz, hic canınızı sıkmaya degmezdi. Esime yansitmamak icin buraya yazıyorum zaten, ona kirici birsey niye söyleyeyim.

Tüm yılı beraber geçiriyorsunuz, yılbaşında baş başa olmasanız ne oluyor bilmiyorum. İkinize ait evlilik yıl dönümü gibi bir gün değil neticede bugün. Yorumlarda da sürekli bir baş başlıktan bahsedilmiş. Kimse doymuyor herhalde eşiyle tek geçirdiği vakitlere.

Eşinizin niyeti tek geçirmekse baştan söyleyebilirdi bunu. Yok gerçekten iş güçten ötürüyse, ayrıca birşey yapacak vaktiniz olmayacaktır yine herhalde.
Yok aksama beraberiz, suan calismakta. Evet sanirim niyeti beraber gecirmekti, bastan belirtmedigi icin kırıldım ama oldu bitti artik. Genelde seffaf birisidir, herseyini anlatir bana, fakat konuda isteğini sonradan belirtmiş oldu, saglik olsun artik.

Bence konuya illa aile olayı bakilmamasi gerekiyor.
Arkadaşlar da olabilir di yani son an iptal edilmesini sinir olmuş konu sahibi.Bende olurdum.
Şimdi evde yapmak için hazirliğim yoktur,yani ne anladık evdeki iki çerez ve kös kös oturmaktan.
Biz uzun yıllar evliyiz ama bende bunaliyorum böyle günleri yalnız geçirmeye .
Bunda dolayı evde soğuk rüzgarlar esiyor.

Şu durum tam tersi olsa erkek ailesinde geçirilmek istense olay çıkardı. Zaten kadın ailesi hep çok iyi ,bonkör ,tatlı oluyor ne hikmetse. Erkekler de kendi aileleri için böyle düşünüyor da işte dile getiremiyor.

Bunu daha yeni söyledi. Ondan önce annemgile gitmeyi okeylemisti, bende aileme bunu böyle bildirmistim. Basta istegini belirtseydi zaten gelemeyecegimizi bildirdim. Annemde evhamli biraz, yanlis anlayabilir ama idare edeceğim artık.
Devlet protokolü mübarek
Ne var bunda ya anne biz vazgeçtik yılbaşında başbaşa olacaz yarın size gelecez iyi yıllar öptüm, bu kadar ya
İdare edilecek birşey yok ki, ayyy kızım yoksa bir sorun mu var diyecek sizde yok ya ne sorunu karı-koca kutlama yapacaz diyeceksiniz

Selam kizlar,

simdiden hepinize mutlu, huzurlu, sağlıklı ve bereketli yeni bir yil dilerim. Bu konuyu hem sinririmi kanalize etmek hemde fikir almak icin aciyorum. Basta bir kac detay aktarıyorum: 1 yila yakin evliyim, ailemden cokta uzak olmayan baska bir sehirde kaliyorum. Esimin ailesi yurtdisinda, evcimen biri ve Allahtan da ailemle güzel anlaşıyorlar. Kendisi yogun çalışan biri, teknik alanda doktorasini yapiyor ve zaman zaman projeleri oluyor. Herneyse, biz yil başımızı hep ailecek geciririz, bundan da esimin haberi var tabii ki, bu aksami annemgilde gecirecegimiz belliydi. Fakat en son konuyu açtığımda gelemeyecegini, islerinin oldugunu, oyalandigi icin islerinin birkitigini ve onları halletmesi gerektigini söyledi. Izinliydi, yoğun olduğunu biliyorum fakat yeteri kadar vakti de vardi. Basta ben bu aksami seninle yanliz basina gecirmek istiyorum demisti fakat simdi dedigi "sen git yil basini ailenle geçir". Yani siz sinir olmaz misiniz bu durumda? Yeteri kadar vaktin vardi, simdi mi aklina geldi isinin oldugu demezler mi insana? Sitem ettim fakat trip atmadim, çocukça buldugum için. Sadece ailemin cok hazirlik yaptigini ve senide aralarinda görmek istedigini falan da söyledim, biraz vicdanina oynamak istedim. Aslinda konuyu oldugundan fazla büyütmek istemiyorum, sadece hayal kırıklığına ugradim sanirim. Insanlar kalkıp zahmete giriyor ve ailem diye demiyorum gerçekten yedirmesini icirmesini seven insanlar. Eşimi de kendi oglu gibi görürler, kendisi de hakeza öyle. Ama bu yaptığı cok ayip geliyor. Daha 3 4 bos günü olacak, o esnada da halledebilir halledebildigi kadarini. Acikcasi ben bu geceyi ailemle geçirmeyi düşünüyor ve hatta kalmayi da planliyorum. Siz olsaniz napardiniz? Gider miydiniz kalir miydiniz? Cevaplar için simdiden teşekkürler.
Çoğu kişi yeni yıla eşinizle baş başa girmenizin daha düşünceli ve kendi seçip kurduğunuz ailenize (yani eşinize) değer veren bir davranış olduğunu belirtmiş. Eşiniz ailenizi ne kadar sevip saysa da sizin gibi doğduğundan beri tanıdığı, yanlarında sizin kadar rahat edebileceği insanlar değiller bu nedenle onlarla yeni yıla girmek istememiş olabilir, anlayışla karşılayabileceğiniz bir şey bu. Sizin ailenizle vakit geçirme isteğinizi anlamakla birlikte eşinizin ve hatta sizin rahat edememe ihtimaline en basit örneği yeni yıla birbirinizi öperek girebilir misiniz ailenizin yanında diye sorarak verebilirim. Eşinizle yani yıla girmek için hiç mi hayaliniz yok hep ailenizden bahsetmişsiniz.

Benim gibi olmanıza gerek yok ama ben de ailemden 1,5 saat uzaklıkta yaşıyorum, ben de 6 aylık evliyim ve yeni yıla tüm aile toplu girerdik ailemle yaşarken. Eşim hekim ve bu gece nöbetçi yani yarın sabah eve gelecek. Annemlere gitmemi kendi bile önerdi yeni yıla yalnız girmeyeyim diye ama sabah yılın ilk gününü onunla geçirmek istediğim için gitmedim, belki hastaneye yanına giderim, bana vakit ayıramasa bile aynı odada oluruz diye düşündüm. Sonra sizin eşinizle olma imkanınız varken olmamanızı garipsedim (adam çalışıyor olsa bile gidip yanına oturabilirsiniz) çünkü kendi eşim bu gece evimizde olamayacağı için üzgünüm. Geceyi anne babanızla geçirmek istemeniz eşiniz incinse de incinmese de incitici ve biraz düşüncesizce. Sizin eş ilişkiniz böyle ise size kalmış ama her yoruma savunmacı bir tavırla cevap vermeniz bununla barışık olmadığınızı düşündürüyor.

Sizin asıl sorunuz olan eşinizin son anda gelemeyeceğini söylemesine gelirsek, son anda söylenmesi çok şık olmamış ama ailenizin anlayışla karşılayabileceği bir şey olmalı bu. Adam gelmek istemeyip son ana dek sizden "evimizde baş başa romantik vakit geçirelim" gibi bir şey beklemiş olabilir, başka plan yapmış olabilir, vs. vs. vs. Bunların hepsi speküleasyon, bilemeyiz. Eşiniz size neden gelemeyeceğini söylemiş, işlerim yetişmiyor demiş. Eşinizin bu sözüne inanmak yerine bura hiç tanımadığınız insanların yorumlarına mı güveneceksiniz? Aklınıza yatmayan, kafanızı karıştıran şeyleri evlendiğiniz adama sormak yerine buradaki kadınlara mı soruyorsunuz? Eşiniz size bundan önce bin yalan söylemiş olsa, bu konuda da sorduğunuz halde düzgün cevap vermese bizlere sormanızı anlarım ama öyle bir durum da yok gibi. Sanki haklı olduğunuzu duymak için buraya yazmış da istediğiniz yanıtı bulamamış gibisiniz, duymak istemediğiniz hiçbir yorumu kabul etmediğinizi gözlemledim.

Anneniz evhamlı ve kirilgan biri demek . Niyeyse bu özel gunleru geçirmek isteyen ailelerin hep anneleri evhamlı ve alıngan oluyor. Karşı tarafa sürekli biz sunu şunu beraber geçiririz sende buna katilacaksin tarzı sözde "zorla " olmayan ültimatom veriliyor . Bu şekilde evlilik olmaz ama sizin aileniz için hep birlikte geçirmek olabilir ama artık sizin kendi kurduğunuz bir aile var

Selam kizlar,

simdiden hepinize mutlu, huzurlu, sağlıklı ve bereketli yeni bir yil dilerim. Bu konuyu hem sinririmi kanalize etmek hemde fikir almak icin aciyorum. Basta bir kac detay aktarıyorum: 1 yila yakin evliyim, ailemden cokta uzak olmayan baska bir sehirde kaliyorum. Esimin ailesi yurtdisinda, evcimen biri ve Allahtan da ailemle güzel anlaşıyorlar. Kendisi yogun çalışan biri, teknik alanda doktorasini yapiyor ve zaman zaman projeleri oluyor. Herneyse, biz yil başımızı hep ailecek geciririz, bundan da esimin haberi var tabii ki, bu aksami annemgilde gecirecegimiz belliydi. Fakat en son konuyu açtığımda gelemeyecegini, islerinin oldugunu, oyalandigi icin islerinin birkitigini ve onları halletmesi gerektigini söyledi. Izinliydi, yoğun olduğunu biliyorum fakat yeteri kadar vakti de vardi. Basta ben bu aksami seninle yanliz basina gecirmek istiyorum demisti fakat simdi dedigi "sen git yil basini ailenle geçir". Yani siz sinir olmaz misiniz bu durumda? Yeteri kadar vaktin vardi, simdi mi aklina geldi isinin oldugu demezler mi insana? Sitem ettim fakat trip atmadim, çocukça buldugum için. Sadece ailemin cok hazirlik yaptigini ve senide aralarinda görmek istedigini falan da söyledim, biraz vicdanina oynamak istedim. Aslinda konuyu oldugundan fazla büyütmek istemiyorum, sadece hayal kırıklığına ugradim sanirim. Insanlar kalkıp zahmete giriyor ve ailem diye demiyorum gerçekten yedirmesini icirmesini seven insanlar. Eşimi de kendi oglu gibi görürler, kendisi de hakeza öyle. Ama bu yaptığı cok ayip geliyor. Daha 3 4 bos günü olacak, o esnada da halledebilir halledebildigi kadarini. Acikcasi ben bu geceyi ailemle geçirmeyi düşünüyor ve hatta kalmayi da planliyorum. Siz olsaniz napardiniz? Gider miydiniz kalir miydiniz? Cevaplar için simdiden teşekkürler.
Eşiniz haklı.

Selam kizlar,

Ayni sekilde yilbasina onun ailesi ne kadar iyi olursa olsun girmek ister miydiniz? Kendinize durust olun. Ben de sahsen evimde esimle cocugumla basbasa olmak isterim. Ve her seferinde kayinaileye gitmekte istemem. Hic kimse istemez. Bunun iyilikle alakasi yok. Ayni sekilde esiniz ailesiyle girmek isteseydi yilbasina oraya gidelim, yanlarinda olalim, hazirlik yaptilar ayip olur deseydi bence gitmek istemezdiniz. Gelmek istemedigi ivin ve siz kirilmayin diye isim var demis. Yerinizde olsam hazirligimi evde yapar esimle beraber gecirirdim bu aksami. :)

Keske sonuna kadar okusaydiniz, hic canınızı sıkmaya degmezdi. Esime yansitmamak icin buraya yazıyorum zaten, ona kirici birsey niye söyleyeyim.
Benim canım sıkılmaz merak etmeyin. Size bir tavsiye; flört etmiyorsunuz çıkmıyorsunuz, eşim dediğiniz adamla hayatınızı birleştirmişsiniz. Bazen halden anlamak gerekiyor. Ne var canım biz hep ailecek kutlarız deyip adama "biz" ve "sen" olarak hissettirmişsiniz. Başından sordum evet dedi yazdınız ama zaten yapılmış plana katılır mısın diye sormuşsunuz. O kadar net biz hep böyle kutlarız derseniz adam da sizi kırmamak için evet der. Planı eşinizle yapıp sonra ailenize bildirseydiniz belki de gelirdi.

Selam kizlar,

İlk yılbaşını bari eşinle baş başa geçirseydin bu kadar ailesine meraklı olanlar evlenmesin ya ben eşine hak verdim ne kadar seversem seveyim eşimle yalnız olmak isterim

Yok cidden isi var, calisma odasinda zaten bi kac saattir. Ailemle baglarim kuvvetlidir şükür ama her haftasonu hadi gidelim diye diretmem asla. Yilbasinin yeri evet biraz ayridir fakat esim bu fikre bastan hayir deseydi tamam gitmeyelim derdim.
Yılbaşını eşinizle geçirmenize çok sevindim, takdir ettim eşler bunun için vardır, çekirdek aile olmanın hakkını verdiniz. Allah huzurunuzu bozmasın.

Bu cümleden sonra hiç hak veremedim size kusura bakmayın, şu cümlede kendi aileniz yerine eşinizin ailesini koyup tekrar düşünün, konuyu eşimin ailesi diye açsaydınız çoğumuzun cevabı, ne münasebet siz ayrı bir ailesinin, evinizde geçirin neden bu kadar ısrar ediyor, size saygısı yok, düşüncelerinizi önemsemiyor, ailesini sizden önde tutuyor, vs. vs. size hak verecek bir sürü şey söylerdik, ee konu sizin aileniz olunca eşiniz niye haksız olsun, neden ailenize ayıp etmiş diyelim, adam bu sene de gitmek istemiyor demek ki, neden bu kadar ısrar, kırgınlık, hayal kırıklığı, sinir.
Füze atsaydınız daha az acılı olurdu sanki 🤔

Ondan önce annemgile gitmeyi okeylemisti,
Adama sorulmamış ki gerçekten düşüncesi. Böyle böyle bir planımız var, ne dersin demişsiniz. Konuşulmuş, planlanmış,karar verilmiş, eh nezaketen bir sorayım haberi olsun demişsiniz resmen. Adamın hı hı bakarız yılbaşı gelsin hele dediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam işte...

Ayni sekilde yilbasina onun ailesi ne kadar iyi olursa olsun girmek ister miydiniz? Kendinize durust olun. Ben de sahsen evimde esimle cocugumla basbasa olmak isterim. Ve her seferinde kayinaileye gitmekte istemem. Hic kimse istemez. Bunun iyilikle alakasi yok. Ayni sekilde esiniz ailesiyle girmek isteseydi yilbasina oraya gidelim, yanlarinda olalim, hazirlik yaptilar ayip olur deseydi bence gitmek istemezdiniz. Gelmek istemedigi ivin ve siz kirilmayin diye isim var demis. Yerinizde olsam hazirligimi evde yapar esimle beraber gecirirdim bu aksami. :)
Dürüstçe cevap veriyorum: evet, isterdim. Hatta kaske ailengilde burda olsaydi, beraber gecireydik dedim, evet güzel olurdu demisti. Ailemin yanina gitmedim, suan cay pasta eşliğinde 2. filmimize basladik:)

Bu tip şeyleri erkekler yaptığında çileden çıkıyoruz burada bu konudan onlardan farklı değil.
Aynen öyle. Burada defalarca konulara yazıldı, sütten kesilmemiş, göbek bağı kopmamış erkeklerle evlenmeyin diye. Konu sahibinin ne farkı kaldı o gillerden ?

Bunu daha yeni söyledi. Ondan önce annemgile gitmeyi okeylemisti, bende aileme bunu böyle bildirmistim. Basta istegini belirtseydi zaten gelemeyecegimizi bildirdim. Annemde evhamli biraz, yanlis anlayabilir ama idare edeceğim artık.
Pardon annenizin sütünden henüz kopamamışsınız gibi geldi birden. Belki de sizin fikir değiştirip değiştirmeyeceğinizi görmek istedi. Siz de arzulanmayı ve ilgi görmeyi istersiniz. Belki o da sizin tarafınızdan bunu görmek istedi. Baktı ilgilenmiyorsunuz ve morali bozulacak aile toplantısında, gelmemeyi tercih etti. Bu esnada işini halletmenin mantıklı olduğunu düşündü. Siz farkında değilsiniz ama şu an siz bir çekirdek ailesiniz. Başbaşa olmayı istemek bir eş için en doğal ve takdir edilmesi davranıştır bence. Duygusal olarak tatmin olmanız daha iyi olurdu. Kendi geleneklerinizi oluşturmanın zamanıdır. Her yıl başında ailenizle olmak zorunda değil.
Eşinizle misiniz yoksa annenizde misiniz şu an?

X