Eşimi mutlu edemiyorum

Siz eşinizi mutlu etmek için herşeyi alttan alıyorsunuz, kızmasın diye ev temizliyorsunuz, aptal demesin diye "zeki konuşmaya" çabalıyorsunuz..
Peki eşiniz sizi mutlu etmek için neler yapıyor?

"Erkekler düzen temizlik ister" diye bir şey yok. "Bazı erkekler hizmetçi ister" diye bir şey var. Aynı evde yaşanıyorsa herkes o "temizlik/düzen" işlerinin altına elini koyacak. Kendinizi müthiş ezdiriyorsunuz...

Zeki insan huzurunu da onemser diye dusunuyorum. Esinin duygularini onemsemezse evde huzuru ne kadar olabilirki? Neyse sizin fikrinizede saygi duyuyorum sadece bu benim dusuncem.

O saydığınız özellikler iyi kocalar için geçerli bencil ve zeki kocalar için ne yazık ki geçerli değil.

Aynen, bugün elinin altındakine böyle eziyet eder, yarın eline iğne alıp koltuk altındaki söküğü dikmekten aciz bi süs bebeğinin peşinde maymuna döner. Ne halt edeceği belli değil bunların, güven olmaz.

Bana tam tersi gibi geldi mantıktan ziyade duyguyla hareket eden o. Ailesinin her dediğini yapan biri sadece. Senle evlenmeden ev aldirmislar ki sen yiyeme diye birde hakkın olmasın diye "Hak veriyorum erkekler düzen temizlik ister" gibi saçma bir cümle kurmuşsun düzen isteyen alır eline bezi süpürgeyi 2 aylık anneye yardım eder. Sen kaç parçaya bölüneceksin bırak ev dağınık kalsın bugün yapmazsın yarın yaparsın. Alttan alıyorsun eşin mutlu olsun diye ama o seni alttan almalı. Sen tamam dedikçe başka birşey istiyor yaptıkça bu asla bitmeyecek. Herif seni öyle manipüle etmişki zeki sanıyorsun adamı HAYIR değil. Yönetecek kadın bulmuş sadece.

Zeki olsaydi esini en bastan destekleyip universitesini bitirmesine vesile olurdu. Evde isler aksiyor diye kadini eziklemezdi bence.
Zeki insanların hepsi yüksek duygusal zekaya ve olgunluğa sahip olacak diye bir şey yok ki.
Bir insan zeki ve master manipülatör olabilir (ki önümüzdeki tablo bence böyle), zeki ve kötü kalpli olabilir, zeki ve narsist olabilir, olur da olur yani...
Her zeki insan karısını/kocasını desteklemiyor, evde işleri sırtlanmıyor...

Adamda ciddi bir "kendini üstün görme" var, konu sahibi de bol bol çanak tutmuş. "Kızmasın diye" alttan almalar, sinirlenmesin diye zeki konuşmaya çalışmalar filan.. Tipik narsist+özgüvensiz ilişkisi, toksik...

zekanı kullan diye diye bende bu algı oluştu. Belki yaptığım ya da söylediğim şeyler başka birisi için önemsiz olabilir ama eşim hep böyle ayrıntılara takılan birisiydi. Evlenince düzelir klişesine inandım sanırım

Önceki mesajımda da sordum ama görmediniz sanırım.
Siz eşinizi mutlu etmek için çabalıyorsunuz, eşiniz sizi mutlu etmek için neler yapıyor?

Önceki mesajımda da sordum ama görmediniz sanırım.
Siz eşinizi mutlu etmek için çabalıyorsunuz, eşiniz sizi mutlu etmek için neler yapıyor?
Özel günleri unutmaz aramız limoniyken bile geçen gün doğum günümde hediye aldı ailem ile sürpriz yaptı. Yada içkiyi bırakın sigara bile içmez kötü alışkanlıkları yoktur beni evde yalnız bırakmamak için ark buluşsa bile hemen döner yanima bilmiyorum ya hissettiriyor

Eşiniz sizi çok güzel manipüle etmiş.
2 aylık bebeğiniz varsa evinizi temiz düzenli tutamazsınız.
Siz hep bu zekadaydınız ve eşiniz sizi bu halinizle sevdi. Evlenince saçmaladığınızı düşünüyorsunuz ama yok öyle bir şey.
Üniversiteyi bırakmak bence hata. Ama siz böyle karar vermişsiniz. Evlenmeden önce de böyleymiş belli ki.

Sigara/alkol kendi kişisel tercihleri, sizi mutlu etmek için yaptığı şeyler değil. Özel günlerde hediye alınması da zaten minimum yapılacak şeyler. Ben sizi mutlu etmek için ekstra çaba sarfetmediği gibi, sizi ezmeye/aşağılamaya kadar varan tavırlarını görün istediğim için soruyorum bunları aslında.

Doğum yapalı 2 ay olmuş, sizinle temizlik/düzen yüzünden tartışan bir adam var karşınızda. İlk 3-4 ay etrafınızda pervane olması gerekirken, siz lohusa ve uykusuzken, iki bulaşığın altına kıymetli elini sokmak yerine sizinle temizlik tartışması yapan bir adam var. "Nasıl daha zeki konuşabilirim" demek yerine önce bunları görmeniz gerekiyor.

Eşin seni oldukça manipüle etmiş

Alkol benim kırmızı çizgim etrafımda bazı insanlar bunların sorunlarını yaşadığı için başta sunduğum şartlardandı ki zaten kendiside içmezdi yinede içmemesini söylemiştim. Dediğim gibi normal zamanlarda bana kötü davranan birisi değil oyüzden hatayı kendimde aradım ev temiz olsa kavga çıkmaz gibi.. burda konuyu açmakta ki amacımda buydu bunlar olmazsa mutlu olur muyuz?

Bi deneyin içinizde kalmasın. Açıkçası eşiniz gibiler doymaz, sanmıyorum yani ev toplu durunca size sataşmayacağını.

Bi deneyin içinizde kalmasın. Açıkçası eşiniz gibiler doymaz, sanmıyorum yani ev toplu durunca size sataşmayacağını.
Evin toplu olması sadece bir örnekti. Gerçeklerden kaçmak istemiyorum ama eşimide seviyorum boşanmak da istemiyorum ikilemdeyim

Dediğim gibi normal zamanlarda bana kötü davranan birisi değil oyüzden hatayı kendimde aradım ev temiz olsa kavga çıkmaz gibi.. burda konuyu açmakta ki amacımda buydu bunlar olmazsa mutlu olur muyuz?
Mutlu musunuz ki?
Uzun uzun eşinizin sizi çok eleştirdiğini, kızdığını, alttan alsanız bile "karşılık vermenize" sinirlendiğini yazmıştınız ilk mesajınızda?

Evin temiz olmaması sizin hatanız değil. Çünkü ev temizliği sizin göreviniz değil. İki yetişkinin yaşadığı evde o evin işleri iki yetişkin arasında paylaşılır.. Bahsettiğiniz kadar şahane bir eş; 2 aylık bebeği olan eşini ev temiz değil diye suçlamak yerine gık çıkarmadan evi kendi temizler. Evin işlerini üstlenir, karısının yükünü hafifletir.
Anlatabiliyor muyum?
Siz müthiş manipüle edilmişsiniz, adamın sizi suçladığı herşeye inanmışsınız ve savunuyorsunuz.
Üzücü gerçekten...

Kendinizde hata aramayı bırakın ve eşinizle eşit bireyler olduğunuzun farkına varın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…