Esimi nasil ikna edebilirim guzellikle

Çalışmama izin vermiyorki eşim dışarıya kendim bile çıkamıyorum
Çocuk yapın dediğinden çıkmayın çalışmayın da.. modern kölelik. Neye ikna oldunuz tam olarak? Bu musmutlu yuvayı bozmamak için mi çabanız? Kocasız kalırsanız ölebilirsin falan mı dedi doktor? Gerçekten anlamıyorum. Bu şekilde yaşayıp ölüp gidecek misiniz dünyadan?

Kocanızı ne güzel aklamışınız kafanızda. Bir tek sorun var bu evlililte o da kocanız.
Kadin rahat bırakmıyor ki elinde telefon onu ara bunu ara 3 tane oğlu Allah gibi tövbe estağfurullah yönetmeye çalışıyor o telefonu yok etsem kar etmez kendi kızının telefonu var siz diyeceksiniz izin vermesin öyle bir değişik konuşması varki kadının tam bir insanı ikna eder ama kocamdan suçlu

Annesi herseyi mahvediyor
Suçu annesine atmak, eşini daha mı katlanır kılıyor?
Eşin adam olsa annesi hiçbir şey yapamaz.
İstanbul'da bir ay ne arabası bakıyor?
Seni evden ek başına çıkarmayıp, kendi başka şehirde ne haltlar yiyor kim bilir?
Hâlâ kayınvalide ile oyalan böyle.

Suçu annesine atmak, eşini daha mı katlanır kılıyor?
Eşin adam olsa annesi hiçbir şey yapamaz.
İstanbul'da bir ay ne arabası bakıyor?
Seni evdem tek başına çıkarmayıp, kendi başka şehirde ne haltlar yiyor kim bilir?
Hâlâ kayınvalide ile oyalan böyle.
Yok günahını almamam çünkü arabayi zor buluyorlar

Güzel bir şekilde ikna etmenin yolu yok. Çünkü eşinizi ikna etmek zorunda değilsiniz. Siz yetişkinsiniz, nerede isterseniz orada kalırsınız. Çalışmak isterseniz de çalışırsınız.

Daha kendi basit kararlarınızı veremiyorsunuz, çocuğu da iyice eve ve eşinize mahkum olmak için mi yapmak istiyorsunuz?

Yani böyle erkeklerin varlığı noktasında şüphem yok da, bu koşullarda çocuk ile bir şeyleri düzeltebileceğini düşünen kadınların varlığı ütopik geliyor.

Eşim İstanbula gidiyor hep gittiğindede annesigilde kalmamı istiyor bazen gidip gelmesi ya 15 günü buluyor yada 1 ayı buluyor ben kendi annemgilde kaldığım zaman kayınvalidem hep ortalığı karıştırıyor 1 ara kaldığımda bana ben görmedim hiç annesigilde 1 hafta kalanı dedi sinir oldum. ama kendilerinde kaldığım zaman sorum yok nedense kendi ailemle kalınca bir sorun oluyor kayinvalidem ne zaman alıyım diyor. Bende istemiyorum ne kayinvalidemde kalmayı nede kendi ailemde kalmayı istemiyorum kendim kalırım diyorum. Buna musade etmiyor esimi nasil ikna edebilirim güzel bir şekilde eşime dedim sorun oluyor kendi aileme gidince dedim. sorun olmayacaksa kalırım sorun olacaksa kalmam dedim.
Benim de eşim göreve giderdi tuttururdu annemlerde kal bir gelin erkek tarafına yakışır derlerdi bende derdim niye senin bacın hiç kayanansina gitmiyor hergun annesinde durdum tartışır dururduk ben ne kendi anneme gittim ne onun annesine döğus çekiş kendi evimde oturdum asla rahat edemem kayınvaldede . Çok ısrar ederse üşüyorum de utanıyorum yemek bile yiyemiyorum de iç çamaşırmi dahi makineye atamıyorum de iki işve cilve yap kadınlığını kullan kendi evinde dur

X