Eşimi yanımda istiyorum, yorgunum bitkinim

Kucuk bir bebegin var tek basina bakiyorsun bir de 2.olacak.
Imkanin varsa ailenin yanina git sık sık. Bu sekilde cok yorulursun.
Şu durumda kendini dusunmek zorundasin

Ama sorun yeni değil ki. Belli ki geçmişten gelen bir sorun. Aldatılmış mesela affetmiş. Şimdi diyor eşimden şüpheleniyorum. E senin kocan seni zaten aldatmış daha önce sen bunu söylemezsem saf yerine koyarsan bizi nasıl yorum yapalım 🤷
Yanlis bir sey olsaydi eski konulari gormemiz engellenirdi:süslü:

Eşim bi gün eve geldiğinde çocuklar uyumuştu.

Adamın gözleri doldu bugün göremedim onları diye. Yarım saat uykuda sevdi ikisini de.

Ve o gün o saatteki dersini iptal etti bir daha o kadar geç gelmedi.

Adam evden kacio ya. Iki çocuk gürültüsü, ev işi ve kadin dirdiri cekmemek icin. Boyle erkek personelden bana gına gelmisti pandemide. Gelmeyin ise diyorum yok ben evde yapamiorum diye zorla gelmeye calisiodu ofise erkekler. Yani o adama bizim en guzel zamanlarimizi kaciriosun minvalinde konusma yapmak cok sacma adam zaten ondan kacio ona guzel gelmiyo yani. İş bahane.

Bende pandemi ilk başladığında 2 çocuk vardı o zaman ise gitsin diye dua ediyordum 😅 iki çocuk canlı dersler birde koca hiç cekilmiyordu ama adam eve kendini baglayacakti nerdeyse hiç gitmedi ofise 😄 bir sene evde kaldı nerdeyse, o kadar gözüme batti anlatamam o dönem Allah'tan bitti evden çalışma dönemi. Bu erkeklerin hiç ortası yok benimki ömür boyu evde oturur evden çalışır cagirmasalar 🙄

Konu sahibi bende hiç görmedim sanayide gece 2 lere kadar çalışan. 9- 10 gibi eve dönerler genelde. Bir uğrayın çalışırken bence

Linçlenmek istemem ama sanayide dükkan açma hayali çok vizyonsuz bir hayal.

Üstelik bunun için evi ve size ait olan altınları satmak çok saçma.

Bu yoğunlukta 2. çocuğa hamile kalmak da nasil bir cesaret bilemiyorum.
Öyle deme ya çok iyi kazanıyorlar :-) Daha dün düşündüm , okuyup memur olacağıma , liseden sonra çırak girip sanayide usta olsaydım, üf , para basardim, şimdi ne biçim hayatim olurdu diye :rolleyes: ev altın çocuk meselelerinde aynen katılıyorum

Öyle deme ya çok iyi kazanıyorlar :-) Daha dün düşündüm , okuyup memur olacağıma , liseden sonra çırak girip sanayide usta olsaydım, üf , para basardim, şimdi ne biçim hayatim olurdu diye :rolleyes: ev altın çocuk meselelerinde aynen katılıyorum
Ben de kuafor olsaydim şöyle kazanirdim diye hayal ediyorum hep. 😅 kuaförlük de temiz ve kolay bir iş degil ama onun da kazancı güzel.

Aldatıyor nokta.

Zaten önceden de aldatmış ve affetmişsiniz.

Böyle adamdan peş peşe iki çocuk yapıp evde kös kös oturmak beklemek niye.

Bu kadar yoklukta ve aciz misiniz.

Belli ki sevmiyor istemiyor, sevgi kırıntısına mı muhtaçsınız.

Böyle hayata razı olunur mu ya.

Sonra diyorlar niye konu açan kadınları bu kadar linçliyorsunuz. Ee linçleriz arkadaş olacak iş mi şu konu sahibinin pasifliği ya.

Bir de böylesi adam için ev takı falan satmışsınız pes ki ne pes.

Ben de kuafor olsaydim şöyle kazanirdim diye hayal ediyorum hep. 😅 kuaförlük de temiz ve kolay bir iş degil ama onun da kazancı güzel.
Aynen yaa, benim kuaförün instasi yurtdışı tatilleriyle dolu, kadın çok çalışıyor ama benden 10 yaş küçük olmasına rağmen şimdiden enfes bir ev aldı ve dünyayı bı kere turladı :-) Niye? Çünkü biz lise üniversite master diye yıllarımızı çuruturken, o ortaokuldan sonra meslek öğrenmeye başladı. Ha gezdiği yerleri sindirerek hazmederek gezmiyor gerçi , anlamıyor çünkü ama olsun benden genç mutlu ve konforlu. Hangi idealist vizyon bundan iyi sonuç verir ki bu ülkede?

Aynen yaa, benim kuaförün instasi yurtdışı tatilleriyle dolu, kadın çok çalışıyor ama benden 10 yaş küçük olmasına rağmen şimdiden enfes bir ev aldı ve dünyayı bı kere turladı :-) Niye? Çünkü biz lise üniversite master diye yıllarımızı çuruturken, o ortaokuldan sonra meslek öğrenmeye başladı. Ha gezdiği yerleri sindirerek hazmederek gezmiyor gerçi , anlamıyor çünkü ama olsun benden genç mutlu ve konforlu. Hangi idealist vizyon bundan iyi sonuç verir ki bu ülkede?
Çok ama çok üzücü. Genç bir kadin adina mutluluk verici tabii ama biz de gezseydik🥲
Kadin bu ekonomide bile dünyayı gezebiliyorsa, güçlü bir ekonomide marstan arsa satın alır. 🥲🥲
Bu kurda, paramı dövize çevirip harcasam hiç mutlu olamam. Gece boyu harcamalarimi Türk parasina çevirip üzüntüden uyku uyuyamam. Kelimenin tam anlamiyla fakfakirim çünkü.🤣
Güzel günlerin umuduyla yaşıyorum. Umarim yakındır...

Çok ama çok üzücü. Genç bir kadin adina mutluluk verici tabii ama biz de gezseydik🥲
Kadin bu ekonomide bile dünyayı gezebiliyorsa, güçlü bir ekonomide marstan arsa satın alır. 🥲🥲
Bu kurda, paramı dövize çevirip harcasam hiç mutlu olamam. Gece boyu harcamalarimi Türk parasina çevirip üzüntüden uyku uyuyamam. Kelimenin tam anlamiyla fakfakirim çünkü.🤣
Güzel günlerin umuduyla yaşıyorum. Umarim yakındır...
Öyle gerçekten, kadın gerçekten çok çalışıyor ve işini çok iyi yapıyor, her ne kazanıyorsa her kuruşu helal olsun ama son yıllarda eğitimin iyice ayağa düşürülmesi ve eğitimli insanların bu kadar zor durumda bırakılması bizim çocuklarımız adına geleceğe dair umutlarımızı da kırıyor maalesef

Öyle gerçekten, kadın gerçekten çok çalışıyor ve işini çok iyi yapıyor, her ne kazanıyorsa her kuruşu helal olsun ama son yıllarda eğitimin iyice ayağa düşürülmesi ve eğitimli insanların bu kadar zor durumda bırakılması geleceğe dair umutları da kırıyor maalesef
Son umut tanelerimi taşıyorum. Bir kutlu gün var beklediğim... Onun hayali ile yaşıyorum. Pek çok genç bu hayalle yaşıyor. Gün yüzü göremedik, gençliğim bitiyor hiçbir sey yasayamadan diye ağlıyorum. O gün geldiginde yalnızca mutluluktan aglamak istiyorum. 🥺

X