Esimin ablası ve ailesi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Babaocagi

..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2015
1.197
640
Günaydın herkese nereden başlasam hangisini anlatsam bilemiyorum o kadar doldum ki artik sinirden bütün gece uyuyamadım oğlumda uyutmadı zaten orası ayrı. Dün bi kez daha gorumcem denen o şahıs bana şoku yaşattı hala aklım almiyo kabullenemiyorum kabullenmicem de. Dün olan olayı anlatım diğerlerinide anlatırım ama o kadar çok ki hangi birini yazım kısacası esimin ablası 2 yaşındaki ve 3 ayına girecek kızı mı deli gibi kıskanıyor ve kendi yaşı 42 öyle söylim 4bucuk yasindada ikizleri var. Kısaca anlatım oğluma çorba ayır dedim ısıtıyordu çocuklarına akşam kizimada veriyor onada ayırıyor ben kızımı emziriyirdum tamam dedi oğlumda hasta 3 gündür ağzına o sebze çorbasından başka birşey sokmuyo öğlen az falan dedi çorba bana oğluma bi kepçe falan koymuş kendi çocuklarına 5 buçuk kepçe alan bi kaseleri var onla veriyor onu yüklemiş orda bi sinirim bozuldu ama birşey demedim ekmek koydum yedirdim meyve falan verdim doydu gün boyu sevdiği herşeyi yaptım ama yemedi boğazı ağrıyor çünkü yiyemiyo bu da görüyo bunu aynı evdeyiz tatilden dolayı yazlıkta kendi çocuklarına saat 3 den 7 ye kadar yemek yedirdi çocuklar öyle yiyo geze dolaşa ayakta neyse akşam kızına 5 köfte pilav patates yemeği et üstüne sırf alışkanlıktan çorbasını da veriyordu oğlum da gördü anne mama dedi o kadar sevindim ki acıkmış istiyo dedim gidim isitim bi gördüm ki saklama kabimiza sadece iki kaşık çorba koymuş neye uğradığımı şaşırdım olamaz ya bu kadar da olamaz dedim işittim yarısı işittiğim yerde kaldı masaya getirdim annesi o kadar mi dedi bende artik dayanamadım ağlamaya başladım sinirlerim boşaldı dedim nasıl bu kadar az artırırsın hasta biliyorsun bi bunu yiyo halasın sen öz be öz hala ya kizin o kadar yemiş al bu azı biz yiyelim diyebilirdi içinden geçirebilirdi az ayırdığını biliyor sonuçta azı alıp çoğu bize bırakabilirdi ama yapmamış ben çıktım orda annesi falan kızmış birşeyler demiş galiba oğlum geldi ağlarken ac diye için e ayıp üzülmesin görmesin beni öyle diye verdim çorbasını gelip ama elim ayağım titriyordu sonra çorba yaptım verdim ivmedi tabi o acti dedesi iskeleye indirip birşeyler vermiş abur cubur az bi çorba içti ya hayır bana de dese ki çorba az ayirmim sen yeni yap yaparım gündüz deseki az bunun hepsini öğlen ver en azından öğlen doysun ama yok varsa yoksa kendi çocukları başka birşey yok onun için onlar çocukta benim oğlum ne anlamadım ben asla ve asla bi hala 3 yeğenim olan bi hala olarak böyle birşey yapmam başka çocuğa bile yapmam aklım almiyo benim yaalmiyo kabullenemiyorum bi gün oncesinder3 kemdi çocuklarına oyuncak getirmişti oğluma yine almamıştı yine annesi demişti hani ona diye bende demistim nasıl halasın diye o da ayrı bi konu uzun çok konuştum özür dilerim ama doldum artik dayanamıyorum hicbirine

Benimde öyle bir yengem vardi... nefret ediyorum böyle insanlardan. Birdahada bir beklentiniz olmasin bu sahiza .... büyüklük sizde kalsin ve onun cocuklarina aynisini yapip dislamayin. Bu yapilani sizin cocugunuzda onun cocuklarida gayet iyi anliyordur... kendi aralarinda nasil anlasiyor cocuklar?

Benim yengem böyledir
Kendilerine ve çocuklarına kepçeyle koyardı bize kaşıkla. 1 lt Suya karıştırılan toz meyve sularından bi çay kaşığı koyardı bize bi bardağa.
Ne diyim, siz kendi çocuğunuza kendiniz yemek yapıp onu yedirin, benimki herşeyi yemiyor ona kadar ona özel yapıyorum diyin bari. Böyle ortak yaşam pek olmamış. Çocuğunuza geçmiş olsun

Yaptığı biraz ayıp olmuş ama siz de annesiniz o da anne. Çoçuğun annesi de evdeyken çorbası halanın sorumluluğu mu? Yani bir de mantı falan değil, çorba. Benim mutfakta elim çabuk değil ama ben bile 15 dakikaya gayet güzel çorba yapıyorum. Doldunuz herhalde yoksa bu olayda kötü bir şey yok.

Kendi çocuğuna oyuncak alıp, size almaması da sorun değil. Farklı yeğenine alıp size almasa da verse o ayıp olurdu.

Önceden tavrını görmüşsünüz. Akşama keşke çocuğunuza çorba yapsaydiniz. Sinirden el ayak titretmeye gerek yok. Tavrı çok çirkin çocuk ayırmamak lazım ozeniyorlar ama ilk yaptığı değilmiş öğlen az koyan akşama da koymaz. Bir de aileyi neden dahil ettiniz anlamadım. Sorun gorumcedeymis. Ki onun hatasını da söylemişler.

Çorbayı kim yapmıştı?
Belki kendi çocuklarına göre yaptı sadece .
Ne bileyim kalkıp bir tencere corba yapmak zor değil .
Bu kadar beklentili olmayın .
Kendi çocuklarımızı kendiniz gözetmelisiniz , zaten ikiz çocukları varmış bana kıskançlık gibi gelmedi .
Ama yine de hakki olduğunuz bir nokta var , bende halayım ve ne olursa olsun kendi annesi yedirmese bile yeğenlerimide yedirir doyururum .

Kıskanç değil bencil bir insan. Bazı insanlar maalesef böyle.
Siz bundan sonra o yokmuş gibi çocuğunuza çorbasını yapip hazırlayın.
Herkes hala/teyze veya onu da gectim insan olamıyor. Oyuncak falan almasını hiç beklemeye gerek yok. Zaten çocuk onlar beraber oynarlar.
Dediğim gibi çocuğunuzun yiyeceğini evde kimse yokmuş gibi siz planlayın. Bu arada o çocuklarla sizin aranız nasıl?
Bir de çocuk yemekleri bu kadar sorun oluyorsa siz yetişkinlerin yemeğinde sorun olmuyor mu?

Üzülmeyin benim eşimin kız kardeşide aynı, onunda kızları var ama benim büyük kızımı resmen kıskanıyor, ilk torun benimki ve sevmediğini alenen söylemişti bir kere, kötü kalpli ve asla hala diyebileceğim biri değil çünkü her şeye karşı haset ve nefret besliyor :)

Bir nokta virgül kullansaydınız da rahat rahat okusaydık keşke. Yarım bıraktım, okuduğum yere kadar olandan yorum yapayım bari.

Çok abartmışsınız ağlamalar falan. Altı üstü çorba. Hemen yapılabilecek bir şey. Tamam onun da yaptığı hoş olmamış ama o ayırmadan önce kalkıp oğlunuza istediğiniz kadar ayırabilirdiniz. Bir dahakine erken davranırsınız olur biter. Kendinizi bu kadar darlamanın gereği yok bence.

Kardeşim senin elin armut mu topluyo yoksa çorba yapmayı mı bilmiyosun. Ben olsam en alasından koca bi tencere çorba yapmış on kere yedirmiştim çocuğuma.Bence sen biraz görümcenin çocuklarını kıskanmışa benziyosun çocukları yiyolar diye.Unutmayın ne için tartışırsanız tartışın boğaz için kavga edilmez çok ayıp.

Görümcenizin bencilliğini öğrenmiş oldunuz. Bunun adı çocuk kıskanmak değil bencillik ve açgözlülük.
Ağlamalık bir durum değil. İçerlediğinizi söylemeniz yeterliydi. Sanırım çok doldunuz..

Bebekten yapamıyorsanız kangruya falan bağlayıp yapın bir şekilde..
Bir sebze çorbası ne kadar vakit alır ki?

Hatta ben aventin buharlı pişiricisini aldım. Çok pratik..

ben hatayı sen de olarak görüyorum. madem çocuğun o çorbayı yiyor yap koca tencere koy dolaba gelen yesin giden yesin. bir arkadaşın dediği gibi bence sen onun çocukları kıskanıyorsun güzel yemek yiyorlar diye.
oğlanın önünde ağlama kendini odaya atma kendi çocuğuna daha çok zarar veriyorsun. çocuk ne kadar üzülmüştür kim bilir.

Benim de bi tanidigim var oyle.kendi cocugu buyuk olmasina ragmen ben kizima ne zaman yiyecek versem o da zorla yedirir cocuguna.ben gulup geciyorum.
Arkadaslarin dedigi gibi kalkip yapip kendiniz.biraz sizi suclu buldum madem huyunu biliyorsunuz corba ayir demeyin kalkin kendiniz ayirin.gecmis olsun yavrunuza.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…