Esimin ablası ve ailesi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu halalara fazla anlam yüklemeyin ya. 9 yaşında idim, babaannemde öğlen yemeği yiyecektik. Bir paket makarna için ben evimden getirdim siz yiyemezsin demişti. Ama benim akıllı babamda meyve halinde çalışırdı. Kasa kasa meyve getirirdi de çok diye babaanneme verirdi annem, onları utanmadan kendi evine götürürdü.

Küçük tencere ile yapıp yedirin sizde açık açık deyin bundan başka bir şey yemiyor çocuk için yaptım diye. Hakketmiş yani.
Evet iyi niyetimden hak ettik haklisini hiç mi hiç sevmez ya yeğenlerini insan aklım almiyo benim

şimdi anladım sizi.baştan herşeyi karışık anlattığınız için,insanlar üstünüze geldi.

kırılmakta haklısınız ama tavrınızı belli etmekte geç kalmışsınız.kendinizi üzmeye değmez.görümceniz anlamıyorsa,kayınvalidenizle konuşun.eğer kızını uyarmazsan,ben daha gelmem kusura bakmayın diyin.

ben kayınvalideniz yaşındayım.bir oğlum bir gelinim var.kızım yok ama kendimi kayınvalidenizin yerine koyuyorum da,en başta kızıma ben kızardım.

bir de şaşırmayın.benim büyük görümcem de erkek kardeşlerinin çocuklarını zerre sevmez.kız kardeşlerinden olma yeğenlerine adeta tapar.çok ta önemli değil.oğlum da şimdi büyük halasıyla görüşmüyor.

O
şimdi anladım sizi.baştan herşeyi karışık anlattığınız için,insanlar üstünüze geldi.

kırılmakta haklısınız ama tavrınızı belli etmekte geç kalmışsınız.kendinizi üzmeye değmez.görümceniz anlamıyorsa,kayınvalidenizle konuşun.eğer kızını uyarmazsan,ben daha gelmem kusura bakmayın diyin.

ben kayınvalideniz yaşındayım.bir oğlum bir gelinim var.kızım yok ama kendimi kayınvalidenizin yerine koyuyorum da,en başta kızıma ben kızardım.

bir de şaşırmayın.benim büyük görümcem de erkek kardeşlerinin çocuklarını zerre sevmez.kız kardeşlerinden olma yeğenlerine adeta tapar.çok ta önemli değil.oğlum da şimdi büyük halasıyla görüşmüyor.
Öyle ama insanın zoruna gidiyor iste oğlum şimdi anlamiyo ama ilerde anlayacak kızımda anlayacak o zaman sabretmicem iste .

Halalarim ile ömür boyu gorusmesem aklıma gelmezler , teyzelerimse herşeyimi bilirler öyle sıkı fıkıyız. Çünkü öğrenciyken her şartta koşulda aradılar sordular destek oldular. Halalarim ise kıskançlık fesatlık başka birşey değil.
Bizde hala olucaz Allah'ım yeğenlerimizle iyi iletişim kurmayı nasip eder inşallah. Takmayin, böyle devam ederse oglunuzda soğur ondan zaten

Halalarim ile ömür boyu gorusmesem aklıma gelmezler , teyzelerimse herşeyimi bilirler öyle sıkı fıkıyız. Çünkü öğrenciyken her şartta koşulda aradılar sordular destek oldular. Halalarim ise kıskançlık fesatlık başka birşey değil.
Bizde hala olucaz Allah'ım yeğenlerimizle iyi iletişim kurmayı nasip eder inşallah. Takmayin, böyle devam ederse oglunuzda soğur ondan zaten
Aklı almiyo alsa zaten soğur ama hissediyor sanki amca amca diye deliren oğlum halasının yüzüne bile bakmıyo

Şunu söyleyince sivrilen tip oluyoruz ama bi noktalama işareti kullanın be kardeşim, bu nedir? Hangi cumle nerede bitiyor, digeri nerede başlıyor; anlamaya calisirken sinirlenmeye basliyorum hic yoktan.. "Yapim, edim, anlatım, ısıtim" kısmına hiç girmek istemiyorum..
Konuya yorum olarak da, anladığım kadarıyla diyeceğinizi demişsiniz bir bir, abartip ailesini de başlığa katacak bi durum göremedim..

Şunu söyleyince sivrilen tip oluyoruz ama bi noktalama işareti kullanın be kardeşim, bu nedir? Hangi cumle nerede bitiyor, digeri nerede başlıyor; anlamaya calisirken sinirlenmeye basliyorum hic yoktan.. "Yapim, edim, anlatım, ısıtim" kısmına hiç girmek istemiyorum..
Konuya yorum olarak da, anladığım kadarıyla diyeceğinizi demişsiniz bir bir, abartip ailesini de başlığa katacak bi durum göremedim..
Hiç abartmamış halim emin olun kendisine bunu ben yapmış olsaydın dünyayı ayağa kaldırırdı. Ailesi başka bi mevzu . Bu arada siz çok güzel kullanmışsınız maşallah. Benim biraz acelem vardı da.

Günaydın herkese nereden başlasam hangisini anlatsam bilemiyorum o kadar doldum ki artik sinirden bütün gece uyuyamadım oğlumda uyutmadı zaten orası ayrı. Dün bi kez daha gorumcem denen o şahıs bana şoku yaşattı hala aklım almiyo kabullenemiyorum kabullenmicem de. Dün olan olayı anlatım diğerlerinide anlatırım ama o kadar çok ki hangi birini yazım kısacası esimin ablası 2 yaşındaki ve 3 ayına girecek kızı mı deli gibi kıskanıyor ve kendi yaşı 42 öyle söylim 4bucuk yasindada ikizleri var. Kısaca anlatım oğluma çorba ayır dedim ısıtıyordu benim yaptigim corbayi çocuklarına akşam kizimada veriyor onada ayırıyor ben kızımı emziriyirdum tamam dedi benim ogluma az ayirmis benim yaptigim corbayi benden benim canimdan sakinmis oğlumda hasta 3 gündür ağzına o sebze çorbasından başka birşey sokmuyo öğlen az falan dedi çorba bana oğluma bi kepçe falan koymuş kendi çocuklarına 5 buçuk kepçe alan bi kaseleri var onla veriyor onu yüklemiş orda bi sinirim bozuldu ama birşey demedim ekmek koydum yedirdim meyve falan verdim doydu gün boyu sevdiği herşeyi yaptım ama yemedi boğazı ağrıyor çünkü yiyemiyo bu da görüyo bunu aynı evdeyiz tatilden dolayı yazlıkta kendi çocuklarına saat 3 den 7 ye kadar yemek yedirdi çocuklar öyle yiyo geze dolaşa ayakta neyse akşam kızına 5 köfte pilav patates yemeği et üstüne sırf alışkanlıktan çorbasını da veriyordu oğlum da gördü anne mama dedi o kadar sevindim ki acıkmış istiyo dedim gidim isitim bi gördüm ki saklama kabimiza sadece iki kaşık çorba koymuş neye uğradığımı şaşırdım olamaz ya bu kadar da olamaz dedim işittim yarısı işittiğim yerde kaldı masaya getirdim annesi o kadar mi dedi bende artik dayanamadım ağlamaya başladım sinirlerim boşaldı dedim nasıl bu kadar az artırırsın hasta biliyorsun bi bunu yiyo halasın sen öz be öz hala ya kizin o kadar yemiş al bu azı biz yiyelim diyebilirdi içinden geçirebilirdi az ayırdığını biliyor sonuçta azı alıp çoğu bize bırakabilirdi ama yapmamış ben çıktım orda annesi falan kızmış birşeyler demiş galiba oğlum geldi ağlarken ac diye için e ayıp üzülmesin görmesin beni öyle diye verdim çorbasını gelip ama elim ayağım titriyordu sonra çorba yaptım verdim ivmedi tabi o acti dedesi iskeleye indirip birşeyler vermiş abur cubur az bi çorba içti ya hayır bana de dese ki çorba az ayirmim sen yeni yap yaparım gündüz deseki az bunun hepsini öğlen ver en azından öğlen doysun ama yok varsa yoksa kendi çocukları başka birşey yok onun için onlar çocukta benim oğlum ne anlamadım ben asla ve asla bi hala 3 yeğenim olan bi hala olarak böyle birşey yapmam başka çocuğa bile yapmam aklım almiyo benim yaalmiyo kabullenemiyorum bi gün oncesinder3 kemdi çocuklarına oyuncak getirmişti oğluma yine almamıştı yine annesi demişti hani ona diye bende demistim nasıl halasın diye o da ayrı bi konu uzun çok konuştum özür dilerim ama doldum artik dayanamıyorum hicbirine gorumcem bi hafta kaldık beraber sonra gitti hafta ici yok hafta sonu geliyor çocuklarını görmeye bayrama karamsar böyleymiş o yokken biz bakıyoruz zaten.
Tatlım direk olarak içindekini kus ne diye içine atıp sinir krizi geçiriyosun. Sen dünyaya bir melek getirdin ve o meleğin koruyucusu sensin. Çocuğun söz konusuysa sakın ayıp olur diye düşünme

Tatlım direk olarak içindekini kus ne diye içine atıp sinir krizi geçiriyosun. Sen dünyaya bir melek getirdin ve o meleğin koruyucusu sensin. Çocuğun söz konusuysa sakın ayıp olur diye düşünme
Öyle yapicam artik zaten bu söndü çocuğumun yemeğine bile göz dikmişse artik başka ne diyim ki bundada susamazdım. Esimin annesi beni susturdu kayinlederim duymasin diye duysa eminim daha farklı olurdu herşey.

Öyle yapicam artik zaten bu söndü çocuğumun yemeğine bile göz dikmişse artik başka ne diyim ki bundada susamazdım. Esimin annesi beni susturdu kayinlederim duymasin diye duysa eminim daha farklı olurdu herşey.
Duysunlar tatlım inadına bağırarak konuş yaptığı bu terbiyesizliği herkes duysun

Duysunlar tatlım inadına bağırarak konuş yaptığı bu terbiyesizliği herkes duysun
Işte bunu nasıl yapicam bilmiyorum olay çıkmasın kimse üzülmesin diye hiçbirşey yapamıyorum keşke birazcık kötü art niyetli olabilseydim bu kadar çekingenlik iyi değil. Dün esimin annesi her zaman ki gibi boş boş konuşuyordu bu sefer cevap verdim içimde kalmadı yavaş yavaş karşılık verebilmeye başlıyorum galiba.

Işte bunu nasıl yapicam bilmiyorum olay çıkmasın kimse üzülmesin diye hiçbirşey yapamıyorum keşke birazcık kötü art niyetli olabilseydim bu kadar çekingenlik iyi değil. Dün esimin annesi her zaman ki gibi boş boş konuşuyordu bu sefer cevap verdim içimde kalmadı yavaş yavaş karşılık verebilmeye başlıyorum galiba.
Kimse üzülmesin derken sen üzülüyosun. Sorun çıkmasın derken o minik bebeğin aç kalıyo böyle düşün

Kimse üzülmesin derken sen üzülüyosun. Sorun çıkmasın derken o minik bebeğin aç kalıyo böyle düşün
Evet aynen öyle ama ben ac bırakmam görür görmez yenisini yapmıştım. Anlamadığım sadece nasıl öyle 2 kaşık ayırıp bana canim ayirdim akşam veriririm der yoksa yok de bende onlemimi alım eşim de bilerek yapmış diyo annesi de ama kimse birşey yapmiyo ben o insanın çocuklarına bakıp yardım ediyorum ya Allah tan korkar insan bir. Kendisi hafta sonu geliyor . Annesi diyor ki düşünmemiştir daha aksam yeni saklama kabı aldım az mi çok alır diye beraber suyla ölçtük bi kase oluyordu yani bi kase yediğini biliyordu oğlumun akşam hicbir şekilde kurtarır yani yok ama hala ben suçluyum söyleyiş tarzın yanlışmış vah vah

Anne olarak çocuğunuzu siz düşünüp ayirmalisiniz , burdan hemen kiskaniyor kanısına varilmamali.
Kalabalık bir ortamdaysam önce çocuklarıma yemek ayiririm.
Ben dusunmezsem kimse düşünmez bu hala bile olsa.

Birseyde demedim yani dedeydim keşke çok fazla şeyler söyleseydim çünkü buna onu ben yapsam neler yapardi. Hamileyken ben birşey çıkardı ailesini de kendini de bize düşman etmişti 2 hafta konuşmadı sonra baktı işine gelmiyo konuşmaya başlamıştı. Ya aslında çok şey var ama nedense ben söyle sert olup nokta koyamıyorum ben aciz bi insanım galiba sert tepki veremiyorum üzülüp ağlayıp susuyorum. Yoksa eminim başkası olsa bana yapılanları çok farklı yorumlar ona gore davranırdı.

Anne olarak çocuğunuzu siz düşünüp ayirmalisiniz , burdan hemen kiskaniyor kanısına varilmamali.
Kalabalık bir ortamdaysam önce çocuklarıma yemek ayiririm.
Ben dusunmezsem kimse düşünmez bu hala bile olsa.
Canim benim benim yaptığım çorbayı ben kızımı emzirirken o çocuklara ısıtmak istedi tamam dedim akşam için ayır abla ama dedim yine vericem ya zaten gunduz yemiyor hasta diye tamam diyipte 2 kaşık ayırması onunda yarısı işittiğim kapta kalması sınır bozucuydu. Oglum gorumcem kızına çorba verirken gördü akşam anne mama dedi çok sevindim mama istemişti hemen isitip getirim dedim ama şoka girmiştim aynı ölçüde ayırmasını gerek yok iki kaşık fazla koysaymış yemekte bencillik yapacağını gerçekten düşünememiştim. Bir-çok şeyde yapmıştı oysaki benim hatam.

Canim benim benim yaptığım çorbayı ben kızımı emzirirken o çocuklara ısıtmak istedi tamam dedim akşam için ayır abla ama dedim yine vericem ya zaten gunduz yemiyor hasta diye tamam diyipte 2 kaşık ayırması onunda yarısı işittiğim kapta kalması sınır bozucuydu. Oglum gorumcem kızına çorba verirken gördü akşam anne mama dedi çok sevindim mama istemişti hemen isitip getirim dedim ama şoka girmiştim aynı ölçüde ayırmasını gerek yok iki kaşık fazla koysaymış yemekte bencillik yapacağını gerçekten düşünememiştim. Bir-çok şeyde yapmıştı oysaki benim hatam.
Birdahakine bu yemek benim çocuğumun ayirdim dokunmayın deyin.
Belli ki dusuncesiz , ağlayıp kendinizi harap etmeyin.

Birseyde demedim yani dedeydim keşke çok fazla şeyler söyleseydim çünkü buna onu ben yapsam neler yapardi. Hamileyken ben birşey çıkardı ailesini de kendini de bize düşman etmişti 2 hafta konuşmadı sonra baktı işine gelmiyo konuşmaya başlamıştı. Ya aslında çok şey var ama nedense ben söyle sert olup nokta koyamıyorum ben aciz bi insanım galiba sert tepki veremiyorum üzülüp ağlayıp susuyorum. Yoksa eminim başkası olsa bana yapılanları çok farklı yorumlar ona gore davranırdı.
Tatlım emin ol sen öyle sert olursan ağızlarını açamazlar sana. Kibarlıktan anlamayanlara iyi davranırsan seni kullanırlar çok üzülürsün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X