Eşimin ağız kokusu

hizuran

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
6.578
31.854
Ağız kokusu da çekilir dert değil Allah eşinize hidayet versin ne diyelim. Size de sabır. Tepki vermekle devam edeceksiniz. Aslında samimi olmadığı yabancı biri dese utanır kendine bakar. Belli ki sizin rahatsızlığınızı umursamiyor utanmıyor yani. İşte istediğini vermeyeceksiniz. Bilmiyorum ki cinsellik yaşıyor musunuz hamileliginizde yasak mı? En çok buna set konursa erkekler biraz silkiniyor.
 

KV_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2013
2.592
4.964
28
Bildiğim kadarıyla yok öyle bir sorunu.
10 saniye fırçalamakla ne kadar temizlenir ki dişler. Diş arasındaki yemek artıkları da çürüyüp koku yapıyor:kusmuk:

tamamda bu kadar olmamalı. diş temizliğime dikkat ederim ama bazen akşam unuttuğum olur. hiçte öyle kokmaz ağzım.

bence baika bi sorun var. kaç zamandır dişçiye gitmiyo kendisi? 6 ayda 1 kontrole gidiyomusunuz.
 

niyeben...

Sen bana bakma, ben baktığın yönde olurum...
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2009
1.252
765
Canım dişçiden randevu alacaksın ‘’Randevu aldım senin için yarın gidiyoruz .’ diyeceksin yani emrivaki yapacaksın başka türlü olmaz
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2083 gün geçti.

Omni

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
442
715
Ağız kokusu birçok hastalığın belirtisi olabilir. Eşimde de vardı, meğer kulağının arkasında iyi huylu bir tümör oluşmuş ve midesine kadar rahatsızlık verdiğinden ağız kokusu yapmış. Diş doktoru ilk muayeneyi yapıp sizi yönlendirecektir. Biz eşimin kulak ağrısı dayanılmaz hal alıp KBB’ye gidince öğrendik durumu. Ameliyattan sonra ağız kokusu tamamen bitti.
İhmal etmesin eşiniz. Siz de kızmak yerine ne kadar endişe içinde olduğunuzu, ertelediği sürece bir rahatsızlığa işaret olabileceğinden çok huzursuz olduğunuzu söyleyin. Rahatım huzurum kalmadı seni merak etmekten diyebilirsiniz.
Şimdiden geçmiş olsun.
 

renkliistop

Oluruna bırak,herneyse geçer...
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2018
914
1.455
Siz kendi rahatsızlığınızın çözümünü tamamen onun ellerine bırakmayın.Alın bir diş hekiminden randevu.Hatta durumunuz iyi ise ücreli yani muayenehane tarzı olan bir yerden alın.Şu gün şu satte şu dr.da randevumuz var, üşengeçliğini ve savsaklayacağını bildiğim için muayene ücretinin yarısını peşinen ödedim gitmezsen ücret yanacak, sen bilirsin diye blöf yap bakalım...para konularında hassas ise muhakkak gider.Birde geçici çözümler tabiki ama ağız bakım suları da bakterileri yok ediyor ağız kokusu falan bırakmıyor..dişini fırçlamayan birine daha kolaya kaçan ne önerilebilir bilemiyorum.
 

turkkadini

Guru
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2011
1.400
1.081
Arkadaşlar konunun üzerine haftalar geçti fakat değişen hiçbir şey olmadı. Eşimin aşırı keskin ağız kokusu beni hergün daha çok tiksindiriyor. Defalarca konuştum, artık direk yüzüne söylüyorum ağzın kokuyor diye ama yorum bile yapmıyor.
Sabahları SADECE 10 SANİYE fırçalayıp çıkıyor evden takip ediyorum. Akşamları üşendiğinden fırçalamaz. Yani anlayacağınız 24 saatte 1 dişlerini fırçalıyor. Yüzüne söylemekte işe yaramıyor ben ne yapacağım gerçekten çok çaresizim. Onu öpmek bile istemiyorum artık benşmle sohbet ettiğinde midem kalkıyor yüzüne bir tane çakasım geliyor sus artık diye. Dişçiye git dedim tamam dedi arkası gelmedi. ZORLA diş ipiyle dişlerinin arasını temizleriyorum. Ben demesem ASLA kendiliğinden yapmaz. Gargara yap diyorum dilini damağını da fırçala diyorum tamam diyor o an yapıyor bir daha yapmıyor. Gerçekten dayanamıyorum bildiğiniz çürük diş kokuyor ağzı dayanılacak gibi değil.

Sadece dişleriyle alakalı olmaya bilir. Çok sık bademcik olduysa eğer bademciklerden dolayı koku olabiliyor. Burnunda yamukluk varsa eğer burnundan dolayı koku olabiliyor. Midesinde rahatsızlık varsa olabilir. Böbreklerle alakalı da olabiliyor diye duymuştum. Bunun için çok kapsamlı sağlık taraması yaptırması gerek. Rahatsız olduğu için değilde sağlığından endişe duyduğunuz için gitmesini söyleseniz belki sizi dinler. Benimde nefesim kokar bazen eşiminde özellikle sabahları yada çok uzun süre aç kaldığımızda kokar. Ama ya dişlerimizi fırçaladığımızda yada bişeyler yiyip içtiğimizde gider.
 

Bihterin Masali Saci

BIRAKMAN GENDİNİ GUZUM
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
3.739
7.146
Son güncellemenize ithafen, bence ondan uzak durun. Yani aman alınır falan diye kendinizi zorlamayın. Sonuçta tiksiniyorsunuz, ki bu gayet normal. Duyarlı bir insansa zaten bana demişti der ve ona göre önlemini alır. Hayır, insan dişçiye sadece ağzım kokuyor, acaba sebebi diş ile alakalı bir rahatsızlık mı, demek için bile gider. Dediklerinizi umursamıyor. Ona ciddi bir şekilde tepki vermelisiniz. Bazı adamlar imalardan anlamıyor.
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2022

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 35 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları, derisinin altında biriken ve toplanan yağ sebebiyle daha dolgun ve yuvarlak hatlı görünüyor. Yağ birikimi orta hamilelikte ki oranı olan yaklaşık %2 den şimdi %12-%15 oranlarına çıktı. Bir iki hafta içinde, deri altı yağları toplam vücut ağırlığının yaklaşık %8 i kadar olacak. Doğum sırasında ağrı kesici seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

halacocuksun

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
5.660
8.072
Lütfen bana bir akıl verin bu konuda:KK43:

Canım özel bir dişçide randevu alın diş eti kürtajı olsun eşiniz ... Dış etinin aralarına pislik girmişse ne yaparsa yapsın ağzı kokar...yaklaşık bütün ağız 1 buçuk milyar civari diye biliyorum... Dış Dış arası temizlendikten sonra diş etleri daha sağlıklı olur ve dişe yapışır böylece düzenli fircalarsa artık araya girmez...

Bu işlemi yaptıktan sonra cuparax diye diş fırçası markası var onu alın sensodyne beyazlatıcı ve ferah koku veren bir markası var onunla dişlerini her dışını yukarıdan aşağıya olacak şekilde her birini 10 kere yapsın daha sonra aynı işlemi disinin arka kisminada yapsın ..ardın dan dil temizleyici varya onunla dilini kazır gibi hatta kanatarak bir kackere temizlesin dilin üstünde inatçı ağız kokusuna neden olan bakteriler bulunur ...ardından dış arayüz fırçası var yine cuparax markası iyi...baya gidiyor ...avucuna azıcık diş macunu sikip dış arayüz fircasina sürün sonra her disinizin arasını bir girip çiksin . .. en son işleminizi sensoyne ağız gargara suyu varya alkolsüz olanı var onun o daha iyi..onunla içinden 30 saniye sayarak ve dişlerinin arasından geçirerek gargara yapsın ..ağzı kokusu kalmaz ..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 520 gün geçti.

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
ÜZGÜN
Pro Üye
1 Nisan 2011
32.279
60.310
Bildiğim kadarıyla yok öyle bir sorunu.
10 saniye fırçalamakla ne kadar temizlenir ki dişler. Diş arasındaki yemek artıkları da çürüyüp koku yapıyor:kusmuk:
Uzmanlar 3 dakika diyolar:)) elektrikli dis fircasi al, fark cok manuelle karsilastirinca..gercekten fircalamak gerek her gun..

Insanlar dis fircalamadan nasil rahat ediyo anlamiyorum : ( sabah kalkinca yaptigim ilk is dis fircalama kil tuy isidir benim. Hani herkes kahvaltiyi bekler ya fircalamak icin, asla bekleyemem.

6 ayda dis kontrolune gitmek lazim, belki curugu var basit bi sekilde hallolacak birseydir. Senede 1 kezde en az dislerini temizletsin.. dis tasi siyahliklar vs olusuyo ozellikle sigara cay kahve cok tuketenlerde.
 

kartopu1988

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2016
1.229
1.288
33
her sabah ve aksam dis fircasina macununu koyup beraber dislerinizi fircalayacaksiniz baska yolu yok gibi . benim esim de bazen useniyor hazirlayip eline veriyorum fircayi valla .
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 927 gün geçti.

umitvar olmak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2017
85
33
32
Bence mide, bağırsak sorunu falan yok. Eşiniz diş temizliğini doğru düzgün yapmıyorki. Eşinin lafını umursamayan erkekler dışarıdaki kişilerin lafını çok önemser . O yüzden bir taktik geliştirin ve ağzının koktuğunu arkadaş çevresinden duymasını sağlayın. Eminim kendine çeki düzen verecektir. Eskiden dişlerimi çok fırçaladığım halde hep ağzım kokardı çok üzülürdüm. Sonra diş ipi kullanmaya başladım geçti çok şükür. Diş fırçası tek başına yeterli değil.
 

taylor

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
5.802
10.221
Sebebini sana söyleyeyim, ÜŞENİYOR. Psikolojisiyle galan alakası yok acayip tembel ve üşengeç oldu eskiden böyle değildi:KK43: sıcaklardan mı işinden dolayı mı anlamıyorum, adam ayılıp bayılıyor öyle bi yorgunluk halsizlik içinde. Yapmasını istediğim tonlarca şey var parmağını kıpırdatmıyor üşengeçliğinden. Sürekli herşeyi erteliyor. Vallah ben söylemekten bıktım iyice elimi ayağımı çekeceğim üzerinden anca öyle anlayacak gerçekten rahatsız olduğumu.

Bu kadar halsizse dişçiye değil check-up’a gitsin. Halsizlik ve ağız kokusu bir sürü hastalığın ortak belirtileri. Kan değerlerine bakılsın. Diyabet, gut, metal zehirlenmesi vs bir sürü hastalıktan biri sebep oluyor olabilir.
 

Pocahontas29

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2012
255
378
Güncelleme 9. Sayfada!

Merhaba arkadaşlar

Sizlerle çok zor durumda kaldığım ve bir türlü çözemediğim kendimce büyük derdimi paylaşıp fikir almak istiyorum.
2 senelik evliyim. Eşimi herşeyden çok seviyorum. Aslında çok temizdir bakımlıdır. Hergün duş alır, saçlarını yapar, deodorant parfüm sıkmadan asla evden çıkmaz, kıyafetlerini günlük değiştirir vs.
Ama bir konuda gerçekten dayanılmayacak bir noktaya geldim. Eşimin çok şiddetli ağız kokusu var. İşin garip tarafı bu her zaman olan birşey değil ara ara geliyor. Benim için ne kadar büyük bir eziyet olduğunu anlatamam. Bana bakarak konuştuğunda öğürmemek için kendimi zor tutuyorum, zaten kafamı çeviriyorum bir şekilde nefesini koklamayayım diye. Birde şu an hamileyim ve kötü kokulara karşı daha hassasım. Yattığımızda asla eşimle yüz yüze yatamıyorum, nefesini benim yüzüme yüzüme üflüyor ve ben kokudan sırtımı dönüp bütün gece o pozisyonda yatıyorum (eşim bütün gece bana dönük uyuduğu için genelde).
Eline diş ipi mi tutuşturmadım, hadi dişimizi fırçalayalım ardından gargara yapalım ağız bakımı çok önemli vs. mi demedim, dişini en az 3 dk fırçalarsan rengi açılır mı demedim. Ne yaptıysam bir türlü anlamadı ağız kokusundan rahatsız olduğumu. Bir insan ağzının koktuğunu anlamaz mı? Birkere ağzının içinde pis bir tat olur ordan anlarsın nefesinşn de pis koktuğunu. Eşim ya farkında değil ya da umursamıyor anlayamadım gerçekten.
Şimdi diyeceksiniz ki o senin eşin niye karşına alıp konuşmuyorsun falan. Bunu bende çok isterdim, eğer eşim aşırı alıngan ve herşeyi yanlış anlayan bir insan olmasaydı. Çocuk gibi küseceğinden ve bunu çmğr boyu başıma kakacağından adım gibi eminim. Oysa ben ilk başta onun iyiliğini, sonra kendimi düşünüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bana yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Ağız kokusu ya dişlerde ki çürüme vs sorunlardan dolayı yada mideden gelen bir sağlık sorununu işaret eder.Evde bir tek siz rahatsız oluyorsunuz peki ya sosyal hayatı? iş çevresi? Bu gerçekten toplum arasında da büyük bir sorun.
Evet ! eşinizle konuşmanız gerek .Bunun farkında olmayabilir ve siz bu durumun farkındayken sırf o alınmasın diye saklıyorsanız ona kötülük yapıyorsunuz.Derhal gastroenteroloji bölümüne ve bir diş hekimine muayene olmalı.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 564 gün geçti.