Eşimin ailesi bizde kalıyor

Kimseyi konuştuğu şive ile yargılayamazsınız. Diğer dediklerinizde haklı olsanız dahi yazasım gelmedi. Bizde de biraz köy şivesi vardır. Ama nerde nasıl konuşacağımızı biliriz. Ne alakası var yavrunuzun öyle konuşacak olmasıyla. İlk defa böyle birşey duyuyorum çevremde çok insan tanıdım farklı şive ile konuşan birinin evladının da sosyal ortamlarda şive ile konuştuğunu görmedim. Komik olmayın lütfen. Başka sebepler bulun birlikte yaşamamak için ama sebep bu değil çok sinir oldum.

Ben de bazı şiveyle konuşan insanları severim, şeker geliyorlar ancak bu çok gıcık ve kendini aşırı beğeniyor, burnu dik ve her kesi kendinden aşağı görüyor

Neden evlendiniz diyeceğim , neden çocuk yaptınız diyeceğim sana mı soracaktık diyeceksiniz. Eşiniz de tariflerinize göre ailesi gibi biri değilse bile inanın 30 dan sonra daha da onlara benzeyecek. Tercihler sonuçlar artık bu konular bana dert gibi gelmiyor.

Ama siz niye bu kadar kendinizden ödün veriyorsunuz?? Net olun ya her konuda çizginiz duruşunuz belli olsun her size buyurdugu ise koşmayın evde yasayan sorumluluğu da alsin

Ayrica diyemiyor musunuz anne baba artik bu evde yasiyorsunuz madem kirayi bize vermeniz gerek ? Ne sacma is elti kira aliyor dedenin sigarasini esiniz alıyor..

Diger elti boyle kendini ezdirmiyor muhtemelen bu yuzden ona tek laf edemiyorlar. Seviyorlar da. Siz ise kendinize basta deger vermediğiniz icin size kimse deger vermez. Once siz bi kendinize deger verin ağırlığınızı koyun.
Elti çok akıllı net ve çokbilmiş. Resmen avuclarına almış bunlar, kuklası yapmış. Elti ne derse o. Çok seviyorlar onu. Resmen elti değil baldız. Bide hiç üni okumamış cahilin biri. Ancak 7 tane halasıyla büyümüş halaları da çokbilmiş ve kötü. Bu da onların elinde büyümüş onlar gibi akıllı ve çokbilmiş. Ama ben üni okudum, bütün gün dershane, üni çocuk ruhlu biri. Aile meseleleri falan bilmezdim. Çok acele etdim evlenmek için daha hazır değilken evlendim sırf eşimi çok beğendim diye. 21 yaşında evlendim. Çok pişman oluyorum bazen, kimseye de önermiyorum. Bir tek evladım için şükür ediyorum, kocam da özünde iyi insan bana ev işlerinde bile yardımcı olur. Bir tek anne babası diyr kalplerini kırmak istemiyor

Neden evlendiniz diyeceğim , neden çocuk yaptınız diyeceğim sana mı soracaktık diyeceksiniz. Eşiniz de tariflerinize göre ailesi gibi biri değilse bile inanın 30 dan sonra daha da onlara benzeyecek. Tercihler sonuçlar artık bu konular bana dert gibi gelmiyor.
Kendi suçum. Şimdi çare bulmaya çalışıyorum :KK43:
Şimdi yalnız kalsaydım keşke diyormusunuz?
Acilen sepetleyin yoksa başınıza kaldılar

Hemcinslere şunu anlatamadık. :mad:
Ev ev üstüne olmaz.!
Olamaz.
Mümkünatı yok.

Ya o evden gidecekler ya gidecekler.
Güzellikle gitmelerini isteyin.
Baktınız gitmek istemiyorlar.
Gerekirse çirkinleşeceksiniz.

Bir üye demiş.. cinnet geçirin.
Bağırın çağırın ağlayın..
Ama gönderin..
Yoksa sizi en az 40 yil affedersiniz hizmetçi yerine koyarlar.
Eşinizi de finansör yerine koyarlar..ki zaten koymuşlar şimdiden.
Buna dur diyeceksiniz..
Başka yolu yok.
Dur diyince de kötü

Dur desem kötü gelin olurum🤦🏻‍♀️ Annemler rahatsız, sağlık sorunları var. Babamın tek isteyi benim onlarla mutlu yaşayıp iyi davranmam ancak bu da olmuyor işte hiç mutlu değilim. Görüyorum ki tek çıkış yolu çalışıp ayrı eve taşınmak. Eşyalarım da kalıyorsa kalsın . Bide çeyizlerimi eşyalarımı beğenmemişti kv. Hep eltiminkileri beğeniyor. Dünyalar kadar para verip almışdı halbuki babamlar. Sırf bu yüzden eşyalarımı ona burakıb gidesim gelmiyor ancak başka çare de yok, çünki bunlar gidene hiç ama hiç benzemiyor

Ama siz niye bu kadar kendinizden ödün veriyorsunuz?? Net olun ya her konuda çizginiz duruşunuz belli olsun her size buyurdugu ise koşmayın evde yasayan sorumluluğu da alsin

Ayrica diyemiyor musunuz anne baba artik bu evde yasiyorsunuz madem kirayi bize vermeniz gerek ? Ne sacma is elti kira aliyor dedenin sigarasini esiniz alıyor..

Diger elti boyle kendini ezdirmiyor muhtemelen bu yuzden ona tek laf edemiyorlar. Seviyorlar da. Siz ise kendinize basta deger vermediğiniz icin size kimse deger vermez. Once siz bi kendinize deger verin ağırlığınızı koyun.
İşte benim sorunum

İşte benim sorunum
İçte benim sorunum bu, özgüvensizlik ve kaybetme korkusu. Çocuk gibiyim. Sırf eşimin dış görünüşünü beğendim diye evlendim 21 yaşımda . Halbu ki hazır değildim. Annem babam bile istemedi evlenmemi. Ben uzaktan çok iyi aile olduklarını söyleyip evlendim, çok pişmanım kendi akılsızlığım. Kimseye de önermiyorum

Hemcinslere şunu anlatamadık. :mad:
Ev ev üstüne olmaz.!
Olamaz.
Mümkünatı yok.

Ya o evden gidecekler ya gidecekler.
Güzellikle gitmelerini isteyin.
Baktınız gitmek istemiyorlar.
Gerekirse çirkinleşeceksiniz.

Bir üye demiş.. cinnet geçirin.
Bağırın çağırın ağlayın..
Ama gönderin..
Yoksa sizi en az 40 yil affedersiniz hizmetçi yerine koyarlar.
Eşinizi de finansör yerine koyarlar..ki zaten koymuşlar şimdiden.
Buna dur diyeceksiniz..
Başka yolu yok.
Biliyorum😔

Neden yanlis kalamiyorsunuz bu isi siz kendi basiniza sarmissiniz yanliz kalin kapinizi kilitleyin oturun madem onlarin iki tane kirada evi var bari yakinda ayri eve ciksinlar boyle hayatmi gecer. Esin buna bir cozum bulmali ne demek kalplerini kirma. Kirilan sen oluyosun genc yasta elalemin anasini babasini cekiyorsun evlenmeyip kendi ailenle yasasan cok daha iyiydi. Ayrica evden cikacak olan siz degilsiniz onlar.
Işte yüzsüzler, gitmek hiç ama hiç istemiyorlar

Her kese iyi günler. Ben yeniyim burda, sırf sizinle bir derdimi bölüşmek için Azerbaycandan yazıyorum. Ben evleneli nerdeyse 1.5 yıl oldu. 1 tane 11 aylık oğlum var. Eşim 2 günde 1 24 saatlik işte çalışıyor. Eşimin ailesi evlenmeden önce sadece eşim işte olacağı gün benim yanımda kalacaklarını (evim uzakta buralarda hırsız var diye yalnız kalamıyorum mecbur) söyledikleri halde evlendiğimden veri kaynanam bizle kalıyor. Bu yakınlarda da kayınpederim de bizim yanımıza taşındı. 1 eltim var, eskiden onla kalıyorlardı, sonra ben evlenince kaynanam yalnız kalmıyım diye benle, kaynatam eltimle kalıyordu ama artık her ikisi de temelli benim yanımda kalıyor. Kötü biri değiller ancak çok anlayışsız geri fikirli insanlar. Kaynanamın zaten garip bir köy şivesi var. Kaynatam ondan beter. Her işime karışıyorlar, sanki evin sahibi onlar ben sadece köleleriyim gibi her işe gönderiyorlar beni. Eşimi de aynen benim gibi. Sanki biz onların gözünde küçük çocukmuşuz gibi fikirlerimizi önemsemeyip her işimize karışıp kendi bildikleri gibi idare ediyorlar evi. Kaynatam çalışmıyor ama 2 evi var kirada. Bir evin kirasını diğer gelini alıyor, bir evin kirasını da kendisi. Bize ise 1 kuruş ta vermiyor. Sigarasından tutmuş her şeyine kadar eşim alıyor ama. O paradan 1 kuruşunu bile bize harcamıyor. Kaynanamsa tam bir dert, bide eltimi çok seviyor, benle arası hiç iyi değil, ailem onlara çok iyi davranıyor,her bize gelişlerinde elleri dolu geliyor ancak bunlar dilde saygı duyuor, bidefa emelde görmüşlüğüm yok. Bide kaynatam oğluma kötü örnek oluyor, diyor ki ben onu öyle öğreticem ki her kesi dövsün hiç kimseden korkmasın, ben itiraz edince de eşim karışma, her söylediği gerçekleşicek diye bir şey yok, yarın nolucak bilemiyoruz, kalbini kırma babamın diyor, ama kaynanam disiplinli buna izin vermem diyor, ama kaynanam da çok gülünç şiveyle konuşuyor çok korkuyom oğlum da onun gibi konuşur diye. Bide oğluma kendi oğluymuş gibi davranıp ona bana anne söylemesini öğreticem diyordu ancak ben buna izin vermem deyip kesin tavrımı koydum. Şimdi birşey demese de bence yine aynı fikirde. Neyse, Ben çok çocuk ruhlu her şeye çabuk gelen saf biryim. Eşim ise aksine çok akıllı ve saf değil, iyi biri aslında ama çok sinirli biri, kendisini her zaman haklı görüyor ailesi gibi. O da yalnız yaşamak istiyor çok sıkılıyor ailesinden çünki annesi de babası da çok iş buyuruyor, 1 dakka yalnız burakmıyor bizi, ancak ailesi diye bir şey diyemiyor. Onlr yüzünden çok yıpranıyor evliliğimiz, evlendiğim günden bu yana her gün kavga. Ama evlenmeden evvel aramız çok iyiydi eşimle. Şimdi çok çabuk 2de1 kavga ediyoruz ailesi her işimize karışıyor. Ayrı eve taşınamam, çünki bizde eşyaları bütün çeyizi(süpürgesine kadar, çatalı, perdesi, her şeyi) kız tarafı alıyor, eşyalarımı onlara burakıp gidemem. Hem kaynanam da geçen sefer konuşurken söyledi ki ben ayrı yaşıyamam oğlumdan. Oğul annesine bakmalı. Gelin ne bilir ev idare etmek nedir, ne tecrübesi var ki yeni evli çiftin falan filan. Konuşunca bile midem bulanıyor kusmak istiyorum. Her gün dua ediyorum kurtulayım diye. Boşansam babam annem kabul etmez, her ne kadar sen bizim kızımızsın deseler de her zaman onları haklı görüp çok beğeniyorlar. Bana hep en kötüsünü misal çekip şükür etmemi ve kavga edersem de günahın bende olsuğunu onların iyi biri olduklarını söylüyorlar. Bide babam kalp, tansıyon ve şeker hstası boşansam kalbi bunu kaldıramaz diye mecbur katlanıyorum. Bana bor akıl verin nolur ne yapacağımı şaşırdım, çok yoruldum, 23 yaşımda soldum, hayatıma nefret ediyorum.
Ya kızım ev senin değil mi, sen niye çıkıp gidesim bir de karalar bağladın, hayata kusecek duruma geldin. Kötü davran. İş buyurunca yapma. Kuserse küssünler. Baba kalkar mısın oradan koltuğu süpürecegim de ayağını kaldır de oradan kalk bu kezde burayı süpürecegim de. Anne Allah aşkına o nasıl tabak yıkamak bırak olmamis de. Kıyafetini niye buraya koydun yerine koysana de.. baba ceketini buraya asmıssın ama sigara kokuus sinmiş bizim kiyaferlere de çocuk var evde balkona asalim bundan sonra dee. Bir TV izleyemesin. Çocuk uyuyor de sesini sonuna kadar kıssın diye darla😃 Daha bin tane örnek sayarım. Rahatsiz olma rahatsız et. Huzur verme kendileri gitsin😘

Bu ne böyle her şeye evet demişsiniz. Neden yalnız kalamayacaksınız. Ben nerelerde yalnız başıma yaşıyorum. Napalım yani önce Allah’a sığınıyorum herhangi bir insana değil. Kapımı kitliyorum oturuyorum. Çöktürmüşsünüz başınıza resmen. İşleri de görülüyor gitmek isterler mi hiç. Çok da gençsiniz yani ben okurken nefes alamadım. Pranga resmen. Cinnet geçirin, sinir krizi geçirin bayılın yerlere yatın yakın yıkın artık. Bu insanları evden anca böyle gönderirsiniz herhalde. Bu kaynana insanca konuşmaktan anlamaz.
Gitmiyorlar ne yapsak gitmiyorlar. Siz gidin eşyanıza ben gül gibi bakarım diyor bu kadar da yüzsüz işte. Bide başta çeyizlerimi eşyalarımı beğenmemişti hem eltiminkini beğeniyordu halbuki babamlar dünyalar kadar para vermişdi salon yatak takımıma(88000 tl) Hatta mutfak takımını(20000 tl) beyaz eşyalarımı(80000 tl) saymıyorum bile. O eşyalarımı neden ona burakayım ki? Ama gitmek de istemiyor işte yapıştılar

Bu dedi
Ya kızım ev senin değil mi, sen niye çıkıp gidesim bir de karalar bağladın, hayata kusecek duruma geldin. Kötü davran. İş buyurunca yapma. Kuserse küssünler. Baba kalkar mısın oradan koltuğu süpürecegim de ayağını kaldır de oradan kalk bu kezde burayı süpürecegim de. Anne Allah aşkına o nasıl tabak yıkamak bırak olmamis de. Kıyafetini niye buraya koydun yerine koysana de.. baba ceketini buraya asmıssın ama sigara kokuus sinmiş bizim kiyaferlere de çocuk var evde balkona asalim bundan sonra dee. Bir TV izleyemesin. Çocuk uyuyor de sesini sonuna kadar kıssın diye darla😃 Daha bin tane örnek sayarım. Rahatsiz olma rahatsız et. Huzur verme kendileri gitsin😘
bu dediklerinin 10 katını diyorum, az kalsın ben buyun, sen kimsin de bir büyüğe böyle davranıyorsun diyorlar, bide eşim gelince yalnız kalınca beni ona kötülüyorlar

Bu dedi

bu dediklerinin 10 katını diyorum, az kalsın ben buyun, sen kimsin de bir büyüğe böyle davranıyorsun diyorlar, bide eşim gelince yalnız kalınca beni ona kötülüyorlar
O zaman 20 katını yapacaksın. Sen kimsin dediklerinde ne diyorsun peki? Benim evim de kalıyorsunuz rahatsız oluyorumdur belki de 😃

X