Eşimin ailesi çok iyi ama ben sevemiyorum

Hanımlar:KK3: konu sahibi bir konuda çözüm bulamayıp yardım istemiş, gerçekten sıkıntılı olmasa buraya yazmazdı dye düşünüyorum.. konusunu tartışmalarla gölgelemesek daha faydalı olmaz mıyız, belki kolaylıkla çözülecek bir meseleyi içinden çıkılmaz hale getireceğiz yoksa :KK50:

Ben tartışma yaratmak icin değil,empati yapması açısından gayet saygılı bi sekilde yorum yaptim ama o bunu farklı algıladı...keyfi bilir..

Kasıtlı bir saygısızlık yapmıyorum sadece az konuşuyorum eşimle başbaşa iken olduğu gibi Yada kendi ailemle olduğum gibi olamıyorum yoksa kadına çemkirdiğim yok kafadan uydurup yazmayın. Ama sevmediğim bir gerçek

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Önerdiğim olumlu yönleri listeleme yöntemini mutlaka dene derim, duygu ve zihinsel durumunda değişim olacaktır :KK34:

Uyumlu kayinvalideye uyumsuz gelin, uyumsuz kayinvalideye uyumlu gelin dusuyor bu bir gercek.
Elinizde olmadigini ve ona iyi davranirsaniz annenize haksizlik ediyormus gibi hissedeceginizi soylemissiniz. Yalniz size karsi cok iyi olan insanlara soguk yuzunuzu gostererek annenizin sizi yetistiris tarzina laf getirebileceginizi dusunun derim. Asil o zaman annenize haksizlik etmis olacaksiniz.

Biraz vakit gecirmeye calisin. Bahsettiginiz karakterdeki kayinvalideye hepimiz aciz burada. :)

E bakin tavsiye verenlere degil sizi elestirenlere cevap verip bana tavsiyede bulunun diyorsunuz.

Evet arkada0”6lar dert mi bilmiyorum e0”6imin ailesi benden 3 saat uzakta oturuyorlar bana kar030”6maz,0Š4ok iyi davran03r,evime gelince i0”6imi yapar olduk0Š4a zarars03zd03r g0‹2r¨¹mcem de k03smen 0‹2yle ancak ben bir t¨¹rl¨¹ sevemiyorum. Iki ayda bir bende on g¨¹n kadar gelip kal03yor stresten nefesi alam03yorum 8 ayl03k evliyim bunu yenemedim e0”6imin t¨¹m ailesine kar0”603 b0‹2yleyim. Anne baba demiyorum 0Š4ok nadir ar03yorum evlerine zorla gidiyorum yan03nda az konu0”6uyorum ama kas03tl03 de0Ž6il bu mesafeliyim hep. E0”6im benim aileme kar0”603 daha s03cak ama ben uzakla0”6t03k0Š4a o da uzakla0”603yor . Bayramda ¨¹0Š4 g¨¹n onlara gidece0Ž6iz benim karn03ma kramplar giriyor .

iPhone 'den Kad03nlar Kulu0½4bu0½4 arac03l030Ž603 ile g0‹2nderildi

Bencede cok gereksiz oturup gitsinler yat03l03 kalmak ta neyin nesi

Ben yapmacık hareketler yapamıyorum içimdeki neyse yüzüme yansıyor. Bu sadece eşimin ailesine değil bir insani sevmiyorsam yapmacıktan sırnaşamıyorum. Ben birbirinden nefret edip yan yana gelince canım cicim olan onlarca kişi tanıyorum ama bu yapı meselesi ben bunu beceremiyorum.

Hanımlar şunu netleştireyim ben evime gelen kimseye sığıntı muamelesi yapmadım bunu kim nerden çıkardı sadece gelip kalınca Yada ben gidince geriliyorum bu da o anki atmosferimi etkiliyor

Bende ayni sevemiyoruk , bi bucuk ay sonra dugunum var kaynanama yakin evim smdiden ayda bi gelcekler ona gore diyorum ay zararlarida yok ama istemiyorum sevemedim ya of :KK43: napsaaak itiliyorum bazen bise yorum yapmasina tahammul edemiuom

Ben her birini seviyorum. Sevmesem çok zor olurdu. Sevmeden nasıl iyi geçirebiliyorsun?

Sevmiyorum diyorsunuz, yapmacık olamam diyorsunuz. Peki ne istiyorsunuz? Arayıp konuşalım mı oğlunuzun evine gitmeyin, bayramda da görmeyin gelin hanımın karnına kramplar giriyormuş diye..
Tavsiye istiyorsunuz, tavsiyelerin altına sevmiyorum ne yapayım diyorsunuz. En iyisi psikolojik yardım alın arkadaşların da dediği gibi. Yoksa eşinizle sorunlarınız açmaza girecek gibi görünüyor.

Evet arkadaşlar dert mi bilmiyorum eşimin ailesi benden 3 saat uzakta oturuyorlar bana karışmaz,çok iyi davranır,evime gelince işimi yapar oldukça zararsızdır görümcem de kısmen öyle ancak ben bir türlü sevemiyorum. Iki ayda bir bende on gün kadar gelip kalıyor stresten nefesi alamıyorum 8 aylık evliyim bunu yenemedim eşimin tüm ailesine karşı böyleyim. Anne baba demiyorum çok nadir arıyorum evlerine zorla gidiyorum yanında az konuşuyorum ama kasıtlı değil bu mesafeliyim hep. Eşim benim aileme karşı daha sıcak ama ben uzaklaştıkça o da uzaklaşıyor . Bayramda üç gün onlara gideceğiz benim karnıma kramplar giriyor .

Bizim eski gelinimizi tarif etmissiniz sanki, su yazdiklarinizda onu gordum resmen.
Ne mi oldu ? kendini soguttu ve biktirdi bizden. hicbir kotulugumuz ve art niyetimiz olmadigi halde ona karsi,ayni sizin gibi davranirdi..
kendisi kaybetti..Biz degil..
Sizin su sikayet ettiginiz ilgi,alaka ve sevgiyi goremeyen nice gelinler var bence halinize sukredin..

konu sahibi kaynananıza yaklaşınca vs anneme ihanet etmiş gibi hissediyorum yazmışsınız kaç yaşındasınız sorusu aklıma geldi yani erken küçük yaşlarda evlenmelerde böyle hissedebiliyor insan ve baştan tutum ne olursa maalesef öylede gidiyor yani bazılarımız aileci oluyor ben şunu sorucam kaynanaın yüzüne bakıp neden sevmiyorum dedinizmi yani burda kadının iyi yönlerinide söylemişsiniz hep dürüstsünüzde ben bu tarz sorunlarımı hep kendi içimde bi oyun oynayarak yenmeye çalışırım telkinle mesela bak annem asla kimseyle kötü olmamı istemezdi bu kadın sevdiğim adamın annesi yazık bi kahve yapıyım içelim birlikde sohbet edelim oda bir anne gibi gibi yani yapmacık olmayın tabiki ama içinizden gelerek yapın yani eşinizi seviyorsunuz kendi ailenizide bi sorun yok o kadın da eşinizin annesi şimdi ortada hiç sorun yokken siz böyle davranınca herşeyde haksız duruma düşersiniz eşiniz sizin ailenize ne güzel iyi davranıyomuş bunu bozmayın yani herşey karşılıklı huzurunuz açısından deneyin en azından

Sıfatlar,hepsi bundan kaynaklanıyor , görümce , elti , kaynana.İsimler de keramet yok bir kere.
Sevmek zorun da değilsin ki niye kasıyorsun kendini.Saygısızlık yapmadan bu şekil devam etmen yeterli.

bende iyi bir görümce olarak çok şaşırdım.bizim gelinlerde böyle birşey hissetsem bir daha asla görüşmem.çok ayıp ediosunuz.istememek tamamda sevmiorum nedir yaw?rahatlık batıo bazılarına

Bence bu kadar zamani buraya konu acip sevmiyorum etmiyorum istemiyorum vs.. deyip tüm yorumlara elestiri yapacaginiza esinizle oturup nasil yapip edip bu negatif düsuncelerimden kurtulabilirim diye konussaydiniz..
O sizi hergun gorup kisilik yapinizi daha iyi biliyor...
Biz burada ne desek bosuna cunku siz nuh diyor peygamber demiyorsunuz...
Daha oncede yazdigim gibi once esinizle daha sonra da PSIKOLOG ile görüsün...
Cunku sizde anksiyete problemine bile yol acabilir ileride....

Son düzenleme:
Yeni gelin sendromu böyle kızmayın konu sahibine , çoğu gelin başta böyle oluyor kimi açık açık söylüyor kimi söylemiyor yahu kk da tonlarca kaynanamdan nefret ediyorum konusu var , niye bu kadar içerlediniz anlamadım:44:
Konu sahibi tekrar söylüyorum sevmek zorun da değilsin,senin sorunun gelip sende günlerce kalmaları , ben de rahatsız oluyorum günlerce kalındığın da.
Olmayan var mı ?

belki hissettiiğiniz duygu sevmemek değilde ısınamamaktır.. çünkü sevmemek yapılan bi hareket,kötü söz yada davranış karşısında olur.. durduk yere ben bu insanı sevmiyorum diyemeyiz.. fazla vakit geçiiremediniz belki.. ama ben zamanla geçeceğine inanıyorum.. bende 8 aylık evliyim hiç kolay değil tanımadığın bi ortama girip birden samimi olmaya çalışmak... o yüzden duygularını az çok anlayabiliyorum... benim eşimin aileside çok iyidir şükürler olsun bi sorunumuz olmadı.. bende hiç ısınamadım başta hele anne demek çok çok zordu.. hala kasılıyorum anne derken.. ama ben şu şekilde aştım onlara gittiğimde sohbet etmeye çalışıyordum ,ediyordukta, havadan sudan derken alıyoruz şimdi çayımızı karşılıklı sohbet ediyoruz..başta konuşacak tek kelime bulamıyordum ama şimdi susmuyorum üstelik çok konuşmayıda seven biri değilimdir hatta yakınlarıma bile biraz mesafem vardır.. ona rağmen aştım şimdi ben.. bu biraz konuşa konuşa aşılır bence sende bir dene.. ha büyük ihtimal fikirleriniz uymayacaktır ama olsun ne olcak yaşlı kadın gönlü hoş olsun..

X