Eşimin ailesi hep beraberim ne yapacağım?

monaglizag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2018
31
17
26
Evet soru da da belirttiğim üzere , eşim çok merhametli olduğu için herkese kucak açan bir karektere sahip. 5 senedir evliyim kayınvalidemin evinde yaşıyoruz, kirasını giderlerini ödüyoruz. Rabbim büyüktür dedim ses etmedim sabrettim. Hâla aynı. Değişen bir şey yok. Şimdide abisi ile iş’te ortak oldu. Ev de ailesinden biri, işimizde ailesinden birileri. Her gün iç içeyiz. Sabrederken zaman geçmiş.
Bazen yoruluyorum ne hissedeceğimi bilmiyorum , sıkışmış gibi hissediyorum .
Asla gocunmam ama herşeye evet demem, bu evliliğimin için doğru mu?

Sabrederek hiç bir şey düzelmiyor inan bana. Başta merhametinizi gösterip, evet demeniz ile herşeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Eşiniz anne ve aile kuzusu . Böyle insanlar bir yuva kuramayacaksa neden evlenir bilmiyorum. Hadi ev de beraber , iş’te beraber? Senin açından hiç düşünülmemiş, sana hiç sorulmamış. Ne kadar tepki koyarsan koy bu böyle gidecektir

Evlilik sorumluluğunu ustlenemeyenler neden evlenirler? Ayri bir ev acip oturamayacak duzeydeysen neden evlenirsin ki hakikaten?
Evlenipte halâ ana baba evinde oturan, esini oraya götüren birini ciddiye alamam ve zaten bu aciziyetteki birinden de cok sey beklememek lazim.
Ya ne kadar doğru söylemişsiniz. Bende her zaman derim bir erkek ayrı ev açamayacaksa, evini geçindiremeyecekse, kendisini ve karısını başkalarına muhtaç bırakıp ezdirecekse evlenmesin arkadaş

Kızlarda ekonomik özgürlüğünü kazanıp ondan sonra evlensin.

kayınvalideniz kendine bakamayacak yaşta ve ya durumda mı? neden beraber oturuyorsunuz onu anlamadım. kirayı giderleri siz ödüyorsanız ayrı eve çıkabilirsiniz demek çünkü

Evet soru da da belirttiğim üzere , eşim çok merhametli olduğu için herkese kucak açan bir karektere sahip. 5 senedir evliyim kayınvalidemin evinde yaşıyoruz, kirasını giderlerini ödüyoruz. Rabbim büyüktür dedim ses etmedim sabrettim. Hâla aynı. Değişen bir şey yok. Şimdide abisi ile iş’te ortak oldu. Ev de ailesinden biri, işimizde ailesinden birileri. Her gün iç içeyiz. Sabrederken zaman geçmiş.

Neyse ki esiniz cok merhametliymis ya olmasaymis? Esinizin size merhameti yok herhalde. Siz her seye evet derken eminim esiniz ozunde cok iyi biridir.

Rabbim büyüktür deyip ses etmemeye devam edersen daha çok kendi kendini yersin. Her şeye he evet deyip durmuşsun adam ailesine iyi, sizin aile olduğunuzu anlamamış ki.

İpsiz bir kuyuya düşmüşsün , en baştan kabul etmeyecektin, geçmiş olaa..

Kocaniz size merhametli mi? Asil soru bu bence. Size merhameti olsa ne kadar zorlandiginizi gormez miydi?

Herşeye evet demem kısmını anlayamadım.
Evet demediğiniz ,kabul etmediğiniz neler var?
Evlilik için dogru mu sorusuna cevap sizde.bu bir evlilik mi ?
Bence değil.
Kendine ayrı hayat kuramayan erkek evlenmesin.
Kadın evlenirken ailesinden ayrıldığı gibi ayrılmalı,sorumluluğunu bilmeli,almalı.
Bu tip erkek ailesine hizmetli almak için evlilik yaptığını düşünüyorum.

Herşeye evet demem kısmını anlayamadım.
Evet demediğiniz ,kabul etmediğiniz neler var?
Evlilik için dogru mu sorusuna cevap sizde.bu bir evlilik mi ?
Bence değil.
Kendine ayrı hayat kuramayan erkek evlenmesin.
Kadın evlenirken ailesinden ayrıldığı gibi ayrılmalı,sorumluluğunu bilmeli,almalı.
Bu tip erkek ailesine hizmetli almak için evlilik yaptığını düşünüyorum.
bana, Böyle evliliklerdeki kadınlar hizmetçi ve düzenli sex ihtiyacını gideren kimse olarak görülüyor gibi geliyor. Konu sahibi eşini iyi anlatmış ama aslında adam tam el iyisi. Karısı dışında herkes hayatından memnun

bana, Böyle evliliklerdeki kadınlar hizmetçi ve düzenli sex ihtiyacını gideren kimse olarak görülüyor gibi geliyor. Konu sahibi eşini iyi anlatmış ama aslında adam tam el iyisi. Karısı dışında herkes hayatından memnun
Aynisini yazacaktim, yazilmisi var.

Adam iyi olur tabi, anasina hizmetkar, kendine ihtiyac giderici.

Hayır geliriniz çok az olur, mecburen eş ailesinin evinde kalmak zorunda kalırsınız onların kurallarıyla yaşarsınız anladım.

Ancak kirayı da siz ödüyorsunuz, neden? Hem parayı verip hem de başka evin düzenine biat etmişsiniz?

Eşinizin iş konusunda da aileye bağlandığını düşününce o eve eş değil bedava hizmetçi olarak alındığınızı düşünebiliriz. Aileniz hiç mi itiraz etmedi bu duruma sizi oraya nasıl gelin gönderdiler?

Sizin ilk olarak çocuk yapma çabanız varsa bir dur demeniz lazım, sakın anne olmayı düşünmeyin bu şartlarda. Kendinizin çalışma imkanı var mı?

Ailenizin yanında olsanız en azından beni büyüttüler dersiniz hizmet ederken canınız yanmaz.

Bu evlilik evlilik değil, kayınvalide yanında yaşamaya zorlama boşanma sebebi biliyorsunuz değil mi?

Aynisini yazacaktim, yazilmisi var.

Adam iyi olur tabi, anasina hizmetkar, kendine ihtiyac giderici.

Hayır ev annesinin olsa yine anlayacağım, kiralar uçtu.

Şimdi konu sahibi itiraz etse kaynana “Benim kiram ödeniyordu bedava eşyalarımla güzel güzel oturuyordum, ayağıma hizmet ediyordun, bana yemekler pişiriyordun, çamaşırımı yıkıyordun ben lüksümü isterimm” diyecek.

Böyle bir imkan bu devirde kimde var? Konu sahibinin kaynanası olmak varmış. 😮

inşallah konusuna cevap yazar merak ederim
konu sahibi böyle bir evliliği kabul ederken merak ettim aileniz neredeydi?
nasıl verdiler sizi oraya

kp kv nin ekonomik durumu mu kötü de onlarla yaşayıp kiralarını falan ödüyorsunuz?
dişinizi göstermenin vakti gelmiş..

Kime merhametli bu adam ben anlamadım? Çünkü sana değilde.
Çoluk çocuk musunuz ya aile evinde yaşıyosunuz evlilik değil evcilik oynuyosunuz :) Sabredersen sonu gelmez ama rest çekersen belki bir şeyler değişebilir. Her şeye he diyen taraf bi kerede başkaları olsun ya, kendinize değer verin.

Ne yazık ki başta aynı evde yaşayarak '' Evet '' oyunu vermişsiniz zaten. Bundan sonrası zor. Kocanız merhametlidir belki ama aynı zamanda ana kuzusu buda bir gerçek o yüzden siz muhtemelen ayrılalım da deseniz değişmeyecektir.
Yazdıklarınızda çok haklısınız. Başta herşeyi kabul etmem ile herşey şimdi daha da zorlaştı

X