Evliliğimde ne yanlış ne doğru çözemiyorum!

Yaşım ve sağlık sorunumdan dolayı istiyorum kendim istiyorum evet saçma gelebilir ilerde istesemde hiç olmaz belki şuan bile olabileceği bellisiz ondan dolayı
Peki bebek babasının annesinden tüp bebek parasını alıp harcayacak biri olmasını istiyor mu acaba? Başka adam bulamam bulduğumdan çocuk yapayım kadar bencil bi düşünce şekli yok lütfen yanlış anlamayın ama. Belki de daha mutlu bi evlilik yapacaksınız böyle acele etmeseniz başka biriyle. Neyse ne anlatıyorsam gece gece

Evet haklısın o anda insan birşey düsünemiyor sağlık sorunumdan dolayı anne olmak istediğim icin yapıyorum
Anne olmak istiyorsunuz ama babası kumar oynayan biri, siz çalışıyor musunuz? Çocuğa tek başına bakacak güçte misiniz her anlamda? Telefon satıp, ailenizden para alıp borç ödediğinize göre cevabi belli.
Sağlık sorununuz var diye öyle bir adamdan çocuk yapmayı düşünmeniz doğru değil.
Kumarı bu kadar basite almanız da enteresan.
Ben eşten değil ama kardeşten kumar nedir gayet iyi bil malesef.

Yıkıcı olmamak yapıcı olmak adına elinizden gelenin fazlasını yapmışsınız. Adınıza çok üzüldüm. Fakat şu noktada bir yanlış var ki o aile büyüğü iyi niyetlide olsa resmen sizin evinize, cebinize, evliliğinize kayyum atanmış. Bu daha ne kadar sürecek bilememeniz bir yana aranızdaki saygıda yitip gitmiş. Ne yazık ki alkol ve kumar bağımlılığı saniyeye bakıyor. İnsan ancak değişmek isterse değişebiliyor. Aksi takdirde sürekli aynı hataları yapıyor. Siz biraz daha mantıklı tarafta ve bebeğinizi huzurlu bir yıvada bir çatı altında büyütme isteğinizden dolayı eşinizin yanında oluyorsunuz fakat zaman içerisinde ne kadar yıprandığınızı başka bir hata eklenirse daha da yıpranacağınızı bilmenizi isterim. Her hata malesef ki bir öncekinden daha acı olacaktır. Eşinizin bu illetten kurtulması için destek olun ve profesyonel destek almaya bu sorunun altında yatan sorunu bulmaya yönlendirmeye çalışın baktınız olmuyor kendinizi sorgulayın. İstediğiniz bu mu? Neyi değiştirebilirsiniz? Neyi değiştiremezsiniz? Mevcut şartlarda mutlu musunuz? Yoksa başka bir size mi ihtiyaç var?
Bir psikoloğa götürdüm fakat benim için 2 seans dayandığını söyleyerek bıraktı sadece ben anlatıyorum o dinliyor bir faydası olmaz ben kendim bıraktım artık bana inan kafam yerine geldi diypr ama bekliyorum sabırla. Kayyum kelimesi tam da bizim evliliğimiz için gerçekten bu durum beni çok yoruyor ben kendi evimizi kendimiz idare edelim istiyorum ama eşim bu durumdan çok memnun. Akrabası yerine benden birşey gizlemesetdi birlikte dışarıya rezil olmadan bende yönetebilirdim onu ama o beni asla bu işler için dinlemedi . Ben herşeye hazırdım oysa bu da benim çok zoruma gidiyor. Beni de dışardakiler karşı küçük durma sokuyor. Durumu anlatmama rağmen eşime olan oldu önümüze bakalım kafasında .

Merhabalar hanımlar. 2 senelik bir evliliğim ve 6 aylık bir bebeğim var. Evlenmeden önce eşimle aramız çok iyiydi ve eşimde merhametli ve ailesine düşkün sorumluluklarını bilen biriydi elinde 5 tl varsa maaşına kadar onunla idare etmesini bilen birisiydi bu benim onunla evlenmemin en önemli sebeplerinden biriydi. Evlendikten sonra eşim bitcoine ailesinin verdiği bir parayı yatırdı ve kayıp etti ailesi. Ailesi öğrenmesin diye bileziklerimi verip kapattık ama daha sonra eşim bu sefer de kumara merak saldı. Kimseye söylemeden yine ilk kayıplarını elimde avcımda ne varsa vererek kapattım. İşe girdim borçlarını kapatmak için ben kapattım zannederken o tekrar aynı şeyi yapiyormuş bu sırada hamile olduğumu öğrendim işten çıktım ve ailesine durumu anlatmak zorunda kaldım. Ailesi de biraz para ve aile desteği verdiler ama her verdiği söz arkasında yeniden yaptı ne çocuğunu ne beni ne de ailesini gözü görmez hale geldi en herkesten elden borç istemiş bankalardan alabildiği kadar almıştı ailesi etrafa durumu açmak istedi ve bütün akrabalara anlattılar bir aile büyüğü yardım etmek istedi kabul ettik ailesiyle şuan eşim görüşmüyor. Araya bir büyüğünü soktular lafını dinler diye 1 aydır kumar oynamıyor gibi aile büğümüz maaşına ve ödemelerine el attı çünkü . Bu durum bir yerde benim canımı çok sıkıyor beni dinlemeyen kocam şimdi hala beni dinlemiyor evimizi idare eden şuan aile büyüğü gibi ona sormadan bir iş yapamıyoruz . Bir an önce düzelmesi için ve evimizi kendimiz idare edelim kendimiz birşeyler yapalım diye bekliyorum sabır ediyorum ama bu süreç de beni çok zorluyor. Çok fazla detay var daha anlatılacak ama buraya yazamayacağım kadar çok. Durumdan hiç memnun değilim beni çok zorluyor umarım eşim düzelir. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız doğruyu mu yaşıyorum yanlış mı bilmiyorum ama çok yıprandığımın farkındayım.
bay dogruyla bayan yanlış
sen dogru ben bayağı yanlış
Şarkısı sana gelsın

Ya ne hissettim biliyor musunuz, hani evlenirken hastalikta sağlıkta diye söz veriyoruz ya, eşinizin kumar bağımlılığına yaklaşımınızin bu verilen söze göre olduğu hissi uyandi bende. Cabalamissiniz resmen. Hem de her yönden. Muhtemelen bir çok kişi boşanmayı tercih ederdi ama bu tarz bağımlılıklar daha hastalık gibi geliyor. Umarım kalbinizin ekmeğini yersiniz, eşiniz düzelir ve maddi olarak düzlüğe çıkarsınız. Yaklaşımınız neden bilmiyorum beni çok etkiledi. (Muhtemelen burada tersi ithamlar olacaktır. Çünkü bura böyle bir yer 😅)
Ben de öyle hissiyat aldım boşanın kurtulun yazmaktan vazgeçtim

Merhabalar hanımlar. 2 senelik bir evliliğim ve 6 aylık bir bebeğim var. Evlenmeden önce eşimle aramız çok iyiydi ve eşimde merhametli ve ailesine düşkün sorumluluklarını bilen biriydi elinde 5 tl varsa maaşına kadar onunla idare etmesini bilen birisiydi bu benim onunla evlenmemin en önemli sebeplerinden biriydi. Evlendikten sonra eşim bitcoine ailesinin verdiği bir parayı yatırdı ve kayıp etti ailesi. Ailesi öğrenmesin diye bileziklerimi verip kapattık ama daha sonra eşim bu sefer de kumara merak saldı. Kimseye söylemeden yine ilk kayıplarını elimde avcımda ne varsa vererek kapattım. İşe girdim borçlarını kapatmak için ben kapattım zannederken o tekrar aynı şeyi yapiyormuş bu sırada hamile olduğumu öğrendim işten çıktım ve ailesine durumu anlatmak zorunda kaldım. Ailesi de biraz para ve aile desteği verdiler ama her verdiği söz arkasında yeniden yaptı ne çocuğunu ne beni ne de ailesini gözü görmez hale geldi en herkesten elden borç istemiş bankalardan alabildiği kadar almıştı ailesi etrafa durumu açmak istedi ve bütün akrabalara anlattılar bir aile büyüğü yardım etmek istedi kabul ettik ailesiyle şuan eşim görüşmüyor. Araya bir büyüğünü soktular lafını dinler diye 1 aydır kumar oynamıyor gibi aile büğümüz maaşına ve ödemelerine el attı çünkü . Bu durum bir yerde benim canımı çok sıkıyor beni dinlemeyen kocam şimdi hala beni dinlemiyor evimizi idare eden şuan aile büyüğü gibi ona sormadan bir iş yapamıyoruz . Bir an önce düzelmesi için ve evimizi kendimiz idare edelim kendimiz birşeyler yapalım diye bekliyorum sabır ediyorum ama bu süreç de beni çok zorluyor. Çok fazla detay var daha anlatılacak ama buraya yazamayacağım kadar çok. Durumdan hiç memnun değilim beni çok zorluyor umarım eşim düzelir. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız doğruyu mu yaşıyorum yanlış mı bilmiyorum ama çok yıprandığımın farkındayım.
Bir söz vardir kumarci adamin Evi olmaz keske cocuk yapmasaydin arkadasim cok büyük yanlis yapmissin

Ailesiyle niye küs beyfendi, sömürülüp sömürülüp susmadiklari icin mi?
Siz emin misiniz evlilik öncesi böyle bir alışkanlığının olmadığına?
Tedavi olmadan öyle birinin maaşına el koymasıyla bir sonuca varmanız çok zor.
Tedaviyle bile zorken çok ümitlenmeyin derim.
Keşke birinin maaş idaresiyle hallolacak bir şey olsaydı kumar bağımlılığı.
Ailesi ders vermek istediği için arkasında kimse olmadığını anlasın diye konuşmak istemiyorlar oturduğumuz ev de onların evimden çık bile dedi kapıma gelme dedi. Eşime belki dank eder diye birde aile büyüğü de şuam konuşmalarını istemiyor. Kendini düzelttiğinde ellerini öpmeye götürecekmiş verdiği yardımları geri ödeyip tabiki de . Ben psikoloğa götürdüm ama 2 seans sonra istemedi ben değiştim dedi yapmayacağım dedi ben bırakmasını istemedim ama aile büyüğüde zorlama dedi elimden birşey gelmiyor gerçekten

Aile büyüğü her kimse gönlünü hoş tut. Bu devirde kimse kimsenin derdi ile uğraşmıyor. Size değer veriyor ki sizin için uğraşıyor
tabiki de öyle ama bazı durumlar yanlış geliyor. Eşim için değilde şuam evliliğimize kadar geldi eşim ona evde olan herşeyimizi anlatıyor. Oda ister istemez tek taraflı dinlediği için bana o konularda videolar atıyor eşine çorba yap ısıtsın içsin mutlaka veya eşin oruç tutacak ona göre bir ayarlama yap demeğe kadar gelmesi beni çok rahatsız ediyor anlıyor musunuz ben sorumluluğumu bilen bir kadınım. Bu kadarı herkese çok fazlaca gelir eminim eşime söylediğimde de pek sallamaması beni daha da delirtiyor yaşlı işte takılma diyor ben birşey anlatmıyorum diyor diypr da diyor

Bir psikoloğa götürdüm fakat benim için 2 seans dayandığını söyleyerek bıraktı sadece ben anlatıyorum o dinliyor bir faydası olmaz ben kendim bıraktım artık bana inan kafam yerine geldi diypr ama bekliyorum sabırla. Kayyum kelimesi tam da bizim evliliğimiz için gerçekten bu durum beni çok yoruyor ben kendi evimizi kendimiz idare edelim istiyorum ama eşim bu durumdan çok memnun. Akrabası yerine benden birşey gizlemesetdi birlikte dışarıya rezil olmadan bende yönetebilirdim onu ama o beni asla bu işler için dinlemedi . Ben herşeye hazırdım oysa bu da benim çok zoruma gidiyor. Beni de dışardakiler karşı küçük durma sokuyor. Durumu anlatmama rağmen eşime olan oldu önümüze bakalım kafasında .
Bütün bu hislerinizi çok iyi anlıyorum. Aslında siz çok çok daha iyi yönetebilirsiniz ki nerelerden döndürmüşsünüz idare edip açıkları kapamışsınız. Lakin bahsettiğim şey bir çift terapisi değil kumar bir bağımlılıktır alkol gibi uyuşturucu madde gibi. Dolayısıyla eşinizin bireysel destek alması lazım. Anladığım kadarıylada çok o kafada değil. Şimdi sizin 2 seneğiniz var. Birincisi ya bu durumu kabullenip , ben evimi yönetebilecek güçteyim, beceriksiz olduğum için değil kocama bu adamın sözü geçenildiği için bize, bana yardım ediyorlar diye düşüneceksiniz.( ki bu doğru sizd fırsat verilse eminim çok şey başarırsınız maddi anlamda) ya da bu aile büyükleri ve kayyum beyin karşısına geçip bu şekilde yardım etmelerinin hoş oldunu ancak bu durumun sizi kendi içsel dünyanızda yetersiz hissettirdiğini aslında paranızı nasıl harcamanız gerektiğini bilen kişinin siz olduğunu ama bunun sizi üzdüğünü açıkça anlatıp dolaylı yoldan o kayyum bey kontrol ediyormuş gibi görünüp siz kontrol etmeyi teklif etseniz? Acaba nasıl karşılık bulur bu teklif. Yalnız açıkça şunu söylemek isterim ki kendinizi yetersiz hissetmeyin. Bu bir rahatsızlık. Sizinle ve yetilerinizle alakası yok bu durumun bu durum eşinizin psikolojisi sonucu anlık hazlarının onu mutlu etmesi , adrenalin istemesi sebebiyle oluyor.

tabiki de öyle ama bazı durumlar yanlış geliyor. Eşim için değilde şuam evliliğimize kadar geldi eşim ona evde olan herşeyimizi anlatıyor. Oda ister istemez tek taraflı dinlediği için bana o konularda videolar atıyor eşine çorba yap ısıtsın içsin mutlaka veya eşin oruç tutacak ona göre bir ayarlama yap demeğe kadar gelmesi beni çok rahatsız ediyor anlıyor musunuz ben sorumluluğumu bilen bir kadınım. Bu kadarı herkese çok fazlaca gelir eminim eşime söylediğimde de pek sallamaması beni daha da delirtiyor yaşlı işte takılma diyor ben birşey anlatmıyorum diyor diypr da diyor
Ay ben sadece işin maddi kısmına karışıyor sanıyordum. Bu olmaz ama sizin kadınlığınızı , yapacaklarınızı sorgulayıp söyleyemez nesiniz siz onun yönettiği kukla mı? Bir evlilik nasıl olur bildiğiniz için o imzayı atıp aynı çatı altında buluşmuşsunuz. Başkasının yönlendirmesiyle yürümez ki gemi

Bir insan sadece kendisi isterse düzelir. Ben bağımlılıkların da bu şekilde düzeleceğine inanıyorum. Yani o şunun farkında mı mesela "bütün paramızı kaybettim, rezil rüsva oldum, kumarda her zaman kasa kazanır, bize biraz yem verilir ve oltaya geliriz" gibi bu tarz şeyleri söyleyebiliyor mu? Ben bu tarz şeyleri söyleyen iki arkadaşımın kumarı temelli bıraktığını gördüm, hala konusu açılsa ne aptalmışım ya derler. Geriye kalanlar ise bir gün vurgun yapacağına inanıp donuna kadar harcamaya devam, çünkü ıq seviyeleri durumu yorumlayacak düzeyde değil.

Sizde içinizde birikip olumsuz duyguların oluşmasına izin vermeyin bence. Her kimse bu buyugunuz belli aralıklarla görüşüp durumunuzu aktarın. Sizin halinizi de bilip eşinize ona göre tavsiye versin. Bu çok kıymetli bir durum .şanslısınız ki birisi sizin için cabaliyor. Bizde kimse böyle bir iyilik yapmadı ve restlese restleşe bosandik. Şimdide köpekler gibi pişmanız ama araya giren kadinlar aşklı meşkli durumları yüzünden de affedemiyorum .eskisinden de beter durumdayız, burnumuzda iyice surttu

Bütün bu hislerinizi çok iyi anlıyorum. Aslında siz çok çok daha iyi yönetebilirsiniz ki nerelerden döndürmüşsünüz idare edip açıkları kapamışsınız. Lakin bahsettiğim şey bir çift terapisi değil kumar bir bağımlılıktır alkol gibi uyuşturucu madde gibi. Dolayısıyla eşinizin bireysel destek alması lazım. Anladığım kadarıylada çok o kafada değil. Şimdi sizin 2 seneğiniz var. Birincisi ya bu durumu kabullenip , ben evimi yönetebilecek güçteyim, beceriksiz olduğum için değil kocama bu adamın sözü geçenildiği için bize, bana yardım ediyorlar diye düşüneceksiniz.( ki bu doğru sizd fırsat verilse eminim çok şey başarırsınız maddi anlamda) ya da bu aile büyükleri ve kayyum beyin karşısına geçip bu şekilde yardım etmelerinin hoş oldunu ancak bu durumun sizi kendi içsel dünyanızda yetersiz hissettirdiğini aslında paranızı nasıl harcamanız gerektiğini bilen kişinin siz olduğunu ama bunun sizi üzdüğünü açıkça anlatıp dolaylı yoldan o kayyum bey kontrol ediyormuş gibi görünüp siz kontrol etmeyi teklif etseniz? Acaba nasıl karşılık bulur bu teklif. Yalnız açıkça şunu söylemek isterim ki kendinizi yetersiz hissetmeyin. Bu bir rahatsızlık. Sizinle ve yetilerinizle alakası yok bu durumun bu durum eşinizin psikolojisi sonucu anlık hazlarının onu mutlu etmesi , adrenalin istemesi sebebiyle oluyor.
Gerçekten kullanıldığınız sözleri duymak bile okadar kendimi iyi hissettirdi ki anlatamam anlaşılmaya ne çok ihtiyacım var bir bilseniz 😔 çok teşekkür ederim öncelikle. Çift terapisti ardından özel olarak götürdüm bir psikoloğa zaten ama dediğiniz gibi o halledeceğim boşuna para vermek istemiyorum oraya o parayla ev geçinir deyip salladı beni. Karşımdaki kayyum beye de aile büyüklerine de ben yaönetebilirim dediğimde seni kandırıyor kandırır gibi yaklaşım alıyorum. Eşim de zaten benim yönlendirmeme de kendi başına yapmakta istemiyor. Şu durumdan biraz etkilenmesini ya ben nasıl evli bir adamım şu hale bak evlilik geçim yapmıyoruz evcilik oynuyoruz resmen diye kendine gelmesini bekleyip rahatsız olmasını beklerken çok mutlu ve memnun bu yüzden de korkuyorum yetkiler gittikçe kayyum beye veriliyor eşim ses çıkarmıyor nereye kadar hakkımız da söz sahibi olacakları belli değil vs

Bir insan sadece kendisi isterse düzelir. Ben bağımlılıkların da bu şekilde düzeleceğine inanıyorum. Yani o şunun farkında mı mesela "bütün paramızı kaybettim, rezil rüsva oldum, kumarda her zaman kasa kazanır, bize biraz yem verilir ve oltaya geliriz" gibi bu tarz şeyleri söyleyebiliyor mu? Ben bu tarz şeyleri söyleyen iki arkadaşımın kumarı temelli bıraktığını gördüm, hala konusu açılsa ne aptalmışım ya derler. Geriye kalanlar ise bir gün vurgun yapacağına inanıp donuna kadar harcamaya devam, çünkü ıq seviyeleri durumu yorumlayacak düzeyde değil.
Hala bana gizlice benimle oynamak istediğini söyleyip duruyor az miktar da olsa kendini tatmin etmek için bir de özellikle benim yanımda oynamak istiyor muş. Bu arada telefon falan android değil eski tuşlu telefona geçti bende şifremi değiştirdim girmen internete diye aile büyüğümüz böyle yapmamızı söyledi ama birgün telefonu alemine aşıp şifreyi de çözüp siteye girip merül merül baktığına şahidim

Yorumunuza bayıldım alkış butonu olsaydı keşke. O kadar güzel anlatmışsınız ki. İşte tamda bu noktada konu sahibinin şunj düşünmesi lazım. Bu durumları yaratan kişi bu durumlardan ne kadar pişman. Elinde para olsa yine oynar mı varı yoğu koyar mı?

Adamin kendince bir sorunu yok ki kumarini oynuyor, borçlarını eşi ve ailesi ödüyor.

Yorumunuza bayıldım alkış butonu olsaydı keşke. O kadar güzel anlatmışsınız ki. İşte tamda bu noktada konu sahibinin şunj düşünmesi lazım. Bu durumları yaratan kişi bu durumlardan ne kadar pişman. Elinde para olsa yine oynar mı varı yoğu koyar mı?
Ben koyacağını düşünüyorum ama dediğim gibi etrafımdaki insanlar güveniyor ve benimde bu durumda sabır etmemi istiyor halbuki siz daha yeni duydunuz ben bauadır çekiyorum diyorum ama burada da biraz kendi taraflarını tutuyorlar ister istemez ahhh o kadar zor bir durumdayım ki

X