Evliliğimde ne yanlış ne doğru çözemiyorum!

Eşinizin sağlam bi sopa yemesi lazım ama sünepe bi adam sanırım. Siz sabırlı olun , boşanmak en en son çare olsun. Boşanmak ta hiç kolay değil. İnsan yaşamadan kolay sanıyor. Çocuk varsa gerçekten zor . İnşallah eşin düzelir. Ailesinin senden yana taraf olmaları iyi birsey . Kimi kötü olduğunu bilsede oğlumuz haklı erkek diyip kadina yükleniyor. Rabbim kolaylık versin

Eşinizin sağlam bi sopa yemesi lazım ama sünepe bi adam sanırım. Siz sabırlı olun , boşanmak en en son çare olsun. Boşanmak ta hiç kolay değil. İnsan yaşamadan kolay sanıyor. Çocuk varsa gerçekten zor . İnşallah eşin düzelir. Ailesinin senden yana taraf olmaları iyi birsey . Kimi kötü olduğunu bilsede oğlumuz haklı erkek diyip kadina yükleniyor. Rabbim kolaylık versin
Amin teşekkürler 🙏🏼

Hala bana gizlice benimle oynamak istediğini söyleyip duruyor az miktar da olsa kendini tatmin etmek için bir de özellikle benim yanımda oynamak istiyor muş. Bu arada telefon falan android değil eski tuşlu telefona geçti bende şifremi değiştirdim girmen internete diye aile büyüğümüz böyle yapmamızı söyledi ama birgün telefonu alemine aşıp şifreyi de çözüp siteye girip merül merül baktığına şahidim
Çok benzer hikayeler biliyorum, özellikle eşleriyle bağımlılıkları konusunda yüzgöz olan adamların ağzından hep aynı cümle çıkar "senin yanında içeyim, senin yanında oynayayım" gibi. Amacı size karşı durumu iyice normalleştirmektir, izin verirseniz daha da arsızlaşacak. Bu hikayelerin sonu hiç değişmez, sadece bugün elinizi kaptırıp kurtulacakken, sabredip sonuna kadar beklediğinizde tamamen kendinizi kaybetmiş olacaksınız. Çok üzgünüm :KK43:

Yanlış olan sizsiniz. Eşiniz bir halt yiyorsa pisliğini kendi temzleyecek. Siz onun borcunu kapadığınızda, zaten ödeyen var diyor. O kaybettigi paraları kazanmak ümidiyle tekrar oynayacak. Siz sozunuzu dinlemesi icin ve düzelmesi için sabırla beklerken, o başka aile büyüklerinden medet umuyor. Banka hareketlerinden bile haberiniz yok resmen sizi yok sayıyor adam. Siz sabırla bekleyip kendinizi kahrederken adamın umrunda bile değilsiniz.

Anlattiklariniza göre tekrar söylüyorum adam pişman değil. Düze çıksın, eline bir miktar geçsin, yine oynar.

Yanlış olan sizsiniz. Eşiniz bir halt yiyorsa pisliğini kendi temzleyecek. Siz onun borcunu kapadığınızda, zaten ödeyen var diyor. O kaybettigi paraları kazanmak ümidiyle tekrar oynayacak. Siz sozunuzu dinlemesi icin ve düzelmesi için sabırla beklerken, o başka aile büyüklerinden medet umuyor. Banka hareketlerinden bile haberiniz yok resmen sizi yok sayıyor adam. Siz sabırla bekleyip kendinizi kahrederken adamın umrunda bile değilsiniz.

Anlattiklariniza göre tekrar söylüyorum adam pişman değil. Düze çıksın, eline bir miktar geçsin,
Ben ilk hatalarını kapadıktan sonra yine yaptığını gördükten sonra ailesine korkar çekinir düzelir diye söyledim ama onlar da kendince yardım etmek istediklerini söylediler ödemek fayda etmiyor ben istemiyorum ödemenizi dememe rağmen tabiki de çocuğunu ve torununu o halde bırakmak istemeyip ödediler fakat eşim gine yaptı şuanda kendi maaşını gelirlerini giderlerini düzenlemesi kontrol etmesi için bir ebeveyn var başımızda para eline geçmediği için eşimin bu ay oynamadı ama dediğiniz gibi düzeleceğini düşünmüyorum ama çocuğum ve yardımcı olan aile büyüğümüz için biraz daha katlanıyorum sadece yanlış ama en önemlisi çocuğum için katlamam gerekmiş gibi hissediyorum en azından çocuğum biraz büyüyene kadar

Allah göstermesin ama şu an çocuğunuza bir şey olsa ortada kalacaksınız. Para yok altın yok birikim yok. Çocuklarına karşı merhametsiz ve bencil insanlara şans verilmemeli. Yine para bulursa yine yapacak Çocuğun yiyecek içecek parasını bile götürüp kumara yatıracak. Siz de biliyorsunuz gerçeği, inşallahla maşallahla düzelmeyeceğini açın benzer konulardan okuyun. Hala son bir şans son bir fırsat belki düzelir.
Bitcoin batırmış altınlarınızı vermişsiniz, kumar oynamış batırmış biriktirdiklerinizi verip işe girmişsiniz. Niye bu sırada korunmayıp hamile kaldınız? Ya çekeceksiniz ve çocuğunuza da çektireceksiniz ya da ayrılacaksınız.

Boşanmayarak yanlış yapmışsınız. Daha ilk bitcoin vakasında adamı kapının önüne koyup yolunuza bakmalıydınız. Çocuğunuza büyük haksızlık ediyorsunuz. Uyanmanız da çok çok zor maalesef.

Yaşım ve sağlık sorunumdan dolayı istiyorum kendim istiyorum evet saçma gelebilir ilerde istesemde hiç olmaz belki şuan bile olabileceği bellisiz ondan dolayı
Ayy boşver olmayıversin.bir tane mutlu insan yok bu ülkede.doğup da ne yapacak? Kendi hayatınızdan düşünün yani.

Düzelme ihtimali var ama o kadar düşük ki...Hayatınla kumar oynuyorsun. Kazanma ihtimali binde 1.

Merhabalar hanımlar. 2 senelik bir evliliğim ve 6 aylık bir bebeğim var. Evlenmeden önce eşimle aramız çok iyiydi ve eşimde merhametli ve ailesine düşkün sorumluluklarını bilen biriydi elinde 5 tl varsa maaşına kadar onunla idare etmesini bilen birisiydi bu benim onunla evlenmemin en önemli sebeplerinden biriydi. Evlendikten sonra eşim bitcoine ailesinin verdiği bir parayı yatırdı ve kayıp etti ailesi. Ailesi öğrenmesin diye bileziklerimi verip kapattık ama daha sonra eşim bu sefer de kumara merak saldı. Kimseye söylemeden yine ilk kayıplarını elimde avcımda ne varsa vererek kapattım. İşe girdim borçlarını kapatmak için ben kapattım zannederken o tekrar aynı şeyi yapiyormuş bu sırada hamile olduğumu öğrendim işten çıktım ve ailesine durumu anlatmak zorunda kaldım. Ailesi de biraz para ve aile desteği verdiler ama her verdiği söz arkasında yeniden yaptı ne çocuğunu ne beni ne de ailesini gözü görmez hale geldi en herkesten elden borç istemiş bankalardan alabildiği kadar almıştı ailesi etrafa durumu açmak istedi ve bütün akrabalara anlattılar bir aile büyüğü yardım etmek istedi kabul ettik ailesiyle şuan eşim görüşmüyor. Araya bir büyüğünü soktular lafını dinler diye 1 aydır kumar oynamıyor gibi aile büğümüz maaşına ve ödemelerine el attı çünkü . Bu durum bir yerde benim canımı çok sıkıyor beni dinlemeyen kocam şimdi hala beni dinlemiyor evimizi idare eden şuan aile büyüğü gibi ona sormadan bir iş yapamıyoruz . Bir an önce düzelmesi için ve evimizi kendimiz idare edelim kendimiz birşeyler yapalım diye bekliyorum sabır ediyorum ama bu süreç de beni çok zorluyor. Çok fazla detay var daha anlatılacak ama buraya yazamayacağım kadar çok. Durumdan hiç memnun değilim beni çok zorluyor umarım eşim düzelir. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız doğruyu mu yaşıyorum yanlış mı bilmiyorum ama çok yıprandığımın farkındayım.
Çok üzülerek söylüyorum düzelmez, zaman kaybetmeyin, size de çocuğunuza da yazık. O maaş kocanızın elime yeniden geçtiğinde kaldığı yerden devam edecek.

Bir psikoloğa götürdüm fakat benim için 2 seans dayandığını söyleyerek bıraktı sadece ben anlatıyorum o dinliyor bir faydası olmaz ben kendim bıraktım artık bana inan kafam yerine geldi diypr ama bekliyorum sabırla. Kayyum kelimesi tam da bizim evliliğimiz için gerçekten bu durum beni çok yoruyor ben kendi evimizi kendimiz idare edelim istiyorum ama eşim bu durumdan çok memnun. Akrabası yerine benden birşey gizlemesetdi birlikte dışarıya rezil olmadan bende yönetebilirdim onu ama o beni asla bu işler için dinlemedi . Ben herşeye hazırdım oysa bu da benim çok zoruma gidiyor. Beni de dışardakiler karşı küçük durma sokuyor. Durumu anlatmama rağmen eşime olan oldu önümüze bakalım kafasında .

tabiki de öyle ama bazı durumlar yanlış geliyor. Eşim için değilde şuam evliliğimize kadar geldi eşim ona evde olan herşeyimizi anlatıyor. Oda ister istemez tek taraflı dinlediği için bana o konularda videolar atıyor eşine çorba yap ısıtsın içsin mutlaka veya eşin oruç tutacak ona göre bir ayarlama yap demeğe kadar gelmesi beni çok rahatsız ediyor anlıyor musunuz ben sorumluluğumu bilen bir kadınım. Bu kadarı herkese çok fazlaca gelir eminim eşime söylediğimde de pek sallamaması beni daha da delirtiyor yaşlı işte takılma diyor ben birşey anlatmıyorum diyor diypr da diyor

Gerçekten kullanıldığınız sözleri duymak bile okadar kendimi iyi hissettirdi ki anlatamam anlaşılmaya ne çok ihtiyacım var bir bilseniz 😔 çok teşekkür ederim öncelikle. Çift terapisti ardından özel olarak götürdüm bir psikoloğa zaten ama dediğiniz gibi o halledeceğim boşuna para vermek istemiyorum oraya o parayla ev geçinir deyip salladı beni. Karşımdaki kayyum beye de aile büyüklerine de ben yaönetebilirim dediğimde seni kandırıyor kandırır gibi yaklaşım alıyorum. Eşim de zaten benim yönlendirmeme de kendi başına yapmakta istemiyor. Şu durumdan biraz etkilenmesini ya ben nasıl evli bir adamım şu hale bak evlilik geçim yapmıyoruz evcilik oynuyoruz resmen diye kendine gelmesini bekleyip rahatsız olmasını beklerken çok mutlu ve memnun bu yüzden de korkuyorum yetkiler gittikçe kayyum beye veriliyor eşim ses çıkarmıyor nereye kadar hakkımız da söz sahibi olacakları belli değil vs

Hala bana gizlice benimle oynamak istediğini söyleyip duruyor az miktar da olsa kendini tatmin etmek için bir de özellikle benim yanımda oynamak istiyor muş. Bu arada telefon falan android değil eski tuşlu telefona geçti bende şifremi değiştirdim girmen internete diye aile büyüğümüz böyle yapmamızı söyledi ama birgün telefonu alemine aşıp şifreyi de çözüp siteye girip merül merül baktığına şahidim
Olmayacak bu adamdan, sana yazık. Şu yazdıklarını başkası yazmış gibi bir oku gözünü seveyim, düzelme ihtimali var gibi duruyor mu, sana karşı ezikliğini seni yok sayarak örtbas etmeye çalışıyor. İğrenç bu

Son düzenleme:
O aile büyüğü esinizi frenlesin de size niye karışıyor? Bilmiyorum ama benim sartim uzman destegi almak ve adamin maasina el koymak olurdu baktim.duzelmiyor bosardim sanki
Kimse için kendimi feda etmeye razi olmazdim

Koyacak bir para olmadığında ortaya sizi koyarsa ne yapmayı düşünüyorsunuz?

X