Eşimin ailesi ile başım dertte :(

Artık kayınvalide, kayınpeder ile oturan mı var ? Eskidenmiş onlar.
Sen onun anası - babasıyla oturup, onlara hizmet edeceksen neden evleniyorsun ki?
Bekar kal, ailenle yaşa
O kadar kötüyüm ki ağlamaktan helak oldum böyle uzun uzun yazmak değilde tanımadığım bir insanla uzun uzun konuşasım var iyi değilim 😢

Kaynana kayınpeder bı taraftan gorumceler bı taraftan eşimin halası bı taraftan
Canım daha çok yenisin,benden sana en büyük tavsiye çocuk yapma hemen.Evliliğin oturana kadar,eşini ve ailesini iyice tanıyana kadar çocuk yapma.Sonra duruma göre davranırsın ama eşinin vd eş ailesinin bu tavırları hiç hoş değil.

Canım daha çok yenisin,benden sana en büyük tavsiye çocuk yapma hemen.Evliliğin oturana kadar,eşini ve ailesini iyice tanıyana kadar çocuk yapma.Sonra duruma göre davranırsın ama eşinin vd eş ailesinin bu tavırları hiç hoş değil.
Doğruları söyleyince ben ve benim annem suçlu oluyo gerçekten çok kötüyüm ben daha 2 aylık evliyim uğraştığım durumlara bakın

Size ayrı bir ev bile açılmıyor. Yani görünüşte bir ev tutulacak ama eşiniz Suriye'ye aylarca göreve gidecek, sizde o tutulan evde kayınvalide- kayınpeder- görümce yaşayacaksınız.
Çalışmanız da yasak. Yani evde kv - kp bakacaksınız.
Aileniz de bol bol suçlanıyor..
Daha aynı eve girip evlilik hayatı yaşamadan bunları yaşıyor isen , emin ol aynı eve girdiğinde seni çok kötü günler bekliyor dmeek.
Ne yap , ne et kabul etme.
Resmi nikah kıyıldığı için mi bu baskı ?
Kabul etme kesinlikle.
Doğruları söyleyince ben ve benim annem suçlu oluyo gerçekten çok kötüyüm ben daha 2 aylık evliyim uğraştığım durumlara bakın

Size ayrı bir ev bile açılmıyor. Yani görünüşte bir ev tutulacak ama eşiniz Suriye'ye aylarca göreve gidecek, sizde o tutulan evde kayınvalide- kayınpeder- görümce yaşayacaksınız.
Çalışmanız da yasak. Yani evde kv - kp bakacaksınız.
Aileniz de bol bol suçlanıyor..
Daha aynı eve girip evlilik hayatı yaşamadan bunları yaşıyor isen , emin ol aynı eve girdiğinde seni çok kötü günler bekliyor dmeek.
Ne yap , ne et kabul etme.
Resmi nikah kıyıldığı için mi bu baskı ?
Kabul etme kesinlikle.
Nişanlılık döneminde de aynilardi nikah kiyinca iyice kafama dank etti kaynimin çocuklarına kaynanam bakıyor yarın bir gün çoluk çocukta benim evime gelicek birde bizde ayıptır sonuçta eşim başımda olmucak kaynimin benim evime girip çıkması normalmiş gelebilirmis kocam yokken bizde de dediğim gibi abestir

parayi veren dudugu calar atasozumuz var bu gibi durumlar icin
Kimsenin bize para verdiği yok suan eşim tek erkek olduğu için ev alırken kendileri peşinat vermiş sonrasında bide takı yaptılar. Yazıklarımı okumanızı öneriyorum. Beraber çalışıyorlar aynı işi yapıyorlar sonrasında herkes parasını alıyor. Kimse bize para vermiyor yani

Kimsenin bize para verdiği yok suan eşim tek erkek olduğu için ev alırken kendileri peşinat vermiş sonrasında bide takı yaptılar. Yazıklarımı okumanızı öneriyorum. Beraber çalışıyorlar aynı işi yapıyorlar sonrasında herkes parasını alıyor. Kimse bize para vermiyor yani
pesinat vermis .ciddi miktarda altin takmis dugunu yapmis ustune ortak is yapiliyor .bagira bagira gelmis aslinda surec. en guzeli isleri ayirip taki dugun islerine hic girmeden kendinize sifirdan duzen kurmanizdi boyle ailelerde hep boyle sorun olur cunku

Nişanlılık döneminde de aynilardi nikah kiyinca iyice kafama dank etti kaynimin çocuklarına kaynanam bakıyor yarın bir gün çoluk çocukta benim evime gelicek birde bizde ayıptır sonuçta eşim başımda olmucak kaynimin benim evime girip çıkması normalmiş gelebilirmis kocam yokken bizde de dediğim gibi abestir

Düzgünce anlatınca anlamıyor mu eşin?
Onların yanında rahat edemem vs dediğinde?
Kendi memleketinde olsan da ayrı evinde duracağını ama eşin goreve gittiğinde annenlerde kalabileceğini falan söyle.
Düzgünce demekten anlamıyorsa da boyun eğme derim. Nikah olunca seni cepte görmüşler resmen. Geri dönüşü yok sanıyorlar.

Düzgünce anlatınca anlamıyor mu eşin?
Onların yanında rahat edemem vs dediğinde?
Kendi memleketinde olsan da ayrı evinde duracağını ama eşin goreve gittiğinde annenlerde kalabileceğini falan söyle.
Düzgünce demekten anlamıyorsa da boyun eğme derim. Nikah olunca seni cepte görmüşler resmen. Geri dönüşü yok sanıyorlar.
Valla benim tepem iyice atarsa bosarim saglimdan oluyorum çünkü tansiyon yoktu tansiyon çıktı panik atak yoktu panik atak çıktı gün aşırı hastanelik oluyorum sinir stresten kurdeşen bile döküyorum

Valla benim tepem iyice atarsa bosarim saglimdan oluyorum çünkü tansiyon yoktu tansiyon çıktı panik atak yoktu panik atak çıktı gün aşırı hastanelik oluyorum sinir stresten kurdeşen bile döküyorum

Olabilirsin tabi ki.
Daha aynı evin içine girmeden şu yaşadıklarına bak. 🙄

Rezillik ötesi resmen

Nikah kıyıldı diye hiç korkma.
Gerekirse ayrıl. Sakın kabul etme aynı evde yaşamayı, çalışmamayı falan.
İnsan bekar ve genç iken, evlenip boşanmak çok büyük bir olaymış gibi geliyor. Ama inan öyle değil. Hele seninki çok daha kolay olur..
Zulüm göreceğin bir hayatı yaşamaktansa başlamadan bitirmek en iyisi.

Ya İzmit'te ailemin yanında yalnız olacağımız bir ev ya da bu işin sonu yok herkes kendi yoluna deyip resti çekin ve gerekirse gerçekten ayrılın... eşiniz ve ailesi şark kurnazları nasılsa nikah oldu (hele ki karı koca ilişkiniz varsa) artk dönemez diye düşünüp dayatıyorlar. Öyle ömür mü geçer bu devirde birlik oturmak mı kaldı? Çok sinirlendim eşinize ve ailesine... illa birilerine hizmet edecekseniz bu kendi aileniz olsun evlilik bu değil bunun için evlenilmez... o ev sizin asla olmayacak ailenize gelmenize ailenizin size gelmesine (o kadar insan varken zaten nereye geleceklerse)bile karışacaklar, kendi misafiriniz özeliniz olmayacak... arkanıza bile bakmadan kaçın...

Nikah kıyıldı diye hiç korkma.
Gerekirse ayrıl. Sakın kabul etme aynı evde yaşamayı, çalışmamayı falan.
İnsan bekar ve genç iken, evlenip boşanmak çok büyük bir olaymış gibi geliyor. Ama inan öyle değil. Hele seninki çok daha kolay olur..
Zulüm göreceğin bir hayatı yaşamaktansa başlamadan bitirmek en iyisi.
Halası aradı geçen yeğenimin yakasından düş para peşindesiniz siz diye neyin parası bu anlamıyorum zaten borcumuz harcimiz var düğün yapıcaz
Birde ailesi eşimi sürekli para için arıyor kendi çıkarları uğruna şey saniyolar eşim her ay bana tomar tomar para gonderiyo saniyolar

Ya İzmit'te ailemin yanında yalnız olacağımız bir ev ya da bu işin sonu yok herkes kendi yoluna deyip resti çekin ve gerekirse gerçekten ayrılın... eşiniz ve ailesi şark kurnazları nasılsa nikah oldu (hele ki karı koca ilişkiniz varsa) artk dönemez diye düşünüp dayatıyorlar. Öyle ömür mü geçer bu devirde birlik oturmak mı kaldı? Çok sinirlendim eşinize ve ailesine...
Benim bir tek annem var zaten annemde evli şuan başkasıyla annemin yanında yaşıyorum zaten ayrı ev tutarım anneme yakın dedim ama yok sürekli başıma kakiyolar eşim de çok aileci ama bilmiyor ki ailesi çıkar uğruna konuşuyo eşimle

X