Eşimin ailesi ile başım dertte :(

Eşim ailedeki tek erkek çocuk. Bu sebepten ailesi düğününe özendi takısını herseyini yaptılar.
Kaç önemsiz kız çocukları var? Tek erkek olduğu için yapılanlar kız evlatlara yapılmamalı mı size göre? Hem iş yerinde hem de aldıkları evde o eşsiz oğulları kadar diğer evlatlarının da hakkı var. Ona niye itiraz etmediniz, baban bunu yapıyor ama ben kimsenin hakkına giremem o evde kira ödersek otururum dememişsiniz. Babası işin başında duruyor tüm işi eşim yapıyor yazmışsınız da ona patron deniyor işte. Sabahtan akşama kadar çalışıyoruz diye işyeri bizim olmuyor. Aile şirketi ve tüm aile bireylerinin hakkı var orada, sadece sizin değil.

Hiç nasıl yapalım nasıl edelim demeyin, derhal yeni ev yeni iş arayışına girin. Ya evi işi parayı maddiyatı kabul edip dizlerinizi döversiniz ya da kendi imkanınızla kendi yağınızda kavrulur dünyanın en huzurlu çifti olursunuz. Şanslısınız ki eşiniz sizi ailesine ezdirmiyormuş ama mutlu olmanızın tek yolu bağımsız olmak.

Kaç önemsiz kız çocukları var? Tek erkek olduğu için yapılanlar kız evlatlara yapılmamalı mı size göre? Hem iş yerinde hem de aldıkları evde o eşsiz oğulları kadar diğer evlatlarının da hakkı var. Ona niye itiraz etmediniz, baban bunu yapıyor ama ben kimsenin hakkına giremem o evde kira ödersek otururum dememişsiniz. Babası işin başında duruyor tüm işi eşim yapıyor yazmışsınız da ona patron deniyor işte. Sabahtan akşama kadar çalışıyoruz diye işyeri bizim olmuyor. Aile şirketi ve tüm aile bireylerinin hakkı var orada, sadece sizin değil.

Hiç nasıl yapalım nasıl edelim demeyin, derhal yeni ev yeni iş arayışına girin. Ya evi işi parayı maddiyatı kabul edip dizlerinizi döversiniz ya da kendi imkanınızla kendi yağınızda kavrulur dünyanın en huzurlu çifti olursunuz. Şanslısınız ki eşiniz sizi ailesine ezdirmiyormuş ama mutlu olmanızın tek yolu bağımsız olmak.
Ben konu sahibinin eşini tek çocuk zannetmiştim. Kardeşleri varsa eve verilen peşinatta hepsinin hakkı var, rahatsız edici bir durum

eşinizin babasıyla konuşup aylık sabit maaş ile anlaşması gerek... yani babasının çalışanı olması gerekiyor... olamıyorsa kendisine farklı iş bulacak... maalesef babalar çocuklarının büyüdüğünü fark edemiyorlar... ama burada sizin yapacağınız hiç birşey yok.

biliyorsunuz ki eğer ortaklıktan ayrılıp kendine farklı iş kurarsa yada bulursa tüm yaşadığınız herşeyi kenara bırakmak zorunda kalacaksınız.

rest çekerken iyice düşünün, babası tarafından verilen bir araba yada ev herneyse onları bırakmanız gerekecek. kiraya çıkmanız demek. hereşeye sıfırdan başlayacaksınız.

Tülay KÖK'ün sınırlar videolarını izlemenizi tavsiye ederim...

Çok haklısın canım ben yorum yapmayıp sadece eşimle konuşayım artık ama onlara karşı da mesafe koymalı mıyım ?
mesafe koyabilirsin ama eşinin gözüne girecek şekilde yani şu oluyor erkeklerde kendileri kızar eder ama sen bişey desen kötü sen olursun alttan alttan rahatsızılğını eşine belirt zaten eşin gerekli müdahaleyi yapıyor belliki sakın sen araya girme sana bi abla tavsiyesi yoksa aralarını iyi eder sen arada kalırsın masum ayağına yatarlar

B bafelix Evet siz söyleyince fark ettim, ben otomatik olarak tek çocuk olarak algılamışım.
Umarım kız çocuklarına da ev peşinatı verilmiştir..

Merhaba arkadaşlar artık çok doldum ve ikinci bir görüş almak adına konu açmaya karar verdim. Eşimle 5 yıllık sevgililik sürecinden sonra geçtiğimiz yaz evlendik.eşim babası ile ortak iş yapıyor.Eşim ailedeki tek erkek çocuk. Bu sebepten ailesi düğününe özendi takısını herseyini yaptılar.sorun şu ki evlenmeden önce babası eşime ev aldı normalde ailesi ilçede yaşıyor ama nasılsa şehirdeki ev boş diye ve ben yokum diye kıs aylarında 3 sene aldıkları evde oturdular. Ve bu evde oturdukları için eşim tüm beyaz eşyaları tv oturma Odası vs aldı ben sadece halı perde yatak Odası ve salon Takımı alarak gelip oturdum.eski akışkanlık olsa gerek her ay iki kere gelip bir hafta olacak şekilde kalmak istiyorlar. Bu durum artık içinden çıkılmaz bir hal aldı eşim konuştu uyardı en son kavga ettik açıkça biz yeni evliyiz diye uyardık bu ara gelmiyorlar. Ancak bu seferde günde 5 kez arayarak herseyi sorma durumu oluştu harcadığımız her paraya evime aldığım herseye karışıyorlar eşim ailesiyle görüşmek istemediğini söyledi en son bugün kv arayıp ağladı özür diledi sonrada aldığımız robot süpürge için hesap sordu hafta sonu şehir dışına gezmeye gitmiştik onu sordu her gün dışardasınız diyor yani şaka gibi kavga ettik olmadı konuştuk olmadı uyardık olmadı bu insanlara karşı nasıl davranmalıyım? Sorunun temelinde ortak iş yapılması yatıyor bunun farkındayım. Sürekli beni ve eşimi kontrol etmeye çalışıyorlar artık bunalıp çığlık atacağım yardım :KK43:
Acik acik konusun karismayin bize diye.anlamiyorlarsa sen gorusme o tek gorussun bukadar olmaz.

Görümcelerim benden yıllar önce evlenmiş ve ikisinede beşer adet bilezik yapılmış. Konu bu mu ? Burda görümcelerle ilgili bişey yazmamışım onların hangi çocuklarına ne yaptığı beni ilgilendirmiyor ilgilendirse zaten kendim için çok daha fazlasını yaptırırdım. Ben defalarca burda altını çizdim bişey istemedim karışmadım vs diye. Burda olayı diğer kızlara ne yapıldığına çekmeniz o kadar saçma geldi ki. Ben eşime yapılana bile karışmazken sizin yorumunuz çok abes. Görümcelere ne yapıldığının çetelesini tutmuyorum eşitliği sağlayacak kişi ben değilim

Çok şükür eşimden yana şanslıyım ama eşim de benim bu sorunları kafama takmamı babasıyla işini ayırmak istememi saçma buluyor istersen görüşme zaten artık gelmiyorlar işi mi ayırmak istemiyorum ben memnunum kimse bişey diyemez diyor. Tek rahatsız olan benim eşim umursamıyor onları lafları sadece bana batıyor yada sınır ihlalleri sadece beni rahatsız ediyor :KK43:

Merhaba arkadaşlar artık çok doldum ve ikinci bir görüş almak adına konu açmaya karar verdim. Eşimle 5 yıllık sevgililik sürecinden sonra geçtiğimiz yaz evlendik.eşim babası ile ortak iş yapıyor.Eşim ailedeki tek erkek çocuk. Bu sebepten ailesi düğününe özendi takısını herseyini yaptılar.sorun şu ki evlenmeden önce babası eşime ev aldı normalde ailesi ilçede yaşıyor ama nasılsa şehirdeki ev boş diye ve ben yokum diye kıs aylarında 3 sene aldıkları evde oturdular. Ve bu evde oturdukları için eşim tüm beyaz eşyaları tv oturma Odası vs aldı ben sadece halı perde yatak Odası ve salon Takımı alarak gelip oturdum.eski akışkanlık olsa gerek her ay iki kere gelip bir hafta olacak şekilde kalmak istiyorlar. Bu durum artık içinden çıkılmaz bir hal aldı eşim konuştu uyardı en son kavga ettik açıkça biz yeni evliyiz diye uyardık bu ara gelmiyorlar. Ancak bu seferde günde 5 kez arayarak herseyi sorma durumu oluştu harcadığımız her paraya evime aldığım herseye karışıyorlar eşim ailesiyle görüşmek istemediğini söyledi en son bugün kv arayıp ağladı özür diledi sonrada aldığımız robot süpürge için hesap sordu hafta sonu şehir dışına gezmeye gitmiştik onu sordu her gün dışardasınız diyor yani şaka gibi kavga ettik olmadı konuştuk olmadı uyardık olmadı bu insanlara karşı nasıl davranmalıyım? Sorunun temelinde ortak iş yapılması yatıyor bunun farkındayım. Sürekli beni ve eşimi kontrol etmeye çalışıyorlar artık bunalıp çığlık atacağım yardım :KK43:
Eşiniz ailenin tek erkek çocuğu, babasıyla ortak iş yapıyor. Dugununuze ozenmisler, ev almışlar. Bu durumda herseyinize karışmaya hak görürler. Eşiniz o işte çalışmaya devam ettiği sürece de bu problemleri yaşayacaksınız. Çünkü işi ortak olanların hepsi yaşıyor bunu. Benim eşim, en küçük erkek kardeş. Kaynimlar-eltimler kayinvalidemlerle altlı üstlü oturuyorlar. Biz kiraya çıktık. Maddi durumları elvermedigi için yardımcı da olamadılar. Kendi yagimizda kavruluyoruz. Bizim hiçbir seyimize karismiyorlar. Evleri yakın olduğu halde ben haftada 2-3 saat filan görüyorum onları. Ama eltilerime daha çok karisiyorlar herseylerine. Kavga ettikleri de oldu. Aileden destek almanın ne yazik ki böyle dezavantajları var. Eşiniz başka iş bulsun diyeceğim ama tek erkek çocuk, biraz zor gözüküyor. Eşinizle aranızı sogutmayin ailesi yüzünden, elinizden geldiğince mesafeli olmaya çalışın ailesiyle. Söylediklerini duymamazlıktan gelin, siyasetci bir tavır takının biraz, nabzina göre şerbet verin.

Böyle konuları okuyunca iyiki eşimle sırt sırta verip dügünden ev almaya arabaya çocuk büyütmeye kadar kendimiz yapmişiz diyorum.
Hiç bu tarz sorunlar yaşamadım.Kimseye minnet duymamak en iyisi.
Sizin yapacak birşeyiniz var mı bilemiyorum belki zamanla sınır koyabilirsiniz ama işiniz zor gibi

Böyle konuları okuyunca iyiki eşimle sırt sırta verip dügünden ev almaya arabaya çocuk büyütmeye kadar kendimiz yapmişiz diyorum.
Hiç bu tarz sorunlar yaşamadım.Kimseye minnet duymamak en iyisi.
Sizin yapacak birşeyiniz var mı bilemiyorum belki zamanla sınır koyabilirsiniz ama işiniz zor gibi
Kimseye minnet duyacak bi durumumuz yok zaten hanımefendi eşim evi kendi ödüyor kendi paramız eşim çalışıyor çünkü. Sırt sırta vererek yapılması eşime anlamsız geldi çünkü arazileri evleri iş yerleri vs var babasının mirasını reddedip hayır ben başka işte az ücretle çalışıp yapacağım dese ailesi vs delirdiğini düşünür sanırım tüm işi çekip çeviren parayı kazanan zaten eşim konu onların bizimle çok samimi olmaya çalışması

Kimseye minnet duyacak bi durumumuz yok zaten hanımefendi eşim evi kendi ödüyor kendi paramız eşim çalışıyor çünkü. Sırt sırta vererek yapılması eşime anlamsız geldi çünkü arazileri evleri iş yerleri vs var babasının mirasını reddedip hayır ben başka işte az ücretle çalışıp yapacağım dese ailesi vs delirdiğini düşünür sanırım tüm işi çekip çeviren parayı kazanan zaten eşim konu onların bizimle çok samimi olmaya çalışması
Sakin:) Ben anladığinızi kastetmedim ki.Yani demek istediğim varmiş yapmışlar tek evlatları.Bu yüzdende hak sahibi görüyorlar bazı aileler böyle.
Ben görmedim eşimin ailsinden maddi yardım.
Kimsede biz ona bunu yaptık ama bak o ne yapıyor deme hakkına sahip değil.
Sizinkilerin varmış yapmişlar.
Ne diyeyim Allah yardımciniz olsun

Sorunun temeli, parayı verenin onlar olması. Kimsenin size karışmamasını istiyorsanız bu kadar fazla maddi destek almayacaktınız aileden. Kendi kendinize geçinecektiniz.

Düğününüzü aile yapmış.
Evi aile almış.
Takılarınızı ailesi almış.

En mantıklısı sizin ikinizin kendi çalışıp kazandığınız parayla ayrı eve çıkmanız.
Benim eşimin ailesi bize düğün yapmadı, ev almadı, eşya almadı,takıda takmadı ama herşeye karışmak istiyorlardı ilk başlarda. Bence bu durum ailenin görgüsüyle alakalı. Evlenirken herşeyi dört dörtlük yapıp düğünden sonra çocuklarını rahat bırakan insanlarda var etrafımda.

Benim eşimin ailesi bize düğün yapmadı, ev almadı, eşya almadı,takıda takmadı ama herşeye karışmak istiyorlardı ilk başlarda. Bence bu durum ailenin görgüsüyle alakalı. Evlenirken herşeyi dört dörtlük yapıp düğünden sonra çocuklarını rahat bırakan insanlarda var etrafımda.
Keşke eşimin ailesi de öyle olsaydı 😔

Bence sizinki biraz şımarıklık kusura bakmayın. Ne zannediyorsunuz ailesi oğlumuz evlendi neyimiz var neyimiz yok gelin hanım harcasin bize de bir selam dahi vermesin mi? Elbette sorarlar ne aldığınızı ne verdiğinizi. Babasının iş yerinde calisiyor eşiniz. Sizin kendi çalışıp kazandığınizi mi soruyorlar? Çok zorunuza gidiyorsa girin bi ise çalışın her maddi ihtiyacınızı kendiniz karşılayın kimseye de tek laf ettirmeyin. Hiç kusura bakmayın sizinki hem pastam dursun hem karnım doysun misali... Hem oturduğum eve kadar eşimin ailesi alsın hem de hiç birsey sorulmasın gelinmesin gidilmesin.... Maalesef böyle bir dünya yok. Nimetlerinden faydalaniyorsaniz kulfetlerine katlanacaksiniz. Almadan veren bir tek Allah tir....

X