eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

Pes! Ne ablaymis, ne aileymis. Nasıl bir hükmetmedir? Yukarda bir üyenin yazdığı gibi aile ilişkileri politika ile yürümez, ki; bu dünyaya, bu adamın ailesine politika yapmaya gelmediniz. Üslubunuz çok sert kabul ama sonuç itibarıyla çok haklısınız. Hamile karısını, çocuğunu çekirdek ailesini düşünmeyip ablam ablam, ailem ailem diyen koca kocamıdır? Dengeyi kuramayan, dengesiz. Hamilesıniz bebeğinize ve çocuğunuza odaklanın. Boşverin düşünmeyin. Psikolojik destek aliyormussunuz zaten, birde meditasyon çok faydalı deneyin rahatlatıcı etkisi var. Kimseye ihtiyacınız yokmuş çok şükür. Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. Allah zorunuzu kolaylaştırsın.

kayınbabama attığım mesaj: + eşimin telinden onların ortak whatssapp gruplarına da bu mesajı attım aynı zamanda.
"siz bana düğün sırasında da görgüsüzlük yaptınız.. bir bileziği layık görmemiştiniz..o zamandan anlamıştım ne kadar küçülebildiğinizi ama tenezzül etmedim.. biz açıksözlüyüz deyip ukalalık yaptınız ses çıkarmadım. yine her bayram lanet ettim geldim, elalemin içinde taktı gösterip bana ödettiğiniz bilezik parasını. gözümün içine baka baka yaptınız.. ben sizden her türlü terbiyesizliği beklerim zaten.. şimdiye kadar sustum.. ama artık susamıyorum.. hadi ben el kızıyım yapıyorsunuz da kendi torununuza da mı bu çirkinliğe devam ediyorsunuz.. "
"dıdının dıdısının kınası olur gelirsin ama hastaneye gelince mazot parasını düşünürsün, sen karının kollarını bilezikle doldurup el üstünde tutarken.. eşimin evinin kirasını yerken hiç mi utanmıyorsun.. zehir zıkkım olsun..ciğerlerine yapışsın"
"o evi bana kakalayıp, tilki suratlı oğlunuzun( kaynımın )borcunu da bana yıkmaya çalıştınız eşimde bunu bile bile benim anlımın teriyle biriiktirdiğim paramı alıp size verdi.. siz ne hakla ortak alınan eve kendiniz için ipotek koydurursunuz. hadi diyelim koydurdunuz bu ipotekli evi nasıl cesaretle bana satmaya kalkıştınız.. dolandırıcı karaktersizler"
"ben sizi beslemek için çalışmıyorum. allaha şükür sizden gelecek birşeye ihtiyacım yok. ama sizin belli ki var. zehir zıkkım olsun kursağınıza hakkımız olarak giren herşey dedim.. "
verin benim paramı yoksa köye gelir tek tek beni dolandırdığınızı anlatırım. o evden de vazgeçtim allah kanlı kefen parası yapmayı nasip etsin inşallah "

dedim..
bunları eşimin telefonundaki whatsapp grubuna attım.
o grupta ablaları, babası, abisi kuzenleri vardı..
eşimin telefonunu arama yağmuruna tuttular.. eşim de evden gitti.

sırf merak ettiniz diye yazdım.
zerre pişman değilim.. geç kalmıştım yazmaya.. onlar bana bu çirkinlikleri yaparken terbiyeizlik değil ben yazarken mi terbiyesizlik ?
şimdi biri çıksın karşıma tekme tokat dalasım var.. az bile yazmışım.. diyorum.
Eşiniz gerçekten çok psasif ve karakteri çok zayıf çünkü ailesine attığınız şu mesajdan sonra sizden hemen boşanması gerekirdi bence.

suçlu veya mağdur aramıyorum.. bana destek verin demiyorum.
yaşadığım olay bir boşanma mevzusu oldu.. olaya dahil bir sürü insan var.. fakat benim odaklandığım ve temas kurduğum tek kişi eşim.
ben neden boşanma kararı verdiğimi açıkladım. bana ters gelen şeyleri ve sonuçta boşanamadığımı.. çünkü eşim boşanmıyor.
aile sebebiyle boşanma aşamasında olan ama farklı olaylar yaşayan insanlar var.. eşleriyle aralarını nasıl düzelttiler eşleri düzel di mi? bu gibi bilgiler lazım bana..

sizin yada ötekinin beni suçlaması ve benim burada size kendimi savunmam gibi saçma bir uğraş olamaz zaten..
3. sayfa haberleri oluyor.. adam çekiyor 10 kişiyi öldürüyor.. detaylarını kim biliyor. öldürene haklı demiyorum ben.
herkesin farklı bir hikayesi var.. olaylar zincirleme gelişiyor.

burada bana siz yada bir başkası haksızsın derse ben oturup tekrar düşünmeyeceğim. yaşadığımı gecelerimizi gündüzlerimi ben bilirim. öfke duymaktan başka birşey hissetmemem bana göre çok normal çünkü yaşadığımı benden başka kimse benim gibi hissedemez.. damdan düşenin halini tepedeki anlayamaz.

anlamanızı, beklemiyorum.. çünkü takıldığınız nokta hakaret.. benim takıldığım nokta ise bundan sonra olabilecekler sebnaryosu..
Olaylar baştan çok kötü başlamış ve öyle de devam etmiş. Sana takılan bileziğin parası senden çıkarken biri aklıselim davranıp müdahale etseydi bu kadar yüz göz olunmaz ve olaylar bu noktaya gelmezdi. Düğün yapacak altın takacak kişi Burak kendi düşünsün sen niye borç altına sokuyorsun ki kendini. Senden öyle bi talepleri olursa kusura bakmayın buna ayıracak param yok, sizde de yoksa takmayıverirsiniz der işin içinden çıkarsın kendileri çözüm bulur. Kıyafet olayında da Hiçbir zaman karşıdakine bu denli hakaret edecek kadar yakın olmamak lazım. Bak mesela şu an eşinden de vazgeçecek noktaya gelmişsin olayların buraya gelmemesi için eşinin evlilik sorumluluğu alacak kafada olması lazımdı. Adam evlenirken kıza takacağı kıza ödetecek kadar toymuş ve işin kötüsü sen bunu kabullenmişsin. Senin gelirinin fazla olması evi senin geçindireceğin anlamına gelmez bu adamı ezer, buna alıştıktan sonra da bi rahatlık gelmiş yani. Kocanın alması gereken sorumluluğun altına girmemeliydin bu kadar cevval davranmaya gerek yok. Eşin ailesi ve senin aranı düzeltmeye çalışırken yalan söylemiş sen de o yalana binaen enişteye mesaj atmışsın. Halbuki madem düzeltmek isteyen o mesajı da o atacak ortamı da o kuracak. Kuramıyorsa da görülmemekte devam edecektiniz ve enişteden hakaret mesajı işitmeyecektin. Eğer gerçekten çok kırgınsan sakin olmalı ve iletişime geçmeden akışına bırakmalıydın. Gelirin ne kadar fazla olsa da ev geçindirme işine karışmamalıydın, senin gelirin çocuklarına yatırım olarak kalmalıydı. O zaman eşin başının çaresine bakmayı ve denge kurabilmeyi öğrenirdi. Benim dışarıdan gördüğüm kadarıyla adam henüz o olgunlukta değil ve ne zaman bi teşebbüste bulunacak olsa ya ailesi ya karısı aceleyle davranıp durumu iyice karıştırıyor o da işin içinden çıkamıyor

Olaylar baştan çok kötü başlamış ve öyle de devam etmiş. Sana takılan bileziğin parası senden çıkarken biri aklıselim davranıp müdahale etseydi bu kadar yüz göz olunmaz ve olaylar bu noktaya gelmezdi. Düğün yapacak altın takacak kişi Burak kendi düşünsün sen niye borç altına sokuyorsun ki kendini. Senden öyle bi talepleri olursa kusura bakmayın buna ayıracak param yok, sizde de yoksa takmayıverirsiniz der işin içinden çıkarsın kendileri çözüm bulur. Kıyafet olayında da Hiçbir zaman karşıdakine bu denli hakaret edecek kadar yakın olmamak lazım. Bak mesela şu an eşinden de vazgeçecek noktaya gelmişsin olayların buraya gelmemesi için eşinin evlilik sorumluluğu alacak kafada olması lazımdı. Adam evlenirken kıza takacağı kıza ödetecek kadar toymuş ve işin kötüsü sen bunu kabullenmişsin. Senin gelirinin fazla olması evi senin geçindireceğin anlamına gelmez bu adamı ezer, buna alıştıktan sonra da bi rahatlık gelmiş yani. Kocanın alması gereken sorumluluğun altına girmemeliydin bu kadar cevval davranmaya gerek yok. Eşin ailesi ve senin aranı düzeltmeye çalışırken yalan söylemiş sen de o yalana binaen enişteye mesaj atmışsın. Halbuki madem düzeltmek isteyen o mesajı da o atacak ortamı da o kuracak. Kuramıyorsa da görülmemekte devam edecektiniz ve enişteden hakaret mesajı işitmeyecektin. Eğer gerçekten çok kırgınsan sakin olmalı ve iletişime geçmeden akışına bırakmalıydın. Gelirin ne kadar fazla olsa da ev geçindirme işine karışmamalıydın, senin gelirin çocuklarına yatırım olarak kalmalıydı. O zaman eşin başının çaresine bakmayı ve denge kurabilmeyi öğrenirdi. Benim dışarıdan gördüğüm kadarıyla adam henüz o olgunlukta değil ve ne zaman bi teşebbüste bulunacak olsa ya ailesi ya karısı aceleyle davranıp durumu iyice karıştırıyor o da işin içinden çıkamıyor
Sizde haklısınız. Aile en basindan belli etmis kendilerini. Simdi koca olan adam; o zaman nisanlisinin tarafindadir. Tavsiyelerinize katiliyorum, neticede yapılan hiç bir iyilik, cezasız kalmıyor malesef..

İlk maddelerde eşimle hiç bir sorunumuz yok aile dışında derken son maddelere doğru ortalığı bulandıran eş profili cizmissiniz. Sen kendini niye ortaya atıyorsun o dengeyi adam kuracak tavrını kendi koyacak ortalığı bulandıran ya da ortalığın bu hale gelmesine müsade eden kişi eşin maalesef. Sen tek başına kalmışsın bu savaşta. Akraba eş dost kaynana kayınbaba gorumce elti senin eşinin izin verdiği kadar davranirlar. Biri birşey yaptığında tavrını gosterseydi ne o kişi bır daha cüret ederdi ne de başkaları. Sıkma canını coluklu çocuklu kadınsın bir yaştan sonra insan böyle saçma salak olayların icinde kendini çürütüyor en çok. Bırak yesinler birbirlerini. Kimse ailesine mesafe koymaz iki gün sonra benim aileme gidilmiyor onlar gelmiyor sizinkiler de gelmesin sende gitme olacak cunku

Eşin hala yalanlara devam ediyor, sizin sorununuz bitmez.
Bu adamdan sana hayır gelmez artık önüne bakman lazım.
eşim 32 yaşında.. beni yalvar yakar çağırdı lütfen dedi, işe gidemedim sen de izin al geliyim alıyım konuşalım son kez dedi..telefonda olmuyor dedi.

15 dk sürmedi bile konuşmamız..

çünkü beklentilerimiz çok farklıydı..

sana çok zarar vermişiz.. çok hata yaptım, düzeltmem için elimi tut.. önümüze bakalım sana geçmişi unutturmaya çalışacağım. bak bir yuva kurduk temeli çok bozuk yeniden atalım, ne depremler ne rğzgarlar görsün ama yıkılmasın bu bi yuva.. bana güvenmeni istiyorum.. son bir şans vermeni kimse senden ve çocuklarımdan daha kıymetli değilmiş.. milletin beklentisinden çok bizim yaşayacağımız güzellikler önemli.. allah sağlığımızı versin, paranın pulun canı cehenneme, kendi yağımızla kavrulalım zamanla herşeyimiz olur.. biz yapalım.. zaten mtlu olmamak için bir sebebimiz yok ki: çocuklarımız, sen ve ben daha ne olsun ki kimseye muhtaç değiliz … "

demedi eşim.. ben bunları bekledim.. söylese sarılacaktım boynuna..

ailem dedi arayı düzeltmek istedi sen hep onlara öfkeyle baktın, atamadın şu kinini içinden dedi.. ben hiç bişey diyemedim.. ağladım sadece.. içimden konuştum.. halen bana ailem diye başlattı cümleyi.. biz demedi.

ablanı ara ben konuşucam dedim.. başta tamam dedi ama o kadar korkulu gözlerle bakıyor ki.. neden korkuyorsun diye sorunca ne diyeceksin peki dedi ve ben gülerek hakaret etmeyeceğimi söyledim.. ona ne kadar değer verdiğinin farkındayım.. artık herşeyin farkındayım..

mutlu olacağın insanların yanındasın.. onlar seni yanlız bırakmasın.. en azından bu boşanmayı atlatana kadar.. ben çekişmeliyi başlatıyoırum dedim.. arabanın içinde konuştuk.. bir pastanede oturacaktık. iş yerime yakın. ama o 15 dk yetti.. oturup konuşmaya gerek kalmadı.
artık ne gözyaşına gerek kaldı ne de böyle bir adama..
hiç bir acaba kalmadı bende..
güzel bir rahatlama ve iç huzur var. kurtuldum hissediyorum..
tüm yanlışlarımı kabul edip ağır bir tecrübeyle.. güzel bir gelecek için güç kazandığımı hissediyorum.

ben düğünden sonra bana takılanın eşimin kredi kartıyla aldığını öğrendim. eşimin kredi kartı limiti 9000. tl idi. benim 17.000 tl idi. eşim dediki, babamın eşi( üvey kaynana) sorun çıkartmış aldırtmamış, bende bunu duyunca kızdım babama dedim ki ben hallederim. sen metale bu kadar değer mi veriyorsun dedi. bende nasıl ödeyeceğiz. kredi kartı faizi çok fazla.. babanda birşey takmayıverseydi dedim. ablam ayıp olur deyince aldım dedi.
kınada abisi 5,5 milyarlık alışveriş yapmış. millet kına için yapılan alışverişi evine zulalamış.
benim aklım fikrim almadı.
eşimle evlendikten sonra.. tamam sen öde o zaman dersem ödeyemezdi.. onun borcu benim de borcum olmuyor mu.. asgarisini öderim dedi.. maaş anca kredi kartının asgarisini ödemeye yetiyordu.. lanet olsun dedim. almanyadaki dayımdan borç istedim. ve kapattım.

ablası bana hani çeyizin nerde dedi.. ne çeyizi dedim.. sizin adetlerinizde çeyiz yok mu dedi..
ben o zaman siz adetleri mi yapıyorsunuz? düğüne nişan yüzüğüne damatlığa düğün salonuna kadar ben tuttum dememiştim.. desem de o yine bir şekilde üste çıkardı.. bulurdu yani saçman salak bir cümle..

doğum için bi hafta hastanede yattım eşim tarafından kimse gelmedi diyorsunuz. ama görümceniz gelmiş 1 hafta bakmış. üstelik anneniz varken ve üstelik kadın da çalışıyorken. izin almış bir hafta bakmış ama o gözünüze gelmiyor da kayın pederin gelmemesi gözünüze batıyor. neden? kayınpeder gelse ne yapacak size kaldırıp tuvalete mi götürecek yoksa ayak işlerinizi mi yapacak? yani inanılmaz bir beklenti, ben hastaneye yatayım anam gelsin görümcem gelsin yetmez bi de kayınpederim gelsin diye beklemek.

adam kullanılmış kıyafet getirmiş. ayıp etmiş. ama sizin karşı ayıbınız orantısız olmuş. birine kullanılmış kıyafet getirmek şerefsizlik değildir. şerefe laf etmeden önce iki kere üç kere düşünmek lazım. siz istemişsiniz ki bahanem olsun ipler kopsun. ama olmamış işte.

kalan mesajların hepsini okumadım. ortada çözülemeyecek problem yok gibi ama eşinizi en iyi siz tanırsınız. olmuyorsa illaki boşanırsınız yani.
siz başka bir konu mu okudunuz bilmiyorum.
doğum için bir hafta hastanede yattım nerde yazıyor?

kayınbabam 1 hafta sonra görümcemi almak için karısıyla bize geldi ve o zaman elime bşr poşet tutuşturdu. süt satmaya geldik çocuğu da görelim dedik gelin dedi. eve geldi yani hastaneye değil.

ben hastanede iken eşimin akarabaları hayırlı olsun diye telefon açtı. eşimin iş yerinden arkadaşları ve benim arkadaşlarım le halam ve kardeşim geldi.

ben hamileyken eşimin kuzeninin çocuğu doğmuştu biz gittik.
eşim tarafından diğerleri gelmedi..
eşimin başka kuzeni var.. eşi sinopta doğum yaptı. hepsi arabaya atlayıp günü birlik hastaneye gidip geldiler ( hepsinden kastım eşimin amcasıgil yani doğum yapan kızın kayınbabası)
ben bu konualara çok da fazla takılmadım.. asıl mesele paramı gasp etmeye çalışmaları idi. dedim ya her türlü terbiyesizliği beklerim onlardan.. benim zaten kıymetim yok.. çünkü istersen, sürelkli alırsan kıymetli olursun.. herşeyi üstlenirsen sırtına binen çok olur..

görümcem de ben hastanedeyken benim evimdeydi.. ben doğuma girmeden haftalar önce görümcem çocuklarını bana yollamıştı. ben çocuklarla doğuma kadar beraberdim..
görümcem bana evimde bir hafta baktı. ( 3 görümcem var zaten diğer ikisini sevmem)

psikolağa gidiyorum. çocuklarım için mücadele ediyorum inanın. ben ilk hamileliğimde eşime hamile olduğumu süprizle dile getirmiştim. ikinci gebeliğimi ağlayarak söyledim. çok vicdan yaptım. benim bu karnımdaki çocuk 26 haftalık halen hareket etmiyor. ben hamileliğim süresince 10 kilo verdim. yemek yiyemiyorum.. bir ara salgından hasta oldum. anasağlığından rapor almaya gittim. dobler cihazıyla baktılar çocuğun kalbi atmıyor dediler.. ağlaya ağlaya acil ultrasona girdim. şükürler olsun ki atıyordu kalbi..
ben çocuğumu istiyorum. eşim bana, hamile olduğumu öğrendiğimde istersen aldıralım dedi.oturmadı evliliğimiz, iniş çıkışlarımız var dedi.. doktora gittik 8 haftalık olduğunu öğrendik.. sonra ben kalp atışını duydum.. eğer aldırırsam vicdanım rahat bırakmaz beni diye aldırmama kararı verdim. o da ısrar etmiyorum sen bilirsin dedi..
ayrılık aşamasındayken de ben çocuklarım için yaşıyorum sen beni anlayamazsın dedi.
almanyadaki ablası, ankaranın en lüks semtinden ev alıp dayayıp döşemiş, anahtarı da bizimkine bırakmış. ben bu evde kaldığını 1 ay önce öğrendim. yoksa en büyük ablasının evinde kalıyor sanıyordum. ben kimseye yük olmam diyerek söylüyor bir de bunu bana..
eşimin benden istediği şey şu: sen benim ailem ile görüşmeyebilirsin, ama ben ve çocuğum görüşsün. yılda bir kez de olsun gelsinler sen de evet dersen demezsen de sorun değil diyor.
. ben de bunu kabul etmiyorum. sebebi ise; bana yapılanların yanlarına kar kalacağı.. zaten amcasına demişler ki, o gelip gitmesin biz oğlumuzu ve torunumuzu göreceğiz. eşim de bunlara siz benim karımı saymazsanız ben de sizi saymam demiyor.
orayı bana beyaz göstermeye çalışıyor:
1. niye beni şimdiye kadar kimse arayıp sorunumuzu çözelim hatamızı düzeltmeye çalışalım demedi?( çünkü eşim onlarda sana hak veriyor diyor ben de bu soruyu soruyorum) (bu sorumun cevabına da senin küfür etmenden korkuyordum ben yapmayın aramayın dedim diyor)
2. 15 aydır kimse benimle muhattap olmadı.. biz kaç kez ayrılıklar yaşadık, terapilere gittik.. niye??
cevabını siz yazmışsınız.. eşim cevabı eşim.. bize sahip çıkmadı.. mesaj da dedim ki.. oğlumla beni pamuklara sarmadın, gözyaşı döktürdün.. ben senden vazgeçtim.. asla affetmeyeceğim dedim.. karnımdaki bu çocuğa senden daha fazla kimse bu kadar kötülük yapamazdı.. önce büyü.. sonra ben babayım de.. sana herşey haram özellikle baba olmak dedim.
Konu sahibi 14 senelik evliyim, 5 senedir eşimin ailesinin seslerini bile duymuyorum. Hiç umurumda değiller. Kızdığım konular var ama birkez bile ses yükseltmedim, onlar da bana karşı tavırlarına dikkat ettiler. Bunu sağlayan benim mesafeli tavrım oldu. Şu an bayramda seyranda eşim çocukları götürüyor. 1-2 saat kalıp geliyorlar. Ne yaptınız diye bile sormuyorum. Bana ne ki. Ne halleri varsa görsünler. Sen görünmeyebilirsin ama eşini ve çocukları engelleme. Bırak bayramda seyranda görüşsünler. Onları önemsememeye başladığında huzura kavuşacaksın.

Ben şimdi kendimi sizin yerinize koydum ne yapardm dedim. Eşimi seviyorsam ve tek sorun ailesi ise gerçekten ama belli şartlar koyar yoluma bakarım birincisini bi kere daha dolandırılma ihtimaline ya da eşininz sizin paranızı ailesine yedirme ihtimaline karşılık bütçeleri ayırmak siz çocuklarınıza kendinize harcayın paranız eşinzde eve. İkinci olarak aileyle görüşmeyin eşinz görüşsn yılda bir gelmelerini dahi istemiyorsanız bunuda söyleyin sen git çocukları götür ama benden bekleme bişey deyin zaten çocuklarını ve sizi seven bi adam kabul eder onun içinde zor evet ama kimsede eşinin ailesi işe bu duruma gelmek istemez birileri hep bişey yapıyor ve affedilmeyi unutmayı bekliyor ben buna karşıym size kendilerini affettirecek ne yaptılar? Çabaladılar mı kazanmak için? Sizden dinlediğim kadaryla yorum yaptım böyle konularda hep iki tarafı dinlemek gerek bence. Bide Aile terapistine gittinzmi ? Çocuklar çok küçük kurtulma ihtimali varsa iyi bi baba ise her yolu deneyin .

eşim 32 yaşında.. beni yalvar yakar çağırdı lütfen dedi, işe gidemedim sen de izin al geliyim alıyım konuşalım son kez dedi..telefonda olmuyor dedi.

15 dk sürmedi bile konuşmamız..

çünkü beklentilerimiz çok farklıydı..

sana çok zarar vermişiz.. çok hata yaptım, düzeltmem için elimi tut.. önümüze bakalım sana geçmişi unutturmaya çalışacağım. bak bir yuva kurduk temeli çok bozuk yeniden atalım, ne depremler ne rğzgarlar görsün ama yıkılmasın bu bi yuva.. bana güvenmeni istiyorum.. son bir şans vermeni kimse senden ve çocuklarımdan daha kıymetli değilmiş.. milletin beklentisinden çok bizim yaşayacağımız güzellikler önemli.. allah sağlığımızı versin, paranın pulun canı cehenneme, kendi yağımızla kavrulalım zamanla herşeyimiz olur.. biz yapalım.. zaten mtlu olmamak için bir sebebimiz yok ki: çocuklarımız, sen ve ben daha ne olsun ki kimseye muhtaç değiliz … "

demedi eşim.. ben bunları bekledim.. söylese sarılacaktım boynuna..

ailem dedi arayı düzeltmek istedi sen hep onlara öfkeyle baktın, atamadın şu kinini içinden dedi.. ben hiç bişey diyemedim.. ağladım sadece.. içimden konuştum.. halen bana ailem diye başlattı cümleyi.. biz demedi.

ablanı ara ben konuşucam dedim.. başta tamam dedi ama o kadar korkulu gözlerle bakıyor ki.. neden korkuyorsun diye sorunca ne diyeceksin peki dedi ve ben gülerek hakaret etmeyeceğimi söyledim.. ona ne kadar değer verdiğinin farkındayım.. artık herşeyin farkındayım..

mutlu olacağın insanların yanındasın.. onlar seni yanlız bırakmasın.. en azından bu boşanmayı atlatana kadar.. ben çekişmeliyi başlatıyoırum dedim.. arabanın içinde konuştuk.. bir pastanede oturacaktık. iş yerime yakın. ama o 15 dk yetti.. oturup konuşmaya gerek kalmadı.
artık ne gözyaşına gerek kaldı ne de böyle bir adama..
hiç bir acaba kalmadı bende..
güzel bir rahatlama ve iç huzur var. kurtuldum hissediyorum..
tüm yanlışlarımı kabul edip ağır bir tecrübeyle.. güzel bir gelecek için güç kazandığımı hissediyorum.
Ne güzel işte işin gücün var böyle bir adama ve ailesine muhtaç değilsin.
Herşey düşündüğünden de güzel olur inşallah♥️

Bacım ben senın arkandayım cok iyi yazmışsın ben olsam daha sertini yazardım sen yıne yumusak yazmışsın.
Konu sahibine cok ayıp nasıl yazarsın öyle seyler dıyen arkadaslarda pardon da susup bu kız kendini ezdirsin mi ?
kusura bakmayın dişini göstermesi gerekiyordu ve en dogru kelimelerle de gostermiş zaten helal olsun.
benımde fikrim şu ki Kocanla aranı duzeltr mutlu yuvana devam ettir onun ailesiyle hiçbişeklde görüşme konusma cocukları gormek ısterlerse de kocan alır dısarda gosterir bukdar net.

eşimle evlendikten sonra.. tamam sen öde o zaman dersem ödeyemezdi.. onun borcu benim de borcum olmuyor mu.. asgarisini öderim dedi.. maaş anca kredi kartının asgarisini ödemeye yetiyordu.. lanet olsun dedim. almanyadaki dayımdan borç istedim. ve kapattım.
İşte demek istediğim tam olarak bu. Adam sonrasını düşünmeden adım atıyorsa sonucuna kendisi katlanacak, sen evliliğin için fedakarlık yaparken uzun vadede karşına tekrar bunun gibi sorunlar çakmasının önünü açmışsın. Onun borcu senin borcun olmuyor çünkü o bilezik alınıp eşe dosta hava atılırken daha imzalar atılmamıştı. Sen en fazla mutfağın alışverişini görüp faturalar ve eski borçlarıyla başbaşa bıraksaydın onu bi dahaki sefere aklını başına toplardı. Gerekirse onlara yansıyacaktı bu durum ödeyemezse onu zora sokup millete gösteriş yapan babasından yardım isteyecekti ki sizden el çeksinler. Yani adamı çocuk gibi iki taraf da manipüle etmese, herkes sadece kendi durumuna baksa bence sorunlar daha kolay çözülürdü hatta sorun çıkmazdı.

siz çirkef olduğunuz için bence size bulaşmak istememişler
Ne bileyim konu sahibi hamile,
Sizde bir kadınsınız.!
Kim bilir bu öfke 2 günlük bişey değildir belki.
Neler yaşamıştır da,kendini ifade edememiştir belki.
Olamaz mı? Olabilir.
Empati yapınca,herşey olabilir.

Dilin kemiği yokta,parmaklarımızın var yahu var!!
Hormonlar avaz avazdır şimdi malum hamilelik,bitiş sürecindeki evlilik..!!

Eşinizden beklediğiniz hersey sizde de yok. Bizlerinde sorunları oluyor aile ile, ama esim ve ailesini bir tutamam. O size bız demiyor, sende ona siz diyorsunuz bız demiyorsunuz. Bosanın ama bu kafayla evlensenızde Baska bısey Olmaz emin olun. Evlilik fedakarlıktır evet, siz ben ne yaptım o ne yaptı diyip orantıya girerseniz o ısın ıcınden cıkamazsınız.

Neyse sızın susup ıcınıze atacağınız tipte bırı olmadıgınızı dusunuyorum aksine buluttan nem kapan, pireyi deve yapan bir karakterdesınız. Ikı cocuk annesı olacaksınız cocuklarınız cok kucuk, kafanızı duvarlara vuracak cok vaktiniz olur merak etmeyin sabırlı olun.

Ben sahsen esımle ailesi arasında yıkıcı bir gorev de olamam, herkesin hatası olur Ikı evladım var nasıl zor gebere gebere buyuduklerını cok ıyı bılıyorum, evet kırılıyorum ama esim suclu degıl.herkesın kendi vicdanı gorgusu benim ıcın rahat mı, gerisini Allaha bırakırım

Attıgınız mesajları sımdı gordum. Aile sızı aramamıs nıye arasın ci.g.n den kurtulduk diye sevınıyorlardır 🤣 esınızle yuh ama, gercekten anında bosaması lazımdı sızı 😑 keske Ikı cocuk yapmasaydınız siz o cocukları bu kinle nasıl sevip bagrınıza basacaksınız

diğer maddelere bişey diyemem ama kadın parası yiyen erkek çok irite edici , öğürme hissi yaratıyor bende.

eğer bunu farkettiyseniz malesef gerçektir.

Ne bileyim konu sahibi hamile,
Sizde bir kadınsınız.!
Kim bilir bu öfke 2 günlük bişey değildir belki.
Neler yaşamıştır da,kendini ifade edememiştir belki.
Olamaz mı? Olabilir.
Empati yapınca,herşey olabilir.

Dilin kemiği yokta,parmaklarımızın var yahu var!!
Hormonlar avaz avazdır şimdi malum hamilelik,bitiş sürecindeki evlilik..!!
farkettiyseniz cevap bile vermiyorum bu tip karakterlere.. gerek yok çünkü.. ben anlam çıkarabileceğim sizin gibi değerli yorumlara kulak asıyorum sadece.. teşekkür ederim benim kelimelerime tercüman olduğunuz için.

bir de şu gerçek var ki; millet burda beni bir kaşık suda boğmuş, öfkelerini kusmuş " çingene, hadsiz, terbiyesiz, çirkef vb.." daha bir sürü benzetmelerde bulunmuş. niçin? ben gerçek hayatta bana acı çektiren insanlara öfkemi kustuğum için.. burada bu terbiyesiz yorumları yazanlar ise sadece benim yazdıklarımdan dolayı bana kolayca öfkelenme hakkına sahip iken, bana hadsizce yorum yazabiliyorlarken, ben bana gerçek hayatta acı yaşatan insanlara karşı öfkemi kusma hakkına sahip değilim öyle mi? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ...

onlar bana terbiyeli olmayı öğreteceklerine, kendileriyle uzaktan yakından ilişkisi olmayan hiç tanımadıkları hiç zarar görmedikleri bir insana düzgün konuşmayı öğrenmeleri lazım. sonra millete terbiye ahkamı kesebilirler..

tekrar teşekkür ederim.. beni desteklemeniz, benim tavrımı haklı ya da makul görmeniz değil.. acaba ne yaşadı da diye sormanız.. ve bu tarz karaktersizce yorum yazan insanlara tepkinizi koyduğunuz için..

Eşinizden beklediğiniz hersey sizde de yok. Bizlerinde sorunları oluyor aile ile, ama esim ve ailesini bir tutamam. O size bız demiyor, sende ona siz diyorsunuz bız demiyorsunuz. Bosanın ama bu kafayla evlensenızde Baska bısey Olmaz emin olun. Evlilik fedakarlıktır evet, siz ben ne yaptım o ne yaptı diyip orantıya girerseniz o ısın ıcınden cıkamazsınız.

Neyse sızın susup ıcınıze atacağınız tipte bırı olmadıgınızı dusunuyorum aksine buluttan nem kapan, pireyi deve yapan bir karakterdesınız. Ikı cocuk annesı olacaksınız cocuklarınız cok kucuk, kafanızı duvarlara vuracak cok vaktiniz olur merak etmeyin sabırlı olun.

Ben sahsen esımle ailesi arasında yıkıcı bir gorev de olamam, herkesin hatası olur Ikı evladım var nasıl zor gebere gebere buyuduklerını cok ıyı bılıyorum, evet kırılıyorum ama esim suclu degıl.herkesın kendi vicdanı gorgusu benim ıcın rahat mı, gerisini Allaha bırakırım
sizin istediğiniz ve büyük bir çoğunluğun kadınlara yüklediği bu saçmasapan.. içine atma, ezilme, ses çıkarmama gibi olgular olduğu sürece.. toplum böyle yozlaşacak..

niye ezileyim arkadaşım ?
niye beni birileri ezsin?
niye ses çıkarmayım?
niye mutlu olmak dururken mutsuz olayım?

hem çalışayım, herşeyi yğkleneyim hem de ezileyim? sonra.. babannem anneannem gibi kocam ölse de kurtulsam diye dua mı edeyim?

ne tuhaf insanlarsınız ya.. yıl 2020 olacak.. siz de bu kafayla giderseniz.. töbe yarabbim sabır ver..

sizin istediğiniz ve büyük bir çoğunluğun kadınlara yüklediği bu saçmasapan.. içine atma, ezilme, ses çıkarmama gibi olgular olduğu sürece.. toplum böyle yozlaşacak..

niye ezileyim arkadaşım ?
niye beni birileri ezsin?
niye ses çıkarmayım?
niye mutlu olmak dururken mutsuz olayım?

hem çalışayım, herşeyi yğkleneyim hem de ezileyim? sonra.. babannem anneannem gibi kocam ölse de kurtulsam diye dua mı edeyim?

ne tuhaf insanlarsınız ya.. yıl 2020 olacak.. siz de bu kafayla giderseniz.. töbe yarabbim sabır ver..
Ben sıze susun demıyorum, sız cok konusmussunuz farkında mı degılsınız? Sızın ananız babanız kendıne gel fılan dıye hıc mı sılkelemedı sızı
sız kendınız demıssınız , soyle sustum boyle ıcıme attım ona ıstınaden dıyorum kı sız bu olamazsınız. Bu susmus hallerınız ıse , Allah muhafaza valla .

X