Eşimin ailesi ve bana karsi tavirlari?

Sizi davet etmişler gitmişsiniz, davet olmasa belki mesaj bile atmazdınız. Sizde davet etseydiniz, gelmeselerdi haklı olurdunuz. Belki unuttular, bilmiyorlar.

Konunuzu okuyunca fark ettim mesela bende gelin hanımın 4. Ayının kutlamadim. Doğum gününü de. Kimsede benimkini kutlamasın umrumda değil. Ne gelinin nede görümcemin hobileri umrumda. Ne ben sordum, ne de bana soruldu. Bunlar gerçekten çok basit şeyler. Geline, görümceye,eltiye, kp yada KV çok anlam yüklemek gerek. Bence abartıyorsunuz.

Beklentim yok diyorsunuz ama çok şey bekliyorsunuz. Çok tanıdık geliyor bu tavırlar bana.
görduler sosysl medyada fln dogum gununu. Sanirim ben Onlar icin adim atmaya calistim ve pek umursanmadim ve ustelik kendileri baski yapti bana. Sonrada kendileride hic biraz ilgi alaka tanimaya calismadilar. Bende misafir gibi gudip Geliyorum iyimisin iyu okadar pek baska sohbet olmuyo esimle oturuyorum. Sanitim ömur boyu bu sekilde v öyle ortama gitmek okadar sıkıcıkı anlatamam

görduler sosysl medyada fln dogum gununu. Sanirim ben Onlar icin adim atmaya calistim ve pek umursanmadim ve ustelik kendileri baski yapti bana. Sonrada kendileride hic biraz ilgi alaka tanimaya calismadilar. Bende misafir gibi gudip Geliyorum iyimisin iyu okadar pek baska sohbet olmuyo esimle oturuyorum. Sanitim ömur boyu bu sekilde v öyle ortama gitmek okadar sıkıcıkı anlatamam
Esim evden calisiyo bazi gunler simdi msj atmis Annesi bunslmis mista geliyomus ugramaya. Ugrasin sorun yok ama özelikle benim evde olmadigim gunu seciyor . Ve evim toplu mu degilmi ben öyle cat kapi hoslanmiyorum esimde bunu biliyo yinede bildkgni okuyor. Sorun etmemek icin bisey demedim esime

Seninle neden sürekli özel ilgilensinlerki?
Bende bu yeni gelinlerde bu olayı anlamıyorum. Taze gelinim bunu yapmadılar, taze gelinim şunu demediler vs.
Görümceniz okadar nefret etse o an o ödemeyide yapmak istemez. Onu o an bozmanın ne anlamı var?
Görüşsede görüşmesede babası, tabi haber verecek. Kendi banan vefaat etse (Allah korusun) bilmek istemezmisin?
Ayrıca haftada bir eşininiz ailesiyle görüşmek bence gayet doğal. Siz her hafta istemiyorsanız iki haftada bir gidersiniz, eşiniz tel gitsin.
Kendi ailenizi kaç haftada bir görüyorsunuz?
Bence ufak tefek ne varsa toplayıp sorun etmişsiniz.
Birde görümce ve kvdeden dinlemek lazım hikayeyi.
bu kadar güzel özetlenir.. tebrikler

konu sahibi D Durusu1993 af buyurun ama baba cenazesi tabi haber verilecek iyi misiniz siz?

gerçekten birde onlardan dinlemek lazım

birde Allah rızası için harfleri yutmadan ve dikkat ederek yazın

Esim evden calisiyo bazi gunler simdi msj atmis Annesi bunslmis mista geliyomus ugramaya. Ugrasin sorun yok ama özelikle benim evde olmadigim gunu seciyor . Ve evim toplu mu degilmi ben öyle cat kapi hoslanmiyorum esimde bunu biliyo yinede bildkgni okuyor. Sorun etmemek icin bisey demedim esime

E hani uğrasın sorun yoktu? Kendi yazdığınızla çelişiyorsunuz. Orası sizin olduğu kadar oğlunun da evi. Oğlunu görmeye gelmeden sizden izin mi almalı? Oğlunu tek görmek istemiş demek ki. Nesi garip bunun? Eşinizin de eli kolu kırık değilse dağınıklığı toplayabilir.

Öyle degil. Kendiside küstu babasiyla konismuyodu yillardir. Cenaze baska ulkeye gidicekti ve ta kac gun sonra oldu. Bizim yapicagmiz bisey yoktu. Esim 3 gun bekledi memlekette cenaze icin. Bize hersey bitip öyle haber verebilirlerdi
çok bencil ve vicdansızsınız çok
belki de eşiniz çok kızacaktı neden anında haber vermediniz diye
eve gelen giden olur mesela başın sağolsun diyen olur onlarla da mı balayından sonra görüşecekti adam!

Babası öldü diye tripte atın malum sizin balayına denk gelmiş adamın ölesi.
Bazen gerçekten hayret ediyorum şöyle konularda okusunlar da ne gelinler var görsünler tüm kayın aile 🤣

E hani uğrasın sorun yoktu? Kendi yazdığınızla çelişiyorsunuz. Orası sizin olduğu kadar oğlunun da evi. Oğlunu görmeye gelmeden sizden izin mi almalı? Oğlunu tek görmek istemiş demek ki. Nesi garip bunun? Eşinizin de eli kolu kırık değilse dağınıklığı toplayabilir.
Sorun degil yinede icime sinmiyor evim mi daginik, bi yerlere mi girer bakar fln bu durumlara pek aliskin degilim kendi ailemde.. bide kafasina estigi gibi gelip gitsin istemiyorum. Her cani sıkıldıgında çat kapi istemiyorum. Dozunda istiyorum hetseyi ama hayat böyle degil

Ben babamı 16 yıldır görmüyorum aramız çok iyi değil aramızda bin km rahat vardır.
Başına bisey gelse, hele de ölmüş olsa. Sırf ben balayındayım diye beni aramayacaklar önce ortalığı ayağa kaldırırım çok net bana söylemeyen herkese bir had bildiririm sonra “yea balayındayız az bekleyemediler mi” diye trip atan eşime boşanma davası açarım.
Çünkü bu kötülüktür.
Kötü kalpliliktir.
Eşim babasıyla küs nolcak ya ne demek ya ne demek.
Ben de babamla iyi değilim yüzünü hatırlamıyorum ama içimizde ne yangınlar var ne bileceksiniz eşinizin de içinde olan biteni. Babası sonuçta ne olursa olsun kanı canı.
Aşırı mız mız bir tipisiniz valla konuya fena bilendim.

Sorun degil yinede icime sinmiyor evim mi daginik, bi yerlere mi girer bakar fln bu durumlara pek aliskin degilim kendi ailemde.. bide kafasina estigi gibi gelip gitsin istemiyorum. Her cani sıkıldıgında çat kapi istemiyorum. Dozunda istiyorum hetseyi ama hayat böyle degil

İşte orası sizin kendi eviniz değil sadece. Eşinizle yaşadığınız ortak eviniz. Öncelikle bu düşünceye alışırsanız daha iyi olur. Dünya üzerinde sadece sizin aileniz var onların yaptığı doğru ve herKeste onlar gibi davranmalı diye bir şey yok. Kadınla yakın olmak istemiyorsunuz sizin olmadığınız zamanlarda görüşüyor yine memnun kalmıyorsunuz. Kadın sizi değil oğlunu görmeye geliyormuş zaten buna da karışmayın bir zahmet

Ben babamı 16 yıldır görmüyorum aramız çok iyi değil aramızda bin km rahat vardır.
Başına bisey gelse, hele de ölmüş olsa. Sırf ben balayındayım diye beni aramayacaklar önce ortalığı ayağa kaldırırım çok net bana söylemeyen herkese bir had bildiririm sonra “yea balayındayız az bekleyemediler mi” diye trip atan eşime boşanma davası açarım.
Çünkü bu kötülüktür.
Kötü kalpliliktir.
Eşim babasıyla küs nolcak ya ne demek ya ne demek.
Ben de babamla iyi değilim yüzünü hatırlamıyorum ama içimizde ne yangınlar var ne bileceksiniz eşinizin de içinde olan biteni. Babası sonuçta ne olursa olsun kanı canı.
Aşırı mız mız bir tipisiniz valla konuya fena bilendim.
Yo haklisiniz Sadece burda herkes bi tek tarafli dusunuyor ve sadece bu maddeye göre yorum yapiyo. Hata benim dogru duzgun anlatmadim herseyi. Artik bu konudada burda son yorumum.

Dünya sizin baba evinizden ibaret değil, herkes de geldiğiniz kök aile gibi davranmaz size. Bunlara bence hiç girmeyin, yoksa sizin aileniz de kafası estikçe size gelemeyebilir. Bişey yaparken bana yapılsa kabul eder miyim diye düşünün.

Yo haklisiniz Sadece burda herkes bi tek tarafli dusunuyor ve sadece bu maddeye göre yorum yapiyo. Hata benim dogru duzgun anlatmadim herseyi. Artik bu konudada burda son yorumum.
işinize gelmeyince vınnnn tabi :)
nasıl borsa uzmanısınız anlamadım maalesef yazdıklarınız anlaşılmıyor çok hata var

İşte orası sizin kendi eviniz değil sadece. Eşinizle yaşadığınız ortak eviniz. Öncelikle bu düşünceye alışırsanız daha iyi olur. Dünya üzerinde sadece sizin aileniz var onların yaptığı doğru ve herKeste onlar gibi davranmalı diye bir şey yok. Kadınla yakın olmak istemiyorsunuz sizin olmadığınız zamanlarda görüşüyor yine memnun kalmıyorsunuz. Kadın sizi değil oğlunu görmeye geliyormuş zaten buna da karışmayın bir zahmet
Haklisiniz bu seferlik böyle oldu normalde seni seviyorum gel git fln der ve zaten gerektigi gibi gidiyorum elimden geleni yapiyorum sadece Sürekli olur diye korktum biraz.

Dünya sizin baba evinizden ibaret değil, herkes de geldiğiniz kök aile gibi davranmaz size. Bunlara bence hiç girmeyin, yoksa sizin aileniz de kafası estikçe size gelemeyebilir. Bişey yaparken bana yapılsa kabul eder miyim diye düşünün.

Orasi öyle ama benim sınırlarımi fazla zorlayacak bi durum olursa ozaman isler farkli olur. Kusura bakmayin, biraz hizli cvp yazdim.
Ha bu arada, kendi ailem zit pit gelmez

Ben şu 4. ay kutlamasi nedir onu anlamadim. 4 ay kutlamasi saçmaligin daniskasi oldugu gibi kutlamamalarini problem etmeniz daha da sacmaligin dik alasi. İnstagramda begeni atti atmadi o da ayri. Nasil bir toplum haline geldiysek begeni atmamak da tavir oluyor. Bir de adamin babasi olmus siz daha balayi derdindeymissiniz. Derdiniz yok buldumcuk olmussunuz. Eş ailesine mesafe konusunda hak veriyorum ama zaten xalisiyorsaniz ve surekli sizden hizmet bekliyorlarsa her hafta gitmryin tabj. Gorumce soyle boyle uzak durmayi sectim demissinuz ama siz de cok farkli degilsiniz, aynj versiyonuz

Ben şu 4. ay kutlamasi nedir onu anlamadim. 4 ay kutlamasi saçmaligin daniskasi oldugu gibi kutlamamalarini problem etmeniz daha da sacmaligin dik alasi. İnstagramda begeni atti atmadi o da ayri. Nasil bir toplum haline geldiysek begeni atmamak da tavir oluyor. Bir de adamin babasi olmus siz daha balayi derdindeymissiniz. Derdiniz yok buldumcuk olmussunuz. Eş ailesine mesafe konusunda hak veriyorum ama zaten xalisiyorsaniz ve surekli sizden hizmet bekliyorlarsa her hafta gitmryin tabj. Gorumce soyle boyle uzak durmayi sectim demissinuz ama siz de cok farkli degilsiniz, aynj versiyonuz
Haklisiniz yanlis dusundum bazi konularda ve ifade ettim. Sadece asiri belli ettiler cocukca geldi Cok sey ve bilerek kötuluk gibi. Onlar beni yakindan tanimaya calismadi hep kendi istedikleri gibi anca kv gilde ozamanda ztn kalabalik. Bundan sonra pek takmiyorum. Haftanin 5 gunu calisan biri her haftasonu kv gile o kalabaliga gitmiyo diye tavirlanan tabir yapsin umrum disi. Birde bi hafta geciyor gecmiyor kv hemen ara sira ugra diye söyleniyor. Bos konusan, kiskanan ve fesat olan insan oetaminda olabildignce mesafeli olmak en guzeli oluyor

Evet kizlar 7 aylik evliyim, 29 yasindayim mesleklerimiz var esiminde benimde belli bi kariyer seviyesindeyiz ve bilmiyorum ilk yil cok zor derlerdi inanmazdim…

Esimin ailesi kalabalik bende cekirdek bir aileden geliyorum.. Esimin ailesinde herkes dusunmeden konusur, aklina geldiklerini söylerler sonra onun icinde biz samimi insanlariz derler.. Biraz kendi ailemden coook degisikler.

Evlenmeden önce kina, dügün vs görumce/kv olsun fazla ilgilenmediler. Hos ben kinayi annemle cok guzel sekilde org ettim ama hic böyle bi destek bir umursama yoktu tihaflardi..
Gelin alisverisinde kina icin bir kucuk malzeme alicaktim ve o sira elimde nakit yoktu kartida kabul etmedi magza görumcem vermek istedi parasini ama tskr ettim ilk hani gerekmez annem gelmek uzere diye kibar sekilde tskr etyim. Oda ” sen bizim ailemizi ailen olarak görmuyosun” tarzinda laf soktu. Kendisi benden 11 yas buyuk 4 cocuklu. Cok kontrolcu biti, herseyi bilirim havalarinda. Nisanliyken hosuma gitmedi baska insanlar hakkinda bana konustuklari, sınır diye bisey yok Esimin ailesinde. Insan hisseder ya benle bos muhabbet yapip ama beni sevmedigni hissederdim ki bende Sadece mesafeli durdum dengesiz oldugu icin.

Esimle evlendik, balayina gittik sonra balayimiz yarim kaldi Esimin konusmadigi babasi vefat etti. Biz dunyanin öbur yerindeyiz balayinda Adam olur ölmez görumcem hemen telefona sarildi haberi vermek icin ve bizim yapicagmiz bisey yoktu. Cenaze baska yere gidicegi icin kağıt islerini bekleyip öyle haber verebilirlerdi bize. Bizimde balayi yarim kaldi esimle apar topar geri dönduk. Esim cenaze icin baska memlekete gitti bekde yeni evimize perisan sekilde geldim… Esimin ablasina ara sira msj attim halini sordum. Sonra 2 ay gecti ameliyat oldu Esime dedim cicek gonderelim evine diye. Neyse sonra iftara ilk bizim evimize geldiler ve buyuk oglunun yazin dogum gunu ve unv bitirme partisi varmis onuda esime demis tarihini daha önce. Bizde o hafta esimle ucuz bir tatil ayarladik malum balayi yarim kaldi. Ve bozuldu biz gelemiyoruz diye bana cok gicik olmaya basladi.. Evime geliceklerdi kv, teyzeler kendisinede aile grup icinde msj attim ve cevap bile vermedi Geliyorum gelemiyorum diue. Sonra bu surecte dugun fotolarimiz geldi Anneler wp grupta paylasti 4 ayiniz kutlu olsun fln Yine ayni hic bisey yazmiyor cizmiuor. Insan Geliyorum gelemiyorum diye cvp verir bende o hariketinden sonra instada fln Hic biseyine like atmadim zaten yorum fazla yapmazdim geri cekildim. Baktim kendiside ayni. Dogum gunum oldu paylastim resimler fln ne kutladi ne etti. Ve kapilarinda ilk gelin oldugum seneydi. Sorun degil neyse en son yaz bayraminda mecbur olarak gittim esimle ben kus degildim sadece gereksiz triplerini hos bulmadim birde bu insan surekli ailenin önemini vs anlatan biri. Gittik gayet gergindi ortam ilk basta ve soguktu sonra biraz ortaya konusuldu okadar. Onlara gittikten sonra cocuk gibi benim hikayelerimi begenmeye basladi sosyal medyada fln bende geri yaptim kusmusim gibi olmasin diue. Kendi abisini vs kac kere cagirir eve biz bi gecen sene bayramda gittik bide bu sene bayramda. Öyle oluncada bende onlari evime cagirmiyorum zaten calisan biriyim kimsede yardkm etmez bide kalabaliklar. Iyi olsalar hic usenmem. Kendi dogum gunu olfugunda bende yazmicam acikcasi. Hic takmiyorum ayni onun davrandigi gibi davraniyorum. Beni surekli bi cekemiyo ve Sürekli dengesiz davraniyo. Kv mide doldurdugnu bilirim cunku kv de ayri dert. Özunde iyi niyetli biri ama evlendigimde ilk 2 ay her haftasonu ordaydik. Bendede bu durum iyice rahatsiz etmeye basladi koydum tabrimi gitmedim surekli. Bunuda cok kötu bisey yapiyomusum gibi gördiler.
Kv beni gördugunce cok surat asti yuzume.. yindde bi onla arami dozunda iyi tutmaya calisiyorum.

Artik kvyi 10-14 gun arasi bir götmeye calisiyorum öbur turlu cok fazla oluyor. Her ona gittigimde haftasonu cok kalabalik cok ses Sürekli hizmet yoruluyorum. Ustune benimle Hic biri bugune kadar ne sevip sevmedigmi bilmezler anca evde görusuruz..

Sizce tutumum yanlismi? Mesafeli kalarak kafam rahat ediyo. Benimle özel ilgilenmediler esimin kardesleri kv de zaten bazdn iyi bazen kötu.
Size bişi diyim mi özel ilgi beklemeyin beklentinizi minumun tutun. Benim eşimin ailesi ne doğum günü kutlar. Ne o kadar tüp bebek süreci geçirdim bir kerecik bile aramadılar... Hiç bir ilgi beklemiyorum eşimle aramızı bozmasınlar yeter.... Başkada diyecek bir şeyim yok bu kadar....

X